Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sebastian Uznański
Autor Wiadomość
makpfi 
Luke Skywalker

Posty: 207
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 2 Listopada 2012, 20:04   

Fidel-F2 napisał/a
makpfi, rozwiń proszę ostatni akapit


Proszę, tekst "Nienasyceni łupieżcy Hitlera" na blogu http://blogmedia24.pl/node/13674
(Götz Aly w swojej książce: Hitlers Volksstaat- Raub, Rassenkrieg und nationaler Sozialismus - Ludowe państwo Hitlera: rabunek, wojna rasistowska i socjalizm narodowy)

Przepraszam jednocześnie za niektóre skróty myślowe i przekłamania. Tekst ten czytałem kilka lat temu a pamięć jest zawodna. Ale ponieważ niewiele osób zna ten tekst, to wnioski mogą być szokujące. Przynajmniej dla mnie takie były.
_________________
makpfi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Listopada 2012, 23:13   

mógłbyś powiedzieć co Cię konkretnie zaszokowało?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 3 Listopada 2012, 08:56   

jakby co, to informuję, że Senne pałace już dotarły. czyli istnieją.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:05   

Senne pałace brzmi super. Słuchałem ostatnio Twoje, z Fantastyki :D

Wyrzuć w cholerę tych frajerów od nazistów, jak mogę doradzić, bo będzie wieczny smród, jak u Pilipiuka
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:27   

merula, czyli masz szanse być pierwszym Czytelnikiem :) Chyba że Withma jkimś cudem dopadnie jeszcze listonosza
jewgienij, "słuchałeś"? tzn?
Cytat
Wyrzuć w cholerę tych frajerów od nazistów, jak mogę doradzić, bo będzie wieczny smród, jak u Pilipiuka

Tzn? Ja nie czytam Pilipiuka więc nie wiem co tam śmierdzi... :oops:

Poza tym "Senne Pałace" są już na solarisie i bonito
http://bonito.pl/autor/sebastian+uznanski/0
zapraszam też do polubienia mojej strony na facebooku, gdzie są fragmenty, ilustracje
http://www.facebook.com/p...101629359898927
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:29   

jewgienij, naprawdę nie umiesz komunikować się nie obrażając innych? naprawdę, naprawdę?
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:30   

Sebastian napisał/a
merula, czyli masz szanse być pierwszym Czytelnikiem :)


Nie ma takiej opcji, już zacząłem czytać. Muhahahaha :twisted:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:31   

Sebastian napisał/a
[
jewgienij, słuchałeś? tzn?


Czytane do snu, ludzkim głosem :D
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:37   

Ziemniak, jakieś pierwsze wrażenia? Wiesz ja zawsze zachęcam wszystkich by dzielili się wrażeniami w trakcie lektury,
merula, zawsze możesz jako pierwsza skończyć i dzięki temu jako pierwsza poznać tajemnice potęg władających tym dziwnym światem
jewgienij, nie myślałeś może by to nagrywać? Powstałby niepowtarzalny audiobook, zwłaszcza gdybyś w stosownych momentach wrzucał jęki zachwytu lub krytyczne, pełne emocje komentarze
Czego słuchasz, btw? Herrenvolk?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:42   

Przeczytałem dopiero parę stron, ale pierwsze wrażenie to stylizacja języka - raczej na plus.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:54   

mam się z Ziemniakiem ścigać? bo ja wiem... :roll:

ale niezła sztuczka marketingowa, takie wzbudzanie ducha rywalizacji :mrgreen:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 14:58   

Sebastian napisał/a
... w stosownych momentach wrzucał jęki zachwytu lub krytyczne, pełne emocje komentarze


Jakbyś przy tym był. Zgadamy się, bo mam kilka pytań.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2012, 15:06   

merula, wiem, że Ziemniak jest niesamowity, ale uważam,że wciąż masz szanse skończyć pierwsza. Nie trać nadziei.
ps. ciesze się, że podoba Ci się mój chłyt
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 3 Listopada 2012, 15:33   

no teraz pojechałeś po całości :mrgreen:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Listopada 2012, 15:45   

