Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Lutego 2017, 18:28   

ketyow napisał/a
Ale tylko tyle? Żadne seriale nie kończą się zakończeniem tylko zdjęciem z anteny?

No to może jakieś klasyki, np. Farscape? momentami nieco dziecinny ale pamiętam że miał świetne momenty i uroczy klimat.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 23 Lutego 2017, 10:07   

Pamiętam z czasów kiedy leciał w TV. Może i warto byłoby odświeżyć. Szkoda, że też go ucięli (choć teraz czytam, że sfinansowano później odcinek, który miał rozwiązać pytania fabularne). Melodyjka z serialu tak zapadała w pamięć, że do tej pory łapię się na tym, że ją czasami nucę.
https://www.youtube.com/watch?v=MpRRB6q8hxc
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Lutego 2017, 17:34   

ketyow, eh, no i gra tam Claudia Black...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Lutego 2017, 23:20   

Dwa sezony Narcos. Porządna robota, oglądałem z zainteresowaniem. Udane rozwiązanie kwestii reportaż/serial fabularny. Jedyny minus to może odrobinę przerysowane postaci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 28 Lutego 2017, 10:08   

Jonathan Strange i pan Norrell - pierwsze cztery odcinki. Kapitalny. Jest klimat. Dobra gra aktorska, świetne kostiumy i scenografia. Jestem absolutnie zachwycona, do tego stopnia, że zaczynam sobie dawkować. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 28 Lutego 2017, 19:43   

Beata napisał/a
Jonathan Strange i pan Norrell - pierwsze cztery odcinki. Kapitalny. Jest klimat. Dobra gra aktorska, świetne kostiumy i scenografia.

+1
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 6 Marca 2017, 02:03   

Wystartował serial, który chyba będzie usiłował eksploatować pomysły wykorzystane w 11.22.63. Nazywa się to Making History. Po odcinku pierwszym wygląda na to, że to spieprzą.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 6 Marca 2017, 21:15   

Legion
O kurczaczek... serial wbił mnie lekko w ziemię. Kapitalne surrealistyczno-psychodeliczne widowisko. Czkam na więcej :shock: Marvel znowu pokazuje zęby, tym razem ze stajni x-menów.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 6 Marca 2017, 21:54   

Ja to także oglądam, ale mnie nie wbił. Odbieram to jako "znośne". Bardzo daleko mi do fascynacji tym.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Marca 2017, 23:17   

Od Legionu odpadłem, nie moja bajka...
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Marca 2017, 13:02   

Mnie się strasznie podobają takie szalone, psychodeliczne klimaty, montaż, muzyka... kojarzy mi się lekko z Akirą nawet no ale to w ogólnym zarysie. Po 4 odcinku emocje lekko opadły więc zobaczymy jak pójdzie dalej. Estetycznie mistrzostwo, choć w czwartym odcinku krajobrazy CGI mocno odstające jakością od całej reszty...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 12 Marca 2017, 23:24   

Jestem już blisko bycia na bieżąco z Supernatural. Sezon nr 11 za mną i był to najlepszy sezon od ładnych kilku lat. Główny wątek bardzo ciekawy (jak na to pożeranie własnego ogona, które w SPN występuje już od jakiegoś czasu), dobre wrażenie sprawiały także fillery. Gdy było trzeba, było emocjonująco, także aktorsko wciąż jest przynajmniej nieźle. Jak na serial, który jest na antenie od ponad dekady, jego poziom jest zaskakująco wysoki.

Ponadto jestem na bieżąco z:
Legion - WOW
The Expanse - wciąż trzyma wysoki poziom, lubię taką politykę w kosmosie.
Colony - obecna seria jest lepsza niż i tak dobry sezon pierwszy. W końcu czuć, że Ziemia jest okupowana.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 13 Marca 2017, 00:58   

Colony dla mnie bomba, ale Legion - wow? Nawet odcinek piąty Cię nie zniechęcił?
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Marca 2017, 09:00   

Westworld - świetny. Bazuje na filmie z 1973 roku o tym samym tytule, jednak mimo tego, że wiadomo w jakim kierunku idzie akcja, to trzyma w ciekawości. Świetna gra aktorska (gra tam choćby Anthony Hopkins), dopracowana całość, po prostu bardzo mi się spodobało.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 24 Marca 2017, 10:54   

marekz napisał/a
Legion - wow? Nawet odcinek piąty Cię nie zniechęcił?

