Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 23 - w kioskach od 20 września
Autor Wiadomość
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 14:21   

Alex napisał/a
Tak się zastanawiam czy zapowiadany Alchemik to będzie fantasy??

Raczej nie :)
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 21:56   

A to się złapałam he he :wink: A co to będzie, jeśli nie fantasy? Ciekawa jestem po prostu :)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 22:15   

Thriller terrorystyczny o arabskim chemiku z tajną misją na zgniłym Zachodzie.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 22:37   

Znaczy się "Chemiczny Ali Strikes Back" :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 22:53   

Alex napisał/a
A to się złapałam he he :wink: A co to będzie, jeśli nie fantasy? Ciekawa jestem po prostu :)

Za dwa tygodnie będzie w kioskach :) Na poważnie - nie chcę spojlerować.
Gustaw G.Garuga napisał/a

Thriller terrorystyczny o arabskim chemiku z tajną misją na zgniłym Zachodzie.

Gustawie, bo zacznę spekulować na temat "Twarzą w twarz...". A wiem już, że żadna z twarzy nie jest chińska ;P:
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 10:46   

Ok nie naciskam i w takim razie czekam na niespodziankę :) A tytuł skojarzył mi się z "Alchemikiem" Paulo Coelho, którego męczyłam i w końcu rzuciłam do kąta :mrgreen: Się znaczy "Alchemika" rzuciłam, nie autora :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 12:37   

Navajero napisał/a
Gustawie, bo zacznę spekulować na temat Twarzą w twarz...

A zatem byłem blisko :twisted:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 14:20   

Niniejszym oznajmiam, że mój tekst nie ma nic wspólnego z "Chemicznym Alim", ani niszczeniem zgniłego Zachodu ;P:

Jak tak dalej pójdzie, to ktoś założy temat "Zgadywanki", gdzie forumowicze będą dywagować na temat zawartości następnego numeru SF, na podstawie ujawnionych przez Roberta informacji i tytułów... :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 14:24   

Navajero, to wcale nie jest głupi pomysł, a jak będzie podsycał zainteresowanie! :mrgreen:
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 14:53   

Swoją drogą to ja bym nie chciała żeby ktoś zgadł, a później ja kupuję świeżutkie pismo, otwieram, a tu się okazuje, że ups - spoiler, który ktoś wyprorokował na forum :/ Raz czy dwa można zapytać autora, nienachalnie np. gdy ktoś szczególnie lubi fantasy tak jak ja i uważa, że ostatni numer był na naprawdę wysokim poziomie. ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13826
Skąd: FF
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 15:13   

Zawsze można taki temat zostawić hardkorowcom :) Reszta zignoruje i tyle...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 16:19   

Alex napisał/a
Raz czy dwa można zapytać autora, nienachalnie np. gdy ktoś szczególnie lubi fantasy tak jak ja i uważa, że ostatni numer był na naprawdę wysokim poziomie. ;)

Dopiero teraz zrozumiałem jak Cię zawiodłem informując, że "Alchemik" nie ma nic wspólnego z fantasy :wink: Jednak niedługo ( jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku) wyjdzie moja książka "Pierwszy krok", która jest jak najbardziej fantasy. Mam nadzieję, że ta informacja ukoi nieco Twój ból przy czytaniu "Alchemika" :D
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 18:33   

Jeśli tyko tekst będzie dobry, to żaden autor nie ma się czym martwić - czy to sci-fi, czy horror, czy fantasy, czy różne mieszanki - łyknę wszystko i umiem docenić :) A do fantasy mam sentyment, bo w tym gatunku piszę opowiadania od jakichś sześciu (siedmiu :?: ) lat, z tym że ewoluował w stronę dark fantasy 8) Ciemna strona Mocy :wink:
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 21:08   

Navajero napisał/a

Dopiero teraz zrozumiałem jak Cię zawiodłem informując, że Alchemik nie ma nic wspólnego z fantasy :wink: Jednak niedługo ( jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku) wyjdzie moja książka Pierwszy krok, która jest jak najbardziej fantasy. Mam nadzieję, że ta informacja ukoi nieco Twój ból przy czytaniu Alchemika :D


No to czekam niecierpliwie.
Pierwsze dwa "Pierwsze kroki" wciągnąłem nosem, potem się oblizałem po plecach i przeczytałem jeszcze raz.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 11:39   

Navajero napisał/a
Jak tak dalej pójdzie, to ktoś założy temat Zgadywanki, gdzie forumowicze będą dywagować na temat zawartości następnego numeru SF, na podstawie ujawnionych przez Roberta informacji i tytułów... :mrgreen:

Może być spory ubaw! Jestem za :bravo
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 13:55   

Świetny pomysł! :)

Moje typy, albo raczej skojarzenia:

"Alchemik" - XVII wiek, jakas pracownia i jakiś mistrz slęczący nad menzurkami, a gdzieś w tle miłośc wielka tajemnica, pędzące powozy... coś z płaszcza i szpady :)

"Twarzą w twarz" - Gustaw mówił, że avatar nawiązuje. No i nie chińskie - to może wielki przemysł, brudne interesy i jakis samotnik walczący ze złem, ogromnymi molochami - kroporacjami...