Dla tych którzy chcą się ścigać z Merulą i Ziemniakiem wyjątkowa okazja trwająca krótko obniżka ceny Sennych ...
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
makpfi 
Luke Skywalker

Posty: 207
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 7 Listopada 2012, 16:01   

Hmmm, żeby była tak jeszcze wersja na czytniki...
_________________
makpfi
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Listopada 2012, 16:09   

Niestety, na razie Wydawca nie przewiduje takiej możliwości. Ale, ale, jeżeli jeszcze raz po Herrenvolk chcesz zajrzeć do mojego pokręconego umysłu, tym razem bez kaftana ograniczeń, które narzuciły mi realia historyczne, zapraszam cię serdecznie.
W końcu to nie forma - twarda czy miękka okładka, a może wirtualna, ma decydować o tym ile książka jest warta.
Pamiętasz swoje sny? Tego jednego nie zapomnisz. Senne Pałace pozwolą ci skonfrontować się ze swoimi najgorszymi koszmarami. Jak łatwo zrezygnujesz...?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 7 Listopada 2012, 16:18   

Moje 'Senne pałace' oczywiście dotarły w piątek, kiedy wybyłam z domu, awizo zaczeka do poniedziałku.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Listopada 2012, 19:00   

Ha, Witchma, czyli to już jutro... Zachęcam do czytania metodą "na jewgienija", czyli do poduszki na głos przy użyciu osoby drugiej, barwne sny potem - gwarantowane.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
In flagranti 
Gollum

Posty: 21
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Listopada 2012, 22:13   Ja kwacze

Wczoraj o 2 w nocy skończyłam czytanie "Sennych Pałaców". Postaram się tak o nich napisać, aby nie spoilerować, ale jednocześnie będę nawiązywać do sytuacji z książki, więc kto nie czytał, a chce rozpocząć tę podróż zupełnie dziewiczo, doradzam odwrócić teraz wzrok.
1. Plastycznie, barwnie opisany świat. Wszystkiego w nim można dotknąć, wszystko poczuć. Chociaż w książce nie ma żadnej mapki, czytając wyobraziłam sobie bardzo dokładnie topografię opisywanych miejsc i nauczyłam się jej niemal na pamięć.

2. Bohater porusza się pośród opisywanych miejsc jakby po spirali, punktem do którego wciąż wraca jest hotel z jego leniwym, sennym klimatem. Byłam jakiś czas temu na zorganizowanej wycieczce na jednej ze śródziemnomorskich wysp i czuję, że świetnie oddałeś atmosferę tego typu wakacji. Hotel jak akwarium albo mały skansen, chroniący przed poczuciem się obco. Czysty, uporządkowany i wypieszczony sztuczny kawałek świata specjalnie dla turystów, którzy później mogą opowiadać w jakim to egzotycznym miejscu przebywali. Ugrzeczniona obsługa i opasłe brzuchy na leżakach.

A momentami to podróżowanie bohatera i powrót w znane miejsce (np. gdy Tomasz orientuje się, że trafił do schronienia Norrmana, a jakiś czas później znów znajduje się w pobliżu hotelu) przypominał mi przygodową grę komputerową. Tę chwilę kiedy po przygodach można na trochę odetchnąć i pobiegać po Croft Mansion ;) Czytelnik/gracz odpręża się, bo trafił w miejsce, które już zna, a jednocześnie towarzyszy mu świadomość że atmosfera wokół gęstnieje i wciąż czeka na niego pełno nieodkrytych sekretów.

3. Działanie aur! O wow, świetny pomysł. To, co Czarna Strefa robi z ludźmi i światem wokół naprawdę mnie zmroziło. Fragment, gdy Tomasz ukryty w pokoju słyszy za drzwiami szurania i uderzenia przypomniał mi "Widmo nad Innsmouth".
Przestraszyłam się nie na żarty.

