Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 27. Zagłosuj do 5 marca!

Osiem utworów mam a tylko dwa głosy , komu je dam ?
Drukarczyk Grzegorz - Reguła przetrwania
33%
 33%  [ 32 ]
Kilian Tomasz - Cargo
11%
 11%  [ 11 ]
Rogowska Agnieszka - Ekologia snu
9%
 9%  [ 9 ]
Rożek Szymon - Pakiet
3%
 3%  [ 3 ]
Cetnarowski Michał - Idąc w cieniu wieży
11%
 11%  [ 11 ]
Pawlak Romuald - Bandyci Universum: Prądy wirowe w tyłku smoka
12%
 12%  [ 12 ]
Domagalski Dariusz - Utracone Dzieciństwo
8%
 8%  [ 8 ]
Cichowlas Robert - Kamienica na lodowej
9%
 9%  [ 9 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 95

Autor Wiadomość
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 6 Lutego 2008, 09:14   

Ja bez honoru (czytelnika) :twisted:

Drukarczyk - był, jest i będzie dobry, ale punktu mu nie dam, bo to trochę nieuczciwe stawiać uznany klasyk do rywalizacji z nieznanymi tekstami. Dyskwalifikacja za falstart ;P:
Pawlak - nudy, nudy i wolę Fillegana
Cichowlas - całkiem strawne, mocna trója może nawet z plusem.
Rożek - trója bez plusa - nie lubię reklam ;P:
Rogowska - tak jak i poprzednia odsłona "śniących" nie trafiła do mnie. Nuda.
Kilian - ciekawe, chcę więcej, ale nie wiem co to ma wspólnego z Conanem :shock: Fajna historia mam nadzieję, że rozwinięcie będzie jeszcze lepsze, ale nic na kredyt ;P: PUNKT
Cetnarowski - choć nie przepadam za filozofowaniem i poetycznymi tekstami ten mi się bardzo podobał. Ta walka człowieka o każdy 'plus' w życiu jest świetna. PUNKT - tekst numeru IMHO (po dyskwalifikacji Drukarczyka) :bravo
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 6 Lutego 2008, 09:20   

Odnośnie posta Czarnego i wczesniej Anko napiszę, że wątki ( miecz, symbole, demon ) podjęte w "Cargo" niekoniecznie znajdą się w opowiadaniu z antologii. To raczej tematy dalekosiężne :) na kolejne teksty z tym bohaterem.
I w sumie, tak, jak powiedziała Anko - to trochę taki wstepniak jest.
Tym bardziej dzięki wszystkim za punkty.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 7 Lutego 2008, 11:35   

Moje głosy poszły na: Drukarczyk Grzegorz - Reguła przetrwania (świetny tekst, tak samo mocny jak dwadzieścia lat temu) i Cichowlas Robert - Kamienica na lodowej (ciekawe i nowatorskie podejście do tematu). Reszty nie strawiłem niestety.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 7 Lutego 2008, 15:03   

Sergent napisał/a
(ciekawe i nowatorskie podejście do tematu)

Przepraszam,gdzie?
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 7 Lutego 2008, 19:42   

Doczytałam ostatni tekst, chociaż obiektywnie dobry, to mnie nie podszedł. Więc Punkty na Regułę przetrwania i Cargo.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Lutego 2008, 19:47   

Dzięki wszystkim, jedźmy dalej!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lutego 2008, 19:48   

A ja, kurczę, nie wiem :|
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Lutego 2008, 21:13   

OK, moja kolej:

Drukarczyk - Reguła przetrwania: Nazwisko autora było mi wcześniej kompletnie nieznane, nie miałem zielonego pojęcia co, ani w jaki sposób pisze. Być może jest to "uznany klasyk", jednak mi był do tej pory zupełnie obcy. Jeśli w ramach "Polecanek..." prezentowane mają być tak dobre teksty jak dotychczas, to uważam, że jest to strzał w dziesiątkę. A w "Regule..." dobre jest właściwie wszystko: pomysł, sceneria, bohater, akcja... Nie sposób się nudzić, czytając to opowiadanie. Zdecydowanie i bezapelacyjnie: tekst numeru i PUNKT.

