Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 09:28   

Chal-Chenet napisał/a

Z tym budżetem masz chyba rację, Colony faktycznie wygląda na tańsze. Cóż, mnie jednak podeszło, mimo kilku scenariuszowych naiwności. Czasami tak masz, że zdajesz sobie sprawę z wad danej produkcji, ale i tak ci się podoba.



ja też tak mam czasem. Jak coś podjedzie, to podjedzie i już. :)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Kwietnia 2017, 22:35   

Belle epoque 0 uff, dociągnąłem do końca, co to za Kraków w którym słychać kościelne dzwony, a nie słychać hejnału i to przez odcinków dziesięć, dobrzy aktorzy grają jak kołki, a zdjęcia kręcą w Warszawie, a na koniec główny bohater zarabia kulkę i jego życie wisi na paznokciu do drugiego / ewentualnego / sezonu,
2/10
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 21 Kwietnia 2017, 21:01   

Szacun, ja wytrzymałam tylko pierwszy odcinek. Kostiumy, i owszem, misie, ale cała reszta była... no cóż, właśnie drewniana. I na dodatek grubo ciosana.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 23 Kwietnia 2017, 20:17   

Zabójcza Broń serial, trochę odcinków się nagrało
:omg: mówię sobie - "czas zacząć to oglądać", obejrzałem cały pierwszy odcinek, PILOT, potem od razu skasowałem całą resztę i zrezygnowałem z narywania tego.
Mel Gibson to aktor! Dobry! Ten jego naśladowca jest drewniany, jak oglądałem to to tylko doceniałem aktorstwo Gibsona, umiejętność zagrania postaci.
Ten serial to parodia filmów i seriali policyjnych, najgorsze co widziałem, głupie strasznie.
Nie oglądajcie.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 07:55   

dalambert, kurka a miałem taką ochotę obejrzeć to dzieuo... no to juz nie mam, ech.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 13:53   

Kruk Siwy, Belle Epoque jest znakomita na zaparciach, przy hemoroidach nie polecana, więc się przydać może...
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 16:39   

dalambert, Kruk Siwy, wyobraźcie sobie, że będę na SerialConie prowadził spotkanie z twórcami Belle Epoque, więc muszę obejrzeć wszystko i to bardzo dokładnie :mrgreen:

A tak szczerze: to jest nieudany serial, TVN haniebnie przestrzelił, popełniając błąd na błędzie. Zlekceważył fakt, że współczesny widz "seriali premium" jest wymagający i byle czego nie kupi. Nie wykorzystał masy okoliczności, które daje sam fakt umieszczenia akcji w konkretnym miejscu i epoce. Wreszcie postanowił powtarzać te same zabiegi formalne i fabularne, które widzimy w 99% krajowych seriali kryminalnych (które dziwnym przypadkiem nie wychodzą poza jeden sezon).
Jest w tym wszystkim mały błysk nadziei: Belle Epoque nie był serialem skazanym na zagładę. Każdą źle zrobioną rzecz można było poprawić. I nawet jeśli by nie wyszło arcydzieło, to przynajmniej solidna produkcja gatunkowa. Gdyby twórcy byli chętni, to za małe honorarium mógłbym bez problemu przygotować szczegółową instrukcję, jak takie seriale robić, a czego pod żadnym pozorem nie próbować.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 17:53   

The Expanse (sezon 2)

Trochę mniej się ekscytowałem niż przy pierwszym sezonie, ale wciąż jest to bardzo mocny tytuł. Na plus tona kosmicznej polityki i ciekawi bohaterowie, na minus mniej przygody - ale tu rozumiem, że coś za coś. Fabuła wciąż jest rozwojowa, a SyFy już zamówiło trzeci sezon, więc będzie nam dane poznać dalszą część tej opowieści. Ja się cieszę. To jeden z nielicznych seriali, na które, gdy lecą, czekam tydzień w tydzień.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 23:34   

Niektórzy narzekają na bohaterów, ja uważam że są świetnie napisani. Jak dorosnę chcę być jak Chrisjen :omg:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 25 Kwietnia 2017, 18:03   

Pewnie, że świetnie napisani. Mnie z kolei intryguje Amos - niby osiłek, niby z dziwnymi zależnościami z tą czarną (sorry akurat mi wypadło imię), ale ma w sobie coś więcej. Chętnie poznam tajemnicę (o ile jakaś jest) relacji między ta dwójką.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Kwietnia 2017, 19:04   

Chal-Chenet, oczywisciee ze jest tajemnica, bez tajemnicy nie ma piaskownicy :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Kwietnia 2017, 17:36   

Super. :omg:

Btw, rozpoczęły się trzecie sezony Better Call Saul i Fargo. Oba lubię i z oboma planuję być w miarę na bieżąco.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Maj 2017, 23:10   

To dopiero trzy odcinki z dziesięciu, ale już teraz widzę, że The Handmaid's Tale ma duże szanse dołączyć do grona moich ulubionych seriali. Niesamowity obraz, strasznie duszny i emocjonalnie angażujący. Oby w kolejnych odcinkach było równie dobrze. Muszę też pomyśleć o lekturze książki, na podstawie której ten tytuł powstał.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 6 Maj 2017, 23:19   

Opowieść podręcznej? Serial? Gdzie?
To moja ulubiona antyutopia.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Maj 2017, 23:28   

Gdzie?
Platforma Hulu. Ale u nas na tę chwilę w grę wchodzi chyba wyłącznie piracka bandera... ;)

http://www.filmweb.pl/ser...nej-2017-771634
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
figurant 
Langolier

