Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
David Weber: cykl o Honor Harrington
Autor Wiadomość
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 1 Stycznia 2016, 21:21   

wow! faktycznie
nawet i trzylufowe mi wyskoczyły
pytanie brzmi jaki toto ma sens?
no i wiodące pytanie co naprawdę było w książce?
zwłaszcza ze swego czasu NURSowi zdarzylo się już nazwac wakizashi sztyletem ;-)
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Marca 2016, 19:24   

Chyba pora trochę rozruszać temat :) Na początek kilka informacji za Wielkiej Wody:
Najpierw te dobre :)
Na 4 października 2016 roku zaplanowane jest wydanie 9 tomu z serii Schronienia: "At the sign of triumph"("Pod znakiem triumfu"), oficjalna informacja widnieje już w Amazonie, więc nawet jeśli będzie jakiś poślizg to jest duża szansa, że jeszcze w tym roku będziemy mogli poznać dalsze losy Merlina i reszty ferajny ze Schronienia.
Z kolei na 1 listopada 2016 roku jest zaplanowane wydanie kolejnej tomu Honorverse :"Shadow of victory"("Cień zwycięstwa"), który będzie już 14 częścią głównego cyklu. W tym wypadku, podobnie jak wyżej, również jest spora szansa, że jeszcze w tym roku dowiemy się co wyszło z tych wszystkich knowań Równania.
Kolejną dobrą wiadomością jest wydanie 1 marca tego roku kolejnej części Multiwersum: "The road to hell"("Droga do piekła"). Wiem, że u nas ten cykl nie jest zbyt popularny, ale mi osobiście bardzo przypadł do gustu i nie mogę się doczekać żeby poznać dalsze losy bohaterów i niezwykłego wieloświata. Co więcej Weber znalazł nowego współautora do tego cyklu więc jest szansa, że po kilku latach zastoju całość ruszy do przodu.
Były już dobre wieści, więc teraz kolej na te mniej dobre :( ...
Według informacji uzyskanych z ostatniego wywiady Webera i plotek, do których dotarli fani wynika, że zarówno cykl Schronienia jak i Honorverse zbliżają się do końca. Zgodnie z tymi informacjami, oba wyżej wspomniane tomy, które mają wyjść w tym roku będą przedostatnimi w swoich seriach. Krążą nawet plotki, że tegoroczna część Schronienia może być jego ostatnią, na szczęście wydaje się to mało prawdopodobne. Jak będzie naprawdę trudno powiedzieć, Weber nosił się już z zamiarem zakończenia cyklu o Honor, ale pod wpływem fanów zmienił zdanie, więc może w wypadku tych informacji będzie podobnie.
Na koniec jeszcze jedna dobra informacja, ale już z naszego podwórka:
Na 5 kwietnia tego roku planowane jest wydanie przez Rebis "Wezwania do broni", książki z nowego, pobocznego cyklu Honorverse:"Kroniki Manticore". Książka jest napisana wspólnie przez Webera i Zahna. Poczytamy zobaczymy :)
Będzie się działo w tym roku...
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Marca 2016, 23:24   

goderic, dzięki, niezłe wieści, moze dożyję do finału serii :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Kwietnia 2016, 07:32   

Spotkanie z Davidem Weberem

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na spotkanie z Davidem Weberem, gwiazdą militarnej fantastyki w Warszawie, w Empiku Arkadia, 7 kwietnia, o godzinie 18.00. Pretekstem będzie premiera jego nowej powieści Wezwanie do broni rozpoczynającej serię Kroniki Manricore (pisaną wespół z Timothym Zahnem).

Następnie Weber będzie gwiazdą poznańskiego PYRKONU (8-10 kwietnia), na którym zaplanowano z nim cykl spotkań i podpisywań książek.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Kwietnia 2016, 19:32   

Agi, dzięki, pewnie się wybiore. czas zobaczyć Webera żywego :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 4 Kwietnia 2016, 20:40   

A ja byłem zawsze przekonany, że to autor dla nastolatków. Wychodzi zatem, że dla dziadków nastolatków tyż.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Kwietnia 2016, 14:12   

bio napisał/a
A ja byłem zawsze przekonany, że to autor dla nastolatków. Wychodzi zatem, że dla dziadków nastolatków tyż.

