Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuki walki
Autor Wiadomość
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 16 Grudnia 2013, 11:02   

Prawda?
Z drugiej strony, przy tak anemicznym ataku, to chyba dużo więcej nie potrzeba...
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Grudnia 2013, 20:34   

aniol napisał/a
thomas2411 napisał/a
Ja od roku ćwiczę Combat Aikido, gorąco polecam, czy to klasyczne Aikido, czy też w formie Combat Aikido.


a dlaczemu?


Combat Aikido bardzo mi odpowiada pod moje potrzeby, czyi sporo ruchu, ale bez przegięć, żadnego niepotrzebnego krzyczenia, nie wiadomo po co i dość realistyczne podejście do walki, czego brakuje mi w Aikikai Aikido. Ćwiczę dla ruchu zdrowia i w razie co, żeby się obrobić czy kogoś bliskiego. Sporo technik interwencyjnych,

W Combat Aikido mam to wszystko w odpowiednich proporcjach, zarówno techniki Aikido jak i wiele zapożyczeń z innych sztuk walki czy systemów. Będąc na stażach z klasycznym Aikido w roli głównej, odnoszę wrażenie, że przygotowuje się tam adeptów pod kilka konkretnych form ataku i przy wielu założeniach, że np będziesz jako atakujący trzymał kogoś do końca itp...ale to może tylko takie mylne wrażenie. Przy naprawdę wysokim poziomie umiejętności prawdopodobnie szybkość, refleks i odruchu zrobią swoje...po prostu nie widziałem tego w akcji.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 17 Grudnia 2013, 23:09   

thomas2411 napisał/a
calosc


thinspoon rozwiewamy koledze zludzenia? czy pozwalamy mu nadal wierzyc w sw, Mikolaja?
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Grudnia 2013, 07:33   

aniol napisał/a
thomas2411 napisał/a
calosc


thinspoon rozwiewamy koledze zludzenia? czy pozwalamy mu nadal wierzyc w sw, Mikolaja?


Czekałem kiedy się pojawisz :mrgreen: Ja tam uważam, że najlepiej jednak uczy obita twarz lub złamany nos. Poza tym może w combat aikido coś się zmieniło. Może mają sparingi? Może wbija im się do głów, że przy 1 vs 2 albo 1 vs nóż najlepiej salwować się ucieczką? A przy 1 vs 1 od dźwigni na nadgarstek lepiej użyć gazu i poprawić teleskopem? :wink:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Grudnia 2013, 09:25   

thomas2411 napisał/a
żadnego niepotrzebnego krzyczenia, nie wiadomo po co


wiesz jak jest, dobry krzyk może Ci pomóc tam gdzie żadna technika nie da rady ;)

do tego jak nie wiesz po co się krzyczy to musisz wrócić do podstaw :)
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 6 Stycznia 2014, 23:47   

Tooo wprawdzie z filmu, ale dobrze pasuje do niektórych cudeniek wrzucanych między innymi przez aniola
https://www.youtube.com/watch?v=Hzh9koy7b1E
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 7 Stycznia 2014, 08:41   

no to dla podtrzymania tematu
kolejny film z cyklu mroczna strona budo
tym razem wydanie iranskie

perskie budo
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 24 Lutego 2014, 16:28   

aniol napisał/a
thomas2411 napisał/a
calosc


thinspoon rozwiewamy koledze zludzenia? czy pozwalamy mu nadal wierzyc w sw, Mikolaja?


Ale o co chodzi?

[quote="thinspoon"]Ja tam uważam, że najlepiej jednak uczy obita twarz lub złamany nos.

Jak ja bym wyglądał jak bym miał się tak uczyć :)

thinspoon napisał/a
Może mają sparingi?

Mamy

thinspoon napisał/a

Może wbija im się do głów, że przy 1 vs 2 albo 1 vs nóż najlepiej salwować się ucieczką

Dokładnie tak nas uczą. Broń się w ostateczności, a najlepiej po prostu zmykać.

thinspoon napisał/a
A przy 1 vs 1 od dźwigni na nadgarstek lepiej użyć gazu i poprawić teleskopem? :wink:

Jak masz ze sobą bo ciągle nosisz...tyle, że to jest już przekroczenie obrony koniecznej a na to uczulają.

