Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym grać? Konsola vs pecet.
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Stycznia 2011, 14:43   

hrabek, nadal masz uprawnienia moderatorskie. :wink:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Stycznia 2011, 14:49   

Wiem, wiem, czytam temat jeszcze raz dokładnie. Utwierdzam się tylko w moim postulacie.

Niniejszym rozpoczynam operację scalania tematów.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 24 Stycznia 2011, 15:42   

ketyow napisał/a
I tak, mój tekst o 13-letnim Japończyku był złośliwy, ale ja podałem fakty, argumenty, a Ty potrafisz się tylko przechwalać Uncharted.

ketyow napisał/a
Nie zamierzam odpisywać na kolejne Twoje posty, choćby nie wiem jak zaczepne były.

Zaczepne? To jak nazwać Twój pierwszy? Wystarczyło, żebyś nie wyciągał tego idiotycznego, żałosnego stereotypu. Miał być złośliwy? Wygląda jak Twoja opinia. Słyszałem tego rodzaju wtręty już piętnaście lat temu i nigdy nie były równie pozbawione sensu jak teraz.
ketyow napisał/a
Widzę zaś, że Tobie argumenty się skończyły i zaczęła się czepianka, więc dyskusji kontynuować nie zamierzam.

Oczywiście, bo nagle, wbrew temu co mówiłeś, stałeś się specjalistą od Celli i architektury PS3, więc wiesz, jak wszystko działa i ile wyciąga. I właśnie jako jedyny na świecie bezdyskusyjnie udowodniłeś, że Sony i NVidia pięciokrotnie przekłamały moc PS3.
Tylko, że problem w tym, iż Cell to zupełnie inny procesor od PC-towych, RSX to nie GF 7800, choć technologia ta sama, a architektura PS3 jest na tyle dziwna i różna od tradycyjnej, że ani ja nie jestem w stanie tego ocenić, ani Ty.
ketyow napisał/a
A zdolności do wyświetlania grafiki pecet ma OGROMNIE większe

Ach, zapewne są już mocniejsze. Tak samo jak - zgadzam się - z tą optymalizacją. Ale efekt jest taki, że choć PC-ty pewnie w końcu prześcignęły potencjałem konsole, nie widać tego, i nie ma wielkich różnic. Jest to tylko i wyłącznie niewykorzystany potencjał, a nawet jeśli zostanie wykorzystany - większości graczy będzie miała w nosie i to, i to, że wykorzystuje się w grach konsolowych jakieś sztuczki. Ze sztuczkami czy bez, efekt na ekranie jest podobny.
Oczywiście zainteresowani będą ludzie, którzy przejmują się tym, czy ich Radeon ma pół roku, bo jeśli tak, to jest już przestarzały.
ketyow napisał/a
Tymczasem możliwości peceta w stosunku do PS3 są takie, że to Uncharted mogłoby na nim wyglądać i 10 razy lepiej.

Znów Twoje gdybanie. Że coś mogłoby. Ale nie wygląda. Nie musisz mi wierzyć. Pewnie nie jestem obiektywny. Ale profesjonaliści oceniają podobnie.
Najlepsza grafika na E3 2009 - Uncharted 2 (PS3).
Najlepsza grafika na E3 2010 - Gran Turismo 5 (PS3).
To za Gamespot. Oczywiście im też nie musisz wierzyć, możesz dalej przeliczać, że coś mogłoby wyglądać 10 razy lepiej na PC.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lutego 2016, 19:13   

Odkopuję.

Domownicy wyrazili życzenie bycia posiadaczem xboxa łana z kinektem. Na coś szczególnego uważać przy zakupie? Jakieś, ekhm, życzliwe porady? Liva golda wykupować od razu? Any sugestie?
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 23 Lutego 2016, 20:22   

Rafał napisał/a
Odkopuję.

Domownicy wyrazili życzenie bycia posiadaczem xboxa łana z kinektem. Na coś szczególnego uważać przy zakupie? Jakieś, ekhm, życzliwe porady? Liva golda wykupować od razu? Any sugestie?


jak z kinektem to dużo miejsca zrób, bo sie lubią przy tym psuć różne rzeczy, a zwierzęta i mniejsze dzieci bywają poszkodowane
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 24 Lutego 2016, 11:13   

Rafał, nie daj się, kinect od świat używany był całe dwa razy, generalnie tylko podsłuchuje i miga światełkami.
Nocturn, ma rację, dużo miejsca trzeba i do brze oświetlonego ,ja mam przestrzeń przed kinectem ,jakieś 2,5m a przydało by się więcej.

