Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 26. Zagłosuj do 5. lutego!

Zaznacz dwa teksty, które Ci najbardziej do gustu przypadły:
Orbitowski & Urbaniuk: "Głodomór"
31%
 31%  [ 29 ]
Wegner: "Gdybym Miała Brata"
42%
 42%  [ 39 ]
Fiałkowski: "Elektronowy Miś"
21%
 21%  [ 20 ]
Popik: "Wigilia Szatana"
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 92

Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 20:31   

magic napisał/a
Tytuł trochę nietrafiony
czemu? jakaś lepsza propozycja?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
magic 
Jaskier


Posty: 95
Skąd: Siedlce
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 21:00   

Fidel-F2 napisał/a
magic napisał/a:
Cytat
Tytuł trochę nietrafiony

czemu? jakaś lepsza propozycja?

Jakbym miał lepszą to bym zapodał. Na szczęście nie jestem autorem, to nie muszę.
Ten tytuł kojarzy mi się z młodzieńczą poezją miłosną albo piosenkami dyscopolo.
_________________
Każda dostatecznie zaawansowana technologia staje się magią
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 06:47   

magic napisał/a
najlepiej świerzym


a nie lepiej świeżym :twisted:
 
 
magic 
Jaskier


Posty: 95
Skąd: Siedlce
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 08:56   

:oops:
_________________
Każda dostatecznie zaawansowana technologia staje się magią
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 16:33   

magic: często jestem w Siedlcach służbowo (dzisiaj byłem) - moze kiedyś na jakieś piwo wyskoczymy? Jestem zazwyczj w okolicach godziny 11tej do max 14tej.
Sorki za offtopa :D
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 11:42   

Raczej w opozycji jestem patrząc na wyniki głosowań. Nie po raz pierwszy. :wink:
Głosuję na Fiałkowskiego i Popik. Pierwszy to stary klasyczny tekst. Dla jednych to ramotka, dla innych klasyka. Ja wybieram to drugie spojrzenie. Opowiadanie Popik natomiast to ciekawy, intrygujący tekst.
Liderzy klasyfikacji trochę mnie rozczarowali. Orbitowski ma na swoim koncie zdecydowanie lepsze teksty, Wegner też.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 12:05   

rumeli, czym Popik cie intryguje? :shock: A może wyskoczymy na jej topik? :D
 
 
Jakoty 
Tom Bombadil

Posty: 43
Skąd: Countryside
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 17:35   

PiK Głodomór - No poczytać o niektórych elementch fizjomomi i anatomi Enki to zaszczyyt nietęgi nawet Fandom nie uratuje tego potworka największa porażka numeru. Takiego ... jeszcze nie było (chodzi o PiK`a), a chyba nawet wersji książkowej.

R.M. Wegner - Gbybym miała brata - Chyba tekst numeru, szkoda tylko że rozwiązuje i podaje prawie na tacy rozwiązanie tekstu wcześniejszego. Kiedy coś większego tzn książkowego ? Punkt

K. Fiałkowski - Elektronowy Miś - standard, gdzieś się pałetana jeszcze wersja z Stało się jutro nr 1. Punkt

E. Popik Wigilia Szatana - niezłe, gdyby nie "ramotki" to punkt. Bardzo ciekawy (inny) punkt widzenia.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 17:40   

nie wszystko zdążyłem jeszcze przeczytać ale bardzo podobałmi sie "Elektronowy Miś", nie wiem ile lat ma to opowiadanie ale jak je czytałem to przypominały mi sie opowiadania które kiedyś czytałem w zbiorze Kroki w nieznane z 70 lat
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Jakoty 
Tom Bombadil

Posty: 43
Skąd: Countryside
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 17:50   

Rafał napisał/a
rumeli, czym Popik cie intryguje? :shock: A może wyskoczymy na jej topik? :D

A może tak na K.F. ?
Aleniedasie!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 20:29   

dzięki Jakoty, Iwan, jedziesz dalej.
Głosujta na wójta i się nie bójta!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 20:35   

napewno bedzie ciąg dalszy, ale gazete mam w robocie a od jutra zaczynam poludniówki więc dokończę czytać numer
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Stycznia 2008, 21:11   

dla mnie tekst U&O jest fenomenalny.
czytalo mi sie jak... jak... jakbym jadla piernika mojej mamy. po prostu pychotka. :)
nie przepadam za horrorami, ale jak Oni cos napisza...
az jestem ciekawa - ile w tekscie jest Orbitowskiego, ile Urbaniaka, i co z kogo...
gdybym mogla, przyznalabym oba punkty temu opowiadaniu - ale poniewaz moge tylko jeden, drugi dorzucilam R. Wegnerowi, bo to tez byl dobry tekst.

poza tym, 4 opowiadania to malo :( ja chcem wiecej...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2008, 13:02   opinie o 26

Orbitowski & Urbaniuk: "Głodomór"
Świetne, jak cały cykl. Żywi bohaterowie, znajome realia, prawdziwe dialogi.
Szkoda tylko, że znowu jakoś tak liniowo, jeśli chodzi o fabułę. Jest opętany, trzeba przeprowadzić egzorcyzmy, więc przeprowadzają. Koniec.
No i scena erotyczna to absolutny autoplagiat z poprzedniego opowiadanka cyklu. Kompletnie ubezwłasnowolniony Enka, a ksiądz patrzy. Więcej oryginalności, panowie.
Ale, co tam. I tak THE BEST OF 26.

