Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 45 - w kioskach ok. 1 lipca
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:12   

Cieszcie się, że to przynajmniej książki reklamuje, nie gry czy filmy :P:

:|
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:13   

Podpaski?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:17   

To by grafika trzeba zatrudnić, który musiałby nieco popracować. A tak - bierzemy grafikę już posiadaną, wrzucamy dwa dodatkowe obrazki, różne czcionki i głupie hasła. Czytelnikom się na pewno spodoba...

@Kruku
Ja się zaczynam już oswajać z myślą, że za każdą okładkę będę walił 1 w ankiecie.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:19   

No co zrobić.
Najzabawniejsze, że same w sobie te rysunki są całkiem, całkiem.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:21   

Kruku, tu się zgadzam, rysunki są ok, tylko niech zostaną, gdzie ich miejsce...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:22   

Ament.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:23   

No właśnie, czemu miałyby być jedynki? Obrazek jest fajny, domyśliłem się, że to okładka książki jakiejś, ale nie wiem jakiej. Sam w sobie obrazek nie jest zły. Jakość obrazka na okładce SFFiH jest dużo lepsza niż do tej pory. A ostatnio Nurs ciągle jakieś gry reklamował, więc tak naprawdę co to za różnica?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:34   

Co prawda i gry i książki to wytwór kultury. Ale jednak jakoś niespecjalnie mi pasuje wrzucanie na okładkę pisma literackiego reklamy książki. Ale to wybór wydawcy.

I żeby nie było, że się czepiam FS - gdyby pismo zostało przejęte przez Solaris i co miesiąc na okładkę miałaby trafiać obrazek Marońskiego to i tak bym dawał 1. Dla zasady, jego grafiki jako takie mi się szalenie podobają.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:34   

Gier nie znamy, więc wszystko jedno, a książki tak?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:37   

Myślę, że FS współpracuje z tyloma grafikami, że stać by ich było na zamówienie jednej ilustracji miesięcznie, związanej chociażby z którymś z tekstów danego numeru.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:49   

Witchma napisał/a
Przynajmniej w kwestii okładek mamy już jasność...


Uooo jezusicku! :shock: Jest jeszcze gorzej niż było :x :evil:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:51   

gorat napisał/a
Gier nie znamy, więc wszystko jedno, a książki tak?

Gry, filmy, nawet muzyka (jeśli jest fajna okładka) - nie ma sprawy. Wszystko to kultura. A i pieniądze będą. Piwo żywiec, pralkę Whirpool albo margarynę Delme na okładce bym nie zdzierżył (nawet jeśli są fantastyczne).
Ale do licha, jeśli w piśmie literackim mam kupę reklam w środku, a wydawca traktuje dodatkowo okładkę w charakterze darmowego banera to mi się to przestaje podobać. Tym bardziej, że fajnej grafiki związanej z fantastyką w necie pełno. Pewnie, że to kosztuje ale bardziej mi się podoba niż jakbym miał zobaczyć tam okładkę kolejnego tomu Oka jelenia (które szatą graficzną nie porywają).
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
Ostatnio zmieniony przez Virgo C. 17 Czerwca 2009, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:51   

A może, zamiast mirmiłowac, dasz im szansę, zeby skalkulowali sobie koszty i potem zdecydowali, czy pismo zarobi na tyle, zeby móc wydawac pieniądze na zachcianki?
Ludzie, czasem przykro mi się robi, jak czytam, co piszecie. Pismo to firma, ma zarabiać, a nie sprawiać radochę. Jesli ilustracja jest ładna, przyciąga wzrok i mało kogo obchodzi z czego jest zaczerpnięta. Ona sprzedaje pismo.
Ja bym raczej narzekał na rozsypki we wklejanych wiadomościach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:53   

Pół biedy że reklamowa okładka - trudno, taka karma. Nie przepadam za takimi okładkami, ale mogę zrozumieć i tolerować, zwłaszcza jeśli są dobrej jakości. Ale na tej okładce (przynajmniej tej miniaturce) jest BURDEL większy jeszcze niż na poprzedniej :!:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:53   

NURS napisał/a
Pismo to firma, ma zarabiać,


NURSie, poniekąd to nasze pieniądze, chyba mamy prawo powiedzieć, że coś nam się nie podoba.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:53   

NURS napisał/a
Pismo to firma, ma zarabiać, a nie sprawiać radochę.

Ja bym wolał, żeby jednak sprawiało. A okładka, jak okładka. Mnie się podoba.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:55   

@NURS
Jakoś nie widzę deklaracji w stylu "przestaje kupować to pismo". Daje im szanse, po prostu mi się to nie podoba czemu daje wyraz. Wolno mi. Tak samo jak wydawnictu moje mirmiłowanie olać i ciągnąć dalej ten wózek po obranej ścieżce. Płakać czy rozdzierać szat z tego powodu nie będę.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 13:57   

Rzoumiałbym, że są na okładce jakieś koszmarki, ale wy nawet nie wiecie, co to jest, a już odsądzacie wydawcę od czci i wiary :-)
Witcham, jesteś jednym z czytelników nikim mniej i nikim więcej. Zadna firma nie wypuszcza produktu sprofilowanego na pojedynczego odbiorcę. To, co tobiue się nie podoba, innego zachwyca. Od lat starałem się wam to wyłożyć, namawiając do głosowań, w których widac to jak na dłoni.
Cos nie musi być złew, tylko dlatego, ze ty tak myślisz. Po prostu tobie nie odpowiada.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:00   

NURS, nigdzie nie napisałam, że jest inaczej, a tylko to, że skoro za coś płacę, mam prawo to skrytykować, jeżeli mi się nie podoba. Jeżeli mi się nie będzie podobało bardzo, to przestanę płacić. Nie wykluczam, że ktoś nowy zacznie płacić na moje miejsce i bilans wyjdzie na zero.

