Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
askyroibmA golB
Autor Wiadomość
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2010, 22:35   

Moi rodzice jadą za kilka tygodni. Z wycieczką zorganizowaną głównie dla naukowców zresztą.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 25 Marca 2010, 01:50   

Agi napisał/a
Ambioryks, na Forum posługujemy się nickami, to że wiesz, jak mam na imię nie zmienia tej zasady.


No nie mów, że poza forum zwracacie się do siebie po imionach :?: :mrgreen:
Szczerze, to chwilę zastanawiałem się jakby to było gdybym wpadł na Skofę - bo absolutnie nie wyobrażam sobie rozmowy po imieniu. Jednak Agi to Agi, Kruk to Kruk, a Gwyn to Gwynwhar... eeem, ok, ostatnie trochę się skomplikowało :mrgreen:

BTW. Jak wybuchłem śmiechem przy pomyłce z wiekiem dalamberta "w którą stronę" to po prostu niemożliwe do wyobrażenia, dawno nic mnie tak nie rozwaliło :mrgreen:

Nie no, świetny wątek :mrgreen: :bravo

A tak swoją drogą, co do nureczki, to za pierwszym razem też myślałem - hmm... co ona ma wspólnego z NURSem?

Co do Rumunii byłem w 2004, ale tylko przejazdem. Pamiętam 8h jechania przez pola kukurydzy. W jednym miejscu zatrzymaliśmy się przed torami (idącymi przez pola kukurydzy), przed szlabanem - przejechał po pół godziny (!!) z dwoma wagonami raptem. Zatrzymaliśmy się wysikać na postoju dla tirów ze stacją benzynową i "ubikacją". Poszliśmy tam i zobaczyliśmy toalety - zamiast muszli były po prostu w kabinach wielkie dziury w posadzce (tzn. w betonie). Dziewczyny sikały już wtedy na Małysza, choć nie wiem czy Małysz był wtedy sławny? W każdym razie nie interesowałem się. Natomiast Bukareszt wyglądający na miasto przyzwoite, zachwycił nas tym, że był tam McDonald i można było oddać mocz w normalnych warunkach.

Mam natomiast kolegę Rumuna, z którym pracowałem w Londynie. Naprawdę świetny gość, ale o cyganach potrafi mówić niemal w jedynie wulgarnej formie, czuje wstręt do nich za zruinowanie jego kraju i za to, że przez nich cała ich narodowość jest uznawana za złodziei itd. Zanim go poznałem również pakowałem ich do jednego wora z Romami, tymczasem u nich cyganie żyją (kradzież/żebranie) tak jak u nas, podobnie są traktowani, tylko jest ich od groma więcej.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25 Marca 2010, 07:46   

ketyow, na mnie sporo ludzi poza forum także mówi Kai.
Nawet bliscy znajomi.

I proszę, niech też pozgadują, nie zdradzaj tego, co o mnie wiesz z laba :D
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2010, 08:05   

ketyow, Małysz był wtedy sławny.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 08:37   

ketyow napisał/a
Jak wybuchłem śmiechem przy pomyłce z wiekiem dalamberta

A no, ta ankieto wyliczanka hipotetycznego wieku forumowiczów dobrze ilustruje błąd popełniany przez Szanownego Gospodarza i wielu jego rówieśników, acz Szanowny popełnia go co i raz i to niejednokrotnie w sposób iście monumentalny.
O co mi biega ?
Dla naprzykładu . A. posiadł wiedze , że w uderzeniu na Polskę w 1939 r. brała udział / drobny / Słowacja , no i skoro ON tego przedtem nie wiedział, to inni też nie wiedzieć muszą !!! dawaj więc krucjata na Forum w wątku historycznym. Podobnie było z rewelacjami awstryjców o ekonomii / jeno bardziej/ :evil:
.
Każda nowo zdobyta informacja jawi się prawdą objawioną i absolutną.
Podobnie z wiekiem forumowiczów - skoro JA mam jakieś 22 latka to przeca skoro JA jestem na tym Forum to i inni muszą być do MNIE podobni. Taki drobiazg jak to , że czasami forumowicze w profilach podają wiek prawdziwy i można przez profile przeleciawszy nabrać trochę wiedzy, to głowy młodemu entuzjaście nie przychodzi.
Po co? :shock:
Wszak ON już wie, ma pogląd więc lu, z tem poglądem w naród i dawaj go oświecać ;P: / naród znaczy , bo ciemny ten naród jest/
Ech ta młodość :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 10:45   

dzejes napisał/a
Jakich zamieszek?

