Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 19 Lipca 2017, 12:26   

m_m napisał/a
A pisząc:

*bagatelizowaniem tematu jest IMHO także wiara, że sama litera przepisu wystarczy, by zagwarantować każdemu obywatelowi możliwość skorzystania z niego.

negujesz cały istniejący system prawny.

No weź. :roll: Ja neguję? A nie czasem ci, którzy są odpowiedzialni za stworzenie sytuacji takiej, jak na Podkarpaciu, gdzie wszyscy lekarze ginekolodzy we wszystkich szpitalach mających kontrakty z NFZ, a zatem świadczących usługi medyczne osobom ubezpieczonym bezpłatnie, podpisali klauzulę sumienia i nie wykonują zabiegów przerwania ciąży, które dopuszcza ustawa? Prawo sobie istnieje, gdzieś abstrakcyjnie, w jakiejś tam uprzywilejowanej przestrzeni, ale nie na Podkarpaciu.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lipca 2017, 12:45   

Zastanawiam się jak wydzielić dyskusję stricte polityczną, żeby przenieść ją do stosownego wątku, ale mam wrażenie, że się nie da. Może zatem wróćmy do omawiania seriali.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lipca 2017, 13:16   

m_m, pośmiałem się z ciebie z rana
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lipca 2017, 13:19   

Agi, po co?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lipca 2017, 13:25   

Fidel-F2, bo to jest temat wiodący wątku.
Przepraszam, że mi się politycznie ulało, ostatnio staram się w ogóle nie zabierać głosu, ale tym razem nie zdzierżyłam.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Lipca 2017, 13:49   

Beata no ok, ale czy to oznacza bliskie nadejście dykatury religijnej?
Cały czas rozmawiamy o korelacji między Opowieścią podręcznej a obecną rzeczywistością w Polsce.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 19 Lipca 2017, 13:55   

Agi, Tobie się ulało? :shock: No to ja odpracowałam wodospad. :twisted:

A wracając do ad remu: jako zdecydowany zwolennik poglądu (co tam zwolennik, wyznawca raczej), że książka jest lepsza od filmu, nie zamierzałam się rzucać z pazurami na serialową Opowieść podręcznej. Bo książka IMHO jest majstersztykiem. Ale widzę, że powinnam, i to szybciej, niż później. Choćby po to, żeby tu sobie móc posmęcić. ;P:

Edit.
m_m napisał/a
(...) ale czy to oznacza bliskie nadejście dykatury religijnej?

Mam nadzieję, że nie. Ale obawiam się, że jesteśmy gdzieś bardzo blisko punktu zwrotnego i lada impuls wystarczy, by nas przepchać na drugą stronę. Na przykład (gdybię sobie) PiS będzie gonił resztkami i w ramach mobilizowania rezerw sięgnie po środowiska z kręgu Ordo Iuris. Będzie im musiał coś dać w zamian. Łotewer, czujnym trzeba być. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Lipca 2017, 14:02   

Nikt się nie rzuca z pazurami, serial taki sobie, książka doskonała.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 19 Lipca 2017, 19:09   

m_m napisał/a
eata wybacz, ale posługiwanie się argumentem ,,atmosfery'' jest nieco słabe.

Nie jest słabe. Spróbuj oddalić się od wielkomiejskiego ośrodka i kupić środki antykoncepcyjne, mając w dłoni legalną receptę na legalny środek. A jak ci odmówią spróbuj dochodzić swoich praw.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Lipca 2017, 19:25   

Nureczka przekonałaś mnie tym argumentem, znajoma miała taki przypadek, ale poszła do apteki obok.
Co mogłoby nie być tak łatwe w małym miasteczku.
Od dziś, i piszę to bez grama ironii, uważniej będę się przyglądał pełzającemu wprowadzaniu rządów katolibanu.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 20 Lipca 2017, 10:10   

Ale serio idźcie sobie już od innego wątku z tymi polityczno-światopoglądowymi postami. ;)


Outcast (sezon 1)