Wegner: "Gdybym Miała Brata"
Sequel do opowiadania, które sequelu absolutnie nie potrzebuje? Nie wyszło najgorzej, chociaż cały ładunek emocjonalny pochodzi z części pierwszej.

Fiałkowski: "Elektronowy Miś"
Dobry kawałek, broni się bez problemu. Fajny, lekko paranoiczny klimat. Właściwie, gdybym nie wiedział, mógłbym nie zauważyć, z jakiej ten tekst jest epoki. SECOND BEST OF 26.

Popik: "Wigilia Szatana"
Udziwniony koncept opisany w udziwniony sposób. Jednym słowem: nie rozumiem i nie chce mi się męczyć, żeby zrozumieć.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Stycznia 2008, 13:31   

Dzięki Elam, dzięki rag, kto da więcej?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2008, 22:34   

Nie wiem czy więcej, na pewno dam inaczej ;)
Głodomór, no przynajmniej zgodnie z odwiecznym prawem Fraglesów będę przeciwko większości. Od kilku tekstów bohaterowie są dla mnie kompletnie niewiarygodni emocjonalnie. I przepraszam, za to słowo, ale: całkowicie nielogiczny. Chociażby: panna Jamik musi jeść, inaczej wariuje. Ale jakoś lekarz nie ma problemu z przewiezieniem jej przez całe miasto i wątek obżarstwa dziwnie znika na terenie akademika. OK, jest rytm, jest sprawne, ale oczekiwałabym czegoś więcej. Dla mnie: rozczarowanie. I dodałabym szeptem: całkiem spore rozczarowanie.
Gdybym miała brata, byłby z tego niezły scenariusz na serial brazylijski. Odrzucona kobieta, która przemienia sie w mścicielkę, nieczysta krew, zabroniona miłość. I, o dziwo całkiem sprawnie wykonane i prawie nie drażni. Z tego zadziwienia przyznałabym punkt, ale następny w kolejce:
Elektronowy miś, pełen szacunek. Nie czuć w ogóle, że to starszy tekst, a to nie takie częste. Pachnie mi tu Kochańskim, albo może Kochański przesiąkł Fiałkowskim. Chętnie przeczytam jeszcze, więc samolubnie, by zmusić redakcję do tego: jeszcze - punkt
Wigilia Szatana, zadziwień ciąg dalszy: kotłowanina oczywistości, udziwnień, przewidywalności dała coś co mnie porwało. Znalazłabym sporo szczegółów, przez które temu opowiadaniu daleko do doskonałości, ale za wrażenie ogólne, nieuchwytne i którego wytłumaczyć nie potrafię punkt drugi.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2008, 22:35   

rag ->
Cytat
No i scena erotyczna to absolutny autoplagiat z poprzedniego opowiadanka cyklu. Kompletnie ubezwłasnowolniony Enka, a ksiądz patrzy. Więcej oryginalności, panowie.

z tego co pamietamny to raczej nie Enka uprawia seks tylko ktoś zupełnie inny :mrgreen:
Zanim klecha się dołączy, minie jednak sporo czasu...
ihan-> jeszcze sie taki nie narodził...Cóz jeśli oni nie są - to my też :twisted:
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Stycznia 2008, 22:36   

dzieki ihan, kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Stycznia 2008, 22:38   

i na szorty forumowe tez nie zapomnijcie :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 21 Stycznia 2008, 23:13   

elam napisał/a
i na szorty forumowe tez nie zapomnijcie :mrgreen:


niepoprawna agitatorka :mrgreen:
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 21 Stycznia 2008, 23:19   

No właśnie Tequilla, a czy TY już zagłosowałeś na szorta?
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Stycznia 2008, 01:57   

spamerzy... siodo swoich wątków.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 15:02   

Jedziemy!

Orbitowski & Urbaniuk - Głodomór
Komentarz w wątku autorskim. Opkiem seria uratowała się przed małym rozczarowaniem książką. Chyba najlepsze zakończenie opowiadania w cyklu PiK. Bardzo dobry poziom. PUNKT!

