Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 45 - w kioskach ok. 1 lipca
Autor Wiadomość
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 10:53   

Mnie ta okładka w sensie ilustracji bardzo się podoba - czyżby era FS oznaczałą koniec z kosmolotami i kosmomiastami? :P No i jakość grafik jest super.
Co do reszty czerwień jest OK przyciąga, mini zdjęcia i ogólny bajzel na duży minus. Hasło o organie też mnie odrzuca... ponarzekajmy, poczekajmy może się sytuacja wyklaruje nieco.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 10:54   

Jest to jakaś próbka hrabek, a wielu nie chce narzekać bo tego poprostu nie lubi. Lub uważa że takie narzekania byłyby dwuznaczne.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 10:56   

hrabek napisał/a
Nie, autora, którego nie trawię, nie kupię. Ale autora, którego nie znam... to już zupełnie inna sprawa. Okładka spełnia tu rolę zachęcającą.


Rozmawiamy nie na temat - przypomnę, chodzi o kwestię, czy okładka z ilustracją, która idzie na jakiejś książce jest czymś złym. IMO nie jest (zależy tylko od jej jakości). wiele razy szły takie za moich czasów, podobnie, jak z gier itp. liczyła się tylko strona wizualna. Ta, nad która mirmiłują niektórzy, jest IMO przyzwoita.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 11:01   

terebka, chyba przestałem kumac o co Ci chodzi
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 11:01   

Ilustracje są ok, ale mam nadzieję, że to nie stanie się regułą. Nudno by było...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 11:04   

No i fajnie by było, zgodnie z tradycją, zobaczyć jakiś statek kosmiczny na okładce raz na jakiś czas przynajmniej. Szczególnie, że rozdzielczość okładki tak mocno się poprawiła, więc obrazek na pewno zyskałby na jakości.

Swoją drogą Nurs kiedyś mówił, że nie da się poprawić jakości okładki, bo to wynika z technologii druku, czy coś takiego. Tymczasem FS drukuje w tej samej drukarni, a jakość okładek się poprawiła diametralnie. Czyli jednak można było.
_________________
5 zdań na temat
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 12:39   

A tak się staram :( Zawsze się tak kończy kiedy na chilę odstawię psychotropy :D :cry: :P

Chodzi mi o to, że głosy krytyczne jednak są, bez względu na to czy wydawca ich słucha czy nie. Bo że słyszy, to chyba nikt nie zaprzeczy, zwłaszcza na forum, na którym ReDnacz urzęduje. Ot, tylko tyle. :roll: :roll:
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 13:23   

więcej zrzędzenia niż głosów krytycznych
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 13:30   

hrabek napisał/a

Swoją drogą Nurs kiedyś mówił, że nie da się poprawić jakości okładki, bo to wynika z technologii druku, czy coś takiego. Tymczasem FS drukuje w tej samej drukarni, a jakość okładek się poprawiła diametralnie. Czyli jednak można było.


coś ściemniasz :-)
Ja mówiłem, że niektóre prace dostaję w takiej a nie innej rozdziałce i wiele z nich nie wyciągnę. Jak rzucisz okiem na rózne okładki z dowolnego okresu zauważysz, ze były i lepsze i gorsze rozdzielczości.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Czerwca 2009, 13:35   

Ale z kolorami i kontrastem zawsze był problem. A Fabryka poprawiła i to. Teraz czerwony jest mocno nasycony, komiksowy niemalże, u Ciebie zawsze był brudny, ciemny, nawet tam gdzie powinien być jasny - vide Twój avatar. W żadnym miejscu tej okładki nie ma takiej intensywności barwy, co w okładce do numeru 44.
_________________
5 zdań na temat
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 07:25   

Okładka bardzo ładna, bodajże z nadchodzącej książki Domagalskiego. Wolałbym NOWE grafiki, ale te też są dobre.

