Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek Piekara
Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 20 Stycznia 2010, 00:33   

Ja Inkwizytor - Wieże do Nieba przeczytane.
Jak zwykle, w przypadku opowieści o Mordimerze Madderdinie, jest to znakomita rozrywka. Czyta się szybko i sprawnie, pozostawia po sobie dobre wrażenie. Na plus pokazanie w jaki sposób Madderdin został zarekomendowany na inkwizytora i pokazanie tego, że na początku nie był jeszcze taki przebiegły. W drugim utworze z kolei pokazana jest sprawa, którą bohater zajmuje się, już jako świeży inkwizytor.
Formuła mikropowieści się sprawdziła, długość w sam raz, fabuła nie nuży, pomysłów autorowi starczyło.
Jestem zadowolony i czekam na drugi tom. (Zapewne trochę poczekam...)

Btw, słyszał ktoś może na kiedy planowane jest wydanie kolejnej części? Jakiejkolwiek...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Stycznia 2010, 09:07   

Chal-Chenet napisał/a
Btw, słyszał ktoś może na kiedy planowane jest wydanie kolejnej części? Jakiejkolwiek...

Bo z Piekarą to nigdy nie wie się
Co jest pisane, a co jeszcze nie ;P:
Ale za to Polityka zamieszcza na swej stronie fragmenty i Piekary / wspomniane Wieże/ i Grzędowicza PLO III .
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 21 Stycznia 2010, 19:13   

A tym czasem po cichutku na paluszkach odwiedziła nas lokje z lokjewa. Gadaj mi zaraz paskudo co tam dobrego słychować?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
lokje 
Alien


Posty: 380
Skąd: Lokjewo
Wysłany: 22 Stycznia 2010, 22:25   

Kruk Siwy napisał/a
A tym czasem po cichutku na paluszkach odwiedziła nas lokje z lokjewa. Gadaj mi zaraz paskudo co tam dobrego słychować?

Zimno, zasypało nas na amen, dopiero teraz przekopaliśmy się na tyle, żeby w świat wyjechać. Poza tym wszystko w porządalu- mały rośnie, Jacek pisze. Ja czekam na wiosnę, żeby zakwitnąć :mrgreen:
Teraz technicznie i merytorycznie- następne, co wyjdzie, to 'Ja, inkwizytor. Bicz Boży'. Będzie czat, wideło, z Jackiem na WP, jakoś pod koniec stycznia, konkretnej daty powieszenia nie znam. No i Jacek ma profil na MySpace.
_________________
sleep is the best meditation
Błogosławiona Lokje od Celofyzów- by Gorgel
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 22 Stycznia 2010, 22:31   

lokje napisał/a
następne, co wyjdzie, to 'Ja, inkwizytor. Bicz Boży'

A mniej więcej kiedy?

Ja sobie odświeżyłem Sługę Bożego i mimo pewnych, powszechnie znanych, malutkich wad, jest to wciąż coś, do czego chce sie raz na jakiś czas wracać, tak jak do ulubionych filmów. Przednia rozrywka.
Teraz na tapecie ponownie Młot....
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
FireStorm 
Tom Bombadil

Posty: 43
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 25 Stycznia 2010, 23:53   

A mnie się jakoś ciągle nie udało nabyć - byłem w 3 Empikach, w Trafficu i 2 mniejszych księgaraniach... Jaki to ma nakład?! Chyba 5 egzemplarzy z czego moi poprzednicy na forum wykupili już 3 ;)
Będę musiał zamówić w Merlinie.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Stycznia 2010, 00:02   

Ja dzisiaj byłem w trzech księgarniach i w każdej było. Źle szukasz. Chyba, że to w stolycy są tacy fanatycy. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 26 Stycznia 2010, 12:10   

Ale cóż to dla nas, ludzi gorącej wiary i pokornego serca? 8)
 
 
Brzuzka 
Jaskier

Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Stycznia 2010, 12:21   

3 PYTANIA DO PIEKARY Z BLOGA FABRYKI

Dlaczego zdecydowałeś się na rozpoczęcie kolejnego cyklu historii ze świata Mordimera?