Kilian - Cargo: Cóż, nie podeszło mi to... Da się odczuć, że jest to początek cyklu. Może później bardziej mi się spodoba, (mam naprawdę szczerą nadzieję, że tak będzie) na razie jednak to nie dla mnie. I za mało barbarzyństwa jak na tekst conanowski.

Rogowska - Ekologia snów: Nie wiedziałem w ogóle, że jest to jakaś "druga odsłona" :shock: Cóż, trzeba chyba nadrobić braki, bo widzę, że nieuważnie czytałem numer 5... :oops: Anyway, tekst jest IMO bardzo dobry. Szalenie podobała mi się atmosfera w tym opowiadaniu, taka... senna :) Poza tym, nie da się ukryć, lubię gdy akcja dzieje się w jakiejś szkole, a bohaterami są uczniowie/studenci. Tutaj jest to połączone z bardzo dobrą, szalenie wciągającą i działającą na wyobraźnię (przynajmniej moją) fabułą. Bez dwóch zdań: drugi tekst numeru i PUNKT.

Rożek - Pakiet: Sprawnie napisane, pomysłowe, ale czegoś tutaj brakuje. Ciekawa antyreklama, ale to w zasadzie wszystko. Mnie nie podchodzi.

Cetnarowski - Idąc w cieniu Wieży: Cóż, tekst zdecydowanie nie dla mnie. Nie zrozumiałem go i mnie strasznie znudził, przeczytałem w całości tylko z "obowiązku".

Pawlak - Bandyci Universum: Prądy wirowe w tyłku Smoka: Tak jak w przypadku Kiliana, da sie odczuć, że jest to zaledwie początek większego cyklu. Jako, że lubię space-operę, będę czekał na kolejne części, i mam nadzieję, że podejdzie mi bardziej niż przygody Rycerza Bezkonnego. Tutaj w sumie mało się dzieje, ale jako, że jest to początek, daję cyklowi kredyt zaufania.

Domagalski - Utracone Dzieciństwo: Bez zachwytu, bywały ostatnio lepsze krótkie teksty. W zasadzie nie wiem co więcej napisać...

Cichowlas - Kamienica na Lodowej: Całkiem niezłe. Ciekawe spojrzenie na wampiry, dosyć wciągające, z niezłą końcówką. Ale jednak to za mało by miało to być poważnym kandydatem do tekstu numeru.

Rogowską i Drukarczyka czytałem na końcu, wcześniej byłem strasznie rozczarowany numerem, ale na szczęście te teksty uratowały go w moich oczach.

Moje punkty w tym miesiącu: Drukarczyk i Rogowska.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 7 Lutego 2008, 22:00   

Chal-Chenet napisał/a
Kilian - Cargo: Cóż, nie podeszło mi to... Da się odczuć, że jest to początek cyklu. Może później bardziej mi się spodoba, (mam naprawdę szczerą nadzieję, że tak będzie) na razie jednak to nie dla mnie. I za mało barbarzyństwa jak na tekst conanowski.

Jeśli przy kolejnym tekście antologijnym pojawią się podobne zarzuty, to będzie znak, że mamy do czynienia z jakimś "tryndem" - jeśli nie literackim, to na pewno czytelniczym :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Lutego 2008, 22:26   

Cóż poradzić? Conan kojarzy mi się z bardziej beztroskimi przygodami, mniejszym myśleniem i większą ilością akcji. :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 8 Lutego 2008, 06:44   

Tak patrzę i widzę, że pominąłem Domagalskiego - sorry Last Viking :oops:
Short mi się podobał, nie wstrząsnął ani nie zmieszał, bo ja cynik zimny, ale na mocną czwórkę zasłużył. Rzekłem :mrgreen:
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 8 Lutego 2008, 12:20   

No to jazda!

Drukarczyk Grzegorz - Reguła przetrwania
:shock: Tekst powala na kolana, stylem i nastrojem, przede wszystkim. Fabularnie, zgrzyta nieco brak wyjaśnienia fenomenu siedmiodniowych wycieczek (zadziwiająca analogia z późniejszym serialem "Misja w czasie", tak na marginesie), ale pal to licho. Utwór czyta się jednym tchem, wciąga niesamowicie. Szacunek dla autora :bravo Również dla Kruka i NURSa za przypomnienie tego opowiadania. Wizja brutalnego świata odmalowana z niebywałą rzutkością i naturalizmem, czasami chyba aż za bardzo. Ostra rzecz. A "Regułę baśniowego mroku" i "Zabijcie odkupiciela" biorę na celownik ;)

Kilian Tomasz - Cargo
Udane intro do cyklu opowiadań, zapowiada się ciekawie. Szczerze mówiąc, myślałem, że Genzeryk będzie po stronie protagonistów, a tu psikus ;) Podoba mi się takie historyczne fantasy, czekam na więcej!

