Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Grudnia 2017, 23:34   

Trzy odcinki Disjointed. Bardzo prześliczne, raz popłakałam się ze śmiechu :mrgreen:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 7 Grudnia 2017, 17:11   

Dark takie Stranger Thing na sposób niemiecki, się podoba :mrgreen:
http://www.imdb.com/title/tt5753856/
po raz kolejny zaskakuje to że tylu aktorów jest na świecie i nie trzeba w kółko patrzeć na te same gęby w filmach/serialach, dodaje to autentyczności oglądanym rzeczą, bo co ja do tej pory obejrzałem z dorobku kina niemieckiego?

Żona bardo sobie chwali Killing , klimatyczny kryminał z powoli rozwijającą się akcją, popatrzyłem na kilka odcinków, i nawet nie jest to złe, wciągnęło mnie pare razy mimo, że to zdecydowanie nie moje klimaty.


Lubię aktorki, aktorów z normalnymi gębami zdolnymi do wyrażania uczuć, gładko- drewniono-gębne holiłód mocno mnie drażni ostatnio, a w powyższych produkcjach widać normalne, umęczone gęby pełne emocji, super!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Grudnia 2017, 17:44   

The Killing jest super, przynajmniej dwa pierwsze sezony.
Stranger Things to wyrób czekoladopodobny. W pierwszym sezonie miałem jeszcze wątpliwości, w drugim już nie mam.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 10 Grudnia 2017, 17:43   

Electric Dreams
Kilka miesięcy temu dałem sobie z tym spokój, w pierwszej kolejności z powodu braku polskich napisów, a w drugiej kolejności z powodu wg mnie mizerii tych filmików. Konkretnie to zemdliło mnie po odcinku szóstym (nie oglądałem w nominalnej kolejności). Teraz wróciłem żeby to sobie dokończyć i odcinek trzeci (ten o pociągu) jest jedynym, który mi się podobał, a piąty też jest niezły (choć wiadomo "jak się skończy" sporo wcześniej).

Stranger Things s02
Wybitnie przereklamowane.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 10 Grudnia 2017, 20:25   

Obejrzałem pilota Knightfall i nie jest to najlepszy otwieracz, jaki widziałem. Spodziewałem się sporego budżetu, efektownych scen, a dostałem jakąś mizerię scenariuszową, nieskalanych Templariuszy i ogólnie rzecz biorąc nudę. Miałem spore nadzieję, wyszło natomiast takie "meh". Obejrzę jeszcze jeden, dwa odcinki, jak się nie poprawi, rzucam to w diabły.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2017, 23:08   

Templariusze odc1. (Knightfall)
Zaczyna się upadkiem Akki w czasie którego Tempalrzy tracą Graala ( zatonął) - potem zgodnie z oczekiwaniami przenosimy się do Francji czasów Filipa Pięknego.
Na razie nie powala, ale daje nadzieję.
Jestem całkiem świeżo po lekturze Królw przeklętych i z pewnym zainteresowaniem patrzę na drugi stronę konfliktu. Choć oczywiście nie jest to serial historyczny i już na starcie mamy parę "nieścisłości:)"
Obaczym.
Podzielam zdanie Chala, 2-3 odcinki i się okaże.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Grudnia 2017, 15:04   

The Exorcist (sezon 2)

Nie spodziewałem się tego, ale chyba podobało mi się jeszcze bardziej niż przy pierwszej serii. Początek był co prawda nieco niemrawy, ale wraz z kolejnymi odcinkami historia mocno się rozkręciła, przynosząc w efekcie kawał porządnego horroru.
Mam nadzieję, ze wyniki oglądalności były na tyle dobre, że powstanie trzeci sezon.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Grudnia 2017, 14:50   

Luc du Lac napisał/a
Templariusze odc1. (Knightfall)
Zaczyna się upadkiem Akki w czasie którego Tempalrzy tracą Graala ( zatonął) - potem zgodnie z oczekiwaniami przenosimy się do Francji czasów Filipa Pięknego.
Na razie nie powala, ale daje nadzieję.
Jestem całkiem świeżo po lekturze Królw przeklętych i z pewnym zainteresowaniem patrzę na drugi stronę konfliktu. Choć oczywiście nie jest to serial historyczny i już na starcie mamy parę nieścisłości:)
Obaczym.
Podzielam zdanie Chala, 2-3 odcinki i się okaże.