„Ja inkwizytor” to nie jest kolejny cykl tylko powrót do stylistyki „Sługi Bożego”, „Młota na czarownice”, „Miecza Aniołów” i „Łowców dusz”. Jedyna „inność” to fakt, że fabuła toczy się wcześniej, a nie później. Ale w żadnym razie nie można mówić o nowym cyklu, tak jak faktycznie ma to miejsce w przypadku „Płomienia i krzyża”.

Do czasu pierwszej informacji na temat wydania „Ja, inkwizytor” wszyscy obstawialiśmy, że kolejną Twoją premierą będzie albo drugi tom cyklu „Płomień i Krzyż”, albo z dawna już oczekiwana „Czarna śmierć””. Opowiadania o młodym Maderdinie były naprawdę sporym zaskoczeniem. W trakcie jednej z dyskusji wysnułem tezę, że ten zbiór jest Ci potrzebny, by w „Czarnej Śmierci” wracać do wątków, postaci które przywołałeś w „Ja, inkwizytor”. Mam rację?

„Ja inkwizytor” (w sumie planuję trzy tomy tak zatytułowane) ma nie tylko opowiadać historie sensacyjne, przygodowe, czy obyczajowe, ale przybliżać zarówno świat, jak i przede wszystkim głównego bohatera. A poza tym w kończącej cykl inkwizytorski powieści „Czarna śmierć” pojawią się (i to jako ważne postaci) osoby spotykane tutaj przez Mordimera. Na przykład w wypadku „Wież do nieba” będzie to Maksymilian Toffler.

Mordimer w „Ja inkwizytorze” ma się różnić i różni się od człowieka znanego z poprzednich tomów opowiadań. Przede wszystkim popełnia cholernie poważne błędy, jest zadufany w sobie (i to bez szczególnego powodu), więcej jest osób, które mogą nim pomiatać, a on musi to cierpliwie znosić. Czytelnicy poznają jeszcze, między innymi, horrendalny zawód miłosny oraz ambicjonalny, który spotka Mordimera (może dlatego potem nie chce już z nikim się wiązać?), a także człowieka, który odbije bardzo silne piętno na religijnych i politycznych zapatrywaniach młodego inkwizytora. No i pojawią się Pierwszy oraz Drugi, a Czytelnicy poznają historię spotkania Bliźniaków z Mordimerem. Duża część wątków z „Ja inkwizytora” oraz „Płomienia i krzyża” będzie zmierzać w stronę znalezienia kulminacji w powieści „Czarna śmierć”. Tam splotą się wszystkie wątki i zostaną wyjaśnione wszystkie tajemnice zarówno świata, jak i samego Mordimera.

Czym chcesz zajmować się w tym roku?


Będę pisał “Ja inkwizytor. Bicz boży” oraz “Ja inkwizytor. Dzieci z kolorowymi oczami” (to jeszcze tytuł roboczy, zobaczymy jak będzie w wersji finalnej) oraz przede wszystkim “Płomień i krzyż tom 2″, w którym znowu splotą się losy Mordimera oraz tajemniczego inkwizytora Arnolda Lowefella. W Fabryce Słów ukaże się też powieść Alicja (to jest wznowienie, ale tym razem oba tomiki będą całością) oraz zbiór opowiadań pod jeszcze nieustalonym tytułem (na razie moim faworytem, jeśli chodzi o tytuł jest “Herbatka u pana Adamsa”, ale zobaczymy czy tak zostanie). W nowej szacie graficznej pojawi się też wznowienie powieści (niektórzy mówią: zbiór opowiadań) “Necrosis. Przebudzenie”.
_________________
www.jpiekara.cba.pl - Jedyna w sieci nieoficjalna strona Jacka Piekary
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 26 Stycznia 2010, 15:55   

Czyli jeszcze trochę czasu do nastania Czarnej śmierci. Hm.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Stycznia 2010, 18:45   

Tym niemniej miło słyszeć, że "Ja Inkwizytor" się pisze. Pierwszy tom przypadł mi do gustu, mam nadzieję, że kolejne utrzymają poziom.