Rogowska Agnieszka - Ekologia snu
Od strony językowej bez zarzutu, niezły styl, bardzo dobrze się czyta :bravo Fabularnie natomiast :shock: zakręcone na maxa - szanuj zieleń siostro! :mrgreen: :wink:

Rożek Szymon - Pakiet
Generalnie, nie przepadam za szortami, ale jestem pozytywnie zaskoczony, udany "króciak", IMHO.

Cetnarowski Michał - Idąc w cieniu wieży
Poetycka fantasy, nieco trudna w odbiorze, ale może taka powinna być :idea: Nie czyta się łatwo, aczkolwiek ma w sobie to coś, zmusza do chwili refleksji, przynajmniej mnie osobiście.

Pawlak Romuald - Bandyci Universum: Prądy wirowe w tyłku smoka
Aloha McDrapis - niesamowity jegomość, wietrzę wielki potencjał w przygodach tej postaci. Humorystyczna space opera, brakuje tego na rynku, więc jest duże pole do popisu. "Prądy" jawią mi się jako świetny wstęp do większej całości - powieści??? Ubawiłem się w każdym razie setnie.

Domagalski Dariusz - Utracone Dzieciństwo
Mały dobosz - very klimatyczny "króciak". Nie wiem, czemu, ale skojarzyło mi się z pewną ćwierćdolarówką... i czytając widziałem oczami wyobraźni jak żwawo maszerują czerwone kurtki, pozostawiając po sobie zgliszcza i dziecięce trupy, a Potomac spływa krwią...

Cichowlas Robert - Kamienica na lodowej
Dobre! Łazarz to faktycznie istna dzielnica cudów. Doskonała sceneria dla wszelkiej maści przewrotnych, miejskich horrorów. Podobało mi się :)



Cholipa, bardzo udany, wyrównany numer i w związku z tym mam dylemat, komu przyznać punkty, hmm... Ostatecznie: Aloha i wampiry z ulicy Lodowej.

Dziękuję za uwagę ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 8 Lutego 2008, 17:33   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Kilian - Cargo: Cóż, nie podeszło mi to... Da się odczuć, że jest to początek cyklu. Może później bardziej mi się spodoba, (mam naprawdę szczerą nadzieję, że tak będzie) na razie jednak to nie dla mnie. I za mało barbarzyństwa jak na tekst conanowski.

Jeśli przy kolejnym tekście antologijnym pojawią się podobne zarzuty, to będzie znak, że mamy do czynienia z jakimś tryndem - jeśli nie literackim, to na pewno czytelniczym :wink:


Albo żiri dawno tego Howarda czytało... ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 11 Lutego 2008, 13:48   

Zostali już tylko cichociemni,
zawsze oddani i zawsze wierni
nie napiszą o tekście niczego,
dadzą tylko punkty drogi kolego.
I ciesz sie z tego!
Bo introwertyczna czytelnika natura
to obecnie dobra koniunktura.
I punkty się tylko powiększają.
Dają, albo i nie dają.
Ale nie pochwalą, ani nie zbesztają.
Nie pieją z zachwytu i się nie wyżywają.
Nie napiszą nawet, że było nijakie takie.
Że przeciętne. Że śmakie. Że owakie.
Autora z zagadką pozostawiają. I opinią niepełną.
Dalej jest już tylko ciemność. Tylko ciemność.

( opada kurtyna, tłum klaszcze, cichociemni wychodzą na scenę i rozdają punkty, w formie całusów, albo uderzeń pięścią. Autorzy numeru stoją dzielnie i czekają na razy, albo buziaki)

:wink: :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 11 Lutego 2008, 13:54   

Tequilla, świetne to było :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 11 Lutego 2008, 14:40   

To ja zmieniam branżę, na hip-hop ;)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Lutego 2008, 19:06   

Jestem po wypłacie, kupiłem zaległe pisma, to będę czytał. Ciekaw jestem Twojego Conana.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 11 Lutego 2008, 21:22   

skonani to on się dopiero w antologii... :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 11 Lutego 2008, 22:59   

Póki co to on jest takie Conaniątko raczej.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lutego 2008, 08:11   opinie o 27

Drukarczyk Grzegorz - Reguła przetrwania
Wartka akcja, dobrze napisane, ciekawy świat... A potem pointa kompletnie filipowo-konopiana. Lepiej by chyba było bez niej. Ale niech będzie: THE BEST OF 27.