Luc du Lac napisał/a

wiesz jak jest, dobry krzyk może Ci pomóc tam gdzie żadna technika nie da rady ;)

do tego jak nie wiesz po co się krzyczy to musisz wrócić do podstaw :)


No fakt. żeby kogoś na chwilę wybić z kontekstu to krzyk, atemi,plaskacz dobrze działają. A po co się krzyczy, no niestety tu mi nikt tego nie objaśnił (tzn na CA), ale pewnie znaczenie to ma. Po sobie widzę, jak pomaga przy znoszeniu bólu czy uderzeniach.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24 Lutego 2014, 16:33   

O, z tymi sparingami to mnie zaciekawiłeś. Możesz coś więcej opowiedzieć? A co do środków obrony, to miałem głównie gaz na myśli. Teleskop to inna bajka, choćby dlatego, że trzeba wiedzieć jak go użyć. Gaz wystarczy trzymać dyszą wylotową w odpowiednią stronę :)
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Lutego 2014, 14:54   

Lanie a'la KSW to sobie czasem robimy, ale to tak na boku. Natomiast mamy sparingi w paru kategoriach pod zawody. Cały czas są prowadzone zawody w Combat Aikido w 2 kategoriach, grappling i wolna walka. I takie też mamy sparingi.

Natomiast na samych treningach oprócz standardowych chwytów do ćwiczenia podstaw, to mamy duży nacisk na elementy zwykłej ulicznej walki.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Lutego 2014, 15:02   

Są na necie jakieś filmy z takich zawodów? Bo przyznam szczerze, do tej pory aikido kojarzyło mi się przede wszystkim z niechęcią do konfrontacji swoich umiejętności z oporującym przeciwnikiem.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Lutego 2014, 17:53   

Hmm..nie kojarzę. Coś kiedyś było, ale to bardziej dziecięce kategorie. Tak coś ostrzej to nie kojarzę.

Samo np Aikikai Aikido to generalnie obrona. W Combat Aikido są dołączone elementy combat, obrona przed innymi ciosami, "ulicznymi" plus ćwiczenia uderzeń rękoma i nogami. Czyli nie czekam stricte aż ktoś wykona ruch, tylko też samemu przejmuję inicjatywę. Jak wiesz, że i tak ktoś Ci przywali, to już chyba lepiej zacząć, ale to wszystko zależy od sytuacji :)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25 Lutego 2014, 18:07   

Jak nie filmy, to może chociaż regulamin takich zawodów? Dozwolone techniki, czas trwania rund, sposób wyłaniania zwycięzcy, osprzęt. Masz pod ręką coś takiego?
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Lutego 2014, 00:31   

thinspoon napisał/a
Jak nie filmy, to może chociaż regulamin takich zawodów? Dozwolone techniki, czas trwania rund, sposób wyłaniania zwycięzcy, osprzęt. Masz pod ręką coś takiego?


Zasady walki na zawodach CA
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26 Lutego 2014, 07:45   

Dzięki! Krok w dobrą stronę, chociaż klasycy zapewne w grobie się przewracają. Light contact, cztery minuty. Mnóstwo czasu, żeby zostać zdyskwalifikowanym :mrgreen: Startowałeś już?
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Lutego 2014, 09:19   

Nieee, za stary jestem :) Wystarczą mi sparingi z kumplem na treningach, który lubuje się w JJ i BJJ.

Klasycy pewnie tak, ale klasyka chyba była dobra kiedyś. Bo przecież to była sztuka walki przygotowana stricte pod tamtejsze warunki. Dzisiaj faktycznie sporo można, ale nie wszystko. To chyba bardziej sztuka dla sztuki. Np na jednym stażu, gdzie mieliśmy zajęcia z Aikikai Aikido, to fakt, super dokładnie wszystko robili, ale tam do ataku nawet kazali nam się odpowiednio ustawiać stopy, ręce itp i odpowiednio uderzać. A jak spytałem co robicie jeśli ktoś Ci sprzeda low kick na wewnętrzną stronę uda, no to nie wiedzieli co odpowiedzieć. Po prostu co kto lubi :D
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28 Lutego 2014, 11:11   