no zwady szukasz, normalnie zwady szukasz...
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Kwietnia 2016, 15:12   

bio, takich autorów jak Steinbeck, oba Tołstoje, Faulkner, Jones, Dostojewski, Parnicki, Proust, Andrzejewski i itp. to ja czytałem jak byłem nastolatek i czegoś się chciałem dowiedzieć i o świecie i o ludziach.
Teraz to jak już dokładnie i ten ferdolony świat znam i parszywych bliźnich więc baśnie sobie czytam ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 5 Kwietnia 2016, 18:11   

Bardzo mi się podoba Twe podejście do lektur. W dużej mierze sam idę tą drogą. Acz akurat Weber mnie nie posiadł. Zresztą przeczytałem tylko jeden tom z cyklu Harrington. Na półkach z różnych źródeł stoi kilkanaście. To może coś podpowiedz? Mi Weber kojarzy się z Davidem Feintuchem. Nie wiem, czy u nas go wydawano. Gdy ostatnio byłem w empiku na półkch znalazłem kilka niekompletujących cyklu tomów nowej serii Webera. Ich rozmiar przeraża. Dlatego podobnie jak fantasy w wydaniu wielotomowym, SF w takimż też odstrasza skutecznie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Kwietnia 2016, 20:34   

bio, spróbuj Dijanco Wexler - Kampania cieni , narazie tylko 3 części.'
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Kwietnia 2016, 00:13   

Najnowszy Weber już zakupiony / Wezwanie do broni / , a dziś o 18 spotkanie z samym Weberem w Arkadii :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Kwietnia 2016, 14:10   

A no, byłem - Webara widziałem, autograf na Wezwaniu do broni MAM, z wieści smutnych, ani filmu, ani serialu z honorwerse nie będzie - studio zbankrutowalo poza tym wszyscy zdrowi - koty Webera też :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 7 Czerwca 2016, 09:31   

Dalamberciu nie wiem skąd, ale Ty skądś masz jakies dziwne info o planach wydawniczych Webera po polsku - weź się podziel proszę tym czego się w 2016 można spodziewać
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
hugin 
Tom Bombadil

Posty: 27
Skąd: f451
Wysłany: 7 Lipca 2016, 21:49   

Jak właściwie wymawia się nazwisko Nimue Chwaeriau?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Lipca 2016, 22:36   

W francusli, e na koncu wyrazu jest nieme, więc chyba Nimju . / u czyta się jak Ju/ Szwerio / "ch"- przechodzi w sz , a "au" w "o'. al e to z francuska, jak kombinować po brytolsku nie wiem.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
hugin 
Tom Bombadil

Posty: 27
Skąd: f451
Wysłany: 8 Lipca 2016, 21:14   

Dzięki
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Sierpnia 2016, 19:29   

ponieważ ja jak zwykle z co najmniej dwumiesięcznym opóźnieniem zakupu dokonam
to sobie zapytam
Dalamberciu jak tam najnowsiejsza Honorata?
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 22 Sierpnia 2016, 11:51   

aniol, jeżeli biega o Wezwanie do broni to czytać się da , ale to otwarcie nowego /ewentualnego/ cyklu. Sam początek królestwa i jego floty kosmicznej. Wyraźnie Weber&Co rozkręcają biznes, można i tak... Jutro w Rebisie premiera kolejnego kawałka Wezwanie do walki, którego zasadnicza część / bitwa/ była już opublikowana w zbirze Początki jako opowiadanie. Biznes się kreci, czytelnicy tyż
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Sierpnia 2016, 09:53   

Wezwanie do walki nabyte , zaraz odbieram z Bonito, ale rewelacji się nie spodziewam :?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2016, 16:03   