Ps. I tak - pismo ma sprawiać radochę, bo po to jest. Zupełnie inną kwestią jest to, że każdemu radochę sprawia co innego.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:02   

Mnie się te fabryczne okładki nie bardzo podobają - za dużo czerwonego, reklama książek akurat mi nie przeszkadza - ale jak patrzę na kryzys, coraz mocniej orzący pazurami rynki wydawnicze, to myślę sobie, że okładkę da się przeżyć, a braku pisma - nie.

Żeby nie być gołosłownym, na wysłanej aksamitem drodze do upadku są dwa pisma z tradycjami, choć wydawane w nieco innych realiach. "Kino" i "Spotkania z Zabytkami". One nawet miały dotacje, a mimo to nie potrafią się utrzymać. To co mówić o pismach, którym państwo nie da?

A swoją drogą, ciekawe, jak to jest z pismami zachodnimi, czy one też zamawiają grafiki, czy korzystają z gotowców od wydawców?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:07   

Romek P. napisał/a
za dużo czerwonego


A to akurat mi się podoba, bo okładki zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy w otoczeniu kilkudziesięciu innych czasopism, przez co może jakiś nowy czytelnik się znajdzie.

Romek P. napisał/a
okładkę da się przeżyć, a braku pisma - nie.


Coś w tym jest :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:08   

Ano właśnie, marudy sza! Żeby naczelny wam Miodkiem nie poleciał w oryginale :wink:
Okładka spełnia rolę bo przyciąga oko. My i tak kupimy cokolwiek na okładce będzie bo najważniejszy jest środek, ale nowy czytelnik jest wzrokowcem i z ciekawości może wziąć do ręki i otworzyć i zobaczyć i nabyć. Tę funkcję okładka spełnia (choć nadal jestem zdania, że powinna być flekowana cała czarnym aksamitem i mieć tłoczone złotem pośrodku litery tytułu :wink: )
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:09   

Rafał napisał/a
choć nadal jestem zdania, że powinna być flekowana cała czarnym aksamitem i mieć tłoczone złotem pośrodku litery tytułu :wink:


Rafał, wzruszyłam się :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:12   

:mrgreen:
No to piszemy petycję do naczalstwa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:12   

Rafał, nie kracz, bo wydawca zacznie dołączać do części nakładu różowe torebki z kuta... przepraszam, z frędzlami, żeby poszerzyć target :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:13   

Wczoraj czytałam, że nowy singiel pewnej artystki sceny polskiej będzie dołączany do pasty do zębów (którą ta artystka reklamuje). To też jest jakaś forma promocji :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:19   

To mam na myśli :) ale moim zdaniem, to droga w jedną stronę, bo zaczyna się kuszenie gadżetami.
To ja już wolę czerwoną jak wątróbka dla Miłka okładkę :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 14:29   

Rafał napisał/a
że powinna być flekowana cała czarnym aksamitem i mieć tłoczone złotem pośrodku litery tytu
a srebrne okucie grzbieciku z cyrkoniami brylanciki udającymi to co ? DORSZ?
a większość okładek tygodników wszelakich tak usiłuje wzrok nabywcy przyciągnąć, że jeno się w oczach ćmi i g...no widza jak mawiał pewien ślązak :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 16:11   

Witchma napisał/a
NURS, nigdzie nie napisałam, że jest inaczej, a tylko to, że skoro za coś płacę, mam prawo to skrytykować, jeżeli mi się nie podoba. Jeżeli mi się nie będzie podobało bardzo, to przestanę płacić. Nie wykluczam, że ktoś nowy zacznie płacić na moje miejsce i bilans wyjdzie na zero.

Ps. I tak - pismo ma sprawiać radochę, bo po to jest. Zupełnie inną kwestią jest to, że każdemu radochę sprawia co innego.


wiesz na czym polega problem, właśnie twierdzisz, ze złota nie opłaca się trzymać jako zabezpieczenia, tylko makulaturę. Bo po pierwsze metr sześcienny jest o wiele lżejszy, a po drugie złotem ciężko się tyłem podciera :-)
Sorki, ale chyba nie do końca rozumiem, o czym rozmawiamy.
Czasopismo to treść a nie obrazek z okładki. ktoś kto je akceptuje albo odrzuca przez taki pryzmat nie jest czytelnikiem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Czerwca 2009, 16:23   

NURS: doskonale wiesz, że będę kupował nawet jak okładka bedzie biała, a środek z papieru toaletowego, więc nie przesadzaj z mirmiłowaniem - piszę co mi sie nie podoba. I zgodzę się z przedmówcami - PISMO MA SPRAWIAĆ RADOCHĘ - nie kupujemy go za karę ;P:

/edit: zwróćcie kochani uwagę na to, że NURS znowu bierze na siebie rolę tego złego... Ma facet jaja :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group