Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sebastian Uznański
Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 10:10   

:cry:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 13:17   

Cytat
Najważniejsze, że „Senne Pałace” czyta się naprawdę dobrze, a przy tym pozostają one literaturą zaskakująco wysokich lotów, skłaniającą do namysłu, wielowątkową i możliwą do interpretowania na wiele sposobów.

Jak na dobrą fantastykę przystało, powieść ta zawiera więcej satyry na otaczającą nas rzeczywistość niż niejedna książka osadzona w bliskich nam realiach. Technatrion, czyli kraina biurowców, do której Starski trafia w ostatniej części „Sennych Pałaców”, stanowi mieszaninę pomysłów wziętych rodem z „Procesu” Kafki i serialu „South Park”. Z kolei zaświaty, a raczej podziemne miasto umarłych, pełne są obrazów i wizji, które mogłyby trafić do filmów Tima Burtona. Czytelnik cały czas odkrywa coś nowego – w powieści na każdym kroku roi się od znakomitych pomysłów. Śmiem twierdzić, iż autor posiada najbujniejszą wyobraźnię spośród wszystkich pisarzy fantastyki w naszym kraju.

Zapraszam do lektury całości recenzji
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 15:49   

Sebastian, ale my to przecież wiemy :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 21:23   

kolejna recenzja
Cytat
pierwszą cechą jaką trzeba wymienić jest jego wielka moc kreacji – wyobraźnia. Świat, wydarzenia, postacie nie są pod żadnym względem rewolucyjne – od tego są nawet dalekie – jednak sposób ich zestawienia i uwikłania w równych schematach, które znowu nie są czymś nowym, daje nam mieszankę niezwykle ciekawą – powiem bez przesady, że niezwykle wciągającą opowieść.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2013, 19:52   

Cytat
Już po pierwszych kilkudziesięciu stronach lektury widać, że „Sennym pałacom” najbliżej jest do prozy... Lovecrafta
A jak wy uważacie? Zapraszam do kolejnej recenzji :) Zaginiony almanach przedstawia
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Stycznia 2013, 10:46   

Zapraszam do pobierania zupełnie za darmo wersji moich tekstów na urządzenia mobilne i czytniki ebooków. Wejdźcie do tajemniczego "Miasteczka" zmierzcie się z surrealistycznym "Życzeniem śmierci". Zapraszam!

Wspomnień czar
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 08:14   

Przeczytałam "Senne pałace". Pierwsza ogromna zaleta - przez tę historię się płynie. Druga zaleta (chyba) - ta książka może zrobić coś z mózgiem. Trzecia zaleta (zbiorowa):
Spoiler:

A tak w ogóle - jeśli wkrótce nie pojawi się kontynuacja, to ugotuje się wielki gar kakao, znajdzie autora i... Ty już wiesz co :twisted:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lutego 2013, 10:38   

Autora w kakao?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 10:44   

hrabek, jak przeczytasz, to się będziesz mógł wypowiadać, nie wcześniej ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lutego 2013, 10:45   

Czekam na ebooka. Ebooki są fajne, bo można kultywować swoje uzależnienie, a że liczba książek na półce nie wzrasta, to łatwiej przed żoną ukryć.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 10:49   

hrabek, zgadzam się w pełni - ebooki oddalają widmo eksmisji :D Ale w tym przypadku nawet nie wiem, czy ebook jest planowany... jest?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lutego 2013, 19:08   

Witchma, bardzo dziękuje za lekturę i wszystkie dobre słowa :) Naprawdę nawet nie wiesz jakie to ważne
Co do ebooka pewnie będzie do końca tygodnia. A jak Wydawca się spręży, to może zdąży na Walentynki by można było czytać wspólnie erotyczne i zmysłowe fragmenty z "sennych pałaców" (withma już wie o czym mówię :) )
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 12 Lutego 2013, 19:16   

Tak w sumie to w kontekście "Sennych" nowego znaczenia nabiera dowcip

- Zrób mi loda.
- Mógłbyś być chociaż raz trochę bardziej romantyczny...
- Zrób mi loda w deszczu . "
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 19:18   

Sebastian, walentynki, no pewnie, przecież "Senne pałace" to rasowy romans :mrgreen:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2013, 10:44   

Witchma, ma oczywiście racje zwracając uwagę że "Senne Pałace" to romans, ale romans nowoczesny, w którym nie tylko trzymają się za ręce ale też trzymają za inne części ciała, może to zresztą i dobrze, bo truizmem jest zdanie że im więcej połączeń, tym silniejsza więź. Czyli co, "Senne Pałace" na Walentynki - idealna lektura przy kolacji ze świecami?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 14 Lutego 2013, 20:54   

Sebastian napisał/a
Czyli co, Senne Pałace na Walentynki - idealna lektura przy kolacji ze świecami?
Okraszona fontanną słodkości :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Lutego 2013, 14:30   

Walentynki i po Walentynkach, a ebooka jak nie było, tak nie ma. Znaczy wydawca oblał test sprężania.
_________________
5 zdań na temat
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 25 Lutego 2013, 21:34   

Ebuk srebuk. Czytam papierową książkę (Senne Pałace) i mi się podoba. Trup ściele się gęsto, miłosne fragmenty są, humor jest, przygoda jest. Tylko co mi mówicie o kontynuacji? To to się nie skończy w jednym tomie?