To nie słyszałeś o masowych demonstracjach i starciach z policją spowodowanych kryzysem i rządowym planem reform, którym wielu mieszkańców Grecji jest przeciwnych?
ketyow napisał/a
Poszliśmy tam i zobaczyliśmy toalety - zamiast muszli były po prostu w kabinach wielkie dziury w posadzce (tzn. w betonie).

Ja nie widziałem w Romanii ani jednej stopy Lenina. Gdzie to było?
No, chyba że od tamtego czasu zdążyli powymieniać. 2004 to jeszcze czasy Iliescu i jego postkomunistów. Antykomuniści wygrali tam wybory dopiero w 2007.
ketyow napisał/a
czy Małysz był wtedy sławny?

Zaczął być sławny od roku 2001.
ketyow napisał/a
Bukareszt wyglądający na miasto przyzwoite

Ja nie wiem, czego ludzie szukają w tym Bukareszcie. O ileż ciekawsza jest Transylwania i okolice. Oradea, Timisoara, Bran, Braszow, Sighisoara, Hunedoara, Baia Mare, Sapanta - to najciekawsze.
ketyow napisał/a
jest ich od groma więcej.

Ja nie widziałem chyba żadnych. Za to na ulicach dość często słyszałem węgierski.
dalambert napisał/a
A. posiadł wiedze , że w uderzeniu na Polskę w 1939 r. brała udział / drobny / Słowacja , no i skoro ON tego przedtem nie wiedział, to inni też nie wiedzieć muszą !!!

Ciekaw jestem, ile osób na tym forum faktycznie nie wiedziało, a ile wiedziało. Bo - bądź co bądź - to dość mało znany fakt, mimo wszystko.
dalambert napisał/a
awstryjców

:shock: Kogo? Skąd to określenie "awstryjce"?
Wiesz, szkoła austriacka też jest niszowa i mało znana. Zwłaszcza wśród młodzieży. Choć nie tylko - jest mało znana w ogóle.
dalambert napisał/a
czasami forumowicze w profilach podają wiek prawdziwy

Jednak Rafał sam napisał, że tak naprawdę nie urodził się w roku 1910, jak podał w profilu. I nie wiem, ile on ma naprawdę lat.
dalambert napisał/a
naród znaczy , bo ciemny ten naród jest

No, gdyby naród nie był ciemny, to nie wybierałby do władzy tych, których wybierał po 1989.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 10:53   

Ambioryks napisał/a
No, gdyby naród nie był ciemny, to nie wybierałby do władzy tych, których wybierał po 1989.

A kogo miał wybrać tego pajaca JKM.
Zas ogólnie to moze Szanowny Gospodarz powoli zaczyna zauważać , że nie każda ciekawostka jest istotną informacją?
Ale pogadać sobie można, ale lepiej mieć nieco większe rozeznanie gdy się zaczyna robić za proroka nieomylnego bo się trafi jak Szanowny z awstryjskimi mędrcami - kupa dymu i jeno *** zostaje .
Wszak obok Szkoły Austriackiej istnieją jeszcze równie zasłużone Falenicka i otwocka :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2010, 10:55   

Cytat
No, gdyby naród nie był ciemny, to nie wybierałby do władzy tych, których wybierał po 1989.


Teoretycznie, to każde ugrupowanie polityczne rządziło już po '89, więc za dużego wyboru nie ma. No zostaje jeszcze UPR i monarchiści.

Edit: dalambert :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2010, 10:57   

Ambioryks napisał/a
Bo - bądź co bądź - to dość mało znany fakt, mimo wszystko.
Wśród osób nieinteresujących się historią zupełnie, być może.

Ambioryks napisał/a
Ciekaw jestem, ile osób na tym forum faktycznie nie wiedziało, a ile wiedziało.
Przypuszczam, że na tym forum jest wiedza powszechna.

Ambioryks napisał/a
Kogo? Skąd to określenie awstryjce?
:mrgreen:
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:02   

Ambioryks napisał/a

Ja nie widziałem w Romanii ani jednej stopy Lenina. Gdzie to było?