Tak w ramach nadrabiania zaległości. Generalnie oglądało się bardzo przyjemnie, na plus na pewno fakt, że twórcom udało się dobrze dobrać aktorów do poszczególnych postaci, wciągająca jest też główna linia fabularna, ale to wiedziałem już po lekturze komiksu. Niepotrzebnie tylko twórcy serialu zmieniają w tej adaptacji pewne wątki (np. to co dzieje się z Megan i Markiem pod koniec sezonu jest diametralnie inne niż w pierwowzorze i nie jestem pewien czy jest to zmiana na lepsze).
Poprzedniej serialowej adaptacji Kirkmana (jeszcze) nie oglądałem (The Walking Dead), ale ta jest naprawdę interesująca i myślę, że niebawem obejrzę także drugi sezon.
7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 20 Lipca 2017, 17:59   

Outcast (sezon 2) porzuciłem w połowie, nic się działo, ciągnęło się, było o niczym, stało mi się to totalnie obojętne.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Lipca 2017, 08:15   

m_m, oj, aleś ty ograniczony jednak. Nieprawdopodobne. Przecież tu chodzi o wolność do samostanowienia, respektowanie ciebie jako równoprawnego obywatela, prawo do niezależnego, areligijnego sądu itd... wszystko o czym ci napisała reszta zacnego grona (dziękuję!).
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Lipca 2017, 09:51   

Goria ale już chyba dałem się przekonać, co nie?
Niektórzy ludzie czasem potrafią przyjąć argumenty innych osób, nie jesteśmy politykami którzy toczą dyskusje a i tak stoją twardo na swoich stanowiskach.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 26 Lipca 2017, 08:12   

Jeśli się dałeś, to dobrze! Ciesze się :)

Con Man - serial stworzony przez Alana Tudyka, który chyba ma naśladować The Gulid Felicii Day. Zresztą Felicia pojawia się też w Con Manie i jest chyba najbardziej pozytywną osobą w nim. Na początku nawet jest zabawnie, ale potem gdzieś zamiast poczucia humoru i dystansu do siebie, wychodzą kompleksy 2- i 3-cio rzędowych aktorów oraz ich obłuda. Fani są przedstawieni nie jako ludzie, którzy chcą się odprężyć, spotkać towarzysko i świętować z innymi miłośnikami gatunku sci-fi/fantasy w miejscu gdzie nikt nie ocenia ich negatywnie, tylko dlatego, że lubią właśnie ten nurt. W trakcie 4rech obejrzanych przeze mnie odcinaków fani są przedstawieni jako upośledzone istoty. Przy czym twórcy serialu zapominają pokazać, że na tych fanach aktorzy koszą niezłą kasę w trakcie conów. Za jeden autograf na konwentach zagranicznych płaci się średnio 15-20 dolarów/funtów/euro. Im popularniejszy aktor/pisarz/twórca, tym wyższa cena. Najwyższa jaką widziałam to 80 euro za podpis. Zdjęcia z aktorami także są oczywiście płatne, oraz często trzeba dodatkowo płacić za to, ze odpowiedzą na kilka pytań w trakcie prelekcji. ps. Tu wielkie brawa i podziękowania dla naszych twórców.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Lipca 2017, 23:32   

Peaky Blinders (sezon 1)

Jest wybornie wizualnie, bardzo dobrze aktorsko i interesująco pod względem fabuły. Będzie oglądane dalej.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lipca 2017, 18:40   

Fakt, fajna rzecz. I dalej specjalnie nie psują ale pierwszy chyba najlepszy.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
figurant 
Langolier

Posty: 286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Lipca 2017, 14:12   

Przypadkiem trafiłem na serial Częstotliwość i jestem pozytywnie zaskoczony.
_________________
Jedzenie zwierząt odegrało kluczową rolę w zniewoleniu kobiet. Od kiedy człowiek zaczął podporządkowywać sobie gatunki zwierząt i uprzedmiotowił je ich posiadaniem, stracił szacunek do samic.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 09:44   

Fidel-F2 napisał/a
I dalej specjalnie nie psują ale pierwszy chyba najlepszy.

Dobre info. W tym kontekście cieszy, że zamówili sezony 4 i 5.