PS - Gdyby wydawnictwo Dom Snów przyznało się, że potrzebuje korektorki, to możesz mnie polecić. Przepuścili różne cuda w tym tekście.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2013, 17:57   

hrabek ze strony fb Wydawcy
Cytat
Witajcie,
Tym razem Daniel z tej strony. Choroba wycięła mnie z działalności wydawnictwa dlatego też nic nie ruszyło się i brakowało informacji z naszej strony. Dodatkowo nasz serwer w międzyczasie padł i straciliśmy wszystkie dane.
Po woli wracamy do wcześniejszej kondycji, ale musimy odbudować pewne rzeczy, lub też zrobić na nowo jak w przypadku strony internetowej.
Dziękujemy za wasze wsparcie i miejmy nadzieję, że wstaniemy na nogi i żadna przeciwność już nas nie spotka.

Póki co zapraszam Cię ( i każdego, kto lubi niezwykłe światy) do e-opowiadania w świecie Herrenvolk .
corpse bride bardzo się cieszę że czytasz i Ci się podoba. Robiłem co mogłem, żeby właśnie trup się ścielił i wszystko właśnie tak jak piszesz, żeby było. Daj znać, jak dalej wygląda sytuacja, po kolejnych stronach, nadal Starski daje rade?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Marca 2013, 14:56   

wywiad
recenzja
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 5 Marca 2013, 09:29   

Przeczytałam do końca i okazało się, że to nie koniec! Ale czytało się fajnie i śmiesznie :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Marca 2013, 18:16   

corpse bride, bardzo dziękuje za lekturę, ciesze się że sprawiłem ci frajdę
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 6 Marca 2013, 18:59   

To kiedy kolejny tom? Jest już napisany, czy jeszcze nad nim pracujesz?
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Marca 2013, 16:40   

Coś się grzeje w piekarniku...
Problemem nie jest autor ale całokształt rynku czytelniczego, dziś rano fb powitał mnie smutnymi wieściami z Wydawnictwa MAG... Źle się dzieje...
Tymczasem wszyscy czekają na stronę internetową Domu Snów, gdy będzie gotowa, może wydawnictwo wrzuci wyższy bieg i powieje optymizmem. Trzeba z nadzieją czekać na tę stronę.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Marca 2013, 20:16   

Cytat
„Senne pałace”(...) to przede wszystkim złożona i wielowątkowa opowieść, swoiste badanie ludzkich charakterów i zdolności podejmowania wyborów oraz tym, co ze sobą niosą. Czytelnik nie dostaje niczego od razu, musi odkryć, odnaleźć wszystkie elementy układanki i zrozumieć całość, a to nie będzie łatwe.

Uznański od samego początku przedstawia opowieść trzymającą w napięciu, na swój sposób wspaniałą i zarazem wstrząsającą – świat ludzkich koszmarów, pragnień i dewiacji.

Zapraszam do lektury
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Kwietnia 2013, 17:46   

Zapraszam do lektury niespodzianki - New Weirdowego owianego czystą grozą opowiadania "Ciernie" publikowanego w bardzo prestiżowym ale niskonakładowym "Ubiku". Gdy je napisałem, znajomi mówili, nie wysyłaj go do druku, wystraszysz Czytelników. A jednak w tym tekście było już wszystko to z czego słynie moja proza: koszmar i kryształki smutku, dziwaczność i trwoga, szaleństwo i perwersje... Dla tych co się nie boją, bo to tekst dla nielicznych, dla wybranych, którzy zdolni są otworzyć te drzwi w swojej głowie za którymi czai się...


http://www.bazaebokow.rob...axonomy/term/26
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Kwietnia 2013, 22:21   

Bardzo mi się spodobało opowiadanie z trzeciego (?) numeru DOFu. Dobrze, że wróciłeś do świata Herrenvolk i cieszy też, że w bardzo refleksyjnym, ale też przewrotnym stylu. Klasa.
Tekst krótki to i ja krótko. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 10:16   

Bardzo się ciesze, że namówiłeś się (wiem że self-kłótni było sporo) by czytać e czasopisma i ebooki :) To chyba przyszłość fantastyki, być może to tam przetrwamy czarne lata, by ostatecznie wypłynąć jako dominujący gatunek w pełnej chwale jak to było przepowiedziane

Co do samego opowiadanka byłem przekonany że nie umiem pisać krótkich, poza tym, że nikt tego nie przeczyta, wreszcie, że nikt nie zrozumie (ja trochę bełkotliwy jestem). A tu taka miła niespodzianka.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Maj 2013, 10:25   

Zapraszam, na nową stronę Wydawcy. Z okazji startu stronki są specjalne promocje - w tym dotyczące "Sennych Pałaców" - teraz tylko za 25 złotych. Książki mogą być tanie, korzystajmy :)

_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 13 Marca 2014, 08:33   

Na Katedrze pojawiła się informacja, że podczas Pyrkonu odbędzie się premiera drugiego tomu "Sennych pałaców". Gratulacje dla autora i wszystkich, którzy czekali.
_________________
drugi obieg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group