Gdzieś pomiędzy polami kukurydzy.

Ambioryks napisał/a

Ja nie wiem, czego ludzie szukają w tym Bukareszcie. O ileż ciekawsza jest Transylwania i okolice. Oradea, Timisoara, Bran, Braszow, Sighisoara, Hunedoara, Baia Mare, Sapanta - to najciekawsze.


Byłem przejazdem - po jaką cholerę miałbym objeżdżać całą Rumunię? Kukurydzy dość się naoglądałem.

Ambioryks napisał/a

Ja nie widziałem chyba żadnych. Za to na ulicach dość często słyszałem węgierski.


Ja też nie, może zaszyli się w kukurydzy. A w Bukareszcie byłem nocą. Poza tym, to mój kolega Rumun opowiadał, że są ich tam ogromne ilości, on tam mieszkał przez 25 lat - wie lepiej.

Natomiast w tym roku znajomi się wybrali na wycieczkę do Rumunii. Cyganie ich okradli. Nie wiem w jakich dokładnie okolicznościach, ale jednak.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:09   

dalambert napisał/a
A kogo miał wybrać tego pajaca JKM.

Nie - mógłby być też inny członek UPR. Np. Popiela lub Witczak.
Matrim napisał/a
każde ugrupowanie polityczne rządziło już po '89, więc za dużego wyboru nie ma. No zostaje jeszcze UPR i monarchiści.

Jeszcze Liga Republikańska, Ruch Odbudowy Polski, Samoobrona, Ikonowicz... parę innych też by się jeszcze znalazło.
dalambert napisał/a
istnieją jeszcze równie zasłużone Falenicka i otwocka

Tych nie znam. Ale znam m.in. Szkołę Krakowską - bliską austriackiej.
feralny por. napisał/a
Wśród osób nieinteresujących się historią zupełnie, być może.

Można interesować się historią, ale poszczególnymi epokami. Np. starożytnością, średniowieczem, nowożytnością, a nie okresem II wojny światowej - bo to jeszcze niecałkowicie przeszło do historii. O holocauście nie mówi się jeszcze tak, jak o planach Hamana za czasów królowej Estery, o nieszporach efeskich, pogromie czeskich Żydów w 1095 r., pogromach ukraińskich Żydów w 1648-1652 czy jak chociażby o pogromach Ormian w Turcji 1915-1918. Holocaust nadal wydaje się być czymś "świeżym", co wzbudza duże emocje.

Dla przykładu: obecnie w kodeksach wielu krajów jest zakaz propagowania nazizmu, faszyzmu, komunizmu i treści rasistowskich, ale nie ma zakazu propagowania czyngis-chanizmu, timuryzmu, iwanogroźnyzmu ani cromwellizmu. Dlaczego? Dlatego, że zakaz dotyczący tych pierwszych wynika wyłącznie z bliskości czasowej holocaustu i innych zbrodni II wojny światowej. Za 300 lat i później na pewno będzie inaczej się mówiło o Hitlerze niż mówi się teraz - tak samo jak teraz inaczej się mówi o Czyngis-chanie, Timurze, Iwanie Groźnym i Cromwellu niż mówiło się za ich życia i kilkadziesiąt lat po ich śmierci.
feralny por. napisał/a
Przypuszczam, że na tym forum jest wiedza powszechna.

Zależy u których użytkowników. Na pewno było kilku takich, którzy już wcześniej wiedzieli o słowackim ataku w 1939 - tak jak na innych forach - ale większość zapewne nie wiedziała. I właśnie z myślą o tej większości to napisałem.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:12   

Ambioryks napisał/a
Samoobrona,


Amnezję masz?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:12   

Ambioryks napisał/a
dalambert napisał/a:
istnieją jeszcze równie zasłużone Falenicka i otwocka

Tych nie znam.

Poczytaj klasykę, Młynarski o nich pisał.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:17   

Ambioryks napisał/a
ale większość zapewne nie wiedziała
Skąda ta pewność, badania jakieś robiłeś?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:24   

ketyow napisał/a
Gdzieś pomiędzy polami kukurydzy.

A jakaś nazwa regionu? Miasto? Koło jakiego miasta to było?
ketyow napisał/a
Byłem przejazdem

Toteż pytam, koło jakich miast i przez jakie miasta przejeżdżaliście. Czy było to w Transylwanii, czy Banacie, czy gdzie indziej?
Martva napisał/a
Amnezję masz?