Jestem ciekaw, ile jeszcze można wyciskać tych Templariuszy, zwłaszcza jeśli idzie o proces ( też niedawno odświeżałem Królów Przeklętych, bo wyszli w ładnym wydaniu, w moim starym odklejały się kartki). HBO posądzałem o większą oryginalność. Na razie nie mam czasu oglądać, ale w styczniu spojrzę, choć mam duże obawy, że to będzie templariuszowskie w oczywisty sposób.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 21 Grudnia 2017, 22:29   

Stranger things .Zieeew. Ładnie zrobiony, świetne dzieciaki, niezła Winona. Jednak oglądanie to strata czasu. Wszystko to już było. Drugi sezon odpuszczam.
The 100. Półtora odcinka i dość. Chyba, że któreś dziecie będzie spało mi na rekach i będę musiała się odmóżdżyć. Mało prawdopodobne.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 22 Grudnia 2017, 14:32   

Knightfall (to o templariuszach) to właściwie czyste fantasy:). Templariusze oprócz szukania Graala (co oznacza tropienie strasznej jakiejś konspiry) zajmują się też bronieniem Żydów przed tłuszczą. Papież przyjeżdża do Paryża, a król (Filip Piękny, szlachetny, dobroduszny i nieco naiwny) dowiaduje się o tym trochę przez przypadek...

Obok "Królów przeklętych" to to nawet nie stało. Ale ogląda się nieźle, gdy już człowiek wie, że to taka historia jak w wierszyku: "Kara Mustafa, wielki wódz Krzyżaków z szwedzkimi wojskami najechał na Kraków"

No i jestem trochę w szoku oglądając serial, w którym templariusze nie są czarnymi charakterami a papież nie myśli tylko o tym, jak kogoś okraść, zabić i przelecieć:P.
_________________
drugi obieg
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudnia 2017, 16:18   

No cóż, potwierdzają się moje obawy.
Jak kiedyś to zrobią w konwencji Wilka z Wall Street, gdzie zakon będzie raczej bankiem czy giełdą niż mistycznym bractwem z otoczką a la rojenia Heinricha Himmlera, to się skuszę.
Na razie na słowo Graal reaguję jak na słowo Grill, a średniowiecznych papieży i władców mam po uszy.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Grudnia 2017, 14:04   

The Expanse
Pierwszy sezon był bardzo dobry, ale drugi jest jeszcze lepszy. Zwłaszcza jeśli idzie o wizualizację i klimat kosmicznego sf. Fabuła też zupełnie niezła, ma mocne momenty, niemniej żaden to rekord świata. Oglądałem z niekłamaną przyjemnością. Chociaż na marsjańską super-duper wytrenowaną żołnierkę z oddziałów specjalnych wybrano zdecydowanie zbyt pulchną i pozaokrąglaną laskę.
9/10

Marseille
Po dwudziestu latach, mer Marsylii postanawia odejść z polityki namaszczając młodego, głodnego władzy i sukcesów następcę. Ten niespodziewanie, przed samymi wyborami wywija voltę i robi sobie z dotychczasowego patrona wroga, który w tej sytuacji postanawia wystartować jeszcze raz. Przez osiem odcinków obserwujemy brudną grę, w którą miesza się wszystko i wszystkich. W tle dzisiejsza Marsylia/Francja i jej problemy z korupcją, przestępczością, imigrantami, itp, itd. Wystartowałem z optymizmem bo Marsylia i Depardieu i w sumie początkowo jakoś to szło. Niestety gdzieś w okolicach 5-6 odcinka oklapłem bo zaczęło jechać Dynastją w sposób przekraczający cywilizowane normy. Komiksowo, mocno monochromatycznie, półamatorsko. Dojechałem do końca bo Marsylia i Depardieu, ale nie polecam.
ps. Dla fanów sporo zgrabnych cycków.
5/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 28 Grudnia 2017, 14:29   

