Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Kwietnia 2018, 16:43   

Fallet. To jest tak głupie, że z jednej strony trudno się oderwać a z drugiej nawet jeżeli przespałam prawie cały odcinek, to spokojnie oglądałam dalej :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Kwietnia 2018, 18:04   

Wygląda na to, że wszyscy albo podsypiamy przy serialach, albo je przesuwamy do przodu :D
To samo - u mnie - dotyczy pierwszego odcinka nowego sezonu Westworld. Walczyłem ze sobą, zamierzając dotrwać do końca, a to trwało i trwało. Wyłączyłem na pięć minut przed końcem, mimo przewijania.
Z Netflixa i HBO wolę teraz oglądać dokumenty. Ale coś serialowego do snu - kicha.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 11:42   

jewgienij napisał/a
Wygląda na to, że wszyscy albo podsypiamy przy serialach, albo je przesuwamy do przodu :D
To samo - u mnie - dotyczy pierwszego odcinka nowego sezonu Westworld. Walczyłem ze sobą, zamierzając dotrwać do końca, a to trwało i trwało. Wyłączyłem na pięć minut przed końcem, mimo przewijania.

Daj mu szansę, ja też byłam bardzo zniechęcona po 2-3 pierwszych odcinkach,

Cytat
Jestem po trzecim odcinku. Ogólnie raczej to słabe i może dociągnę do
pierwszej serii z zawodowego zainteresowania gatunkiem.

Ogólnie wygląda jak dosłowna powtórka z oryginalnego filmu z 1973
zrobiona w ładniejszej scenografii i przyprawiona odrobiną popłuczyn po
Bade Runnerze.

D... nie urywa. Żebym mogła coś czuć przy takim filmie, musiałabym być
przekonana, że te ichnie androidy same coś czują, a nie jestem
przekonana. Myślenie, wyciąganie wniosków, sensowna rozmowa itp nie
implikują posiadania świadomości, wewnętrznych emocji itp.

Historia niby idzie w takim kierunku, żeby coś podobnego zasugerować,
ale jakoś to wszystko nie tak jak trzeba zrobione.

ale później historia się rozkręca

Cytat
Obejrzałam całość. Po negatywnych recenzjach i po obejrzeniu pierwszych
odcinków nie spodziewałam się za wiele. Dostałam trochę więcej niż się
spodziewałam.

Stworzono kilka sensownych postaci i zadano kilka sensownych pytań. Nie
żeby jakoś wielce odkrywczych, ale jak na standardy serialu s-f i tak
zdecydowanie powyżej normy.

Akcja w ogólnych zarysach przewidywalna, ale było też trochę zaskoczeń i
zwrotów akcji. Było też trochę serialozy, rozwlekania scen i wątków na
wiele odcinków, a chyba nawet pod kątem ew. kolejnej serii.


Spoiler:

I tak sobie myślę, że tak naprawdę ta seria opowiada o ludziach i nad
ludźmi się zastanawia. No i została pomyślana jednak pod kątem starszego
odbiorcy a nie jakiegoś 1x/2x.

Ogólnie zatem nie jest to jakieś wszechświatowe objawienie, ale też i
nie jakiś badziew. Jeśli parę scen potrafi skłonić później do rozważań i
dyskusji, to coś się jednak tutaj udało.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 11:46   

Jasne, że dam mu szansę. Ja marudzę z założenia, ale i tak oglądam. Tylko pytanie: wszystkie odcinki masz już do obejrzenia? Jakim cudem? Mówimy o drugim sezonie? Bo ja w swoim HBO drugi mam mieć dopiero dzisiaj. Nie sprawdzałem tego dokładnie, ale tak mi się zdaje.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 12:34   

Mając w pamięci pierwszy sezon, i plan by oglądać drugi, przyszła do mnie myśl, że chyba wolę włączyć powtórkę Przyjaciół.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 12:40   

Cytat
Jasne, że dam mu szansę. Ja marudzę z założenia, ale i tak oglądam. Tylko pytanie: wszystkie odcinki masz już do obejrzenia? Jakim cudem? Mówimy o drugim sezonie?

Ups... tak jest, jak człowiek szybciej pisze niż czyta :p
Powyższe jest odnośnie pierwszego sezonu, że drugi istnieje dopiero się właśnie dowiedziałam.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 18:43   

Ja też się o drugim dowiedziałem dopiero co. Dziwne, bo pierwszy wkraczał z takimi fanfarami, jakby do jakiejś rewolucji serialowej miało dojść.
Niestety, jest to niby SF, ale takie, które się zatrzymało na latach 60 ubiegłego wieku.
Tematy dotyczące świadomości i człowieczeństwa podane w formie, która już w czasach Dicka się banalizowała. Tu najlepiej widać dystans dzielący literaturę SF od kina i seriali SF. Były ładne widoki, ale fabuła przewidywalna. Spoiler. Kto z nas już po pierwszym odcinku nie domyślił się, że na koniec te maszyny się zbuntują, i "przejmą władzę"? :D
Drugi sezon wygląda na razie tak, jakby autorzy nie mieli pomysłu , co zrobić po tym buncie.
ED, zdaje mi się, że to wszystko już w tym wątku pisałem, ale trudno - powtórzę się.