W międzyczasie przerobiłem ponownie "Młot na Czarownice". I znowu nie wiedzieć kiedy skończyłem. No i nie muszę chyba mówić, że w tej chwili czytam "Miecz Aniołów". :) I znowu świetnie się bawię.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 30 Stycznia 2010, 21:23   

Czat z Piekarą, przeprowadzony wczoraj.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 30 Stycznia 2010, 23:33   

"Niedawno ukazała się Pana najnowsza książka: 'Ja Inkwizytor - Dwie Wieże.' " :lol:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 08:58   

Chal-Chenet napisał/a
'Ja Inkwizytor - Dwie Wieże.' :lol:


To ja kupiłam jakąś dziadowską podróbkę :roll:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 11:07   

Ja chyba też... :lol:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 31 Stycznia 2010, 13:14   

A już myślałem, że się przesłyszałem... :lol:
 
 
czamataja 
Jar Jar Binks


Posty: 1227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 20:37   

Zaczynam Inkwizytora. Ciekawam bardzo ;P:
_________________
I'm so low
Everyone's speeding
but I'm still going slow
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 22:44   

Imo kawał porządnej rozrywki. Także powrót do dobrej "mordimerowej" formy po lekkim zawahaniu ("Płomień i krzyż")
Zdaj relację po lekturze.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
czamataja 
Jar Jar Binks


Posty: 1227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 7 Maj 2010, 08:32   

Zaczęłam i skończyć nie mogę. Z wielkim bólem serca, bo jestem w połowie Dziewczyn Rzeźnika . Czyta się szybciutko, bardzo przyjemnie ;)
_________________
I'm so low
Everyone's speeding
but I'm still going slow
 
 
 
czamataja 
Jar Jar Binks


Posty: 1227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Maj 2010, 16:00   

Skończyłam Dwie wieże. Naprawdę, bardzo miło się to czyta ;) Zręcznie napisane! Mordimer musi się jeszcze wiele nauczyć ;) a jego wizyta w domu z jabłkiem... bezcenna ;)
_________________
I'm so low
Everyone's speeding
but I'm still going slow
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Sierpnia 2010, 18:02   

Fabryka szykuje wydanie nr 4 cyklu inkwizytorskiego, już jest w zapowiedziach, jest też... UWAGA!!! - nowa okładka!!! Szok! Prawdziwi ultra-fani będą musieli nabyć, to w końcu taka różnica, a od poprzedniego wydania minęło już przecież tyle czasu...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 4 Sierpnia 2010, 18:14   

Na tym tle postawie Runy, która oferuje kolejne tomy w dwóch szatach graficznych (starej i nowej), należy złożyć głęboki ukłon.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Sierpnia 2010, 20:55   

Chal-Chenet napisał/a
Fabryka szykuje wydanie nr 4 cyklu inkwizytorskiego, już jest w zapowiedziach, jest też... UWAGA!!! - nowa okładka!!!

OMG :shock: czy zrobienie zwykłego dodruku to aż taka skomplikowana sprawa? Na to wychodzi.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
hugin 
Tom Bombadil

Posty: 27
Skąd: f451
Wysłany: 6 Sierpnia 2010, 12:04   

Cytat
Napływ natchnienia Jacka Piekary

Napływ natchnienia Jacka PiekaryWydawnictwo Fabryka Słów poinformowało, że zmieniły się plany dotyczące cyklu o Mordimerze. Zamiast wydania dwóch mikropowieści w jednym tomie Ja, Inkwizytor. Bicz Boży, ukażą się one osobno jako powieść Bicz Boży oraz pakiet dwóch mikropowieści pt. Dotyk Zła. Powodem zmiany jest... napływ sił twórczych Jacka Piekary, który sam właśnie takie rozwiązanie zaproponował.