Manhunt: Unabomber

Bardzo dobry serial o historii Teda Kaczynskiego i pościgu federalnych za owym bomberem. Nieco bardziej dynamiczny niż "Mindhunter", co nie znaczy, że mamy tu do czynienia z czystą akcją. Solidny aktorsko i scenariuszowo (fajny mix - trochę śledztwa, poszukiwań lingwistycznych, trochę opowieści o samym Kaczynskim, nieco obyczajówki, a wszystko połączone bardzo sprawnie).
Jestem na tak i mam nadzieję, że w serii "Manhunt", jeśli to w ogóle jest jej początek, otrzymamy kolejne seriale o kolejnych mordercach.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 31 Grudnia 2017, 12:02   

Twin Peaks, sezon 3 - no niestety, nie daliśmy rady. Mimo całej sympatii dla twórczości Lyncha i sentymentu do poprzednich sezonów Miasteczka, nie daliśmy rady. Robiliśmy co mogliśmy, zaciskaliśmy zęby i oglądaliśmy dalej, ale odcinek z żulem zabił resztki nadziei. Tego się nie da oglądać. Niestety.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Grudnia 2017, 21:56   

Peaky Blinders (sezon 3)

Cóż... Nie oglądało się źle, bo poszło mi w sumie dosyć szybko, ale widać spadek formy w porównaniu do dwóch pierwszych sezonów. Tutaj miałem wrażenie, że fabuła jest zbyt naciągana, a momentami także wydumana. Wciąż jednak serial prezentuje bardzo wysoki poziom w zakresie aktorstwa (każda scena z Hardym to coś pięknego) i scenografii - obrazki i stylizacja postaci są naprawdę śliczne i oddają ducha epoki.
Trzecia seria ostatecznie jawi mi się jako ledwie dosyć dobra, co jednak jest rozczarowaniem.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 1 Stycznia 2018, 21:49   

Luther (sezon 1)

Bardzo przyjemny tytuł. Ciągnie go oczywiście główna postać, którą Elba kreuje naprawdę bardzo dobrze, chociaż sama w sobie nie jest niczym nowym - policjantów z problemami było wielu. Całość jest emocjonująca i wiarygodna, a jeśli są jakieś głupoty, nie rzucają się na tyle w oczy, by przesłaniać wciągającą fabułę.
Jestem na tak i prawdopodobnie obejrzę kolejne sezony.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Stycznia 2018, 10:18   

W weekend obejrzeliśmy dwa seriale. Dark z pewną obawą. Zwłaszcza ja, bo strasznie dużo twarzy i jest dość ważne kto ma jaką i do kogo jest podobny :mrgreen: Ale serial okazał się całkiem smaczny.
Czwarty sezon Black Mirror, cóż. Nie ma takiej siły rażenia jak pierwsze dwa sezony. J. marudzi że nie jest źle ale klimat ma jak The Outer Limits. Dla mnie ważne że nie jest źle.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Stycznia 2018, 12:52   

Czy jest na sali ktoś odważny, kto oglądał "Koronę królów"? Trochę się bojam oglądać, ale może jestem niesłusznie uprzedzona? Ktoś? Coś?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 2 Stycznia 2018, 14:02   

nureczka, Pucek i ja, oglądaliśmy 0 nie musisz się męczyć. Jak ktoś słusznie zauważył goła pupa w 8 minucie pierwszego odcinka w pełni oddaje poziom dzieła - szkoda :cry:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Stycznia 2018, 14:47   

dalambert napisał/a
nureczka, Pucek i ja, oglądaliśmy 0 nie musisz się męczyć. Jak ktoś słusznie zauważył goła pupa w 8 minucie pierwszego odcinka w pełni oddaje poziom dzieła - szkoda :cry:

Dzięki! Oszczędziłeś mi cierpienia :) Aczkolwiek trochę szkoda.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 3 Stycznia 2018, 08:10   

Widziałem pierwszy odcinek. Ło matko :mrgreen: Jeden mocny plus serialu - jakoś milej wspomina się telewizyjnego "Wiedźmina".
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Stycznia 2018, 16:29   

Jest jeszcze jeden plus . wśród polskiego i litewskiego rycerstwa nie ma murzynów, latynosów , indiań i eskimosów. Przynajmniej na razie.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 3 Stycznia 2018, 21:04   

Akurat ten aspekt interesuje mnie najmniej i z automatu zasypiam podczas dyskusji na temat koloru skóry aktorów i pierdzenia o poprawności politycznej z jednej i "wybielaniu" z drugiej strony. Dla mnie aktor może być i w zielone paski, jeśli potrafi odnaleźć się w roli.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Stycznia 2018, 21:56   

thinspoon, no nie przesadzajmy z tym może być w paski. ostatecznie w bajeczkach Szekspira mogą się znaleźć kolorowi, ale np. Łokietek eskimos to bzdura genderowa :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Stycznia 2018, 11:28   

Widziałem zajawkę Korony Królów i wygląda to nawet gorzej niż Wiedźmin czy Stara Baśń. Rozumiem, że budżet kiepski, ale same stroje, charakteryzacja gorsze niż podczas rekonstrukcji historycznych, gdzie amatorzy sami sobie kombinują stroje.
Na Dark się bardzo nastawiałem, ale nieznośne podobieństwo fabuły do Stranger Things ( które już były przemieloną papką) psuje mi przyjemność czerpaną z fajnego klimatu. To wygląda jak niemiecki remake tamtego serialu, jaki cel miała produkcja dwóch takich samych rzeczy niemal w jednym czasie - zagadka.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 4 Stycznia 2018, 16:02   

jewgienij napisał/a
Rozumiem, że budżet kiepski, ale same stroje, charakteryzacja gorsze niż podczas rekonstrukcji historycznych, gdzie amatorzy sami sobie kombinują stroje.

Żeby tylko same stroje... Przypominasz sobie "Ja, Klaudiusz"? Przecież to było zrobione w estetyce teatru telewizji. Tektura i prześcieradła, a przecież dało się oglądać. Podobnie "Elżbieta, królowa Anglii".
Wiem, wiem, że to były inne czasy, że teraz taki numer by nie przeszedł, ale mimo wszystko sporo można nadrobić dobrym scenariuszem, sprawną reżyserią i grą aktorską (Ach, ten Derek Jacobi! Ach, ta Glenda Jackson!)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Stycznia 2018, 17:43   

Racja, ale w BBC mieli zawsze dobre aktorstwo, wszyscy wyćwiczeni na Szekspirze. W dodatku Klaudiusz miał fajny literacki pierwowzór. A tu, jak słyszałem, celowali we Wspaniałe Stulecie, więc przynajmniej dla oka powinno być ładnie jak u Turków.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Stycznia 2018, 18:14   

Dexter (sezon 7)

Po długiej przerwie wróciłem. Generalnie był to sezon gorszy od poprzednich, ale wciąż porządnie zrealizowany i wciągający. Kilka momentów było zbyt mocno naciąganych, ale całościowo oglądało się dobrze.
Teraz mam nadzieję, że ostatnia seria będzie trochę lepsza niż wszyscy mówią... Ale zanim się za nią wezmę, chwilka przerwy na coś innego.
7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Stycznia 2018, 21:49   

Dalej zabija?
Ja odpadłem dawno temu (na 4 serii? )
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Stycznia 2018, 11:17   

No zdarza mu się.
(A czwarta, jeśli to ta z Trójkowym, była bodaj jedną z lepszych w mojej opinii.)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group