Live gold, nie używaj zdrapki z zestawu, załóż konto microsoftu, zaloguj się i jak już będziesz miał xbox t na pc i wybierz sobie miesięcznego darmowego LIVE, opcję automatycznego odnawiania wyłączysz potem, potrzeba karty kredytowej, w ciągu miesiąca się zorientujesz czy potrzebujesz tego ,moja córka tego potrzebuje, kupiłem roczny, ona gra online.
Z konsolą dostaniesz live tylko na 14 dni.
Jakbyś miał jakieś pytania to służę pomocą, możemy nawet pogadać przez telefon (whatsup czy skype jak chcesz).
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Lutego 2016, 12:40   

Dzięki Panowie, rodzinka niestety zainfekowana tygodniową przygodą z xboxem 360 z kinectem i teraz przeżywa straszne męczarnie i katusze nie mogąc poskakać jak małpy przed TV. Miejsca jest, sprzęcik też 5.1 nie da rady się wykręcić, zresztą pewnie też będę chciał samemu pogonić Wiedźmina po polach i lasach Novigradu, czy gdzie tam się szlaja w ostatniej wersji. Na plus wmawiam sobie używanie konsoli jako odtwarzacza blu-rey, cd i dvd, jeden pilot mniej. Na minus mebli szkoda, przez tydzień machania rękoma i nogami poszło kawałek podłokietnika narożnika, na szczęście nie bardzo jest co więcej niszczyć, kominka mam nadzieję, że nie rozwalą, kawał solidnego kamienia :wink:

Live znaczy się podobnie do netflixa - miesiąc darmowy, a potem można płacić? To fajnie, ogarnę co i jak. Niby sprzętu jeszcze nie ma, a tu lista życzeń zapełniona, dzieciakom dance central i sports rival do machania różnymi częściami ciała, żonie zumbę do machania innymi częściami ciała, mężu wiedźmina i inne assasyny do machania paluszkami po padzie. No chyba, że się skuszę :wink:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 24 Lutego 2016, 13:22   

wszystko jest dokładnie opisane na stronach microsoftu, można płacić co miesiąc, kwartał... rocznie,
rocznie jest najtaniej, czasem są promocje,
z goldem masz 4 darmowe gry miesięcznie, raczej dla dorosłych, gry z x360 trzeba dodawać (kupować za darmo :roll: ) poprzez PC a potem instalować na xOne, ostanio za darmo dodatkowo dali wiedźmina2.

Jak z tym odtwarzaniem płyt to nie wiem, bo mam inne odtwarzacze, z tego co wiem sam z siebie xone nie odtwarza płyt, najpierw trzeba mu zainstalować specjalny program do tego. Były jakiś skargi, że niby kiepski.

Sam dla siebie kupiłbym ps4, ale córka się uparła i jest ten xbox one.

Skype b.fajnie na kinect chodzi, z automatycznym śledzeniem postaci :mrgreen:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 14:41   

Na NMA jest wątek o najnowszej eskalacji konfliktu blaszakowców z konsolowcami :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 19:53   

Dojrzałem do konsoli. Na stacjonarkę zwyczajnie nie mam miejsca a nie wywalę paru tysiaków na laptopa do grania. Biorę PS4. W zasadzie dla Wiedźmaka i Uncharted.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 20:02   

Łe, a co to za granie bez modów :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 20:08   

ilcattivo13 napisał/a
Łe, a co to za granie bez modów :)


Nie mam zamiaru spędzać 300h przy jednej grze i ekscytować się dodanymi dwoma questami i wypasionymi kropierzami, w które będę mógł przystroić Płotkę ;) Wyleczyłem się z modów przy Falloucie: New Vegas - przedobrzyłem i gra stała się zwyczajnie nudna. Do pocięcia w coś z ładną grafiką i przyzwoitą fabułą raz w tygodniu konsola będzie w sam raz.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 20:13   

Do pocięcia raz w tygodniu byłaby lepsza planszówka ;) Można ją przechowywać pod wersalką i nigdy nie da się jej przemodować ;)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 20:49   

Ech...

