Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgarnie i antykwariaty SF
Autor Wiadomość
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2005, 17:38   Księgarnie i antykwariaty SF

Jeżeli nie macie nic przeciwko, proponuję wątek z namiarami na księgarnie i antykwariaty przyzwoicie zaopatrzone w fantastykę. Nie chodzi mi o wielkie instytucje takie jak Empiki (które i tak każdy zna albo sam sobie znajdzie), a o miejsca mało rzucające się w oczy a warte odwiedzenia.

Oto co sama znalazłam:

Warszawa-Tarchomin:
1) stoisko na bazarku przy rogu Świderskiej i Porajów – antykwariat z dużym działem fantastycznym (z właścicielem można o niej długo rozmawiać)
2) budka na bazarku przy rogu Światowida i Ćmielowskiej, gdzie można dostać stare numery czasopism (Fenix, Magia i Miecz, Ubik, Nowa Fantastyka i inne)

Mokotów:
Antykwariat S-F z kawiarenką przy Malczewskiego 48/50a, prowadzony przez tego samego człowieka, który ma stoisko na Tarchominie. Nie byłam tam, ale może komuś się przyda. Inna literatura też tam jest (sensacja, romanse, poradniki – tak jest na ulotce). Podobno trochę trudno to znaleźć; zgodnie z mapką szukać trzeba przy parkingu odchodzącym od Malczewskiego pomiędzy Al. Niepodległości a początkiem ul. Bytnara „Rudego”. Dojście od stacji metra Wierzbno.

Centrum:
Księgarenka przy Zimnej, róg Pl. Mirowskiego (vis-a-vis MarcPolu/Hali Mirowskiej)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Listopada 2005, 19:11   

Bogowie - ten post jest normalnie święty. Wielkie dzięki Godzillo :) Ja niestety nie znam tego typu miejsc...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Marek1964 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 321
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Listopada 2005, 10:04   

Dawno nie byłem w Łodzi, ale mam nadzieje, że przy Piotrkowskiej w dalszym ciągu są dwa genialnie zaopatrzone antykwariaty (jeden z wejściem prosto z ulicy, drugi w bramie). Polecam! Trafiałem tam na takie tytuły, których szukałem przez całe lata!
 
 
TwinScars 
Gollum


Posty: 1
Skąd: ToMAsZów
Wysłany: 11 Listopada 2005, 20:43   

Tak, te dwa antykwariaty jeszcze istnieją, często w nich bywam. Mieszczą się na ul. Piotrkowskiej 147, jeden nad drugim. Jest jeszce skrzyżowanie antykwariatu z księgarnią na Piotrkowskiej 50. Natomiast na Piorkowskiej nr 79 w bramie znajduje się antykwariat z gazetami wszelkiej maści (sporo o tematyce sf no i pare komiksów).
_________________
"Kto przeżyje, wolnym będzie, a kto ginie, wolnym już"
 
 
 
bardzo_czarny_kot 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: znikąd
Wysłany: 11 Listopada 2005, 22:21   Re: Księgarnie i antykwariaty SF

Godzilla napisał/a
Centrum:
Księgarenka przy Zimnej, róg Pl. Mirowskiego (vis-a-vis MarcPolu/Hali Mirowskiej)

Centrum - to blisko mojej szkoły! Wspaniale!
_________________
Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.
 
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 11 Listopada 2005, 23:28   

Katowice, ul. Mickiewicza, w bramie - antykwariat komiksowy (ksiązki fantasy/sf tez tam sa).
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Listopada 2005, 11:32   Re: Księgarnie i antykwariaty SF

bardzo_czarny_kot napisał/a
Godzilla napisał/a
Centrum:
Księgarenka przy Zimnej, róg Pl. Mirowskiego (vis-a-vis MarcPolu/Hali Mirowskiej)

Centrum - to blisko mojej szkoły! Wspaniale!