Teraz z kolei zacząłem "Ozark", skuszony opiniami, że to ciekawa rzecz dla fanów "Breaking Bad". Zobaczymy...
(A w kolejce jeszcze "Taboo", Narcos" i masa innych - dużo tych seriali ostatnimi czasy, żeby jeszcze mieć na nie wszystkie czas...)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 10:15   

Chal-Chenet napisał/a
(A w kolejce jeszcze Taboo,

Pierwszy sezon Taboo obejrzałam. Niezła obsada, zwłaszcza Tom Hardy jako James Keziah Delaney daje radę. Hardy jest również współproducentem.
Serial jest bardzo malarski. Kolorystyka, dekoracje, kostiumy sprawiają, że wraz z bohaterami przenosimy się do dziewiętnastowiecznego Londynu z całą nędzą nadbrzeży Tamizy i bogatym wystrojem pałaców. Akcja prowadzona jest niespiesznie, ale mnie to odpowiadało. Fabuły nie będę streszczać, można znaleźć w sieci. Czekam na kolejny sezon.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 13:22   

A gdzie ten serial można zobaczyć?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 14:26   

hbo go
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 15:28   

Agi napisał/a
Serial jest bardzo malarski. Kolorystyka, dekoracje, kostiumy sprawiają, że wraz z bohaterami przenosimy się do dziewiętnastowiecznego Londynu z całą nędzą nadbrzeży Tamizy i bogatym wystrojem pałaców. Akcja prowadzona jest niespiesznie, ale mnie to odpowiadało.

Brzmi naprawdę ciekawie i chyba zdecyduję się oglądać go równolegle, albo zaraz po "Ozark".
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 20:21   

Narcos misię. Chociaż ostatni sezon trochę rozwleczony.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Sierpnia 2017, 23:58   

Stwierdziłem, że najwyższy czas się zabrać po tym, jak w sieci wylądowała zapowiedź trzeciego sezonu. Później może być tego za dużo, żeby zaczynać, zwłaszcza gdy interesujących seriali do oglądania nie ubywa...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 08:07   

Chal-Chenet napisał/a
Stwierdziłem, że najwyższy czas się zabrać po tym, jak w sieci wylądowała zapowiedź trzeciego sezonu. Później może być tego za dużo, żeby zaczynać, zwłaszcza gdy interesujących seriali do oglądania nie ubywa...


Polecam, Narcos to jest świetny serial!

Skończyliśmy pierwszy sezon Handmaid's tale. Bardzo dobry i mocny sezon do samego końca. Jestem pod wrażeniem nie tylko samej fabuły, ale i gry aktorskiej. Jest tylko jeden problem, próbowałam teraz wrócić do serialu GLOW, który mi się wcześniej nawet całkiem podobał, jako lekka komedia, ale nie umiem. Teraz GLOW wydaje się jakiś dziwny.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Sierpnia 2017, 10:19   

Goria napisał/a
Polecam, Narcos to jest świetny serial!

Czyli wybrałem do obejrzenia same dobre seriale, i to jest dobre info. Teraz trzeba tylko wygospodarować czas. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 5 Sierpnia 2017, 00:05   

Taboo. Po dwóch odcinkach jestem pod wrażeniem.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Sierpnia 2017, 12:20   

Unbreakable Kimmy Schmidt - zaczęłam bez przekonania, ale jest całkiem spoko, idealny serial pod koraliki :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Sierpnia 2017, 19:59   

Ozark (sezon 1)

Bardzo dobry tytuł. Fabuła nie jest może specjalnie nowatorska, ale cały czas trzyma w napięciu i angażuje. Twórcy dobrze nakreślili bohaterów i relacje między nimi, istotne jest również, że mało tu wątków, które można uznać za zbędne i zapychające.
Słyszy się gdzieniegdzie porównania do "Breaking Bad", ale "Ozark" od tego poziomu jednak nie dochodzi. Co nie zmienia faktu, że to jeden z ciekawszych seriali, jakie zostały ostatnimi czasy wyprodukowane.
Warto. Ja już czekam na drugi sezon.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group