#pcmasterrace
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 20:52   

ilcattivo13 napisał/a
Do pocięcia raz w tygodniu byłaby lepsza planszówka ;) Można ją przechowywać pod wersalką i nigdy nie da się jej przemodować ;)


Ee, mam trochę planszówek. Granie samemu w planszówkę to trochę jak masturbacja.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 21:57   

thinspoon napisał/a
ilcattivo13 napisał/a
Do pocięcia raz w tygodniu byłaby lepsza planszówka ;) Można ją przechowywać pod wersalką i nigdy nie da się jej przemodować ;)


Ee, mam trochę planszówek. Granie samemu w planszówkę to trochę jak masturbacja.



Hmmm,
Może poszukaj jakiś znajomych?
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 22:06   

Jakichś.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 23:55   

thinspoon napisał/a
Jakichś.


Możesz szukać takich i takich
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 08:37   

thinspoon napisał/a
Ee, mam trochę planszówek. Granie samemu w planszówkę to trochę jak masturbacja.


Zostań przedszkolanką, będziesz miał graczy do wyboru, do koloru ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 17:52   

thinspoon, zanim kupisz rozważ odczekanie na mocniejszą wersję,
świat się kończy i zarówno PS4 jak i Xbox One mają doczekać się odświeżonych wersji o ciut mocniejszych podzespołach :evil: Osobiście odbieram to jako zamach na kasę graczy.

Wg założeń, konsola miał być kupowana raz na jakiś czas, a po kilku lata następca,
kolejne wersje wypuszczane co jakiś czas były po prostu mniejsze, odświeżone, zmieniali procesy technologiczne - cokolwiek to znaczy bo główne podzespoły były tak samo mocne, a teraz takie wałki robią.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 18:39   

konopia - zauważ, że przyrost mocy bebechów jest rocznie wciąż mniej więcej taki sam. Znaczy, procentowo. Tylko że 50% od 300MHz, a 50% od 4GHz, to różnica, i to, co kiedyś wystarczało na dwa-trzy lata, teraz to szajs już po sześciu miesiącach ;)
Nie ma co też narzekać na konieczność coraz szybszej wymiany konsol na nowe modele, w końcu teraz najnowsze hit-konsole kosztują, przy przeliczeniu cen, oczywiście, mniej niż ćwierć ceny starej ;) Kiedyś konsola kosztowała tyle, co wypasiony pecet. Teraz to koszt najtańszego netbooka ;)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 20:14   

Pół życia można tak przeczekać, sensu to nie ma :wink: Ten model, który jest teraz, wystarczy na Wiedźmina i Uncharted, może jakiś Dishonored, co zapewni mi rozrywkę pewnie do przyszłych wakacji, patrząc na to jak często gram ostatnimi czasy.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 20:24   

ale to nie tak miało być, konsola miała być nowa na wiele lat, ja wiem, że wszystko pędzi do przodu, ale imo 5 lat to minimum czasu trwania generacji a oni zapowiadają pół-następną, i co jak nie wymienią córce xboxa na mocniejszego to w następnej forza (w to gra) będzie miała gorsze tekstury, klatki itp?
Konsola miała być lekiem na te bolączki, kupujesz konsolę a potem byle tylko znaczki na pudełkach z grami się zgadzały.

Jakby wypuszczali faktycznie nowe konsole (PS5, Xtwo), to OK, zrozumiałbym te skrócenie cyklu życiowego, ale wypuszczać "polówki"?
Dla sprzętowych maniaków i poszukiwaczy zagubionych klatek są komputery.

A że konsola teraz tańsza od falgowego telefonu, cóż takie czasy, ale to nie znaczy, że te 350 funtów to aż taka taniocha by nie zwracać na to uwagi (cena z pamięci).
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 20:34   

Ale właściwie kto używał argumentu, że konsola będzie nowa na wiele lat i wystarczająca do wszelkich gier w tym czasie? Producenci konsol? Czy może raczej konsolowcy w potyczkach słownych z pecetowcami? :twisted:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 21:50   

nie kto tylko ja! Bo gry mają być tak dopasowane by działały wystarczająco dobrze na konsoli przez cały jej żywot (tego oczekuję) a teraz producenci konsol próbują to zepsuć, obawiam się że wydawcy gier mając do dyspozycji, dwie różne mocowo a niby takie same konsole, słabsza mogą olewać, a mnie i tak już krew zalewa jak czekam, i czekam, i czekam aż się załaduje co trzeba ...