To daj znać czy nadal istnieje, bo dawno tam nie byłam. Mam nadzieję że tak. Ja z kolei zamierzam zapytać tych gości od starej prasy na Tarchominie, gdzie jeszcze mają stoisko, bo podobno gdzieś na drugim końcu Warszawy. Jak czegoś się dowiem, to podam.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Listopada 2005, 15:25   

Byłam, zapytałam. Otóż antykwariat przy Malczewskiego ma się nieźle, a właściciel otworzył dwa dalsze (namiarów nie znam). Natomiast starej prasy jest sporo w budkach przy Hali Mirowskiej (podobno są tam dwie), słyszałam też coś o stoisku pod Halą Banacha. Bywa, że jakiś kolekcjoner pozbywa się kolekcji starych numerów w dobrym stanie, więc kto wie, co można tam dostać.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
bardzo_czarny_kot 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: znikąd
Wysłany: 12 Listopada 2005, 18:04   

Godzilla napisał/a
(...) słyszałam też coś o stoisku pod Halą Banacha.

A to ciekawe... Przejeżdżam tamtędy codziennie tramwajem, ale Hala Banacha kojarzy mi się raczej z Wietnamczykami, sprzedającymi dżinsy o beznadziejnie krótkich nogawkach (na mnie nigdy nic tam nie ma). Ktoś wie coś więcej?

A jak tylko wybiorę się do tego w centrum, to powiem :)
_________________
Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Listopada 2005, 21:37   

bardzo_czarny_kot napisał/a
A to ciekawe... Przejeżdżam tamtędy codziennie tramwajem, ale Hala Banacha kojarzy mi się raczej z Wietnamczykami, sprzedającymi dżinsy o beznadziejnie krótkich nogawkach (na mnie nigdy nic tam nie ma). Ktoś wie coś więcej?

No proszę, coś o Banachu :mrgreen: mam do tego targowiska gdzieś 400m (z wydziału), więc służę pomocą :>
Jest tam rzeczywiście stoisko z prasą (i drugie w stylu "dworcowym"), ale niczego fantastycznego tam nie zauważyłem. Są za to dwa antykwariaciki, jeden z całkiem ciekawą ofertą (czemu akurat wtedy, jak znalazłem ten antykwariat, kasa zeszła mi do zera :cry: ), oraz parę punktów, gdzie fantastyka jest znikomym dodatkiem do innej, często nieksiążkowej, oferty (w takim właśnie miejscu dorwałem "Ponury świat" Kuttnera w wyśmienitym stanie :mrgreen: ).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Listopada 2005, 22:36   

W Lublinie niestety ksiegarni jest malo, a jak juz sa to zaopatrzenie slabe :(
Warto jednak odnotowac:
-Lubelskie Centrum Ksiazki, ul. Wieniawska, jest duuuzo staroci. czasami cos znosnego sie trafi. Niestety jak na starocie to ceny czasem z sufitu.
-Buchman: krakowskie przedmiescie, lubartowska i okolice katedry. Tutaj bywa roznie, generalnie najlepszy jest ten pierwszy i czasem za nieduze pieniadze mozna trafic cos dobrego.
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 13 Listopada 2005, 17:58   

Ja polecam dwa antykwariaty w Trójmieście. Jeden w Gdańsku Wrzeszczu na Dmowskiego (niedaleko dworca), drugi w Sopocie, przy zejściu z peronu PKP i SKM w stronę ul. Niepodległości. Są jeszcze dwa mniejsze, na Heweliusza w Gdańsku i na Kościuszki w Sopocie, ale zdecydowanie polecam pierwsze z wymienionych.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 13 Listopada 2005, 18:10   

Ten antykwariat w Sopocie jest dokładnie na ulicy Marynarzy i faktycznie, bardzo ładnie zaopatrzony... No chyba, że ja przez niego przelecę, to wtedy już nie tak ładnie;)

Chociaż panie średnio zorientowane w tym co mają...

We Wrzeszczu już lepiej z wiadomościami o książkach.

A księgarnie? Sopot, ale druga strona dworca SKM, od morza. Mała księgarenka obok kas biletowych. Pan wielce zorientowany w fantastyce i okolicach, jak coś to sprowadzi żądaną pozycję.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 18:24   

Zna ktoś może jakąś księgarnię która ma książki po angielsku lub taką, która takowe sprowadza? Najlepiej we Wrocławiu. Może też być internetowa.
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Listopada 2005, 18:55   

Spróbuj w Merlinie (merlin.com.pl), mają sporo książek angielskich (fantastyki akurat nie sprawdzałam).
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 15 Listopada 2005, 19:09   

Kaxi napisał/a
Zna ktoś może jakąś księgarnię która ma książki po angielsku lub taką, która takowe sprowadza? Najlepiej we Wrocławiu. Może też być internetowa.