4. Kulinarne niespodzianki :D Brawo, brawo. Nie napiszę o nich nic więcej, niech każdy podróżnik po uniwersum "Sennych Pałaców" sam uda się po przekąskę...

5. Wybujała erotyka i turpizm erotycznych scen. Jest odważnie i groteskowo. Moja wyobraźnia pracowała na zwiększonych obrotach. Scena seksu podczas zderzenia aur mocno zapada w pamięć!

6. Główny bohater: nie lubię Tomasza. Razi mnie zwłaszcza tym, że tęsknotę za Anną wyładowuje śliniąc się na każdą atrakcyjną bohaterkę. Tutaj nie mogłam się powstrzymać przed trochę kąśliwymi myślami na temat: jak to jest że wszystkie te piękne kobiety "lecą" na głównego bohatera. Trochę mi się to wydało nierealne, bo Tomasz - jako człowiek - jest dla mnie nieciekawy. Ale... mam poczucie, że taki właśnie ma być. Nie zmieniłabym głównego bohatera na innego. Tomasz jest jaki jest i tyle. Poczucie samotności zaspokaja przez seks. Gdyby rezygnował z seksu, wciąż myślał o Annie i nie dostrzegał urody innych kobiet zaślepiony przez miłość byłby może zbyt idealny. Jego zachowanie, mimo całej mojej niechęci do niego, wydaje się całkiem możliwe i ludzkie. Pasuje do niego. Dodaje też pikanterii książce, bo atmosfera erotyki, kiedy już się pojawia, jest wykreowana po mistrzowsku a i kobiety zachwycają, gdy je sobie wyobrazić.

Tomasz jest dobrym przewodnikiem po "Sennych Pałacach", ale to sam świat odgrywa dla mnie główną rolę. Bardziej niż Tomasz fascynują mnie zamieszkujące Twój świat istoty - żywe i martwe.

7. Na przykład Eleassea
jest wspaniała. Ciekawa, równie "ludzka" co Tomasz, ale jej reakcje i zachowania są bardziej złożone i skomplikowane. Nie tylko piękna, ale w pewien sposób tragiczna postać, którą bardzo polubiłam. A ten tekst: "Kobieta dla macierzyństwa musi poświęcić swoje marzenia"!... :D

8. Humor - kupuję całkowicie! Niewymuszony i często towarzyszący różnym sytuacjom, nie wydaje się być efektem usilnych zabiegów. Nie mam poczucia, że autor w tym właśnie momencie chciał zmusić mnie do śmiechu. Jest sporo tekstów w "SP", które według mnie nadawałyby się na kultowe.
Bardzo rozbawiło mnie orędzie prezydenta do narodu. Ach, jak mnie korci żeby umieścić tutaj całe! Ograniczę się jedynie do hasła prezydentury: "Po mnie przyjdzie gorszy *beep*" ;)


Do przeczytania zachęcił mnie tytuł. Nic nie wiedziałam o autorze i nawet niespecjalnie miałam potrzebę wiedzieć do momentu zakończenia książki. Tytuł kusił zapowiedzią tekstu onirycznego, z pogranicza jawy i snu. Krótki opis książki zachęcał wskazując na weird fiction i nasuwał parę skojarzeń (dobrych) z lekturami, których bohaterowie szukając kogoś im drogiego, przedzierają się przez dziwny świat.
"Senne Pałace" napisane są pięknym językiem. Spomiędzy słów wyziera to nieuchwytne, a przecież dobrze wyczuwalne "weird" albo "uncanny".
Jestem oczarowana tą książką.

Nie znalazłam żadnej recenzji w internecie... czyżby jeszcze nie było?
Ciekawi mnie też opis z okładki: "Senne Pałace łączą motywy charakterystyczne dla grozy i groteski z historią wywiedzioną z tekstów bibljinych i apokryfów".
Co zostało wywiedzione z tekstów biblijnych i apokryfów, czy ktoś wie?
A może Autor trochę zdradzi?

Jeśli za dużo umieściłam odniesień do tekstu, proszę mnie szybko ochrzanić, poprawię co trzeba.