"Lesni chłopcy" - mc już mówił o tym tekście, a więc na pewno kojarzyć ma się z 17 wrzesnia. Armia Czerwona wkracza, żołnierze bezradni nie wiedzą co dalej, tu Niemcy, tam Ruscy - a w lesie partyzantka, ale też jakaś tajemnica... no i ogólnie dosc romantyczno - patriotycznie.

"Niczyja" - miłość? A może ona jest kosmitką, albo robotem? :) Albo elficą? I znajduje drugą połówkę, ale na przeszkodzie staje im niedopasowanie gatunkowe.. :)

Coś mi się strasznie miłość przewija, a przecież to nie wiosna... :)

"To była dobra oferta" - handlowe science- fiction z jakąś jajcarską puentą. Ktoś sprzedaje duszę za bezcen, a ma wrażenie, że zrobił świetny interes.

"Pierwsze zadanie" - Trudna sprawa trzeba wykonac coś pozornie błahego, co jednak błahym się nie okaże... - jakiś żołnierz, policjant, gangster, jako bohater?

"Szczur w wannie" - a tu nie wiem :mrgreen:

Ciekawym czy trafiłem choćby w jednym procencie :)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 17:13   

To i ja pochylę się z uwagą nad spisem treści numeru:

Alchemik - pomimo kategorycznego dementi Navajero podtrzymuję swoją wersję
Twarzą w twarz... - kategorycznie dementuję wersję Tequilli!
Leśni chłopcy - zdziwię się, jeśli nie będzie tam o partyzantach walczących z okupantem przy wydatnej pomocy buddyjskiej magii...
Szczur w wannie - a jednak polski hydraulik w Manchesterze
Pierwsze zadanie - o tym, jak już na starcie dorównać sławnemu ojcu
Niczyja - dylematy moralne i kwestia winy, która w poincie okaże się tytułowa
To była dobra oferta - na tropie korupcyjnej prowokacji CBA
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 17:37   

ja dementuje :D znaczy sie, pudlo :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 18:01   

Hmm. Gustaw zdementował, elam zdementowała to i ja zdementuję... hydraulik się co prawda jakiś znajdzie, ale Manchesteru ani tyci tyci... :)

A "Niczyja" tak mi się teraz pomyślało - A może to o jakimś małym gremlinku/ hobbitku/ czy innym stworku znalezionym przez dobrych ludzi, którzy nie mają dzieci i przygarniają go, żeby się nim opiekować. A bo taki potulny i miły. A potem się okazuje, że to straszny szkodnik, choć wszystko kończy się wesoło, bo to nie horror :)
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 18:04   

zimno, ale dzieki za fajny pomysl ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 18:11   

elam, a Twoje zgadywanki? Trzeba wesprzeć inicjatywę, bo inaczej zgaśnie, zmarnieje...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 18:14   

ja dzis moge co najwyzej przesluchiwac z uzyciem mlotka, a nie bawic sie w zgadywanki... sorry, nie ten poziom serotoniny ....
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2007, 17:07   

Inicjatywa zgasła, zmarniała. A może tytuły mało inspirujące :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21978
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 13:25   

Może byłby już czas powiesić zapowiedź na stronie...?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 21:10   

Byłby, byłby...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 23:49   

Szczur w wannie, coś jak opowiadanie Palec Kinga, tyle że jajcarsko, bez tłumaczeń, po prostu sytuacja jak u Mrożka.
Alchemik, szesnasty wiek, Francja, równoległe światy.
Twarzą w twarz Futurystyczna, cyberpunkowa wizja, w której spotkanie twarzą w twarz jest dla bohatera nie lada doświadczeniem.
Leśni chłopcy horror, współczesny, bez odniesień do partyzantki.
Pozostałe typy jutro, bo już mi nakazują gasić komputer.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 06:26   

jewgienij napisał/a
Szczur w wannie, coś jak opowiadanie Palec Kinga, tyle że jajcarsko, bez tłumaczeń, po prostu sytuacja jak u Mrożka.


Całkiem niezły typ :)
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 06:41   

jewgienij napisał/a
Alchemik, szesnasty wiek, Francja, równoległe światy.

No dobra, wyznam Wam wszystko... To po prostu dzieje pewnego przedsiębiorczego ludożercy imieniem Temba N'damba który zainteresował się amatorsko alchemią i odkrył, że w przepisach na kamień filozoficzny brakuje białka... :P
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 08:42   

jewgienij napisał/a
Twarzą w twarz Futurystyczna, cyberpunkowa wizja, w której spotkanie twarzą w twarz jest dla bohatera nie lada doświadczeniem.

Dementi ma krótkie nogi ;P:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 12:13   

Ostatnie zadanie Batalistyczna SF, planeta w systemie Zeta Reticuli. Szeregowiec Kovalsky odkrywa w trakcie ostatniego patrolu biofabrykę, w której produkowani są Obcy. Okazuje się, że cała ta wojna to ściema, nie ma żadnej wrogiej cywilizacji, wszystkim kręcą ziemscy producenci broni.

W Alchemiku finał będzie gorzki, bo brakującym elementem okaże się białko roślinne, o którego istnieniu bohater nawet nie słyszał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group