Jest takowa za empikiem (tym w rynku) we Wrocławiu, ale nie wiem, czy sprowadzają książki. Niemniej fantastyki trochę mają.
 
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 20:05   

Dzięki za info. Poszukam jej sobie niedługo.
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 22:08   

Jeśli chodzi Ci o tę na Igielnej, to niestety nie sprowadzają literatury na zamówienie. Ale trochę książek mają na pólkach, więc warto zajrzeć.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
gio25 
Tom Bombadil


Posty: 32
Skąd: Kociewie/Pyrlandia
Wysłany: 16 Listopada 2005, 09:49   

w poznaniu w suterenie niedaleko Starego Browara na półwiejskiej jest mała ksiegarnia za 10 zł zbiór opowiadań. widziałem ze mają duzo tytułów
_________________
Kociewie tu mieszkałem!
 
 
 
gio25 
Tom Bombadil


Posty: 32
Skąd: Kociewie/Pyrlandia
Wysłany: 16 Listopada 2005, 09:51   

kupiłem zapomniałem słowa przepraszam
_________________
Kociewie tu mieszkałem!
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:36   

Kaxi napisał/a
Zna ktoś może jakąś księgarnię która ma książki po angielsku lub taką, która takowe sprowadza? Najlepiej we Wrocławiu. Może też być internetowa.


Hmm... www.amazon.co.uk
www.amazon.com

Po co szukac polskich sklepow, jak mozna sie udac do zrodla?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:56   

Kiedyś na Amazonie Polska była jako kraj, z którego nie można kupować. Być może się to zmieniło, być może nie.
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:58   

Obecnie Polska jest zakwalfikowana do Reszty Świata i wysyłka kosztuje jakieś 40zł :evil:
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 16 Listopada 2005, 19:30   

Dzięki Taclem, dzięki Ariah za namiary sopockie (trza się wybrać SKM-ką na wyprawę łupieżczą). Jak rozumiem: kto pierwszy, ten lepszy :D
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Listopada 2005, 06:50   

No nie tak znowu malo, ale jesli zamowisz 5-10 ksiazek, to koszt wysylki rozklada sie i wychodzi ci raptem po kilka zlotych na ksiazke, wiec juz nie tak duzo. Oczywiscie trzeba dluzej kase odkladac, ale zamiast kupowac jedna ksiazke miesiecznie mozesz wyslac zamowienie raz w roku i dostac cala wielka pake, ktora ci na dlugo starczy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Listopada 2005, 15:51   

W Krakowie polecam księgarnię "Kameron" przy rondzie Mogilskim. Dużo staroci, a każdą nową pozycję można sobie zamówić. Prowadzący jest w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie. Oczywiście oprócz literatury SF można się tam zaopatrzyć w książki z każdej dziedziny literatury.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 02:54   

W Poznaniu to zdecydowanie Diuna przy placu Bernardyńskim (uliczka od strony centrum, nie pamiętam nazwy) prowadzona przez znanego fana SF. Nie byłem tam już jakiś czas, nie wiem, czy wszystko nadal funkcjonuje jak dawniej.
 
 
beldin 
Gollum

Posty: 2
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 09:43   

w warszawie sa jeszcze ze 4 antykwariaty przy ulicy Slowackiego obok urzedu gminy.
nie sa one moze ukierunkowane tylko na fantastyke tym nie mniej mozna tam czesto trafic rozne ciekawe rzeczy. (szczegolnie polecam antykwariat "7")
 
 
revenant 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Pruszków
Wysłany: 1 Lutego 2006, 01:17   

Antykwariat na Wilczej, róg Marszałkowskiej, blisko restauracji Texas
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 1 Lutego 2006, 13:51   

Czy była już mowa o Pałacu Książki - Działdowska 8a?
Chimera I zamknięta :(
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group