Posty: 286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Maj 2017, 23:10   

Chal-Chenet napisał/a
Gdzie?
Platforma Hulu. Ale u nas na tę chwilę w grę wchodzi chyba wyłącznie piracka bandera... ;)

http://www.filmweb.pl/ser...nej-2017-771634

Chyba na Showmaxie można obejrzeć.
_________________
Jedzenie zwierząt odegrało kluczową rolę w zniewoleniu kobiet. Od kiedy człowiek zaczął podporządkowywać sobie gatunki zwierząt i uprzedmiotowił je ich posiadaniem, stracił szacunek do samic.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 8 Maj 2017, 19:53   

Ostatnio obejrzałam na nowo jedynie słuszną ekranizację Dumy i uprzedzenia, czyli miniserial BBC z Colinem Firthem. Jakie to jest miłe w odbiorze! Jak oni pięknie mówią, jak pięknie wyglądają :omg:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 9 Maj 2017, 16:10   

LadyBlack napisał/a
jedynie słuszną ekranizację Dumy i uprzedzenia, czyli miniserial BBC z Colinem Firthem.

O, to, to!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30 Maj 2017, 21:55   

Jestem w trakcie trzeciego odcinka nowego sezonu Twin Peaks i na razie jest taka padaka, że aż przykro. Już pomijając efekty sprzed ćwierćwiecza (powiedzmy, że taka konwencja), to serial jest zwyczajnie nudny i męczący. Oglądam z bólem w trakcie mycia garów, łudząc się, że się rozkręci.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Maj 2017, 23:48   

Kup zmywarkę. Albo poderwij.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31 Maj 2017, 07:52   

Fidel-F2 napisał/a
Kup zmywarkę. Albo poderwij.


Zmywarka jest. I kobieta też. Gdzieś popełniłem błąd, nie tak mnie tato wychowywał :cry:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Maj 2017, 09:20   

thinspoon, a czego ty się po Lynchu spodziewałeś? ;) choć przyznam się szerze że miałem nadzieję że stworzenie nowej historii i stopniowe nawiązywanie do starej... a tu mamy bezpośrednią kontynuację więc czar samego miasteczka i życia w nim prysł...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Maj 2017, 15:57   

LadyBlack, nureczka, pucek to uwielbia i pewnie ma rację :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 1 Czerwca 2017, 11:15   

dalambert, to we trzy możemy już zakładać fanklub :wink:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2017, 12:26   

LadyBlack napisał/a
dalambert, to we trzy możemy już zakładać fanklub :wink:


raczej groupies :twisted:
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 1 Czerwca 2017, 12:55   

Luc du Lac napisał/a
LadyBlack napisał/a
dalambert, to we trzy możemy już zakładać fanklub :wink:


raczej groupies :twisted:

Taaa... moje pierwsze skojarzenie:
Spoiler:

Wybaczcie, miłe Panie, ale tak to jakoś widzę. Jednak sabat bliższy memu sercu, niż groupies ;P:

Co do seriali, to mąż mnie zachęca do Black Sails. Niezłe. A kapitan Charles Vane całkiem apetyczny.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Czerwca 2017, 11:01   

Obejrzałem w końcu Penny Dreadful. Pierwszy sezon rewelacyjny, drugi niezły, trzeci sporo słabszy. Finał baaaaardzo rozczarowujący, spodziewałem się czegoś większego.
Ale warto było poświęcić ten czas, chociażby dla boskiej, przepięknej, niezwykłej Evy Green.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 14 Czerwca 2017, 21:04   

m_m napisał/a
niezwykłej Evy Green.

:bravo to jedyny ciekawy aspekt tego serialu ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 22 Czerwca 2017, 10:45   

mhm, szczególnie jeśli jesteś facetem, bo bardzo dużo się rozbiera i uprawia seks z kim popadnie.

Na mnie niestety to nie działało.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Czerwca 2017, 12:41   

No i pokończyły się wszystkie seriale, które ostatnio oglądałem...

The Handmaid's Tale (sezon 1)
Bardzo niepokojąca wizja przyszłości. Serial jest sugestywny i poruszający, angażuje od samego początku i jest dobrze zagrany. Jak dla mnie jest to jedno z największych zaskoczeń in plus ostatnich lat. Z niecierpliwością będę czekał na sezon numer dwa.
9/10

Better Call Saul (sezon 3)
Wysoki poziom utrzymany. Mnie się ten tytuł podoba od samego początku, trzecia seria też zrobiła mi dobrze. Pojawił się tu w końcu Gustavo, a każda scena z jego udziałem robi wrażenie. Dobrze, że w końcu Jimmy zaczyna zmieniać się w Saula, pewnie w kolejnym sezonie metamorfoza dojdzie do końca. Jednak ten serial nie powinien mieć już więcej niż jeden, góra dwa sezony - nie chciałbym, żeby całość rozmyła się w zbyt długim przeciąganiu historii.
9/10

Fargo (sezon 3)
Jak dla mnie ociupinkę gorszy niż sezony pierwszy i drugi, ale wciąż jest to bardzo wysoki poziom. Po raz kolejny udało się wykreować niezwykle interesującego "złego" - V. M. Varga jest bardzo charakterystyczny, a każda jego kwestia to małe show. Tradycyjnie jest znakomicie aktorsko, pewne zastrzeżenia można mieć jedynie do niemrawego początku sezonu, ale z każdym odcinkiem jest coraz lepiej.
8/10

American Gods (sezon 1)
Wizualnie wyborny. Tego się zresztą można było spodziewać, wszak to serial Briana Fullera. A jak z treścią? Ok. Akcja jest niespieszna, od książki czasami nieco odchodzi, ale nie jakoś bardzo. Zachowany został klimat powieści Gaimana. Jestem na "tak".
7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group