Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzbiet pisma.
Autor Wiadomość
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:00   Grzbiet pisma.

A co myślicie o pomyśle, żeby na grzbiecie naszego ukochanego :] czasopisma drukować dajmy na to datę i numer porządkowy? Myslę, ze pomysł wart jest rozpatrzenia. Spójrzcie na przykłąd na CD-Action - czyż nie wygląda to pięknie na półce?
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:06   

Popieram. W segregatorku też by wyglądało cudownie :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:23   

Też popieram. Ale przy tej grubosci pisma czcionka musiałaby być bardzo mała czcionka, co mijałoby się z celem. Więc: albo grubsze pismo, albo bez numerków na grzbiecie. Tak ja to widzę.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:26   

dokładnie, Pako ma rację. sprawdzałem, żeby sie mieściło to ok 5 pt musiałoby być.
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:27   

Pako, racja z gruboscia pisma. Ale zawsze mozna jeszcze robic naciecia, odpowiadajace kolejnym numerom ;)
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:27   

NURS napisał/a
dokładnie, Pako ma rację. sprawdzałem, żeby sie mieściło to ok 5 pt musiałoby być.


No to by trzeba insert w postaci lupy dołączyć :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:28   

A może by spróbować tak na próbę jeden numer? Zobaczylibyśmy jak to w praktyce wygląda? Wydaje mi się, że na przykład można poprzestać tylko na przykładowo "listopad 2005" albo coś w ten deseń...
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:29   

Romek P. napisał/a
No to by trzeba insert w postaci lupy dołączyć Razz


Albo od razu taka "koperte" na roczniki SF, z przyczepionym ruchomym okienkiem, powiekszajacym fragment grzbietu z numerem ;)
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:33   

Wojak napisał/a
A może by spróbować tak na próbę jeden numer? Zobaczylibyśmy jak to w praktyce wygląda? Wydaje mi się, że na przykład można poprzestać tylko na przykładowo listopad 2005 albo coś w ten deseń...


Za cienki grzbiet. Serio bez lupy niewiele zobaczysz. Nie warto tym sobie zaprzątać głowy... Raczej się ciesz, że jest grzbiet, a nie zszywka, jak w innych pismach :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:34   

:) to może łatwiej od inserta będzie większe pimo zrobić?Cena wzrośnie tak samo, a frajda o wiele większa ;)
Testowego numeru nie warto robić - włącz sobie w wordzie czcionkę piątkę to będziesz widział, jakie to małe :) Za małe, żeby się wygodnie dało odczytać.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:34   

Na grzbiecie UBIK-a (R.I.P.) jakoś można było zmieścić numerację, czasami błędną i chaotyczną co prawda :) więc IMO to nie jest argument. Czy byłaby ona jednak niezbędna, śmiem wątpić...
Grzbiet nieco utrudnia czytanie, trzeba ćwiczyć pamięć lub używać zakładek, bo pismo ma tendencję do zamykania się natychmiast po spuszczeniu go z oka ;)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:39   

Myślę, że lepiej zostawić na razie jak jest. bo gdyby cena wzrosła, sprzedaż mogłaby zmaleć ;)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 5 Listopada 2005, 21:17   

Miałabym zapłacić więcej dla numerka na grzbiecie? :shock:
FTSL
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 21:26   

w sumie macie rację, ale ja tak sobie pomyślałem tylko :] że to by naprawdę ładnie na półce wyglądało :P
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 23:23   

Próbowałem, Ubik mialmasywniejszy grzbiet, tutaj to nie wyjdzie tak dobrze.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 09:56   

czyli wniosek jest tylko jeden :twisted: zwiększyć objętość pisma :twisted:
Robercie, to na pewno jest wykonalne, nie powiesz mi że textów brakuje :lol:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:13   

Czyli nienajgorszy pomysł numerka rozbił się o właściwości fizyczne papieru (nie da się go rozciągać ;) ) Szkoda. Może kiedyś ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:23   

Więcej stron, wyższa cena, niestety. A to mogłoby odbic sie negatywnie na sprzedaży.
 
 
mayu 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:26   

Grzbiet za wąski, trzeba poczekać na rozwój pisma - rok, dwa będzie więcej stron to będzie i data ;)
Nawet ściągi w liceum drukowaliśmy 6 na laserze. Dawało się mniejszą czcionką i chyba było to czytelne gołym okiem, ale z baaardzo bliska i mijało się z celem.

A ja trochę wyjdę poza temat i zapytam o to, jak przechowujecie pismo?
Ja robię tak - normalny segregator na każdy rocznik i koszulki plastikowe. Nie jest to niestety wygodne, bo czytać się nie da i za każdym razem trzeba wyjmować konkretny numer, ale przynajmniej jest porządek...