Kiedy Samoobrona zdobyła najwięcej głosów i zajęła pierwsze miejsce w parlamencie? Bo nie kojarzę. Wiem tylko, że w 2006, po tym jak w 2005 zdobyli ledwie 10% głosów, zostali wprowadzeni przez Jarka do rządu razem z LPR-em. Ale wyborów nie wygrali nigdy. Podobnie jak LPR nie wygrała wyborów. A to o to mi chodziło.
feralny por. napisał/a
Skąda ta pewność, badania jakieś robiłeś?

"Zapewne" to tryb przypuszczający. Czyli nie wyrażający pewności. Nie wiesz o tym?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:26   

Wyrażajacy jednak Twoje, biorące się z nikąd przekonanie, o prawdziwości własnych sądów.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:29   

Ambioryks napisał/a
Jeszcze Liga Republikańska, Ruch Odbudowy Polski, Samoobrona, Ikonowicz... parę innych też by się jeszcze znalazło.


Ludzie, nie szyldy, Ambioryksie...

Liga Republikańska - przespałeś ostatnie kilka lat i działalność pana Kamińskiego? Działał? Działał.

Ruch Odbudowy Polski - do dziś są w Parlamencie, wcześniej też ich wybierano.

Samoobrona - komentarz Martvej wystarczy.

Ikonowicz - dwie kadencje jako poseł.

Każdy miał swoje 5 minut :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:29   

Ambioryks napisał/a
Kiedy Samoobrona zdobyła najwięcej głosów i zajęła pierwsze miejsce w parlamencie?


Była u władzy? Była.

UPR i monarchistom nie wróżę nawet tego. A, i zostają jeszcze Zieloni z cyferką. I Partia Kobiet.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:37   

feralny por. napisał/a
Twoje, biorące się z nikąd przekonanie, o prawdziwości własnych sądów.

Proponuję zrobić na ulicy sondę, albo na jakimś bardzo popularnym portalu (np. wiadomosci.onet.pl) z pytaniem, czy wcześniej pytany wiedział o słowackim ataku na Polskę w 1939. I przekonać się, ile faktycznie osób o tym wiedziało.

A za 300 lat już na pewno nie będzie zakazu propagowania faszyzmu, nazizmu ani komunizmu, bo nie będzie to miało sensu - nikt nie będzie się do tego odwoływał - tak samo jak dziś nikt nie odwołuje się do Hamana ani do pozostałych wymienionych z dalekiej historii.
Matrim, ok, ale oni nigdy nie byli w koalicji ani jako pierwsza siła polityczna.
Martva napisał/a
Była u władzy? Była.

Ale tylko jako warunkowa współrządząca, nie jako główna siła. A o to mi chodziło.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:42   

Ambioryks napisał/a
ok, ale oni nigdy nie byli w koalicji ani jako pierwsza siła polityczna.


Czasy przewodniej siły narodu już się skończyły. Nie ma znaczenia, czy byli pierwszą siłą, czy nie. Mieli realny wpływ na politykę i to wystarczy. Wiesz co to są partie obrotowe? W Polsce, jeśli partia wygra wybory, ale uzyska tylko 230 mandatów, to ten jeden brakujący jest najpotężniejszym człowiekiem w kraju :) A możliwe, że dostał tylko 100 głosów w wyborach, od rodziny i znajomych...
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:47   

Ambioryks napisał/a
jak dziś nikt nie odwołuje się do Hamana

to nie ma już dziś dyktatur, kacyków iinnych tyranów - taki Haman wobec Kimów to pikuś,
Nie zauważyłeś , że ideologia za bardzo się nie zmienia, podobnie jak i natura ludzka - zmieniają się dekoracje , kostiumy i możliwości.
Wojsko Hmana rżnęło ręcznie, niedługo będziemy rżnęli laserem - rżniętemu różnica nie wielka.
Znowu walisz z tezy bez myślenia , czyli jak zwykle!
Zapemniam Cię , że i faszyzm i komunizm i jeszcze parę izmów będą iatniały i za 1000 lat.
Po prostu są wpisane w ułomną naturę ludzką. :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:49   

ktoś jeszcze coś doda o rumunii? nad morzem ktoś tam był?
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:53   

dalambert napisał/a
to nie ma już dziś dyktatur, kacyków iinnych tyranów - taki Haman wobec Kimów to pikuś,

Wiem. Ale dziś już nikt się do Hamana nie odwołuje, bo mało kto o nim pamięta. Za to o Hitlerze, Stalinie, Mao, Pol Pocie i Chomeinim pamięta się bardzo dobrze (o Czojbalsanie, Mengistu i Aminie już mniej).
dalambert napisał/a
ideologia za bardzo się nie zmienia, podobnie jak i natura ludzka - zmieniają się dekoracje , kostiumy i możliwości.

