Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 57 - głosujemy do 12 sierpnia

Wybierz dobre opowiadania
Dariusz Domagalski - Droga
20%
 20%  [ 33 ]
Nik Pierumow - Złe miejsce
14%
 14%  [ 23 ]
Jakub Turkiewicz - Bańki mydlane
14%
 14%  [ 23 ]
Hubert Sosnowski - Druga strona marzeń
20%
 20%  [ 33 ]
Anna E. Walczak - Kwestia przetrwania
8%
 8%  [ 13 ]
Sławomir Zieliński - Niewymiary
6%
 6%  [ 11 ]
Adam Adilew - Czarne złoto
14%
 14%  [ 23 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 159

Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Sierpnia 2010, 16:00   

Pierumow, Domagalski

Odniosę się jeszcze do lidera. Tekst napisany sprawnie, ale wtórny, lustra przewijały się już w różnych możliwych miejscach i konfiguracjach wiele razy. Tym razem pomysł jakiś był, wszystko nie jest jednak na tyle porywające, żebym zapunktował. Fabuła liniowa, po nitce do kłębka. Na zachętę zamiast punktu (a po znajomości koledze z forum nie dam ;) ), przyjmij, Hubercie, tę opinię z ponownym wytłuszczeniem, że napisane toto sprawnie - niech to będzie dobra podstawa do kolejnych opowiadań, tym razem bardziej porywających.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 11 Sierpnia 2010, 17:34   

Chal-Chenet napisał/a
do lidera


Co proszę? :shock:

Co do reszty. Chal, tak mi mów - każda szczera wypowiedź na wagę złota.

EDYTa: A, już widzę. No cóż, mogę zrobić tylko jedno - :oops:
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 11 Sierpnia 2010, 21:53   

Punkty dla Domagalskiego i Pierumowa. Goździk i wyróżnienie w jadłospisie dla Sosnowskiego.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Sierpnia 2010, 22:01   

Domagalski
Pierumow
Sosnowski
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 15:53   

Domagalski i Sosnowski
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 12:43   

Ale tłok się zrobił na koniec. Pięc utworów na dwóch pierwszych miejscach :)

Duże :bravo dla zwycięzców :)

Bardzo duże :bravo dla głosujących. 58 - bardzo dobry wynik. To cieszy :)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 12:47   

Sosnechristo, gratuluję udanego debiutu. :bravo
Teraz nie spoczywaj na laurach tylko powtórz sukces.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 13:20   

Cóż...
Dziękuję wszystkim za głosy. :)
Przyjemność jest tym większa, że to zaszczytne miejsce zajmuję razem z Darkiem Domagalskim, świetnym pisarzem, kumplem - a i nauczycielem :) W ogóle lepiej się poczułem, gdy zdałem sobie sprawę, że moje nazwisko pojawia się gdzieś obok Grzędowicza, Pawlaka, Pilipiuka, Domagalskiego, Pierumowa...

Plany literackie (o zasięgu dwóch-trzech opowiadań) już są, ale poinformuję Was co i jak, kiedy wszystko zostanie przybite. ;-)
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 17 Sierpnia 2010, 19:19   

Gratulacje dla Sosnechristo i Last Vikinga. :bravo To były dobre opowiadania, należało się wam. :bravo :D
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2010, 10:10   

A tak swoją drogą, czy ktoś też miał egzemplarz z podwójnymi stronami? Mam 8 kartek więcej w piśmie, strony od bodajże 17 do 34 czy coś takiego są podwójne. Czytam stronę siedemnastą, przewracam na 18, czytam, przenoszę wzrok na 19, a tam znowu siedemnasta. Przewracam kartkę i tym razem jest 19. No to czytam dziewiętnastą, przewracam na 20., przenoszę wzrok na 21, a tam 19. I tak osiem kartek. W sumie fajowo, szybciej się czyta, strony tak bardziej wartko lecą, ale jak już dali więcej, to mogli jakiś bonusowy tekst tam wydrukować :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2010, 10:12   

hrabek, może znajdzie się ktoś, komu tych stron brakuje? Będziesz mógł tanio odsprzedać. ;P:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2010, 10:14   

nureczka napisał/a
Będziesz mógł tanio odsprzedać. ;P:


Albo za kilka lat odsprzedać drogo, jak to ze znaczkami było w Piekle pocztowym ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2010, 10:14   

Albo drogo.
No właśnie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2010, 10:29   

Naprawdę myślicie, że nawet za 20 lat ktoś zapłaci więcej za egzemplarz z podwójnymi stronami?

Co ciekawe, podobna sytuacja przydarzyła mi się po raz drugi w krótkim odstępie czasu. Kupiłem książkę, zacząłem czytać i po chyba 16 stronach nagle znowu był początek książki. Czyli pierwsza strona z tytułem, druga z Copyrightami, dedykacjami, itd. I pierwsze kilkanaście stron powieści. A dalej już normalnie. Wygląda na to, że już nie tylko nieszczęścia, ale i ciekawostki parami chodzić zaczęły.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hundzia 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Wyspa D(r)eszczowców
Wysłany: 13 Listopada 2010, 01:28   

D. Domagalski Czego innego się spodziewać? Epicka historia w historycznych klimatach. Jak zwykle dobrze spisana i zajmująca, jednak jak na opowiadanie zbyt okrojona. Widać, że to wycinek całości, a nie zaplanowanie opowiadanie, chociaż ładnie i stylistycznie poprowadzone. Początkujący ( w tym i ja) - uczyć się jak prowadzić retrspekcje by nie były nachalne!

N. Pierumow Prawie klasyczna fantasy, choć to "prawie" zmienia nastawienie. Bo od początku czytelnik spodziewa się Raistlina/Wędrowycza/Wiedźmina/Harrego P. (ach, te stereotypy) a dostaje przeciętniaka zadurzonego po uszy w dodatku niedorobionego Jaskra. bardzo ludki bohater, malo trąci schematami, ale jednak, to nie to. Moja ograniczoność nie pozwala mi określić, czego brakuje, ale jednak, polotu brak. Być może oryginalości, ileż razy można odgrzewać te same motywy, licząc, e po kolejnym wykręceniu nikt ich nie rozpozna?

J. Turkiewicz Bardzo zmarnowane, przekombinowane i nadmiernie udziwnione opowiadanie. Zmęcyło mnie tak, e nawet nie potrafię określić o czym ono właściwie jest. Wydaje się pisane na żywioł, bez zastanowienia i planu. Humor także nie mój, napisane baardzo przeciętnie.

H. Sosnowski Kolejne opowiadanie jakich wiele w sieci. Alternatywna historia minimalnym morałem i pomyślunkiem. Napisane zgrabnie i przystępnie, ze znajomością i pasją tematu, jednak na punkt nie zasługuje. Można tylko liczyć, że autor się wyrobi z czasem i zacznie pisać ambitniejsze kawałki. Bo to opowiadanie jest z cyklu: czytaj w wannie, zamoczyło się? - nie szkodzi.

S. Zieliński Przyznam, nie dokończyłam, już dawno mi się to nie zdarzyło - zmęczyło mnie okrutnie, poza tym już nawet nie mogę sobie przypomnieć o co właściwie chodzilo?! To chyba nie najlepiej o tekście świadczy.

A. Adilew podobnie jak "diabeł z Zasławia" punktuje nisko. A może jeszcze niżej, pisane pod publickę wyszło cienkie i naciągane. Nawet styliacja taka jakaś sztuczna.
_________________
Skrzypią mi gąsienice. Na motyle nie mam chyba co liczyć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group