Pan Piekara słynie z zaczynania projektów i nie kończenia ich:
cykl Imperium, Conan oba z przed 20 LAT!!!!
a ze świeżych spraw 2 tom Nekrosis albo Rzeźnik z Nazaretu zapowiadany chyba od 3 czy 4 lat, a co z Arivaldem? też prosi się o kolejne opowiadania.


W kolejną zapowiadaną książkę uwierzę jak ją zobaczę.
Przecież nie można wykluczyć że pan Piekara w przypływie natchnienia zacznie pisać coś nowego o przysłowiowej *beep* Maryni nie mającej nic wspólnego z dotychczasowymi cyklami.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Sierpnia 2010, 12:21   

hugin napisał/a
Zamiast wydania dwóch mikropowieści w jednym tomie Ja, Inkwizytor. Bicz Boży, ukażą się one osobno jako powieść Bicz Boży oraz pakiet dwóch mikropowieści pt. Dotyk Zła.

to jest natchnienie, ale handlowe, toż zamiast JEDNEJ książki do kupienia bedą TRZY - :!:
To jest natchnienie, ale do handlu , nie do pisania - tyż piknie ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Kwietnia 2011, 18:41   

Jacek wznowił bloga :wink:

http://jacekpiekara.salon24.pl/


Tytuł jest chyba adresowany do wszystkich tych ......... nNnnnnNNnnn

Czy odp będzie skrzykniecie na Facebooku razem z Palikotem, Niesiołem, Tarasem i N?

:wink:

Było by to naprawdę bardzo ciekawe np usłyszeć(np w Tusk Vision Network), że Piekara to Moher, a jego książki czytają tylko stare babcie z Radia Maryja. :twisted:
 
 
lokje 
Alien


Posty: 380
Skąd: Lokjewo
Wysłany: 14 Listopada 2011, 11:22   

Blog Jacka znowu bardzo aktywny. Matko Boska Bezlitosna, ludzie mogą sobie kliknąć i nie czytać, a ja to mam 24/7... :roll:
Ogłoszenie z forum Jacka:
Idą Święta. Niedługo spadnie śnieg, kuchnie wypełnią magiczne zapachy, ceny równie magicznie skoczą w górę... Ogłaszamy konkurs bożonarodzeniowy na opowiadanie, którego głównym bohaterem jest nasz inkwizytor. Temat 'Mordimer i Święty Mikołaj', objętość 1800- 3600 znaków. Termin nadsyłania opowiadań- 20 grudnia. Wszystkie prace zostaną opublikowane na forum, czytelnicy wybiorą jedno, ich zdaniem najlepsze. Szacowna komisja w składzie Jacek Piekara i jego kot, wybiorą drugie. Autorzy obu opowiadań zostaną nagrodzeni serią 'Ja, inkwizytor' ze specjalną dedykacją. Ogłoszenie wyników w Sylwestra.
Prace prosimy nadsyłać na adres admin@jacekpiekara.pl
_________________
sleep is the best meditation
Błogosławiona Lokje od Celofyzów- by Gorgel
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 14 Listopada 2011, 16:07   

lokje napisał/a
Blog Jacka znowu bardzo aktywny. Matko Boska Bezlitosna, ludzie mogą sobie kliknąć i nie czytać, a ja to mam 24/7... :roll:


chciałaś, to masz ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 23:41   

Poza Sługą Bożym niezbyt mam ochotę na bliższe przygody z Mordimmerem. Średnio mnie to wciągnęło. Piekarę szanuję jako recenzenta gier z Gamblera, ale jako pisarza to niezbyt. Ok, uwielbiam Arivalda z Wybrzeża ale to tyle.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 23:44   

Iselor, A czytałeś Alicję? Albo Necrosis? Nie samym Mordimerem Piekara stoi 8)
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group