Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Sierpnia 2017, 21:31   

Lowenna napisał/a
Taboo. Po dwóch odcinkach jestem pod wrażeniem.


Moim zdaniem dalej jest jeszcze lepiej.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 15 Sierpnia 2017, 10:19   

Ania, ta z netflix, tfu zielonego wzgórza znaczy się, se oglądam i mam radochę, tym bardzie, że mam 13 letnią córkę, serial dziwnie mnie cieszy, niektóre sytuacje jakby z życia wzięte, jak czytałem to dawno temu, to chyba lektura szkolna była, to na pewno mi to umykało, ten dodatkowy element komiczny,, wynikający z postrzegania świata przez dzieciaki bo sam pacholęciem byłem.

Klimat, okoliczności przyrody, aktorzy! (świetnie dobrani) co lubię w produkcjach od N. to, to , ze mam szanse pooglądać nowe gęby, teraz sa to aktorzy kanadyjscy, przedtem np w 3% byli to brazylijscy, super.
Zastrzeżeń do unowocześnienia Ani nie mam, IMO to działa.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 17 Sierpnia 2017, 10:18   

Romek P. napisał/a
Lowenna napisał/a
Taboo. Po dwóch odcinkach jestem pod wrażeniem.


Moim zdaniem dalej jest jeszcze lepiej.


Dziękuję za zwrócenie na ten serial. Po 3 odcinkach podoba mi sie coraz bardziej. Jak na razie jest świetny.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Sierpnia 2017, 16:25   

Goria, O czym to ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Sierpnia 2017, 07:22   

Tu jest o Taboo z wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabu_(serial_telewizyjny)

Dalambercie, ode mnie: serial pokazuje zakłamanie, bigoterię, rozwarstwienie społeczne i syf XIX-wiecznej Anglii na przykładzie Londynu. To wszystko jest okraszone, w sposób dobrze wplatający się w fabułę, magią Indian i tą rodem z Afryki. Chociaż główny bohater (walczący o spadek)
Spoiler:
, to ten temat tabu, wydaje się niczym w porównaniu do akceptowalnego społecznie bagna w jakim pływają inni. Im wyższy status społeczny, tym więcej brudu, morderstw, wyzysku, bezwzględności, sadyzmu, wspierania niewolnictwa, obżarstwa, słabych ludzi z ambicjami i dewiacjami, które są w stanie zaspakajać tylko dzięki odziedziczonej kasie... Te rzeczy zazębiają się pięknie z walką Amerykanów o niepodległość i ustalanie granic pomiędzy 15stoma stanami a Koroną. Bardzo fajny serial.
Ma dobrze przemyślane i wyważone wątki polityczne, społeczne, rodzinne, spirytualne. Jak na razie *beep* produkcja. O niebo lepsza od Penny Dreadful (Domu grozy).
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Sierpnia 2017, 21:26   

Nagle skończyłam pierwszy sezon Kimmy Schmidt (jakie toto fajne, spodziewałam się strasznych dramatów a dostałam fajną lekką i na ogół niegłupią komedię). Zaczęłam z zupełnie innej beczki Wayward Pines i dość wolno się rozkręca.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Sierpnia 2017, 13:12   

Narcos (sezon 1)

Bardzo dobry tytuł. Po pierwsze trzyma w napięciu, po drugie jest świetnie zrealizowany, po trzecie w końcu, nienagannie zagrany. Oglądałem go prawie że z wypiekami na twarzy, a podczas seansu najbardziej rusza to, że całość oparta jest na faktach.
8/10


The Mist (sezon 1)

Wraz z biegiem sezonu nieco się rozkręcił. Oglądałem go na zasadzie "guilty pleasure" i ostatecznie sezon nie bolał, na co się zanosiło od początku. Mimo to, nie wróżę temu tytułowi otrzymania drugiej serii. Nakreślenie kierunku rozwoju wątków w finale chyba nie na wiele się twórcom zda.
5/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2017, 12:52   

Peaky Blinders (sezon 2)

Poziom porównywalny z pierwszym sezonem, czyli jest bardzo dobrze, z angażującą historią i dużą dbałością o scenografię. Do i tak zacnego grona aktorskiego dołączył tu ponadto Tom Hardy, który dostosował się i też zagrał bardzo dobrze.
Praktycznie wszystko mi tu gra i podwyższam ocenę o jedno "oczko".
9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2017, 13:14   

Mr. Robot (sezon 1)

Pierwsze odcinki były dla mnie dosyć ciężko przyswajalne, ale później chwyciło. Od pewnego momentu tytuł mocno intryguje, a końcówka chyba najbardziej. Serial ujmuje trafną diagnozą współczesnego świata i ciekawym pokazaniem społecznych fobii i choroby psychicznej. Za jakiś czas będę kontynuował temat z sezonem drugim.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2017, 13:49   