Wegner - Gdybym Miała Brata
Kiedy autor kończył poprzednie opowiadanie, zdaje się nazdałem mu, że tragiczny finisz zrobił pod publikę tylko po to, żeby ot, zakończyć opowiadanie smutno. Logika działania bohatera wtedy wydawała mi się z palca wyssana. Tym bardziej mile zaskoczyło mnie to opowiadanie bo bardzo uwiarygadnia poprzednie. Poza tym jest od poprzedniego lepsze. Podobało mi się i przedstawienie losów rodzeństwa w plemieniu i zachowanie ojca, po smierci córki i zachowanie 'mordercy i gwałciciela' (jednak ją kochał) i konstrukcja całego opowiadania i to, że dwie strony balansują przez całe opko na granicy emocji, które mogą je popchnąć albo do zniszczenia się nawzajem (które mamy, ale w obrębie plemienia) albo do nie tyle wybaczenia, które przyniosłoby ulgę (bo na to juz za późno), ale do zrozumienia i pogodzenia się ze stratą. Zdecydowanie PUNKT! i :bravo

Fiałkowski - Elektronowy Miś
Stare, ale jare! Ta maksyma najtrafniej opisuje to opko. Punkty się skończyły, ale opowiadania otrzymuje moje specjane wyróżnienie. Sprytny, cyniczny, miś - geniusz wyrafinowanych spisków to bardzo, bardzo ciekawy bohater, któremu laleczka Chuckie nie dorasta do ofutrzonych pięt . Opowiadanie ma też dobre zakończenie/wyjaśnienie całej historii i fajną narracje!

Popik - Wigilia Szatana
Yyyyy.... Ale, o so chozi.....?


PS. Opowiadanie Wegnera poprzedzające wydarzenia z opka zamieszczonego w tym numerze to:
Bo kocham Cię nad życie z SFFH 05/2006
(można dostać w archiwaliach za jedyne 9,99 w tym wysyłka i autograf NURSa)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 16:50   

homer rzekł, a co wymacie do powiedzenia w temacie Troi...ć się i dwoić ale oceniać mi tu!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 17:36   

Homer napisał/a
PS. Opowiadanie Wegnera poprzedzające wydarzenia z opka zamieszczonego w tym numerze to:
Bo kocham Cię nad życie z SFFH 05/2006
(można dostać w archiwaliach za jedyne 9,99 w tym wysyłka i autograf NURSa)


dziękuję za wiadomość :) odkopałam i rzeczywiście jest, czyli autograf mi przepadł :wink:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 10:24   

Słabiutko z głosowaniem. Agresywna agitacja elam i zaraz więcej będzie głosów na szorty niż na tekst numeru, uch!
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 12:37   

Nie będę oryginalny - Wegner i Fiałkowski.

Słowik napisał/a
więcej będzie głosów na szorty niż na tekst numeru

Jakby w numerze było szesnaście opowiadań, to i głosów byłoby więcej ;P:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 13:00   

Dzięki ziemniaku, kto da więcej?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 18:33   

a na szorty glos oddalo juz 31 osob :D robimy konkurencje .... ;P:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Voy 
Jaskier


Posty: 71
Skąd: Prawy brzeg
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 23:37   

To spróbuję wyrównać :D
Numer jest na naprawdę wysokim poziomie.
Kiedy przeczytałem Głodomora , byłem zachwycony (głupie pytanie w tym miejscu, ale gdzie znajdę poprzednie części cyklu?). Dziś zachwyt trochę opadł, ale dalej uważam, że autorzy są bardzo sprawni, mają swietne pomysły, a kluczowy pomysł umieszczenia akcji w późnym PRLu jest najlepszy. :bravo
Ze wstydem przyznam, że nie czytałem tez poprzednich części cyklu meekhańskiego, ale powiem tylko tyle, że bardzo się ucieszyłem, że mogę przyznać 2 punkty w ankiecie. Bo jeden musiałbym przyznać tekstowi "Gdybym miała brata". Właściwie nie lubię tego typu fantastyki, kreowanie innych światów toleruję po prostu na bardzo wysokim poziomie, a tutaj się tego nie spodziewałem(bardzo przepraszam, jeśli ktoś poczuje się urażony - nie miałem takiego zamiaru). Za co punkt? Za klimat, za - nie bójmy się tego słowa - językową maestrię, za przemyślany, konsekwentny świat i wreszcie za fabułę iście tragiczną i to rodem z antyku. Wielkie brawa :bravo :bravo :bravo
Elektronowy miś nie przypadł mi do gustu, głównie ze względu na zakończenie, choć oczywiście jest to dobry tekst. Podobnie jak Wigilia Szatana, która w moim odbiorze grzeszy ( nomen omen :twisted: ) skąpością informacji. Nie rozumiem tego tekstu i mam wrażenie, że za mało się dowiedziałem, by go zrozumieć. Lub może inaczej: rozumiem w ogólnych zarysach, ale to właśnie mnie irytuje, bo wolałbym szczegółowiej, a tu, panie, wyżej tego, no, głowy nie podskoczysz.
_________________
UWAGA: podpis w trakcie budowy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group