Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Horror Show!
Autor Wiadomość
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 23 Października 2009, 00:32   

Który film? Ten z raperem Smithem? Przecież tylko tytuł łączy go z książką. Film równie dobrze mógłby nosić całkiem inny tytuł i mało kto by go z powieścią Mathesona skojarzył.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Października 2009, 07:32   

Tak, ale przez to, że tytuł jest ten sam i że jest oparty na motywach książki, ludzie po nią nie sięgną. Zobaczą jak fatalny jest ten obraz i będę omijać książkę szerokim łukiem. Dużo złego zrobiła ta padaka...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Października 2009, 09:19   

Hrabek mnie wołał, to się wypowiem - książka jest niesamowita, i to na wielu poziomach. Na pierwszym to po prostu niezła literatura, przyjemnie się czyta, zakończenie świetne. Na drugim - to świadomość obcowania z czymś tak znaczącym dla rozwoju gatunku, czymś, co wyznaczyło jeden z kierunków rozwoju horroru, czyli samotny/ostatni człowiek naprzeciw hordy potworów. Ta książka wraz z Nocą żywych trupów to dwa pierwsze kroki. No i poziom trzeci, czyli fenomenalny wręcz pomysł, dziś świeży, 40 lat temu rewolucyjny.

Na film tak nie psioczcie, przynajmniej można kupić książkę za 10 zł. Przedtem wydanie z bodajże 1991 roku z phantom pressu z szajsowatą okładką i jakością wydania konkurujące z "Detektywem" chodziło na Allegro po 70/80 zł.

Dodam jeszcze, że gdy byłem ostatnio w londynie kupiłem sobie wersję w lengłydżu, chciałem przeczytać, żeby porównać do wersji polskiej. Rzadko mi się to zdarza. Gdy przeczytam książkę po polsku, to nie bardzo mam ochotę na wersję angielską - i odwrotnie. Przeczytałem "Duma Key" Kinga i po polską wersję nie sięgnąłem, choć książka mi się podobała.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 23 Października 2009, 09:49   

Z porównania na linii książka-film ciekawie wypada też to, jak bardzo różna jest w obu przypadkach interpretacja tytułu.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 23 Października 2009, 10:50   

Chal-Chenet napisał/a
Zobaczą jak fatalny jest ten obraz i będę omijać książkę szerokim łukiem. Dużo złego zrobiła ta padaka...

Nie przesadzałbym, widziałem dwa razy i dopiero za drugim parę elementów mi zaczeło zgrzytać. Jak chcesz zobaczyć padakę na podstawie tej książki to w połowię kwietnia do kiosków trafi film Jestem Omegą.
http://www.youtube.com/watch?v=lrGgoxFDy3k
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 23 Października 2009, 11:49   

Iwan napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Wrażenie zrobił na mnie też Matheson ze swoją książką Jestem legendą. Dla tych co nie czytali: warto, zupełnie co innego niż szajsowata ekranizacja ze Smithem.


miałem to dziś w ręce, za dychę, ale odłożyłem bo nie lubię okładek z kadrami z filmu


Wprawdzie książki nie czytałem, ale bardzo polecam powieść graficzną pod tym samym tytułem. Smutna, bardzo dobrze napisana rzecz. Tylko cena straszy bardziej od treści. A niedługo zresztą Matheson - wraz z Kingiem Seniorem i tym bardziej utalentowanym Kingiem Juniorem - wydają wspólną książkę. Oczywiście, w Polsce ich nie zobaczymy.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Października 2009, 11:55   

Jak sobie sprowadzisz, to zobaczysz :) To nie DVD, nie ma regionów, choć literki inaczej się układają.
A podejrzewam, że i u nas w końcu ktoś to wyda.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Października 2009, 12:02   

Virgo C. napisał/a
Jak chcesz zobaczyć padakę na podstawie tej książki to w połowię kwietnia do kiosków trafi film Jestem Omegą.

To jest zdaje się film z gatunku "Transmorphers" czy też inny "Terminators". Podziękuję, bo to na pewno będzie nieoglądalne...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Października 2009, 12:09   

Obyś się tylko nie zagalopował i do tej samej szuflady nie wrzucił nadchodzącego Predators z racji podobnego tytułu ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Października 2009, 12:15   

Nie grozi. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Marca 2011, 16:23   

Horror uwielbiam - choć wolę określenie weird fiction, zaczytuję się nim od zawsze, a za najwspanialsze osiągnięcie w weird fiction uważam opowiadanie. Groza nie przepada za Sagami (Nekroskop skręcił w kierunku fantasy), Cyklami, Sążnistymi Tomiszczami po 1000 stron (czepiam się Króla, czepiam...), groza lśni najjaśniej w opowiadaniu.
Na początku dyskusji było wezwanie do zamieszczenia własnych propozycji do potencjalnej antologii weird fiction. Marzę o dobrze wydanym zbiorze klasycznej opowieści niesamowitej, XIX wiecznej, ew. do XX WŚ i wśród propozycji widziałbym tam :
1. E.T.A. Hoffmann - Piaskun
2. E.A. Poe - Upadek Domu Usherów
3. J.Sheridan Le Fanu - Carmilla (to minipowieść w sumie), ew. Obserwator
4. Theophile Gautier - Iettatura
5. Prosper Merimee - Lokis
6. Nikałaj Gogol - Wij
7. Nathaniel Hawthorne - Młody Gospodarz Brown
8. Hanns Heinz Ewers - Pająk
9. Karl Hans Strobl - Rozpustna Mniszna
10. Jeremias Gotthelf - Czarny Pająk
11. Stefan Grabiński - W Domu Sary/Kochanka Szamoty
12. M.R. James - Hrabia Magnus
13. Frederick Marryatt - Biały Wilk
14. Aleksiej K.Tołstoj - Rodzina Wilkołaka
15. Bram Stoker - W Domu Sędziego
16. Daphne Du Maurier - Ptaki
17. Mary Wilkins Freeman - Luella Miller
18. Orest Somow - Kijowskie Wiedźmy
19. Georgi Rajczew - Grzech
20. HOWARD PHILLIPS LOVECRAFT - Zew Cthulhu/Widmo Nad Innsmouth/Kolor Z Przestworzy
21. Henry Kuttner - Hydra
22. Shirley Jackson - Loteria
23. Louis Paul Boon - Smutny Kos
24. Henryk Vogler - Moloch

Jakbym dorzucał nowe teksty, to mniej więcej tak :

1. Clive Barker - Nocny Pociąg Z Mięsem
2. Paul Dale Anderson - Najlepszy
3. Gary Brandner - Posiąść Na Zawsze
4. Kurt Busiek - Wyznanie
5. John L. Byrne - Nokturn
6. Ray Garton - Obraz Zdrowia
7. Stephen King - Tratwa (ze Szkieletowej Załogi)
8. Graham Masterton - Dywan
9. Dennis McKiernan - Ciemność
10. Lucy Taylor - Koszmary

Naturalnie niektórzy napisali raptem jedno dobre opowiadanie, podczas, gdy przy gigantach weird fiction pokroju HPL, Poego czy Grabińskiego można swobodnie po kilkanascie tytułów zaproponować.
Tak na dziś widzę najlepsze opowiadania niesamowite w historii - jesszxcze jednak przede mną sporo czytania - wsyzstkie poskie zbiory opowiadań, a z Największych - tomiki Blackwooda, Machena oraz Bierce'a
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group