Nie dałem rady. Na początku zaciekawiło ale po czterech czy pięciu odcinkach nie byłem w stanie dalej oglądać. Strasznie się męczyłem i w ogóle nie interesowało mnie co będzie dalej. Jakaś bezlogiczna abstrakcja.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2017, 12:20   

Zaczęłam Black Sails. Bo piraci. :mrgreen: Jestem po dwóch odcinkach, podoba się, jeśli w następnych trafi się trochę więcej żeglowania, to będę w pełni usatysfakcjonowana.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2017, 16:58   

Fidel-F2 napisał/a
Nie dałem rady. Na początku zaciekawiło ale po czterech czy pięciu odcinkach nie byłem w stanie dalej oglądać. Strasznie się męczyłem i w ogóle nie interesowało mnie co będzie dalej. Jakaś bezlogiczna abstrakcja.

Końcówka akurat wiele wyjaśnia, ale z drugiej strony rozumiem, że jak do jakiegoś momentu nie chwyta, nie ma sensu brnąć dalej w temat. Też tak miewam.

Tymczasem zacząłem drugi sezon Narcos, zabrałem się w końcu za Grę o Tron (kiedyś chciałam najpierw przeczytać książki, ale ostatecznie sezonów wyszło na tę chwilę siedem, a ja wciąż przeczytałem tylko jedną powieść z cyklu, więc stwierdziłem, że chromolę i oglądam), a z żoną oglądamy "Tabu".
Co jak co, ale za dużo ostatnio tych dobrych seriali. Człowiek nie wyrabia z czasem na oglądanie.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2017, 17:21   

Atypowy Głównym bohaterem jest osiemnastoletni autystyk chociaż z tych wysoko funkcjonujących - uczy się w liceum, pracuje w sklepie - czyli bliżej mamy tu do zespołu Aspergera. Dokoła jest rodzina, znajomi, dziewczyny, itp. Oprócz przygód głównego bohatera śledzimy wątki dotyczące poczagólnych najbliższych mu osób. Serial podany lekko, krótkie odcinki, gdzieś na pograniczu sitcomu (acz bez śmiechu z offu) a młodzieżowej obyczajówki. Nadrzędnym przekazem jest próba wpłynięcia na świadomość społeczną w aspekcie zwiększenia wrażliwości na inność, zwłaszcza w kontekście autyzmu. Bywa śmiesznie, bywa wzruszająco, ogląda się bardzo przyjemnie.
8/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2017, 20:36   

Ponoć zamknęli Dark Matter po trzeciej serii. Smuteczek, lubiłam całkiem.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2017, 15:18   

Mr Robot jest głupi i pretensjonalny.
Nie znęcałbym się, gdyby nie otoczka tego serialu i super recenzje w sieci.
Coś jak Westworld - głupstwo, które robi za arcydzieło.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2017, 17:44   

Jestem po dwóch odcinkach nowego Twin Peaks.
Tego, qrfa, nie da się oglądać.
Ale chyba, z czystego masochizmu, jednak obejrzę wszystkie odcinki.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2017, 18:11   

m_m, daj znać jak Twoje postanowienie po odcinku z "żulem". Bodaj ósmy. Ciekawy jestem. Ja się po nim zatrzymałem na ładnych kilka tygodni i wciąż nie ruszyłem dalej. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2017, 18:43   

Game of Thrones (sezon 1)

No to w końcu zaczynam. Pierwszy sezon świetny, emocjonujący i zaskakujący (zwłaszcza gdy nie zna się pierwowzoru, ja akurat pierwszy tom czytałem, ale podczas seansu i tak bawiłem się przednio), a przy tym bardzo dobrze zagrany. Będę oglądał dalej.
9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2017, 07:48   

Good fight /Sprawa idealna -serial prawniczy. Dobrze się ogląda. Z ciekawostek - fajne barwne postacie sędziów (rzadko się to zdarza)


jewgienij - bez przesady, WestW był dobrym serialem (nawet bardzo) ale z tym arcydziełem to lekka przesada.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2017, 08:29   

Luc du Lac napisał/a
jewgienij - bez przesady, WestW był dobrym serialem (nawet bardzo) ale z tym arcydziełem to lekka przesada.
nie był bardzo zły, tak 5/10, męczył infantylnością, bezsensownym pomieszaniem, dość nudny, irytowało ndymanie się wszystkiego coo tam było w tym serialu nie wyłączając mułów
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2017, 17:41   

Chal-Chenet napisał/a
m_m, daj znać jak Twoje postanowienie po odcinku z żulem. Bodaj ósmy. Ciekawy jestem.

No, odcinek ósmy był.....trudny. Kojarzył się trochę z nielubianym przezemnie Eraserhead.
Oglądam dalej.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2017, 13:41   

Luc du Lac napisał/a

jewgienij - bez przesady, WestW był dobrym serialem (nawet bardzo) ale z tym arcydziełem to lekka przesada.