Zauważyłem. Wiem przecież, że już Babeuf, Fourier, Owen, Roux, Saint-Simon i Cabet mieli plany jakie mieli, choć dziś już na ogół nikt się do nich nie odwołuje - wolą odwoływać się do późniejszych Marksa, Engelsa i Lenina. Zresztą, już katarowie i albigensi byli swoistymi prekursorami babuwizmu.
dalambert napisał/a
i faszyzm i komunizm i jeszcze parę izmów będą iatniały i za 1000 lat.
Po prostu są wpisane w ułomną naturę ludzką.

Będą istniały pod zmienionymi nazwami i szyldami. Choć masz rację, że ich istota i praktyka się nie zmieni, bo ludzie są ułomni i błądzący.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:54   

corpse bride, ja byłem , ale tak dawno temu, iż moja wiedza jest już historią. Bukareszt jeszcze wtedy był przepięknym miastem z willowymi dzielnicami pełnymi secesyjnych, eklektycznych i historyzująych archtektonicznie willii i pałacyków.
I to prawie w centrum mista.
Słońce Karpat / niech mu ziemia ciężką będzie/ kazalo w 3/4 to rozpieprzyć i wznieść na ich miejscu tyn ogromny pałaco, biurowiec komunistyczno partyjno urzędowy . Brrrrrr
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:55   

Ambioryks napisał/a
Ale dziś już nikt się do Hamana

A byłeś Ty kiedy na Piurimie ? ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:56   

Ambioryks napisał/a
(o Czojbalsanie, Mengistu i Aminie już mniej).


Zapytaj w Mongolii, Etiopii lub Ugandzie.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:57   

Fakt, na święcie Purim wspomina się o Hamanie - ale jako o zbrodniarzu zasługującym na to, co go spotkało.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Marca 2010, 11:59   

Matrim, chodziło mi o Polskę i kraje sąsiadujące, a nie o Mongolię, Etiopię lub Ugandę.

Tak swoją drogą nie wiem, dlaczego w Europie bardziej pamięta się Pol Pota, Ho Szi Mina i Mao niż Ne Wina, Phomvihane'a, Czojbalsana i Mengistu. Przecież wszyscy oni rządzili w krajach egzotycznych dla nas.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Marca 2010, 12:06   

dalambert napisał/a
Każda nowo zdobyta informacja jawi się prawdą objawioną i absolutną.
Podobnie z wiekiem forumowiczów - skoro JA mam jakieś 22 latka to przeca skoro JA jestem na tym Forum to i inni muszą być do MNIE podobni. Taki drobiazg jak to , że czasami forumowicze w profilach podają wiek prawdziwy i można przez profile przeleciawszy nabrać trochę wiedzy, to głowy młodemu entuzjaście nie przychodzi.


Szokujące, zgadzam się z dalambertem.

Ambioryks napisał/a
dzejes napisał/a
Jakich zamieszek?

To nie słyszałeś o masowych demonstracjach i starciach z policją spowodowanych kryzysem i rządowym planem reform, którym wielu mieszkańców Grecji jest przeciwnych?


No i? To jak odwoływać wycieczkę do Polski, bo w Warszawie górnicy palą opony.

[quote="corpse bride"]ktoś jeszcze coś doda o rumunii? nad morzem ktoś tam był?

Ja byłem. Jak nad Bałtykiem, tylko cieplej.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2010, 12:09   

Ambioryks, zrób zatem taka sondę, skoro Ci potrzebna, najlepiej na tym forum, bo do wiedzy tutejszych uzytkowników odnosiły się moje, dalamberta i jak mniemam Twoje wcześniejsze wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez feralny por. 25 Marca 2010, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group