Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nobel śmobel
Autor Wiadomość
seba 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 329
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Października 2009, 20:01   

RD napisał/a
Cytat
czemu nagrody nie dostała np. Sendler.

A niby za co? Za ratowanie ludzi podczas wojny? Cóż to za powód do przyznania Nobla? Obama prowadzi teraz kilka wojen, w przyszłości może być tego jeszcze więcej, więc ma największe szanse na ich zakończenie, czyli POKÓJ. Stąd pokojowa nagroda. To chyba jasne...



W dodatku Obama walczy z globalnym ogłupieniem, twu przepraszam - Ociepleniem :wink:
Rozwój technologiczny i gospodarczy trzeba wstrzymać, bo Lodowce sie roztopią i zaleja cały świat. To bedzie bardzo ciekawa polityka. Może nawet bedziemy placic podatek na rzecz GO za oddychanie, bo to strasznie szkodzi Matce Ziemi.
USA sie zatrzyma technologicznie przez 5 lub 10 lat kadencji Obamy, a Rosja, Chiny, Iran, Wenezuela, Niemcy, Francja bedą sie rozwijać gospodarczo.

Podczas gdy Rosja, Chiny, Iran, Francja, Izrael, Ukraina bedą starały sie unowoczesnić swoj arsenał z bronia atomową na czele. To Obama bedzie rozbrajał Stany Zjednoczone.

Bo jesli ktoś wierzy, że Obama przekona tamte kraje do rozbrojenia, to jest w wielkim błędzie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Października 2009, 20:59   

seba napisał/a
Bo jesli ktoś wierzy, że Obama przekona tamte kraje do rozbrojenia, to jest w wielkim błędzie.




tak dla teoretyczego rozważania - UDAŁO mu się - WSZYSCY sie atomowo rozbroili :D
I co? NIe ma straszaka, że rozpieprzymy naszą kulkę i WSZYSCY dawaj zaczynają się napie...lać konwencjonalnie aż furczy :twisted:
Tylko atpmowy straszak utrzymuje od 1945 pokój na ziemi, fakt coraz gorzej, ale jednak :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 9 Października 2009, 21:15   

Cytat
Rozwój technologiczny i gospodarczy trzeba wstrzymać, bo Lodowce sie roztopią i zaleja cały świat. To bedzie bardzo ciekawa polityka. Może nawet bedziemy placic podatek na rzecz GO za oddychanie, bo to strasznie szkodzi Matce Ziemi.
USA sie zatrzyma technologicznie przez 5 lub 10 lat kadencji Obamy, a Rosja, Chiny, Iran, Wenezuela, Niemcy, Francja bedą sie rozwijać gospodarczo.

Pod tym względem to akurat odwrotnie.
 
 
Lichtenstein 
Langolier


Posty: 267
Skąd: biorą się dzieci?
Wysłany: 9 Października 2009, 21:55   

Choć z tym Obamą, trzeba przyznać, głupia sprawa, nieco bawi mnie masowe wzburzenie.

Jakby dziś się wszyscy dopiero zorientowali, że cały ten biznes z noblami jest dysfunkcyjny.
 
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Października 2009, 22:00   

Lichtenstein, ależ to wszyscy doskonale wiedza, teraz tylko to się wspaniale potwierdziło, no i wtopa jest duża.
Szczególnie jak się czyta pokrętne komentarze tak zwanych "Głów państw" :roll:
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Października 2009, 22:15   

Adanedhel napisał/a
Stawiam 2:1 na Kim Dzong Ila.

Gdyby się przestał za łby wodzić z południem, pewnie by dostał. Jak Sadat z Beginem.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Października 2009, 22:48   

Pamięta ktoś Carycę Leonidę?

Bo nic nie wzrusza tak Zachodu,
jak szum frazesów o wolności.
Możesz pół świata zakuć w dyby,
strzelać w tył głowy, łamać kości,
ale bredź przy tym o ludzkości,
o Lepszym Jutrze, Wielkim Świcie,
a Wyjdziesz na tym znakomicie!
Wot Gitler, kakoj to durak!
On się przechwalał zbrodnią swoją!
A mudriec to by zdiełał tak:
Nu czto, że gdzieś koncłagry stoją?
Nu czto, że dymią krematoria?
Taż w nich przetapia się historia,
niewoli topią się okowy,
powstaje sprawiedliwszy świat,
rodzi się typ człowieka nowy!
I czto, nie miałby wtedy on
gumannych w krąg apołogietów,
co pieliby, kak on jest miły,
a kakij kapitalizm zgniły?
Wsadzać na czapku główkę trupią,
o, Boże mój, kak eto głupio!
Na czarne - "białe" mówić nada,
bo to przemawia do Zapada;
na knuty, kaźnie i tortury­
że to gumanne manikiury!
Nada ich przekonywać mudro,
że wojna - mir, że chlew to źródło,
że okupacja - wyzwolenie,
a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku
w tej dialektyce się wyćwiczą,
to moją staną się zdobyczą ­
poniał mienia, ty jołop Greczko?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 10 Października 2009, 12:15   

ja: słyszałeś że barak dostał nobla?
05:10 *dziupox*: słyszałem
i mam inną propozycję , zamienną
moim zdaniem
ja: no?
*dziupox*: pokojowego nobla powinny dostać kolektywnie całe stanu zjednoczone
*dziupox*: za doprowadzenie gospodarki światowej do tak ostrego kryzysu, w którym żadne Panstwo nie stać już na prowadzenie wojny
*dziupox*: za utworzenie tak wysokiego deficytu, że az nie mieli pieniędzy na montaz tarczy antyrakietowej
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Października 2009, 12:16   

