Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicystyka numeru 48 - głosujemy do 12 listopada

I kto napisał naprawdę dobry tekst??
Jarosław Grzędowicz - Jak się odblokować
32%
 32%  [ 16 ]
Romuald Pawlak - Człowieku, zjedz się sam
10%
 10%  [ 5 ]
Feliks W. Kres - Prawda nas zniewoli
40%
 40%  [ 20 ]
Andrzej Pilipiuk - Requiem dla żarówki
16%
 16%  [ 8 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 15 Października 2009, 12:06   

punkty:
Kres - bo Kres, wiadomo.
Grzędowicz - bo wiem jak boli. ze swej strony mogę tylko dodać, że piosenki pisane 'na pych', klasyczne wypełniacze, bez pomysłu, wchodziły często na stałe do repertuaru i najbardziej podobały się publice. z tymi pisanymi 'w szczytowej formie' różnie bywało.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 15 Października 2009, 14:17   

kres
 
 
phenix 
Gollum

Posty: 23
Skąd: K-ce/Krk
Wysłany: 15 Października 2009, 20:10   

Punkt dla Kresa - tylko jego felieton wywołał w tym numerze jakieś emocje. Reszta publicystyki zbyt mdła, niestety.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 27 Października 2009, 21:49   

Punk w zasadzie dla wszystkich poza Pilipiukiem. Wielki grafoman przedstawił co prawda wiele ciekawych i nieznanych mi szczegółów z historii żarówek, jednak to tylko środek felietonu. Natomiast początek i koniec, gdzie autor daje upust swoim przekonaniom przeczytałem z trudem.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
zbry 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: z Lublina
Wysłany: 31 Października 2009, 12:36   

Wszystkie teksty mi się podobały, ale głupio jakoś każdemu przyznawać po punkcie, więc wybrałem Kresa i Pilipiuka. Tego pierwszego, bo jak zwykle mówi to, czego się nie mówi, a wyśmiewa to, co się mówi. I ma rację na dodatek. Drugiego pana w tym przypadku z podobnych powodów. A także dlatego, że znów mi dzieciństwo przypomniał.
 
 
Dragoon 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: Oława
Wysłany: 2 Listopada 2009, 11:22   

Punkt dla Pilipiuka - za zgodność z moimi przekonaniami :)
_________________
Od dziś macie tytułować mnie Sid, Władca Płomieni!
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Listopada 2009, 22:22   

Stara Gwardia, czyli Kres i Grzędowicz.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 9 Listopada 2009, 19:32   

Ze starej gwardii tylko Grzędowicz - punkt.
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Listopada 2009, 10:04   

Oddaję głosy na Grzędowicza i Pawlaka. Pierwszy pisze o czymś, co czasem dotyka także i mnie, mimo że nie jestem pisarzem, a jedynie felietonistą i to jedynie do szkolnej gazetki ukazującej się raz w miesiącu. A mimo to podczas lektury potakiwałem głową ze zrozumieniem.

Romek z kolei przemyślał sobie temat i konsekwentnie się go trzyma, nie meandrując. No i nie pisze o zwierzętach, chociaż wspomina o nich od czasu do czasu.

Kres jak zwykle ciekawie, chociaż na koniec ponownie o niczym. Czytało się dobrze. Mój punkt mu niepotrzebny, mam nadzieję, że jeszcze wróci do SFFiH, niekoniecznie jako felietonista. I że zrobi to nie raz.

Pilipiuk - ciekawie napisany tekst, tylko nie do końca rozumiem o co to halo. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem o co chodzi UE, bo jak ktoś chce świecić sobie 200W w domu i wywalać na to kasę, to powinna być jego sprawa. Tu się z autorem zgadzam. Ale żeby od razu poświęcać temu felieton? Z drugiej strony może lepszy taki niż kolejny o genezie polskiej fantastyki i do czego ona zmierza. W sumie na koniec numeru taka niepowiązana rozrywka z elementem dydaktyki była bardzo przyjemna.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 12 Listopada 2009, 19:43   

Trzy litery, FWK.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 26 Grudnia 2009, 14:02   

Z dużym poślizgiem wszedłem w posiadanie numeru 48-go, jak zwykle lekturę rozpoczynając od publicystyki. I tak sobie myślę, że tym razem głos poszedłby tylko jeden, na felieton Grzędowicza. Żadnemu z czwórki felietonistów nie można odmówić erudycji, przygotowania do tematu oraz lekkości, bijącej od Ich tekstów, ale tylko "Jak się odblokować" trafiło we mnie centralnie. Dodał do tego coś od siebie i wydawca, tuż przy artykule prawiącym o kompletnym braku weny wstawiając info o konkursie literackim i radośnie weny życząc ;D Reszta felietonów rykoszetowała gdzieś, nie pozostawiając po sobie śladu. Kres, w swym pożegnaniu, chyba usiłował złapać zbyt wiele srok za ogon, tym razem wyszła z tego kapusta z grochem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group