Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy oczekiwane
Autor Wiadomość
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 16 Października 2006, 23:56   

Już wspominałam, naście postów wcześniej :mrgreen:

"Wracając do tematu filmów oczekiwanych: http://www.renaissance-movie.com/

Ale mnie, paskudniki, zignorowaliście. No.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
Ostatnio zmieniony przez Ariah 17 Października 2006, 06:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 00:00   

Przepraszam, dostalem plytke, obejrzalem i zaraz zarzucilem. nie sprawdzilem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Października 2006, 00:22   

I co? Warto czekać?

Obawiam się tylko, że taka animacja szybko męczy oczy...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Października 2006, 05:55   

Ariah - error 404 - URL not found...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Października 2006, 06:26   

Cudzysłów się wstawia do linka i to dlatego. Usuń ręcznie %22 na końcu i załaduj ponownie.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Października 2006, 06:31   

ehh... czlowiek glupi o poranku jest... A swoja droga widzialem juz gdzies reklamy tego filmu - zastanawialem sie co to takiego znowu wymyslili :D ciekawe moze byc.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Października 2006, 07:01   

Poprawiłam linka w poście -- już nic nie trzeba usuwać.

O filmie usłyszałam przez konkurs na komiks dziejący się w jego świecie (w końcu nie brałam udziału). Ciekawa koncepcja, fajnie zrealizowane. Mam nadzieję, że fabuła będzie dorównywać wykonaniu.

Zresztą, NURS, opowiedz czy forma przysłania treść?
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 08:50   

Myślę, ze niektórym to może nie przypasować. Strasznie dużo czerni, film rozgrywa się głównie nocami, albo gdzieś w podziemiach, ale rysunek jest niesamowity, zwłaszcza na planach miasta. zdaje się, że przy postaciach zastosowano motion capture. To, co jest piekne, to to, że każda klatka tego filmu może być kadrem komiksu,
Akcja jest naprawdę przyzwoicie prowadzona, nie bedę streszczał, ale to rzecz, którą warto zobaczyć nawet dla formy. Zwłaszcza, jeśli ktoś lubi komiks.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Października 2006, 09:01   

A czy to nie jest cos podobnego, co Linklater zastosowal w Scanner Darkly? - aktorzy graja, a pozniej bierze sie klatki i po kolei rysuje na nich kolorem. Efekt jest jak w komiksie, chociaz wszystkie ruchy i scenografie sa jak najbardziej rzeczywiste.
Nie moge otworzyc tego linka, bo YouTube mi sie wywala, wiec nie moge porownac.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Października 2006, 11:26   

count, wiem o czym mówisz. W Scanner Darkly zastosowano coś, co nazywa się rotoscoping. Ciut inaczej to wygląda.

W Renaissance mamy modele 3d odpowiednio oteksturowane i oświetlone (sama troszkę się w tym bawię) a potem każda klatka została poddana obróbce.

Scanner Darkly - link do strony filmu: http://wip.warnerbros.com/ascannerdarkly/
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Adaam 
Jaskier


Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Października 2006, 15:38   

Na początku nie mogłem skojarzyć, o jakim fimie mówicie, ale coś mi zaświatało i znalazłem ten artykuł o Richard'ie Linklater'rze w sierpniowym numerze Filmu - przełożenie filmu aktorskiego na animowany dzięki użyciu rotoscopingu (cokolwiek to jest :lol: . Eksperyment wizualnie ciekawy, ale czy też tak obiecujący artystycznie? Podobno został nieźle przyjęty w Cannes, więc chyba warto. Osobiście uwielbiam tego reżysera za "Slacker" (1991) - mówi wam coś Douglas Coupland i jego książka "Pokolenie X"? oraz "Przed zachodem słońca" - taką nietpową przywiostkę miłosną.
_________________
Chodźmy, drzewom oddać mowę...
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Października 2006, 15:46   

no i Uczniowska balanga ( Dazed nad confused ) - genialny film :mrgreen:
Ciekawe czy ktos kiedys nakreci taki film np. o moim pokoleniu... tylko... o czym tu krecic?... :(
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adaam 
Jaskier


Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Października 2006, 15:57   

Tego właśnie nie widziałem, chociaż teraz, z perspektywy czasu, to musi być niesamowite warżenie zobaczyć tak młodziutkich, dopiero uczących się swojego fachu aktorów jak McConaughey, Affleck, Jovovich. Film o Twoim pokokoleniu? Co kręcić? Myślę, iż właśnie ten stan ogólnego zagubienia i pustki, ale też uświęcania rzeczywistości udało się pokazać w "Co gryzie Gilberta Grapa?", dzieło niewątpliwie kultowe i jak dla mnie bardzo ważne. MOże najważniejsze. Swojego czasu w jednej z rozmów szacowny pan Kałużyński i Raczek nie mogli pojąc, jak ten film stał się obrazem kultowym. "Przecież ci młodzi z ekranu nie mają żadnych pasji, nic nie robią, przepełnia ich pustka itp. itd., mówili. A może było tam coś więcej, coś, co tak bardzo przemawaiło do nas, młodych. Z tego co wiem, Jan Jakub Kolski bierze się za "Wojnę- polską ruską", więc.... :lol:
_________________
Chodźmy, drzewom oddać mowę...
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Października 2006, 21:47   

Ariah, dzięki za info o Renaissance. Nie słyszałem, a zajawka zaciekawiła.
Obrazek gościa na stronie tytułowej przypomina mi Max Payne'a, ale następna strona... toż to klimat Blade Runnera! Mimo, że filmik nie jest już w takim klimacie, to jednak z miłą chęcią obejrzę...
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 22:17   

wlaśnie jest w klimacie. zamień tylko genetykę na cyborgizację, znaczy odwrotnie, i masz Bladego z biegunką.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Października 2006, 22:30   

Ten krótki filmik (obok zajawki, fragment filmu, scena odbijania zakładnika) narobił mi smaku.