Poza tym chciałem zauważyć drogi Kubo, że Sapek NIE jest bezsprzecznie świetny.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 07:31   

khamenei napisał/a
Poza tym chciałem zauważyć drogi Kubo, że Sapek NIE jest bezsprzecznie świetny.
faktycznie, napisał masę fatalnych książek
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 13:02   

Fidel, jeśli miała to być ironia, to wal docinki zdrów, nie bolą mnie.
Jeśli nie, to - jak sam mówiłeś - de gustibus..., stąd moje czepianie się słowa "bezsprzecznie".
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 13:06   

jak wolisz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 22:11   

A ja oficjalnie protestuję przeciwko używaniu określenia: Sapek. Piszecie o szacunku do czytelników, a tak trudno uszanować to, że autor sobie nie życzy być tak nazywanym?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ausir 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Głogów/Wrocław
Wysłany: 19 Czerwca 2009, 23:05   

Okładki z ilustracjami książek FS bywały zresztą i za kadencji NURSa. I jakoś nie przypominam sobie szczególnych narzekań (chociaż może i były).
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 00:28   

Ausir napisał/a
Okładki z ilustracjami książek FS bywały zresztą i za kadencji NURSa. I jakoś nie przypominam sobie szczególnych narzekań (chociaż może i były).


Były, były. Reklamowe okładki w większości wywoływały jakieś głosy krytyki, chyba że fajne artworki się trafiały.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:00   

ludziska, mylicie dwie rzeczy. reklama na okładce i layout z książki, gry, filmu. reklamy, to mieli na NF, gdzie leciały plakaty z filmu z napisami. Kupowane grafiki też cześto są ilustracjami z okładek, tyle, ze trafiają na nie pozniej, albo w innym kraju.
Zaryzykuję tezę, ze zdecydowaną większość moich/naszych okładek można znaleźć na innych produktach, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.
A teraz konkurs, z czego jest ta okładka? Ktoś potrafi zidentyfikować?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:06   

NURS: potrafię.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:08   

to akurat wiem, chodzi mi o pozostałych.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:08   

Ja też potrafię, nawet w numerze 44 jest reklama tej książki...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:10   

Byłem pierwszy :mrgreen: co wygrałem? - jeśli to kop w dupę to odmawiam odebrania nagrody :mrgreen:
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:20   

No to NURSie spójrzmy na Twojego avika - jest to okładka jednego z numerów, jest na nim grafika reklamowa pewnej gry. Ale to nie jest jej okładka. Więc ok. Ktoś już zdążył zauważyć - w książkach fabryki znajdują się obrazki, czemu więc ich nie zamieścić. Na tyle charakterystycznych, żeby można się było zorientować o jaką książkę chodzi. A odpowiednio przygotowany rysunek zapewne bardziej by zainteresował potencjalnego kupującego niż sama okładka.

Ale pewnie znowu wyjdzie, że mirmiłuje :roll:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 10:36   

widzę, że w 45. będzie opowiadanie Magdaleny Kozak, muszę się zatem zaopatrzyć w tenże numer.ko-nie-cznie.
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 19:43   

A mnie się tam nowy design "fabryczny" bardzo podoba i, moim zdaniem, czepiacie się okładki na siłę. Fajna jest, klimatyczna, a to, że pojawi się także na jakiejś książce? No to trudno.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 20 Czerwca 2009, 20:10   

To ja znowu powtórzę - ilustracja to jedno, a cała reszta (czyli bałagan nad ilustracją) to zupełnie inna rzecz.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Czerwca 2009, 10:04   

Wymienianie wszystkich nazwisk na okładce nigdy mi się nie podobało. Zawsze robiło sztuczny tłok. Zdecydowanie wolę okładki NFowe, na których są dwa nazwiska i już. Reszta w numerze. Ale teraz się nie wypowiadam. Szczerze mówiąc, wolę tę nową formę od poprzedniej - ustawianie nazwisk po długości było od zawsze bez sensu. Teraz przynajmniej są nazwiska i tytuły różnomierną czcionką, co przyciąga wzrok. Skoro nikt nie chce zredukować liczby nazwisk do najważniejszych, to chociaż niech to wygląda tak jak teraz, nie mam nic przeciwko.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 22 Czerwca 2009, 10:06   

NURS, ja potrafię :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2009, 10:27   

hrabek napisał/a
ustawianie nazwisk po długości było od zawsze bez sensu. .


Chłopie, weź sobie tamte okładki i zobacz dlaczego nazwiska były układane tak, jak były. Uczyłem się tego fachu u starych fachowców, dla których wjechanie napisem na główny element layotu jest czymś w rodzaju narzygania na dywan podczas przyjęcia.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Czerwca 2009, 10:59   

Ja wiem przecież o co chodzi, nie ma potrzeby od razu się bulwersować. Co nie zmienia faktu, że nigdy mi się to nie podobało. Przyczyna nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Kiedyś napisałem nawet ze dwa razy, że wolę dwa nazwiska na okładce na styl NFu, ale później przestałem, bo co się będę powtarzał. Zdanie wyraziłem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group