i proszę nie wracajmy do dyskusji co lepsze, bo nie lepsze co lepszy tylko lepsze to co komu pasuje, chyba już w tym wątku napisałem dlaczego po iluś tam latach pecetowania przeniosłem się na konsole.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Czerwca 2016, 22:26   

Nie kumam konsol. Nie jestem w stanie przy tym wytrzymać dłużej niż 10minut.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Czerwca 2016, 08:03   

konsola prymitywizuje/upraszcza rozgrywkę i już
są gry które sprawdzają się na konsoli i są gry które tylko da się grac na PC
nic tego nie zmieni
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Czerwca 2016, 09:36   

konopia napisał/a
Bo gry mają być tak dopasowane by działały wystarczająco dobrze na konsoli przez cały jej żywot* (tego oczekuję) a teraz producenci konsol próbują to zepsuć


I tak dobrze, że przez tyle lat chciało im się tak mocno optymalizować (to są naprawdę koszta) i tak obniżać poprzeczkę do poziomu konsol. Konsolowiec oczekuje tego, że będzie miał płynnie, a potem jest wyklinany przez pecetowców ze sprzętem za kilka tysi, bo nie dość że ten dostaje od producentów grę z gorszą grafiką niż obiecywano, to jeszcze na dodatek byle jak zoptymalizowaną, bo cała optymalizacja poszła w dwie różne konsole. To jest potrójna praca przy robieniu gier. Skoro konsole są ze sobą niekompatilne wstecz, to mogliby już w tych pudełkach zamykać pecety i byłoby optymalizowane raz a dobrze... Ale no tak, directx itd. Maszynka do gier steama nie wypaliła, bo tylko windows jako platforma pozwala na korzystanie z pecetowych dobrodziejstw. Może za jakiś czas zostaną tylko pecety i xboxy, które będą pecetami z okrojonym osem i niewymiennymi bebechami?

Jak kupowałem dziewięć lat temu kompa za 6 tygodni pracy praktykanta w zakładzie produkcyjnym (ok. 2000 zł) to mogłem na nim pograć w zasadzie we wszystko na high. Teraz zarobiłbym chyba tyle samo w tym czasie, a komp o podobnych możliwościach już dwa razy tyle. Analogicznie dzieje się w konsolowym światku - jak konsola ma cały czas kosztować tyle samo, to dla odmiany trzeba ją wymieniać dwa razy częściej.

*może po prostu żywot uległ skróceniu?
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Czerwca 2016, 13:07   

a to nie jest tak, że konsol po prostu jest więcej niż odpowiednio mocnych PC do grania?
kiedyś steam publikował statystyki to okazywało się, ze graczy z wypasiona konfiguracją wcale nie jest tak dużo jakby mogło się wydawać.

Na konsolach zarabiali więcej, i pewnie dalej tak jest, rynek PC miał się dobrze tylko w Niemczech i Polsce, tak było jeszcze parę lat temu, jak jest teraz nie wiem. o ile dobrze pamiętam ze sprzedaż najnowszego widźmina to wersje PC stanowiły tylko 1/3 całości sprzedaży. Pozostałe to wersje na dwie konsole, które i tak już są zbliżone do siebie, sony tym razem poszło w normalne podzespoły.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Czerwca 2016, 13:42   

Rynek gier PC już przerósł rynek konsol.

Co do Wiedźmina to jakiś czas temu z raportu wynikało, że 70% zarobku z tytułów poszło na konsole i 30% na PC. Czyli dajmy na to po 35% dla XBOXa i PS4. Czyli żadna z nich tak mocno nie przerasta sprzedaży na PC, a na każdą trzeba grę oddzielnie przygotować. Tutaj sytuacja jednak na pewno będzie powodować wzrost dla PC, ponieważ w chwili premiery: duża część PC nie była w stanie jak należy uciągnąć Wieśka, więc przyrost po modernizacji sprzętu; bardzo duża część graczy czekała z zakupem na promocje - ja Wieśka też bankowo kupię, a jeszcze nie mam.

Clipboard02.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 42,24 KB

_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group