P.S. Jestem niepocieszona, że nie udało mi się poznać Jachina Yavelina!
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Grudnia 2012, 16:02   

Bardzo, bardzo dziękuje za opinie o książce i jest mi niezmiernie miło, że dostarczyła Ci tyle radości :) To największe szczęście autora- usatysfakcjonowany Czytelnik.
Cytat
Kulinarne niespodzianki :D Brawo, brawo. Nie napiszę o nich nic więcej, niech każdy podróżnik po uniwersum Sennych Pałaców sam uda się po przekąskę...

Tak, "Senne Pałace" były pisane z myślą o Czytelniku, który do lektury przygotuje sobie solidną kolacje i ułoży się wygodnie na kanapie, spędzając wieczór to przewracając stronę to przekąszając gryza.
Cytat
Tomasz(...)wyładowuje śliniąc się na każdą atrakcyjną bohaterkę.

Zobacz, nie na każdą, potrafi się powstrzymać, zauważ, że
Spoiler:

Cytat
Nie znalazłam żadnej recenzji w internecie... czyżby jeszcze nie było?

Książka dopiero co się ukazała i jesteś pierwsza :)
Cytat
Co zostało wywiedzione z tekstów biblijnych i apokryfów, czy ktoś wie?
A może Autor trochę zdradzi?

Nie wiem, nie czytam biblii, jest dla mnie zbyt okrutna ;) A poza tym autor musi być cicho sza o własnych tekstach :)

jeszcze raz dziękuje za lekturę i podzielenie się wrażeniami. Zachęcam do innych moich tekstów :)
I niech magia Technatrionu zawsze cię ochrania :)
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
In flagranti 
Gollum

Posty: 21
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Grudnia 2012, 13:01   

Ad. spoiler: Rzeczywiście! Jak mogłam zapomnieć :D
Teraz przychodzi mi na myśli jeszcze jedna urocza dama o ogroooomnych atutach, niewykorzystanych jednak przez Tomasza wedle ich przeznaczenia ;)

Z pewnością sięgnę po inne Twoje teksty. Ostrzę sobie zęby na "Żałując za jutro".
Byłoby też świetnie gdyby pojawiła się antologia opowiadań, które porozsiewane są po magazynach fantastycznych. Póki co nie ma takiego planu?
_________________
http://www.fahrenheit.net...okojnej-jesieni
http://esensja.stopklatka...t.html?id=13236
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 13:41   

żałując za jutro jest niemal za darmo tutaj Tylko chyba ograniczona ilość egzemplarzy. Zachęcam :)
Jeżeli chodzi o opowiadania, na razie nic się nie kroi - alr jest jeszcze trochę moich książek na rynku, których nie czytałaś :) Niektóre niezłe
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Grudnia 2012, 21:37   

Jak zapewne wiecie długo oczekiwane pismo które możemy odczytywać nie tylko na naszych komputerkach, ale również na wszystkich wypasionych urządzonkach mobilnych, czytnikach ebooków itd (nie znam sie) jest już dostępne. Ech Mikołaj był łaskawy tego roku.
Znajdziecie w nim głównie debiutantów ale jak przyjrzycie się uważnie, maczał tam palce obecny naczelny działu polskiego nf.
No i jest moje skromne opko, jeżeli ktoś chciałby sobie przeczytać.
Zapraszam !
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 09:16   

Oooo, DOF ruszył!
Tylko kiedy ja to wszystko przeczytam...
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 10:51   

"Ściągłem". Przy większej ilości czasu z chęcią przeczytam to opowiadanie, a być może i inne rzeczy z numeru.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 13:57   

Chal-Chenet napisał/a
a być może i inne rzeczy z numeru.
:D Nie udław się :D
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 14:33   

Przyznam, że nie rozumiem :?:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 14:37   

Ojjjj :D
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 14:39   

Już rozumiem, zajrzałem bardziej do środka. Jest jeszcze tam jakieś opowiadanie, które przeczytam. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group