Kilian Tomasz - Cargo
To, jak rozumiem, początek cyklu? No to zapowiada się ciekawie. Trochę za duża przewaga ekspozycji nad akcją, ale tak to jest, jak się czyta pierwszy rozdział powieści.

Rogowska Agnieszka - Ekologia snu
Fajny, zabawny kawałek. Najlepsze było chyba nazewnictwo sennych stworów. No i w części surrealistycznej nieco zbyt odjechane, akcja się na chwilę kompletnie rwie. SECOND BEST OF 27

Rożek Szymon - Pakiet
Pomysł dobry, wykonanie nienajgorsze - ale nie przesadzajmy może z tym epatowaniem apokalipsą: świat, w którym reklama zwycięża? To ja chyba podziękuję ;)

Cetnarowski Michał - Idąc w cieniu wieży
Fascynujący setting, ciekawe postacie, nienajgorsze dialogi, język jak zwykle przegadany (choć niewątpliwie jest coraz lepiej). Ale dlaczego to opowiadanie jest kompletnie o niczym?

Pawlak Romuald - Bandyci Universum...
No i znowu Pawlak humorystyczny: ale jak śmieszy, kiedy nie śmieszy? Chyba poprosimy o powrót Finnegana.

Domagalski Dariusz - Utracone Dzieciństwo
Ostre, robi wrażenie. W sumie szkoda, że tylko short, bo mógłby z tego jakiś niezły horror moralistyczno-filozoficzny wyjść.

Cichowlas Robert - Kamienica na lodowej
Pomysł ciekawy, ale chyba już gdzieś był. Poza tym, końcówka jakaś taka kompletnie nijaka.

Ogólnie: więcej krótszych opowiadań nie wyszło tak dobrze, jak ostatnio.
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 14 Lutego 2008, 10:07   

Drukarczyk i Cichowlas. Pierwszy to klasyka, drugi sympatyczny jak słusznie ujął Chal-Chenet. Wyróżniłbym jeszcze Kiliana i Rogowską. Zupełnie nie trafił do mnie Domagalski.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
jazlowiak 
Jaskier


Posty: 53
Skąd: wwa
Wysłany: 15 Lutego 2008, 13:09   

Reguła przetrwania - zawsze zastanawiam sie w co byśmy zmienili się po i jakoś mnie nie przekonuje wersja serialu Jericho, he he. Choć ponętne wydaje się, że po można by się stać zupełnie kimś innym i może ciut ważniejszym niż aktualna funkcja mniej lub bardziej zaangażowanego trybika, który patrzy na swojego szefa i nie bardzo rozumie dlaczego ten głupol rządzi:-)
_________________
www.poloniamilitaris.pl
Ostatnio zmieniony przez jazlowiak 18 Lutego 2008, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Lutego 2008, 14:33   

Też "Regula" i " Kamienica.."
pierwsze bo dobre, drugieteż niezle, i tylejazlowiak, Poloniamilitaris zacna sprawa.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Lutego 2008, 15:47   

dzięki dalambercie, dzięki jazlowiak, rumeli i rag.
jedźmy dalej!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Lutego 2008, 16:54   

A o mnie to już zapomniałeś :evil: :roll: :lol: ;P:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Lutego 2008, 16:56   

A kto by o cię pamiętał :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Lutego 2008, 16:57   

:cry: i Ty Brutusie... :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Lutego 2008, 17:00   

Czy mając tyle nozy w plecach mozna być Brutusem?

Przecież to ja, Gucio... znaczy Cezar :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Lutego 2008, 17:03   

Ave Cezarze!

Za dni parę... wiesz co :D Tymczasem zmykam do hakerów, część III. Adios i Pa :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 15 Lutego 2008, 17:43   

Adashi, nie martw się, ja też jestem zapomniany :evil: :roll: :wink:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group