Dawno mnie nie nie było, ale za to pojawiam się z ciekawymi informacjami.
Na stronie Webera zaczęły pojawiać się fragmenty ASoT i SoV, więc kto chętny może sobie poczytać. Zwłaszcza fragmenty ASoT robią smaczek, że aż nie mogę się doczekać :omg: . Weber uzupełnił również mapy i można je sobie obejrzeć w dziale download. Na ich podstawie można założyć, że siły Sojuszy przekroczą granicę Dohlaru i stoczą na jego terenie kampanię. Są też szczegółowe mapy kilku portów w zatoce, więc pewnie szykuje się też powtórka z Itythi. Dzięki tym mapom można się w końcu zorientować jak przebiegały działania w poprzedniej części i snuć domysły o tym co będzie się działo, więc warto zajrzeć. Zapowiada się, że najnowsza część Schronienia będzie naprawdę widowiskowa.
Sprawa z SoV przedstawia się trochę gorzej. Na podstawie fragmentów i opinii fanów, którzy przeczytali earca, będzie to takie połączenie Kotła duchów z Cieniem wolności. Dość powiedzieć, że akcja posunęła się do przodu o jeden dzień względem tego co zobaczyliśmy w Kotle, jeśli wierzyć tym co czytali. Czyli będą powstania na planetach, bitwy powstańców z siłami reżymów i RMN wkraczająca jako kawaleria w lśniących mundurach i niosąca ocalenie w ostatniej chwili.
Na osłodę dodam że jest znany orientacyjny termin wydania kolejnej części to kwiecień 2018, w 25 rocznice Placówki Basilik.
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Listopada 2016, 16:59   

W końcu po bojach z brakiem czasu "Shadow of victory" przeczytany i mam mieszane uczucia. Z jednej strony książkę czyta się dobrze, solidna Weberowa pisanina, i poza jednym, czy dwoma wątkami pobocznymi nic nie irytuje, a z drugiej strony jest to prawie kompletna zapchaj dziura. No niby dowiadujemy się o szczegółach knowania Równania w światach na Obrzeżu i poznajemy od zaplecza jak organizowali bunty w Lidzie, co pozwala nam dość dokładnie poznać perypetie pana Harampa vel Fireband, poznajemy też zaplecze operacji Hudini i rozwój relacji Manticore-Haven-Maja-Ewewrhon, ale nie wnosi to nic nowego do tego co już wiedzieliśmy. Jest to bardziej spojrzenie z innej strony na to, co już wiedzieliśmy i czego się domyślamy-takie pokazanie drugiego, a nawet trzeciego planu wydarzeń tego, co wydarzyło się od czasów bitwy o Monikę.
Jedyną nowości było spojrzenie w system wywiadu i żandarmerii Ligi, okazało się że nie wszyscy to skończeni kretyni i jest kilka osób oprócz al-Faudiego(?) którym zaczyna świtać, że że w Lidze źle się dzieje, ale to był niestety jeden z krótkich wątków pobocznych.
Poza tym w książce niewiele się dzieje, niby jesteśmy świadkami rewolucji i ich wyniku na kilku planetach, ale zostało to przedstawione dość ogólnikowo i bez polotu, dość powiedzieć że opis walk powstańczych w "Cieniu wolności" był nieporównywalnie lepszy. Jest tylko jedna niewielka bitwa kosmiczna między RMN i SLN a 10 flota przy wsparciu Haven zajmuje Mesę, ale na tym książka się kończy.
Tak jak pisałem wcześniej mam mieszane uczucia, książkę czyta się całkiem przyjemnie ale niewiele wnosi ona do ogólnej fabuły, jest bardziej podsumowaniem dotychczasowych wydarzeń :?
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Listopada 2016, 17:41   

goderic, znaczy jesy coś o Duseku, palane,&Co i zajeciu Messy przez Michel ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Listopada 2016, 18:46   

O Palane i Dusecku są tylko wzmianki, tym razem akcję widzimy od strony Równania.
Zajęcie Mesy jest proste: 10 flota zjawia się z trzystoma okrętami i milionem desantu na transoprtowcach, więc mesańscy admirałowie i generałowie grzecznie składają broń i podnoszą rączki do góry, co oczywiście nie podoba się władzom cywilnym, ale co mają zrobić? Osobiście będą rzucać kamieniami w promy szturmowe?
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Listopada 2016, 21:47   

goderic, Jakiś rozpieprz władcow, o przylocie 19 floty to już wiem z Kotła duchów, no i cała opowieść tylko z punktu Równania ? Dość ponure :?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Listopada 2016, 10:45   