Zgadzam się z prof. Zbigniewem Lewickim, że Obama, gdyby był politykiem z klasą, to zawiesiłby przyjęcie nagrody np. na trzy lata, czyli do czasu, w którym naprawdę zdąży coś zrobić - bo na razie nic nie zrobił i dostał Nobla zdecydowanie za wcześnie. Przyznając to, pokazałby, że jest skromny. Przecież jako "danie światu nadziei" te oszołomy z komitetu noblowskiego zinterpretowały zapowiedź rozbrojenia USA (bez gwarancji, że inne państwa, w tym Iran i Korea Północna, zrobią to samo), kilka jego wypowiedzi na temat globalnego ocieplenia i poklepanie się po plecach z Miedwiediewem.
Obama jest socjalistą i w dodatku Mulatem, więc dla politpoprawnych jest idealnym kandydatem na Nobla. Gdyby był republikaninem lub libertarianinem i to w dodatku białym, Nobla by na pewno nie dostał. Zresztą taka stronniczość w przyznawaniu nagród dotyczy nie tylko Nobla, ale też np. tytułu miss - np. miss Ameryki odebrano tytuł za jej wypowiedź, w które sprzeciwiała się małżeństwom homoseksualnym. Czyli że wg politpoprawnościowców miss musi nie tylko być piękna, ale też musi mieć "postępowe" i "tolerancyjne" poglądy.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Października 2009, 12:19   

Ambioryks napisał/a
Gdyby był republikaninem lub libertarianinem i to w dodatku białym, Nobla by na pewno nie dostał
boję się myśleć co by było gdyby był anarchokapitalistą, pewnie by mu go odebrali
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Października 2009, 12:23   

Ambioryx -prezydent najwiekszego mocarstwa nie ma być skromny, a wręcz przeciwnie. Skromny to sobnie moze być wozny na Kapitolu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Października 2009, 12:29   

Prezydent USA raczej nie może być anarchokapitalistą, bo ci nie uznają instytucji państwa - no chyba że któryś zostałby prezydentem tylko po to, żeby stopniowo zlikwidować instytucję państwa. Zresztą Partia Libertariańska USA składa się z minarchistów - i to oni są kandydatami.
Niby dlaczego prezydent USA ma nie być skromny? Lepiej, żeby był zarozumiałym bufonem?
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 10 Października 2009, 12:30   

Fidel-F2 napisał/a
boję się myśleć co by było gdyby był anarchokapitalistą, pewnie by mu go odebrali

Baa, wtedy by go z Białego Domu jak nic wykopali.

Co do przyszłego laureata nagrody - nasz polski prometeusz jak nic.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Października 2009, 12:39   

Ambioryks, na prawdę???
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Października 2009, 12:50   

Fidel-F2 napisał/a
na prawdę


:twisted:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Października 2009, 14:32   

Ambioryks napisał/a
Czyli że wg politpoprawnościowców miss musi nie tylko być piękna, ale też musi mieć postępowe i tolerancyjne poglądy.


Następuję nieuchronny dryf anarchokapitalisty do katozaściankowca.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 10 Października 2009, 15:58   

Ale to pokazuje, jak bardzo zalazł wszystkim za skórę Dablju Busz. Gdyby poprzednim prezydentem został np. John Kerry, Obama nie miałby szans na Nobla. (Bo pewnie dostałby go Kerry. :wink: )
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 10 Października 2009, 16:01   

Marcin Robert napisał/a
Ale to pokazuje, jak bardzo zalazł wszystkim za skórę Dablju Busz.

Jak w starym dowcipie o rabinie i kozie?
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 10 Października 2009, 16:06   

Szczerze, Noble w dziedzinach nienaukowych w ogóle mnie nie obchodzą. A w tym roku z medycyny jednak dostały osoby zajmujące sie telomerami i to jest naprawdę fajne. W tamtym roku sprawdzałam ile jest prac o telomerach i telomerazie roślinnej (a komórki roślinne bez problemu odróżnicowują i mogą być potencjalnie nieśmiertelne) i z wyjatkiem jakichś mocno użytkowych jest tego niewiele. Fajnie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 10 Października 2009, 16:10   

Aż żem zajrzała do Wikipedii kto zacz ów telomer. Za moich czasów słowo "chromosom" brzmiało bardziej egzotycznie niż "wyprawa na Marsa".
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Października 2009, 00:38   

Martva, najpierw napisałem naprawdę, a potem zedytowałem i poprawiłem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 11 Października 2009, 02:30   

Ambioryks napisał/a
Zgadzam się z prof. Zbigniewem Lewickim

Na Lewickiego trzeba uważać, bo to zapalony zwolennik republikanów i nawet nie stara się być w swoich analizach choć symbolicznie obiektywny.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Października 2009, 19:21   

dzejes napisał/a
Następuję nieuchronny dryf anarchokapitalisty do katozaściankowca.

To sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych świadczy zaraz o katozaściankowcu? Chyba nie dostrzegasz, że oprócz poglądu samego w sobie ważna jest jego argumentacja i motywy - są one nawet ważniejsze niż sam pogląd.
A etap katozaściankowy (choć tylko w części, bo Kościół katolicki krytykowałem zawsze) przechodziłem jakieś 4 lata temu.
Fidel-F2 napisał/a
najpierw napisałem naprawdę, a potem zedytowałem i poprawiłem

Zamienił stryjek siekierke na kijek? :o
Gustaw G.Garuga napisał/a
to zapalony zwolennik republikanów

Jeśli umie porządnie uzasadnić, dlaczego popiera republikanów, to nie ma w tym nic złego.
A tak ogólnie to zgadzam się, że Nobel powinien być przyznawany tylko w dziedzinach naukowych, a nie politycznych. Nie byłoby niepotrzebnych szumów o upolitycznienie i relatywizację kryteriów przyznawania nagród.
 
 
seba 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 329
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Października 2009, 19:44   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ambioryks napisał/a
Zgadzam się z prof. Zbigniewem Lewickim

Na Lewickiego trzeba uważać, bo to zapalony zwolennik republikanów i nawet nie stara się być w swoich analizach choć symbolicznie obiektywny.


Nie wiem czy republikanów, ale gość nie jest zwolennikiem socjalistychnych reform Obamy.
Czytam jego teksty we "Wprost" i nie ma w nich zadnej propagandy, a jest za to ciekawa analiza.

Własnie sie dowiedziałem, że Obama został nominowany do nagrody Nobla tuż po wygranych wyborach prezydenckich :lol:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Października 2009, 00:41   

Ambioryks napisał/a
przechodziłem jakieś 4 lata temu.
a za cztery następne lata to pewnie ospa będzie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Października 2009, 12:37   

Ambioryks napisał/a
dzejes napisał/a
Następuję nieuchronny dryf anarchokapitalisty do katozaściankowca.

To sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych świadczy zaraz o katozaściankowcu? Chyba nie dostrzegasz, że oprócz poglądu samego w sobie ważna jest jego argumentacja i motywy - są one nawet ważniejsze niż sam pogląd.
A etap katozaściankowy (choć tylko w części, bo Kościół katolicki krytykowałem zawsze) przechodziłem jakieś 4 lata temu.


Jakież ty motywy wyraziłeś? Jakiej argumentacji użyłeś? Właśnie taki prymitywny sprzeciw, jaki zaprezentowałeś jest dla mnie oczywistym znakiem pewnego światopoglądu.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Października 2009, 12:41   

dzejes, Ale wolno jeszce woleć;
Kotozaściankopwoś od pedałopoprawności ?
Czy już zakazane i do sądu polecisz ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Października 2009, 12:49   

Nie. Nie wolno. Patrol gejoZOMO już do ciebie jedzie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Października 2009, 12:51   

Prof. Lewicki nie uzasadnia, dlaczego jest zwolennikiem republikanów - on po prostu bez żenady formułuje analizy przez pryzmat swojego prorepublikańskiego nastawienia, ubierając je w szatki eksperckiego komentarza. Pamiętam np. wybory Bush contra Kerry - Lewicki wywodził, jak to właśnie wygrana Kerry'ego zwiększy napięcie na świecie i spowoduje pogłębianie się podziału na linii USA-reszta świata. Dlaczego? Ponieważ Kerry będzie chciał wciągnąć inne kraje we współpracę :shock: Nie ma to jak zasypywanie podziałów i likwidowanie napięć metodą Busha-tarana (to nie literówka) :lol: Nie mam nic przeciwko posiadaniu przez Lewickiego poglądów, jakie mu się żywnie podoba - mam wiele przeciwko prezentowaniu ich jako obiektywnej, "profesorskiej", analizy. Zwłaszcza, że robi to z takim zapałem, jak gdyby Polacy głosowali w amerykańskich wyborach! Dlatego radzę uważać na jego komentarze.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Października 2009, 12:53   

dzejes napisał/a
Właśnie taki prymitywny sprzeciw, jaki zaprezentowałeś

:shock: Jaki JA zaprezentowałem? A niby od kiedy to ja jestem miss Ameryki? Bo to o niej pisałem. Nie o sobie.
Niby gdzie zaprezentowałem takowy sprzeciw?
Nie zaprezentowałem, więc nie użyłem argumentacji. Może miss Ameryki, której odebrano tytuł, użyła - ale to nie mnie dotyczy.
Więc to nie mój światopogląd, tylko światopogląd miss Ameryki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group