Fidel, Przyjaciele są tak doskonali, że nawet się ich nie da pochwalić na forum.
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 20:23   

Westworld był całkiem aktywny na WCC, nawet dostałem okolicznościowy plakat od dwóch dziewczyn w strojach z Dzikiego Zachodu.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 21:05   

Gdyby mnie takie cowgirls zaczepiły, miałbym pewnie o wiele lepsze nastawienie do serialu :wink:
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 00:39   

jewgienij napisał/a
Gdyby mnie takie cowgirls zaczepiły, miałbym pewnie o wiele lepsze nastawienie do serialu :wink:

Cóż..., ludzie różne mają gusta :p

 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 12:31   

Krasawica! :D
Ale wolę taką (tylko dla widzów o mocnych nerwach):
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQcJ_NA7PJwZSBVxAr99btF1ZP5jNRxLpbRH5ZOr8iUs72x1a-T
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 19:18   

jewgienij, złego linka wstawiłeś, bo to jakieś nudy są.

Nadgryzam powoli Gotham -
Spoiler:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 20:36   

Jak Ciebie to nudzi, to trochę nie wiem, co odpowiedzieć. Może pograj w warcaby z Dalambertem albo cuś w ten deseń :)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Maj 2018, 22:14   

Drugi odcinek drugiego sezonu Westworld daje nadzieję, że ta historia się fajnie rozkręci. Podobało mi się.

Rain, duński wynalazek, nieporadnie zrobiony. Jeśli już trzeba cały czas czytać napisy, to gra powinna być warta świeczki. Tutaj chyba nie jest. Na razie duńska bryndza.
W dodatku bez Connie Nielsen :(
  
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Maj 2018, 23:02   

jewgienij napisał/a


Rain, duński wynalazek, nieporadnie zrobiony. Jeśli już trzeba cały czas czytać napisy, to gra powinna być warta świeczki. Tutaj chyba nie jest. Na razie duńska bryndza.
W dodatku bez Connie Nielsen :(

O patrz, a jakoś do tej pory ludzie chwalą. Co prawda za różne rzeczy (czasem całkowicie sprzeczne), ale jednak chwalą. Trzeba będzie rzucić okiem.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 8 Maj 2018, 08:21   

jest rok 1984
do miasta przeprowadza się Daniel Larusso wraz z matką
poznaje fajną dziewczynę
dostaje łomot od chłopaków z miejscowego klubu karate
maluje płot razem ze starym Japończykiem
a na turnieju karate skacze na jednej nodze...
mija 30 lat
Daniel jest dziś szanowanym biznesmenem, ma rodzinę
a Johny jest facetem po przejściach i ma problemy z alkoholem;
i tak mniej więcej zaczyna się serial Cobra Kai

serial zdecydowanie wycelowany w takie sentymentalne dinozaury jak ja, ktore te 30 lat temu wstecz zachwycały się panem Miyagi
tyle ze teraz nie utożsamiam się już z Danielem; jakoś tak wyszło że Johny jest mi zdecydowanie bliższy
mnóstwo, mnóstwo mrugnięć okiem do widza który zna "karate kid" (te prawdziwe, nie te chinsko-afro-amerykańskie ), niektóre sceny wręcz żywcem skopiowane z filmu, niektóre wydarzenia przewidywalne ąz do bólu (ale to dobrze - bo jak mawiał inż Mamoń - najbardziej to ja lubie te karate co ja już je znam ;-) )
kilka scen kapitalnie sparodiowanych

no ja jestem na och i na ach

i czekam na drugi sezon

no i oczywiście ŻADNEJ LITOŚCI!!!!!
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Maj 2018, 12:01   

Silaqui napisał/a

O patrz, a jakoś do tej pory ludzie chwalą. Co prawda za różne rzeczy (czasem całkowicie sprzeczne), ale jednak chwalą. Trzeba będzie rzucić okiem.


No nie wiem. Może chwalą, bo to "duńskie", czyli nie mainstreamowe (choć teraz to już nie takie pewne). Ja widzę tam niewyszukany pomysł rodem z Kinga. Tyle że King umie prawie każdy głupi pomysł rozkołysać swoim nieprawdopodobnym talentem narracyjnym, a tutaj mamy warsztatową bezradność a la horrory amerykańskie klasy B.
Spoiler
Gdzie właściwie wywozi ojciec rodzinę na pełnym gazie autostradą? W miejscu wypadku przypadkowo jest przygotowany dla nich schron, do którego wchodzą w ostatniej chwili. Nie mógł się tam zatrzymać? Musiał wywrócić ciężarówkę? Gdzie chciał jechać dalej? Do Niemiec? ED. I poprawcie mnie jeśli się pomyliłem, ale gość jedzie na spotkanie z deszczowymi chmurami, a nie przed nimi ucieka.
Jak matka pozwoliła dzieciom otworzyć właz?
Itd.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Maj 2018, 12:36   

