Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
normalne słuchawki douszne (a raczej ich brak)
Autor Wiadomość
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 18:39   normalne słuchawki douszne (a raczej ich brak)

Tak se pomarudzę, jeśli można.

Dawno, dawno temu miałam walkmana, a do niego mikrofon i słuchawki. Mikrofon mam do tej pory a słuchawki też bym do tej pory miała, ale uległy fizycznej destrukcji z mojej własnej winy. I obecnie nie potrafię znaleźć żadnych, które byłyby dla mnie podobnie satysfakcjonujące.

Większość aktualnie sprzedawanych to te dokanałowe zatyczki do uszu, które osobiście mnie irytują, większość ma kable równej długości, więc nie można sobie jednego z nich przerzucić przez szyję, a jak już się jakieś takie w miarę znośne znajdą, to zdychają po roku. Dżiuza, gdybym tamtych nie urwała to pewnie do dziś by służyły. Kierowana starą miłością kupiłam nawet jakieś douszne Sony za kilka dych i po tygodniu zwróciłam, bo trzeszczały, a sprzedawca nawet nie robił ceregieli, tylko najpierw sprawdził, czy ten model ma na swojej liście badziewnych towarów wymienianych od ręki.

Czy może macie z tym podobny problem jak ja? A jeśli tak, to może polecicie jakiś sensowny model dla zboczonych dinozaurów? I najlepiej jeszcze, żeby się w 200-300 zł mieścił. I nie mówcie, że się nie da, bo za poprzednie razem z Walkmanem dałam równowartość jakichś 200$ a mikrofony od tego modelu obecnie po 30-40$ chodzą.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 20:18   

sie da, bez problemu sie da, poszukaj na ebaju słuchawek "Monk" nich nie przeraża cię cena to podobno naprawdę dobrze gra.
https://www.veclan.com/en...abelVo.eal_id=1

poczytać możesz sobie tutaj, długi wątek o słuchawkach dousznych, pchełkach
http://forum.mp3store.pl/...anklub-pchełek/

Mi sie kiedyś udało tanio kupić "creative aurvana air" używam przenośnie i z umiarem, mam nadzieję, że długo mi posłużą
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 21:35   

Walkman? To miałaś takie słuchawki z plastikowym pałąkiem nad głową? Naprawdę tego chcesz? :D
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 21:36   

Przecież pisała, że jest "zboczonym dinozaurem", to co się dziwisz.

Nie zawsze postęp technologiczny idzie w parze z funkcjonalnym.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 21:37   

Cholera, znalazłbym takie w szufladach, ale nie polecam.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 23:19   

jewgienij napisał/a
Walkman? To miałaś takie słuchawki z plastikowym pałąkiem nad głową? Naprawdę tego chcesz? :D

Nie, ale miały jeden kabel krótszy i można było ten kabel przerzucić przez szyję, jak np. w tych:

 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 29 Kwietnia 2018, 23:29   

konopia napisał/a
sie da, bez problemu sie da, poszukaj na ebaju słuchawek Monk

Dzięki, o coś takiego właśnie chodzi.

Cytat
Mi sie kiedyś udało tanio kupić creative aurvana air

No właśnie widzę, że większość lepszych do usznych to obecnie te dla biegaczy z zaczepami za uszy, ale jakoś mnie te wihajstry nie przekonują, a kupić po to żeby je późjniej oberwać też szkoda.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 11:50   

Ale z tego, co wyczytałem, to tamte zerwałaś. Jak masz je jeszcze, to wystarczy lutownica i trochę cierpliwości, żeby sobie je naprawić.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 20:38   

jewgienij napisał/a
Ale z tego, co wyczytałem, to tamte zerwałaś. Jak masz je jeszcze, to wystarczy lutownica i trochę cierpliwości, żeby sobie je naprawić.

Gdybym wtedy wiedziała, że to były najlepsze słuchawki na świecie nie do kupienia w XXI wieku, to bym pewnie przechowywała dotąd jak relikwię z innymi szpargałami. Niestety wywaliłam :(
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 3 Maj 2018, 14:06   

Pełno takich słuchawek znajdziesz na Aliexpress. Ja kupiłem kilka par po 10 dolców po tym jak zostawiłem w samolocie nie produkowane już AKG. Kilka, aby znaleźć coś z brzmieniem które mnie zadowoli, na co dzień i tak używam nausznych. Yincrow X6 mogę szczerze polecić w tej cenie, AKG były dużo gorsze i trzy razy droższe. Są też i chińczyki z wyższej półki, ale nie testowałem. Mam w domu dokanałowe Brainwavz za ok. 160 zł, grają inaczej, i jeśli już to tylko nieco lepiej. Więc na szczęście wciąż zwykłe douszne można dostać sensowne.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 3 Maj 2018, 17:13   

w małych słuchawkach ważne jest też dopasowanie do ucha, nie z każdym uchem słuchawki zagrają jednakowo dobrze, muszą dobrze pasować, przylegać, trzeba załapać dobre uszczelnienie.

w ogóle s słuchawkach dopasowanie i wygoda są równie ważne jak dźwięk, bo co z tego że grają cudne jak nie Idzie w nich wytrzymać więcej niż 15 minut bo cos przeszkadza, wnerwia itp...
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 3 Maj 2018, 21:55   

Właśnie z tego powodu dokanałowych nie używam, a douszne tylko z pianką, a i tak się wysuwają. Musiałem też zwrócić Audotechniki M40x, które grały wprost cudownie i choć ich wygoda jest zachwalana, na mojej głowie wywoływały nieznośny ucisk. Ale akurat budowa typowych dousznych jest bardzo zbliżona.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
  
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 6 Maj 2018, 08:44   

porządne dokanałowe zawsze sa sprzedawane z kompletem rożnych gumowych końcówek czy pianek, można nie tylko wyregulować dopasowanie do ulcha ale też barwę dźwięku (to w przypadku pianek) dokanałowe dobrze izolują od otoczenia.

te crativy mają dość dużą średniicę, a haczyki wokół uszne dobrze je trzymają
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 6 Maj 2018, 20:54   

konopia napisał/a
porządne dokanałowe zawsze sa sprzedawane z kompletem rożnych gumowych końcówek czy pianek, można nie tylko wyregulować dopasowanie do ulcha ale też barwę dźwięku

Wiem, ale i tak zawsze je czuję i mnie irytują, którego to efektu nie doświadczam przy zwykłych dousznych, bo szybko robią się przezroczyste.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group