Syc w formie

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:fp: x 8,27 minut
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Lutego 2014, 13:21   

Mistrzostwo:
Lekcja 1
Lekcja 2
Lekcja 3

Furorę robi zmęczona garda i poczucie zagrożenia od uderzenia przeciwnika metr od nas.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 28 Lutego 2014, 14:11   

thomas2411 napisał/a
całość.


ech, podziwiam optymizm ludzi ćwiczących w ten sposób
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 1 Marca 2014, 23:47   

aniol, drugi Twój wpis i nadal nie wiem o co chodzi. Może rozwiniesz temat?
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 2 Marca 2014, 12:00   

ot chociazby to ze facet "rzezbi" bloki w wersji klasycznej, ewidentnie gosc nie rozumie co i po co robi, ale stara sie przekonac ogladajacych ze jest ekspertem od walki wrecz
jak dla mnie cierpi na syndrom starego i nieomylnego mistrza - przypadlosc czesto spotykana - "ja robie tak jak robil moj nauczyciel, a tak wczesniej robil jego nauczyciel i nauczyciel jego nauczyciela" i nie dociera do takich ze byc moze gdzies po drodze pojawil sie blad
i nawet jak sie takiemu namacalnie udowodni ze nie ma racji to za chiny nie da sie przekonac ze cos robi zle
najlepszym przykladem sa min karateckie bloki, gdzie wiekszosc uczacych zapomina ze tak naprawde blokami wcale nie sa, "klasyczne " interpretacje kata ktore w wiekszosci sa pozbawione sensu,
kolejna rzecz to to co jest na tych filmikach - atakujacy zamiera w chwili ataku z wyciagnieta reka jak ostatnia ciota i daje broniacemu sie pol godziny czasu na wykonanie tanca pt pietnascie blokow, czternascie ciosow, dwie dzwignie i trzy rzuty
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Marca 2014, 22:17   

Aaa...o filmach mówisz. No to tak, tragedia, a te co ja podesłałem to już w ogóle wielka pomyłka.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 30 Kwietnia 2014, 20:29   

jak kiedys spiewal Fredek Mercury:
"it's a kind of magic"

ja nie ogarniam na trzezwo
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13818
Skąd: FF
Wysłany: 30 Kwietnia 2014, 22:02   

aniol, może jednak lepiej nie promować takich wyczynów?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Maj 2014, 18:38   

nie za bardzo wiem o co chodzi - mi się włącza filmik z chyba jakiejś ruskiej szkoły aikido i warsztat z jakimś japońskim sensei-em - trochę nudny jak i całe aikido :) więc nie obejrzałem całego (14 min)
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 1 Maj 2014, 19:56   

dobrze ci sie wlacza to jest ruski filmik o aikido z japonskim czarodziejem
facet jest kolejnym z grupy magikow co to bezdotykowo powalaja wzrokiem i energia z kosmosu
warto obejrzec tylko po to zeby zobaczyc jakie cuda wyczynia jego asystent coby miszczu magiczne techniki wyszly
no i warto popatrzec na uczestnikow szkolenia jak lykaja te bzdury niczym mlode pelikany
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 1 Maj 2014, 19:57   

jest tez powazne podejrzenie ze facet powala smrodem skarpetek
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13818
Skąd: FF
Wysłany: 1 Maj 2014, 23:01   

Ten filmik miał jakieś 150 obejrzeń, gdy ja sprawdziłem - jeszcze się okaże, że ponad połowa przyszła stąd i będzie wstyd.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 2 Maj 2014, 09:52   

wole promowac filmik z ktorego sie mozna posmiac
niz filmik na ktorym mamy ewidentnie pokazane conajmniej trzy razy zlamane prawo


to sie kwalifikuje do prokuratury
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13818
Skąd: FF
Wysłany: 2 Maj 2014, 10:40   

Linki bezpośrednie
Część 1: walka
Część 2: po

aniol, możesz przypomnieć, co jest złamaniem? Doczytałem, że jest nim walka bez kasków. Coś jeszcze?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group