Ja raczej spotkałem się z chwaleniem "inaczej".
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 8 Maj 2018, 18:54   

@aniol, czyli te pochwały i wielokrotne 10/10, które zobaczyłem parę dni temu na IMDB, to nie takie naciągane są. Brakuje mi jedynie informacji, czy opiera się serial głównie na nostalgii i dobrym scenariuszu/wykonaniu, czy też muszę sobie odświeżyć Karate Kid, bo ostatnio widziałem dziecięciem będąc ( ;) ).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 8 Maj 2018, 20:33   

gorat napisał/a
@aniol, czyli te pochwały i wielokrotne 10/10, które zobaczyłem parę dni temu na IMDB, to nie takie naciągane są. Brakuje mi jedynie informacji, czy opiera się serial głównie na nostalgii i dobrym scenariuszu/wykonaniu, czy też muszę sobie odświeżyć Karate Kid, bo ostatnio widziałem dziecięciem będąc ( ;) ).

hmmm
serial mozna by i obejrzec nie znajac pierwowzoru
ale traci się połowę zabawy - serio; nie znając/ nie pamietając filmu - scena leczenia kontuzjowanego zawodnika nie bawi zupełnie; w przeciwnym wypadku wywołuje wybuch śmiechu itp
ja akurat byłem w swiezo po ogladaniu filmów z Juniorką; ale w serialu często pojawiają się migawki sprzed lat; więc dasz radę niemniej ja bym sobie odswiezyl
nostalgia? alez tak! tu nawet nie ukrywam ze to chyba dziala najmocniej
scenariusz? - jest ok, mimo ze powiela niektore schematy sprzed 30 lat, to miejscami zaskakuje
fajnie wyglada konflikt pokolen - calkowite niezrozumienie na lini dorosli- nastolatkowie
wykonanie? - no tu jest rózne, Daniel-san wypada słabo; ale juz nowe pokolenie karate-kidsów odnajduje sie w roli calkiem calkiem
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Maj 2018, 21:50   

jewgienij napisał/a
Silaqui napisał/a

O patrz, a jakoś do tej pory ludzie chwalą. Co prawda za różne rzeczy (czasem całkowicie sprzeczne), ale jednak chwalą. Trzeba będzie rzucić okiem.


No nie wiem. Może chwalą, bo to duńskie, czyli nie mainstreamowe (choć teraz to już nie takie pewne). Ja widzę tam niewyszukany pomysł rodem z Kinga. Tyle że King umie prawie każdy głupi pomysł rozkołysać swoim nieprawdopodobnym talentem narracyjnym, a tutaj mamy warsztatową bezradność a la horrory amerykańskie klasy B.

Na szczęście nie ma przymusu oglądania całości - już kilka seriali rozgrzebywałam, by porzucić bez żalu (bo jeśli mam ochotę na coś głupkowatego, to puszczam sobie iZombie ;) )
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 8 Maj 2018, 22:37   

Jeśli chcesz coś tak głupiego, że nawet aktorom nie chce się grać na poważnie, to weź Legends of Tomorrow ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 9 Maj 2018, 12:20   

gorat napisał/a
Jeśli chcesz coś tak głupiego, że nawet aktorom nie chce się grać na poważnie, to weź Legends of Tomorrow ;)


haha! - to jeszcze "The New Legends of Monkey" :) . Xena z efektami specjalnymi jak ze starego Wiedźmina w jednym :) . Do tego szczypta Azji z mnichami i demony jak z anime :) .
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Maj 2018, 13:35   

Jak to dobrze, że tych produkcji nie widziałem :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 11 Maj 2018, 10:29   

dalambert, :bravo :D
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11 Maj 2018, 11:08   

Dobre seriale fantastyczne mają pecha. Właśnie się okazało, że trzeci sezon "The Expanse" będzie ostatnim: http://deadline.com/2018/...ped-1202388026/
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 11 Maj 2018, 20:04   

Stacja podejmuje kompletnie niezrozumiałe IMHO decyzje. Najpierw ogranicza dystrybucję, potem stwierdza, że serial ma za małą oglądalność, w końcu go kasuje. :roll:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 11 Maj 2018, 20:11   

Nazwa zobowiązuje, w końcu to Syfy są ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Maj 2018, 19:59   

Produkcje polskie zwykle omijam szerokim łukiem, a nawet zawsze.
Pod wpływem onetowego promo spróbowałem Watahy.
Jesteśmy na poziomie pierwszego odcinka Ekstradycji. Kto pisze te scenariusze, kto to kręci?
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Maj 2018, 16:26   

The Rain - czyli duńska produkcja Netflixa. Brak logiki i dziury scenariuszowe w pierwszym odcinku mnie powaliły :( . Czekam i czekam oraz szukam kolejnego serialu jak Godless, Narcos czy Stranger Things ale na razie nie bardzo (chyba, że ktoś może polecić coś w tym duchu?). Na szczęście będzie nowy Rick and Morty i wrócił Archer, no i zawsze jest dawno nie oglądany Justified.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group