Nie, ta psychodeliczna jazda jest iście bombowa! Ale rozumiem, że może się nie podobać, jest to tytuł mocno specyficzny. Tym niemniej dla mnie jest to na tę chwilę jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem. Przynajmniej na razie, oby tego nie spieprzyli... A w ogóle, oficjalnie zamówiony został drugi sezon. Jestem ukontentowany.

Co do Colony, podoba mi się, że w końcu widać, że to jest okupacja. W pierwszym sezonie było trochę za łatwo, teraz bohaterowie mają o wiele bardziej pod górkę. Główna bohaterka (żona Bowmana) wciąż wkurza jedną miną i dramatycznym wytrzeszczem oczu, gdy ma być scena dramatyczna, ale da się to przełknąć, bo cała historia jest bardzo zajmująca.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Marca 2017, 18:06   

Zaczęliśmy Colony. Po pierwszym odcinku zapowiada się miernie. Zobaczymy jeszcze ze dwa, trzy a otem się zadecyduje.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 25 Marca 2017, 10:56   

Fidel-F2, tak się ciesze, ze ktoś to napisał! Bo mi ten serial wydawał się strasznie... mierny właśnie. Po 2gim odcinku poddałam się z oglądaniem, mój facet wytrzymał trochę dłużej, ale też nie skończył. Jednak tutaj czytałam przeważnie zachwyty, więc uznałam, że albo przestałam oglądać za wcześnie, albo może jestem spaczona.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Marca 2017, 19:29   

Oglądał ktoś Emerald City? Warto się tym interesować?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Marca 2017, 20:24   

Chal-Chenet napisał/a
The Expanse - wciąż trzyma wysoki poziom, lubię taką politykę w kosmosie.

To chyba pierwsze dobre Sci-Fi od czasów BSG... choć zaczyna mi za bardzo pachnieć Mass Effectem (nie żeby to było złe ale mam wrażenie że twórcy MOCNO się inspirowali, aż ciut za mocno).
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Kwietnia 2017, 15:18   

Legion (sezon 1)

Blisko "dziesiątki", a może nawet sam środek tarczy. Tematyka superhero w zupełnie innym wydaniu, a przy okazji produkcja o wiele lepsza niż praktycznie całe MCU. Jak dla mnie to wyższy level rozrywki i jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem. Z niecierpliwością czekam na (na szczęście potwierdzony) sezon drugi.
9/10

Dunadan napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
The Expanse - wciąż trzyma wysoki poziom, lubię taką politykę w kosmosie.

To chyba pierwsze dobre Sci-Fi od czasów BSG... choć zaczyna mi za bardzo pachnieć Mass Effectem (nie żeby to było złe ale mam wrażenie że twórcy MOCNO się inspirowali, aż ciut za mocno).

Na szczęście nie znam "Mass Effect", w ogóle nie jestem graczem.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Kwietnia 2017, 09:50   

Hap and Leonard sezon 2gi. Nadal mi się bardzo podoba.

Cosplay Melee - uwielbiam Face Off, ale przez to z Cosplayem nie przebrnęłam.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 3 Kwietnia 2017, 12:17   

Chal-Chenet napisał/a
Na szczęście nie znam Mass Effect

Czemu "na szczęście"? to kawał rewelacyjnego sci-fi.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Kwietnia 2017, 15:09   

Dunadan napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Na szczęście nie znam Mass Effect

Czemu na szczęście? to kawał rewelacyjnego sci-fi.

Bo patrząc na to, że nie mam czasu na czytanie wszystkiego co chcę i oglądanie wszystkich ciekawych filmów i seriali i biorąc pod uwagę kolejki jakie mam tylko w tych dwóch gałęziach rozrywki, to cieszę się, że nie wkręciłem się dodatkowo w gry, bo by mnie chu* strzelał, wiedząc ile kolejnych potencjalnie interesujących rzeczy mnie omija, bo nie mam na nie czasu. Na tej zasadzie było to "na szczęście". :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 7 Kwietnia 2017, 08:38   

Skończony I sezon Westworld. Polecam, świetny serial. Bardzo dobry scenariusz, dopracowany i przemyślany, nawet, jeśli wydaje się, że nie - to tylko złudzenie. Fantastyczna gra aktorska, rewelacyjna scenografia, kostiumy... po prostu świetny serial. Najlepszy, jaki oglądałam od czasu Hannibala.

