Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzeum filmu science-fiction
Autor Wiadomość
imperator
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sierpnia 2010, 18:54   Muzeum filmu science-fiction

Witam wszystkich serdecznie !!!

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem otworzenia niewielkiego, prywatnego muzeum fantastyki.
Nie będę ukrywał że moim marzeniem jest stworzenie muzeum nie tyle szeroko rozumianej fantastyki co konkretnie filmu sf. Ma to być stała wystawa pogrupowanych tematycznie replik ( modeli ,makiet, plakatów a przede wszystkim postaci w skali 1 : 1) pochodzących z takich klasyków kina jak - Batman , Predator, Alien, Robocop czy Star Wars. Eksponaty będą po części filmowymi replikami specjalizujących się w tym znanych, renomowanych firm a część będzie wydłubana przeze mnie osobiście ( mam za sobą szkołę filmową, kierunek charakteryzacja teatralno - filmowa i filmowe efekty specjalne).
I tu rodzi się pytanie natury prawnej. Tego typu działalność wymaga jakiegoś rodzaju specjalnych pozwoleń, licencji od osób, firm posiadających prawa do wyżej wymienionych filmów ? Bądź co bądź będzie to wykorzystywanie wizerunku postaci w celach zarobkowych.
Od paru miesięcy próbuje uzyskać jakąś konkretną informacje na różnego rodzaju forach prawnych. Niestety jestem ignorowany. Mam w związku z tym wielką prośbę. Może któryś z Was ( szanowni forumowicze ) jest w stanie mi coś podpowiedzieć ? :D
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Sierpnia 2010, 19:26   

Wpadłbyś do "Bijalni" i się przywitał, A w temacie to "Milczącą gwiazdę", "Test pilota Pirxa", "Przekładaniec" i jeszcze parę polskich sf-filmów to masz ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Sierpnia 2010, 20:18   

Owszem, wymaga podpisania umów licencyjnych. Poza tym nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę ile takie rzeczy kosztują. Mówię nie tylko o licencjach ale i eksponatach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21 Sierpnia 2010, 20:25   

Nie, żeby ktoś z obecnych posiadaczy takich eksponatów, np kultowych polskich figurek Star Wars chciał się z nimi rozstać :twisted: (powiedziała Kai głaszcząc X-winga).
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group