Dobrym - OK. Takim do obejrzenia. Natomiast towarzyszyła temu taka kampania i otoczka, jakby to było jakieś filozoficzne arcydzieło.
A co mamy? Niezbyt oryginalny pomysł parku rozrywki w stylu Old West(był już taki film). Niezbyt przekonujący- kogo tak naprawdę jara strzelanie do manekinów? Normalnemu człowiekowi wystarczy w sieci, a psychopacie potrzeba prawdziwej krwi.
Te kukły podnoszą bunt na poziomie SF z lat 50/60 - wszelkie dylematy na temat tożsamości, świadomości są wyplute dawno przez Dicka i innych klasyków. Nie chę wierzyć, że od tego czasu stoimy w miejscu. Serial broni się wizualną stroną.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2017, 14:09   

Peaky Blinders Sezon trzeci po czterech odcinkach to jakaś żenująca porażka.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2017, 16:53   

O kurde, to smutłem, bo trzeci sezon dopiero przede mną. A co się stało, że taki drastyczny spadek formy? Nieangażujący scenariusz czy coś innego?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2017, 20:34   

jewgienij napisał/a

Te kukły podnoszą bunt na poziomie SF z lat 50/60 - wszelkie dylematy na temat tożsamości, świadomości są wyplute dawno przez Dicka i innych klasyków. Nie chę wierzyć, że od tego czasu stoimy w miejscu. Serial broni się wizualną stroną.

i w tym cały sekret - niemalże wszyscy znajomi fantaści, co dzieła starsze znają i cenią, WestW oceniało właśnie jako dobry, ale nie wybitny. Dla większości braci serialowej, co o Dicku usłysząła przy okazji ekranizacji "Człowieka z wysokiego zamku" czy nowego "Blade Runnera" wszystkie, ekhm, przemyślenia zawarte w WestW wydają się taaaakie fascynujące. A my to już wszystko znamy :D
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2017, 22:38   

Ale chyba wszyscy zauważyli że seriale są z letka 30 lat za książkami.
więc są na etapie "odkrywania"klasyki i standardów.
Stąd też sukces GoT. To jest po prostu pierwszy serial fantasy zrobiony na poważnie.

WestWorld -perfekcyjny od strony wizualnej, skupia się na wątku "wolnościowym" SI choć zahacza też o kilka innych wątków (rozrywka i pewna dehumanizacja ludzkich wyborów-bo mogę, czy mesjanizm ).
Bunt maszyn/przebudzenie -temat organy/opisany, jest też starannie przygotowany i poprowadzony. Nie sprowadza się do banalnego deus ex m., prostego załączenia jeszcze lepszego procesora, lub demonicznego dr. Frankensteina.

świetnie zagrane, doskonałe wizualnie, niezły scenariusz, odpowiednia długość, spójny - czego chcieć więcej ?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2017, 08:39   

Że przyjemnie się ogląda, fakt. Najlepszy dowód, że obejrzałem cały sezon.
Największy zarzut mój jest taki, że po pierwszym odcinku wiadomo było, jaki będzie finał.
Może prawdziwy dreszcz metafizyczny przyjdzie dopiero w następnym sezonie?
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2017, 22:36   

Skończyłem to nieszczęsne nowe Twin Peaks i mam uczucia ambiwalentne.
Z jednej strony, fajnie było powrócić do tej historii, z drugiej jednak szkoda, że Lynch nie dał sobie na wstrzymanie i wcisnął na siłę w ten serial swoje odjechane wizje.
Po koszmarnych dwóch początkowych odcinkach, zacząłem się wciągać, jednak zwątpiłem przy ósmym. Ale potem było lepiej, bez sensu, ale lepiej. To wszystko było takie jakieś, no właśnie na siłę, nawet znane postaci zdawało mi się, że zostały wbite młotkiem w fabułę.
Niektóre wątki świetne, niektóre całkiem od czapy.
Reasumując, gdyby twórcy wycięli 90 procent odjazdów Lyncha, skrócili do, powiedzmy 15 odcinków, to wyszło by może nie arcydzieło, ale całkiem niezły powrót.
Jednak poczułem pewien sentyment, dlatego ta ambiwalencja.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2017, 18:23   

Game of Thrones (sezon 2)

Poziom porównywalny do pierwszego sezonu. Oglądało się bardzo przyjemnie, wciąż nie czuję znużenia, a przyznam, że rzadko zdarza mi się oglądać sezon po sezonie danego serialu.
Praktycznie wszystkie wątki wciągają, nieco mi jednak brakowało rozmachu (jedna duża bitwa na koniec sezonu to trochę mało).
W ogólnym rozrachunku jestem bardzo zadowolony.
9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2017, 21:05   

Przy całej tej pogardzie Cersei wobec Tyriona mam przeczucie, że jej dziecko może okazać się karłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group