Edit. Jeśli ktoś był/jest fanem Breaking bad, The Walking Dead i właśnie Hannibala, to Westworld ma dużą szansę na spodobanie mu się.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Kwietnia 2017, 18:17   

Incorporated (sezon 1)

Kolejny solidny serial od Syfy. Bardzo mi się podobał i jestem zaskoczony decyzją o anulowaniu tego tytułu. To wciągająca opowieść w profesjonalnym wykonaniu.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 9 Kwietnia 2017, 11:46   

Chal-Chenet po twoim poleceniu zaczęłam oglądać i faktycznie Incorporated zapowiada się bardzo dobrze.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 9 Kwietnia 2017, 14:32   

Colony (sezon 2)

Atmosfera mocno się zagęściła. W tym sezonie w końcu widać było, że świat faktycznie jest pod okupacją, a bohaterowie mieli o wiele bardziej pod górkę niż wcześniej. Już pierwszy sezon przypadł mi do gustu, ale drugi jest lepszy. No i serial, który miał być takim wypełniaczem, stał się jednym z tych, na którego kolejne odcinki czekam z niecierpliwością. No i trzeba czekać rok na trzecią serię...
8/10

Goria napisał/a
Chal-Chenet po twoim poleceniu zaczęłam oglądać i faktycznie Incorporated zapowiada się bardzo dobrze.

Do końca sezonu trzyma poziom, nie sądzę byś się zawiodła. Tu chyba mamy większą styczność gustu niż przy "Colony". ;)
Naprawdę wielka szkoda, że nie będzie kontynuacji Incorporated... Niektóre decyzje stacji telewizyjnych i platform bardzo dziwią, no ale cóż, oglądalność przede wszystkim, widocznie tu była za mała.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 08:03   

Pewnie tak, szczególnie, że w przeciwieństwie do "Colony" wygląda na droższą produkcje, z dopracowanymi szczegółami, z podejściem bardziej filmowym, jeśli chodzi o nakład pracy, niż jak do tasiemca. Jakoś po prostu Colony dla mnie to były takie "Gotowe na wszystko" - czego też nie byłam w stanie oglądać, tylko z kilkoma efektami specjalnymi i czasem coś przeleci po niebie co ma stworzyć atmosferę grozy, ale jakoś do mnie to nie trafia :( :( :( .
A za Incorporated autentycznie dziękuje, bo nie wiem, czy bym to znalazła, gdyby nie twoje polecenie.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 10:20   

Goria napisał/a
Chal-Chenet po twoim poleceniu zaczęłam oglądać i faktycznie Incorporated zapowiada się bardzo dobrze.

Mam tak samo, wygląda całkiem fajnie zwłaszcza że sam pracuję w korpo :mrgreen:
Chal-Chenet napisał/a
Naprawdę wielka szkoda, że nie będzie kontynuacji Incorporated...

Może wrócą do tematu tak jak to było z Black Mirror? ale tam w sumie sytuacja była nieco inna... podobnie mi szkoda było Almost human
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 08:55   

Goria napisał/a
A za Incorporated autentycznie dziękuje, bo nie wiem, czy bym to znalazła, gdyby nie twoje polecenie.

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość. ;)
Z tym budżetem masz chyba rację, "Colony" faktycznie wygląda na tańsze. Cóż, mnie jednak podeszło, mimo kilku scenariuszowych naiwności. Czasami tak masz, że zdajesz sobie sprawę z wad danej produkcji, ale i tak ci się podoba.

Dunadan napisał/a

Może wrócą do tematu tak jak to było z Black Mirror? ale tam w sumie sytuacja była nieco inna... podobnie mi szkoda było Almost human

No jedyna szansa to faktycznie przejęcie przez inną stację, ale raczej nie sądzę, by doszło to do skutku. Nie taka renoma jak "Black Mirror" jednak.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group