Może udałoby się testowo jakiś segregator opatentować który umożliwiałby czytanie całego rocznika?
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:29   

E.. jak ja będę SFFH gromadził? Pewnie w stoliku koło dawnego Fantasy będzie leżało. Albo raczej NA dawnym fantasy, bo SFFH lepsze ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:30   

Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, jesli powiem, że nasi naukowcy opracowują patent w tej dziedzinie:-) Sprawa zapewne rozbije sie o koszty, ale spróbować nie zawadzi.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 6 Listopada 2005, 11:59   

Trzeba jednak pomyśleć, czy droższa cena nie byłaby samobójstwem dla pisma :(
Bo grzbiet to naprawdę szczegół estetyczny, oczywiście możliwy, ale gdy pismo ma silną pozycję finansową, a nawet "Polityka" czy "Newsweek" nie mają.
Mnie sie pismo na razie podoba, moim zdaniem jest OK :) Choć wiadomo, że trudno wszytskim wygodzić, bo jedni wolą więcej obrazków, inni mówią, że na obrazki szkoda miejsca itp. A przesadza i tak często jednak ekonomia :)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 12:45   

to ja w ramach protestu sobie korektorem będę numerki bazgrał, o! :mrgreen:
A ja tam muszę powiedzieć, że z chęcią wydałbym nawet i te 10 PLN, żeby tylko więcej czytania było. Bo teraz czytam to przez jeden, góra dwa dni :] Chociaż znając mnie i tak bym tego czasu nie wydłużył, nawet gdyby pismo było 2x wieksze ;)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 6 Listopada 2005, 12:52   

To ja się opowiem po stronie statystyk. Robię to niechętnie, bo statystykom nie wierzę, ale to mi się pokrywa ze zdrowym rozsądkiem i danymi sprzedażowymi z różnych segmentów, więc niech tam!
74% nabywców (reprezentatywna grupa populacyjna w wieku lat 15+) przy zakupie kieruje się ceną. Jest to równocześnie grupa, która na podwyżki ma niską tolerancję. Ta sama niewielka tolerancja na podwyżkę cen łączy niemal wszystkie grupy charakteryzowane psychograficznie - tutaj odsetek jest trochę wyższy, prawie 79% populacji niechętnie podchodzi do podniesienia kosztów zakupu, choć każda grupa z innego powodu.

Zaliczam się do tej statystycznej większości.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 12:58   

spoko, ja mówię tylko za siebie, mi by podwyżka za bardzo nie przeszkodziła :] Pod warunkiem, że dostałbym więcej textu w zamian ;)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 6 Listopada 2005, 13:02   

Wojak napisał/a
to ja w ramach protestu sobie korektorem będę numerki bazgrał, o! :mrgreen:
A ja tam muszę powiedzieć, że z chęcią wydałbym nawet i te 10 PLN, żeby tylko więcej czytania było. Bo teraz czytam to przez jeden, góra dwa dni :] Chociaż znając mnie i tak bym tego czasu nie wydłużył, nawet gdyby pismo było 2x wieksze ;)


Przy tak szybkim tempie (za co i chwała oczywiście) to jednak pismo musiałoby liczyć ok. kilkaset stron :)
Śledziłam kiedyś dyskusje na temat cen, objętosci itp. pism, w tym SF na na forum gazety.pl i zdecydowana większość respondentów była za niższą ceną. O jedno czy dwa opowiadania więcej nie nasyca do końca zgłodnialych czytania miłośników, za to na cenę wpłyną pewnie dość znacząco. A podobno lepiej odejść od stołu z leciutkim niedosytem :)

Zresztą Margot podaje jescze bardziej wiarygodne argumenty ;)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 15:26   

I ja się z Margot w 100% zgadzam. Chciałbym, zęby było inaczej, ale no cóż ;)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 18:22   

czyli jestem w zdecydowanej mniejszości :D (Jest chociaż jedna osoba myśląca podobnie? :mrgreen: )
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 6 Listopada 2005, 20:50   

Żeby jakoś wyróżnić jeden numer od drugiego można by "przeciągnąć" pierwszą stronę okładki na grzbiet lub stosować różne kolory grzbietu dla każdego miesiąca w roku. Przynajmniej odróżniałyby się wtedy w obrębie rocznika. ;)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 20:56   

ja to bym raczej roczniki od siebie odróżnił
bo tak jak Ty proponujesz, to by się bardzo w oczy rzucało
tak jakoś pstrokato by było, jak na mój gust zbyt kolorowo. Nie lepiej by było roczniki - każdy w innym kolorze? :]
P.S. A najlepiej by było dac numerki na grzbiet, o! :P
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group