Tak jak mówiłem, ta książka nie wnosi wiele nowego do fabuły. Gdyby nie "Kocioł duchów" i "Cień wolności" to było by to bardzo interesujące. A tak, większość wydarzeń jest znana, tylko patrzysz na to z trochę innej strony, więc od strony fabularnej szału nie ma. Nowych rzeczy jest bardzo niewiele, większość to rozwinięcie tego co już było, albo spojrzenie z innej strony :?
Całość nie jest od strony Równania tylko część o Hudinim i buncie w Protektoratach, więc nie jest ponuro (aż tak :lol: ). Powiedziałbym, że Weberowi po prostu zabrakło pomysłu na to co dalej i zrobił takie obszerne podsumowanie tego co było ostatnio
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 15 Listopada 2016, 12:57   

a tymczasem w zapowiedziach, na początek grudnia, kolejny tom schronienia :D :D :D :D :D :D
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Grudnia 2016, 01:25   

FUNDAMENTY PIEKŁA DRŻĄ i dziś mi w ręce wpadną :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 7 Grudnia 2016, 11:34   

Nareszcie udało mi się przeczytać "At the sign o f triumph" i nie zawiodłem się czekając, aż szkoda że dopiero za jakiś rok będzie po polsku :twisted:
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Grudnia 2016, 11:36   

goderic napisał/a
Nareszcie udało mi się przeczytać At the sign o f triumph
dawaj szczegóły, po angolsku nie kumam :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 10 Grudnia 2016, 16:13   

Już się robi :lol:
W tej części Schronienia jesteśmy świadkami ostatniej kampanii, walki trwają na całym froncie. Na południu armia Hantu i flota nacierają na Dohlar. Pomimo że Thirsk i Rychtyr robią co mogą, nie są w stanie zatrzymać postępów Imperium, którego siły coraz bardziej zbliżają się do stolicy. Flota imperium, wsparta pancernikami, sieje spustoszenie w Zatoce praktycznie odcinając Świątynię od krajów na południowym wybrzeżu przy okazji niszcząc zachodni szwadron floty Dohlaru.
Na północy rozpoczyna się największa lądowa ofensywa w historii Schronienia mająca wyprzeć Potężne Zastępy i Armię Boga z Republiki. Dzięki wsparciu Korpusu Balonowego armie sojuszu przebijają się przez potężne umocnienia zbudowane przez siły Kościoła, które miały stanowić punkt wyjścia dla ich własnego ataku. Tutaj też świątynnym nie idzie najlepiej, w ciągu zaledwie 2 miesięcy tacą 400 tys. ludzi i zostają zmuszeni do oddania kolejnych prowincji i ostatecznie zostają na północy wypchnięci do Krain Granicznych.
Ogólnie, wojna dla Kościoła nie idzie najlepiej, ich siły są w ciągłym odwrocie i dla wszystkich (z wyjątkiem Wielkiego Inkwizytora) staje się jasne, że bez interwencji Boga jej nie wygrają.
Ciekawe rzeczy dzieją się też w Chisolmie, Kilku arystokratów przygotowuje bunt ponieważ czują się mało ważni. Nie trzeba chyba mówić że dzięki pomocy seijinów ich bunt kończy raczej marnie. Ale faktycznie udało im się na siebie zwrócić uwagę czynników wyższych :twisted: choć w konsekwencji wszyscy buntownicy stali się niżsi... tak o głowę :twisted:
W książce jest jeszcze kilka różnych pobocznych historii.
Wyjaśniło się też, że Wielki Inkwizytor jest zwykłym fanatykiem, należącym do inkwizycyjnego betonu, który od lat usiłował zaprowadzić swój porządek w Kościele a wywołanie wojny z Charisem było idealna okazją ku temu by docisnąć wszystkim śrubę. Niestety dla niego osobiście i jego kolegów wojna skończyła się gorzej niż źle. Ludzie w Syjonie nie docenili tego przykręcania i wybuchła rewolta w wyniku której Wielkim Wikariuszem został Robair i Wielki inkwizytor musiał uciekać ze Świątyni, a dobrzy seijini pomogli mu trafić do Siddaru :? gdzie też nie został ciepło przyjęty :twisted:
_________________
Jeśli przemoc nie rozwiązała twoich problemów, prawdopodobnie użyłeś jej za mało - motto życia Zarakiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group