Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Perły z lamusa.
Autor Wiadomość
bardzo_czarny_kot 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: znikąd
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 20:00   

Jeśli były to szczerstwa przeciw "Radiu Maryja", to też mogłabym się popłakać, ale ze śmiechu :D
_________________
Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 20:05   

Tak jestem anonimowym słuchaczem Radia Maryja...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 23:26   

Znalazłem następny "Miodny zabytek", to "Brasil". Ekipa ta sama co w "12 małpkach" a klimat jak w "Procesie". :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
cthulhu 
Gollum


Posty: 9
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 21:13   

A dzisaj na dwójce kolejna perełka SF .Tydzień temu było 12Małp a dziś będzie Johnny Mnemonic Mam nadzieje, że SF na dłużej zagosci w TVP2 w sobotnie wieczory :o
_________________
Phw'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgahl'nagl fhtagn !!!
 
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 15:14   

Polecam film Donie Darko ( 2001 ), był opisywany w jwdnym z numerów SF. Nie znam nikogo kto by słyszał o tym filmie, a na prawdę jest godny polecenia.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 15:48   

Salo ja nie tylko o nim slyszałem lecz również oglądałem.Trochę zakręcony (zwłaszcza na końcu) , polecam każdemu.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 16:05   

To prawda zakrecony to on jest. Polecam również ścieżkę dźwiękową.
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 28 Grudnia 2005, 16:11   

W szczególności piosenka Mad World. Zapada w pamięć.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 29 Grudnia 2005, 10:37   

Polecam "The Day the Earth Stood Still" (1951) - Film opowiada o wizycie obcych którzy zaniepokojeni rozwojem agresywnej cywilizacji ziemskiej chcą aby rządy wszystkich krajów zaprzestały wyścigu zbrojeń.
Kosmici w srebrnym spodku, kolesie ubrani w gumowe skafandry ... bardzo dobrze się ogląda.
Polecam
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Grudnia 2005, 10:40   

Po polsku to "Dzień w którym zatrzymała się Ziemia". Oglądałem kilka razy i chętnie znowu obejrzę.
 
 
Samowiła 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Stycznia 2006, 20:15   

Nie wiem na ile rok 1985 jest lamusem historii, ale powstał wtedy właśnie polski horror "Medium" w reżyserii Jacka Koprowicza. Film sam w sobie był raczej niespecjalnie odkrywczy a do tego pretensjonalny, w dodatku zasnęłam grubo przed końcem bo zaczynał się po godzinie 23.00... ale mimo wszystko było w nim coś niesamowitego, gdyby ktoś miał jakąkolwiek okazję "Medium" zobaczyc to gorąco zachęcam.

A tutaj link do opisu: link
_________________
<i>Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów</i>
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 2 Stycznia 2006, 22:09   

Samowiła napisał/a
... gdyby ktoś miał jakąkolwiek okazję Medium zobaczyc to gorąco zachęcam

Oglądałam kilka lat temu, w kinie. Na mnie również zrobił olbrzymie wrażenie. Podobno film inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami, jednak na potrzeby filmu dodano odpowiednią ilość grozy.
No i rewelacyjna scena Jerzego Sthura z kurczakiem.... w kuchni..... na zimnych kafelkach....
Warto obejrzeć
:bravo :bravo :bravo
 
 
Hannya 
Gollum


Posty: 18
Wysłany: 21 Stycznia 2006, 20:22   

Wajdy nie możemy pominąć. "Przekładaniec" z 1968 roku do scenariusza Lema z niezawodnym Kobielą w roli Foxa - perełka.
"Awatar" Maciejewskiego z Machulskim i Holoubkiem (1964). Rogata polska dusza nie wejdzie w gładkie, francuskie ciało.
"Test pilota Pirxa" z 1978 w reżyserii Marka Piestraka. Bardzo dobre kino sf.
"Solaris" Tarkowskiego, 1972 rok. Bardzo smaczny.
Nie pamiętam tytułu, nie mogę odnaleźć ale: "Pan tu Panie Pogorzelski wino popijać będziesz, a ja gore!"
I jeszcze jeden zapomniany tytuł. Może skojarzycie. Miał kilka bardzo charakterystycznych scen: czyściec w starej szopie, dyskutuje polityk z rycerzem wyprawy krzyżowej, dusze w niebie chodzą w kółko i powtarzają jak mantrę "jestem szczęśliwy", diabeł w tym samym niebie podrzuca rarytas: bawełniane, damskie majtki, aniołek daje się skusić.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2006, 20:50   

Łezka się w oku kręci, jak sobie przypomnę "Armię ciemności" z Mattem Dilonem.
- Clatu, Verata, Ni...buekhekhekhe! :D
W tym samym roku powstał też "Dzień świstaka", no to może nie jest perła z lamusa, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wspomnieć.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2006, 21:06   

nightingale napisał/a
Łezka się w oku kręci, jak sobie przypomnę Armię ciemności z Mattem Dilonem.
- Clatu, Verata, Ni...buekhekhekhe! :D
W tym samym roku powstał też Dzień świstaka, no to może nie jest perła z lamusa, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wspomnieć.