Czyli główny bohater jest genetycznie zmodyfikowany? To by tłumaczyło niektóre wyczyny w zajawce...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Października 2006, 22:42   

No to już biorę na celownik dowolny sklep rozprowadzający DVD. Nie sądzę, by film pojawił się u nas... może DVD, ale też pewnie okrojone na maksa...
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Października 2006, 22:44   

"dowolny sklep rozprowadzający DVD"
:mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Października 2006, 22:50   

No to się teraz tłumacz gremlinku! Inaczej pociągnę za spust! :twisted: :mrgreen:
Co Cię tak ubawiło w tym stwierdzeniu?
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 22:56   

Ariah, nie ma nic o tym, jest superhirołem :-)
Ale scena jest świetna, taka rasowo-komiksowa.
W filmie nie ma genetycznych modyfikacji, chodzi o pewne badania nad chorobą dzieci, szybkim starzeniem i efektami ubocznymi. bohater zostaje wynajęty do odnalezienia pracownicy korporacji zajmującej się tą sprawą.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Października 2006, 23:25   

No faktycznie - superhiroł :D

I ten tekst: "Close your eyes." A potem juz wszyscy wiedzą, że skoro porywaczy jest trzech a bohater jeden, to tamci nie mają szans, bo on ma przewagę liczebną! :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Października 2006, 23:30   

ale calkiem rozsądnie to poprowadzili, goście zaczeli sie smiac, co po pierwsze dalo mu tę sekunde przewagi, potem zdobyl zywą tarczę a ooni celowali w niego a nie w zakladnika. do zrobienia.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 18 Października 2006, 08:50   

Ależ ja lubię takie sceny! Nie w nadmiarze, bez przesady, ale lubię...

Zawsze mam gęsią skórkę na końcu Jacksonowej 'Druzyny Pierścienia' :mrgreen:


A skoro odwiedziłam dziś z rana apple.com, mam kilka nowych propozycji:

Pamiętacie Labirynt z Bowie i Legendę z Cruisem? Pan's Labyrinth - to inna baśń i inny klimat, ale momentami kadry są podobne. Piękna muzyka (choć pewnie tylko w zajawce).

A czytaliście 'Pachnidło'?
Może nie jest to czysta fantastyka, ale i tak warto. A teraz zekranizowali: Perfume
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 18 Października 2006, 09:09   

No ta ja zaprezentuję tym razem zupełnie odmienne klimaty czyli ręka, noga, mózg na ścianie, a dokładniej trailer Planet Terror - Rodriguezowej części jego wspólnego z Tarantino dzieła - Grindhouse. Jako bonus w trailerze jest trailer 8)
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Października 2006, 11:46   

wiem o tym rennaisance, czekam na polskie napisy, chyba że już są? (ewentualnie wersja angielska?)
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 19 Grudnia 2006, 12:10   

Dodam tutaj, bo nowego wątku nie ma sensu zakladac dla małej wzmianki: Czarne Oceany. Dukaj. Ale nie made in Poland.

Oto link: http://www.allsecrets.co.uk/

Tytuł produkcji -- prawie niezależnej -- All Her Secrets.

cytat ze strony:
Maria is taking care of her dying mother. The constant suffering around pushes the girl into a very depressed state. While looking for suicide helpline she dials a wrong number and she reaches Black - the lonely painter with strange telephatic abilities, which allow him to feel and experience other people‘s thoughts, whether he wants it or not. Soon they become very close. She - facing her mother’s death and a crisis in her relationship, he – isolation caused by his mental condition. Maria falls in love with Black, but she‘s also aware that to be with him, she‘ll have to reveal all the secrets from her life. Can she make this sacrifice for the one she loves?

The script is inspired by a fragment of a novel by Jacek Dukaj, the wellknown polish sci-fi writer.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Grudnia 2006, 12:36   

Może jednak warto nowy wątek?
Tożto wspaniała informacja! kurde, nie czytałęm jeszcze Czarnych Oceanów :D ale chyba niedługo jakoś dorwę... choroba, jak to się stało że ktoś z UK postanowił nakręcić film na podstawie powieści Dukaja :shock: czy Jacek będzie pomagał w realizacji?

Aha, OK, film jest inspirowany przez mały fragment książki... no, ale mimo wszystko :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 19 Grudnia 2006, 12:39   

Pan reżyser ma swojsko brzmiące nazwisko... Być może rodak?

Na blogu kilka informacji, w tym odtwórcy ról głównych (nikt znany, Szkoccy aktorzy)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:02   

28 TYGODNI PÓŹNIEJ... - 28 Weeks Later

17 sierpnia 2007

Kontynuacja horroru "28 dni później". Pół roku po wydarzeniach ukazanych w pierwszym filmie śmiercionośny wirus całkowicie spustoszył Wielką Brytanię. Amerykańska armia przywraca porządek i zdziesiątkowane miasta zaczynają się ponownie zaludniać, ale przyszłość świata znów staje pod znakiem zapytania, gdy w Londynie pojawia się nosiciel wirusa i epidemia wybucha na nowo. Reżyseria: Juan Carlos Fresnadillo ("Intacto").

28 Weeks Later [First Look]
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:17   

Dabliu to jedna z lepszych wiadomosci jakie ostatnio slyszalem :bravo :bravo
Tylko ze kurde "Spring 2007" to dosyc szerokie okreslenie. Moze byc w marcu albo w maju :( Nie moge sie doczekac!!!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group