Miałeś na myśli Bruce'a Campbella? Matt Dillon w "Armii Ciemności" raczej nie grał... Nawet na pewno nie grał. Sprawdziłem w imdb.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2006, 21:13   

Aaaauć. Biję się w piersi. Masz oczywiście rację.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 20 Marca 2006, 07:03   

A widzieliście kiedyś rosyjski film "Diabeł morski", na podstawie książki Aleksandra Bielajewa z 1928 r. "Człowiek-ryba" ("Czelowiek-amfibia") ?? Oglądałem go jak byłem mały i zrobił na mnie duże wrażenie, dlatego w ramach podrózy sentymentalnej podaję ten tytuł. Co prawda mineło już kilkanaście lat i gdybym dorwał go teraz po tylu latach, na pewno kiczowatośc niektórych scen by mnie poraziła, ale mimo wszystko polecam ze względu na przykład interesującego retro w wydaniu rosyjskim. (książka "Czelowiek-amfibia" ma jeszcze lapszy klimat - coś w stylu Wyspy Doktora Moreau, tylko bez oskarżycielskich tonów)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Marca 2006, 09:55   

Z rosyjskiego kina SF, to coś co nazywalo sie chyba "Per aspera ad astra", czy jakoś tak.
A opowiadające o losach dziewczyny klona, znalezionej na obcyn statku i naturalnie trafiajacej na Ziemie.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 22 Marca 2006, 14:39   

A widział ktoś w ogóle "Diabła morskiego" ostatnoi, może gdzies powtórzyli ?? Z chęcią był obejrzał..
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 25 Marca 2006, 00:33   

"Nosferatu, eine Symphonie des Grauens" forever and ever!!!!!!

Do tej pory na widok tej sceny wlosy jeza mi sie na glowie!

_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 25 Marca 2006, 10:04   

Jak już jesteśmy przy Nosferatu to wypada też wspomnieć o METROPOLIS Lang'a i totalnych jak na ówczesne czasy efektach specjalnych (stworzonych m.in. przy współpracy z tysiącami statystów). To tez niezły odjazd, kiedy jeszcze ogląda się to w odpowiedniej oprawie muzycznej.
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 25 Marca 2006, 11:00   

Ja tej starej wersji Nosferatu niestety nigdy nie widziałem. Ale jeśli chodzi o starsze horrory to zawsze kompletnie niszczył mnie Nawiedzony Dom Roberta Wise'a z 1963 roku. Jak dla mnie najdoskonalszy horror wszechczasów. Niemal pozbawiony efektów specjalnych, za to pełen po prostu genialnej gry światła i cienia oraz niesamowitej atmosfery.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 27 Marca 2006, 16:12   

Może kojarzy ktoś film, który kończy się zatopieniem laboratorium znajdującego się pod jeziorem czy jakoś tak, w końcówce pojawia się jakiś potwór tak mi się wydaje.

Pamiętam ten film z dzieciństwa i nigdy nie miałem okazji obejrzeć go po raz drugi ( nawet nie wiem co to za film :? )

Podejrzewam że jest to Rosyjski film ale niestety nie mam pewności.

Wiem, wiem wiele tych niewiadomych ale jak ktoś coś podejrzewa to proszę o info, może to jest wspomniany "Diabeł morski", ale nie mam pewności.
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 27 Marca 2006, 16:18   

Ja ostatnio zrobilem sobie powtorke z Forbidden Planet! :twisted: Pamietam jak sie tego przestraszylem jako dziecko. Teraz moze juz tak nie straszy ale i tak to bardzo dobry film! :bravo
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 9 Maj 2006, 11:46   

Polecam film "Armia boga";, opowiada o buncie części Aniołów ( z Gabrielem na czele ), zazdrosnych o pozycję człowieka, którą nadał mu Bóg.

Do niedawna wydawało mi się ze są tylko dwie część, jednak niedawno znalazłem jeszcze dwie.
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 9 Maj 2006, 11:50   

Jesli Armia Boga to zdecydowanie tylko część 1! :bravo Film jest genialny, mój ulubieniec! :mrgreen: Christopher Walken zawsze pozostanie dla mnie Gabrielem a Viggo Mortensen jako Lucyfer był cudowny! :twisted: Pozycja obowiązkowa dla fanów aniołów.Po tym filmie zastanowicie sie czy napewno chcecie trafić po śmierci do Nieba... :twisted:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Samowiła 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2006, 09:01   

A kolejne "Planety Małp" lubicie? Ścieżka dźwiękowa - rewelacja, te wycia i huki :)
_________________
<i>Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów</i>
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 10 Maj 2006, 09:40   

Troszkę przedobrzyli z tyloma częściami. Przyznam się że nie miałem odwagi wszystkich oglądać. Raz ludzie małpy, raz małpy ludzi i tak w kółko ile można.

Pomysł był bardzo dobry ale ........ co za dużo to niezdrowo.
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Maj 2006, 21:50   

Ufffffffff, skończylimy "Hipotezę śladu" to znowu jestem.
1. "Zakazana planeta" - Leslie Nielsen w roli bohaterskiego kapitana statku kosmicznego, freudyzm najniższych lotów, świetny film!
2. Stary "Wehikuł czasu".
Oba filmy leciały zresztą w "Perłach z lamusa". Kałużyński - RIP.
3. "Odmienne stany świadomości" (nie wiem czy to lamus, ale raczej się dużo ostatnio o tym nie mówi, a kult się sączy ze ścian)
Poza tym "Wij" radziecki horror (yeach!) oparty bodajże na Gogolu, świetny! teraz zdaje sie robią remake.
Polski "horror" chyba "Ya gore" się nazywał, jeszcze Żuławski: "Diabeł" i "Na srebrnym globie".
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 13:19   

Pamiętam, że w czasach czasach pierwszych videów i filmów przegrywanych po kilkanaście razy, na których nie było widać za dobrze co to za aktor, oglądałem Cyborga z Van Dammem. Film mocno mi utkwił w pamięci, poprzez ciężki klimat, paskudność tamtego świata i ludzi oraz walki. Nie tak dawno kupiłem go no i dalej się dobrze go ogląda, chociaż człowiek tyle już obejrzał i zrobił się wybredny. Ten klimat i muzyka dalej pozostaje w pamieci.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group