Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 22 - głosujemy do 5 października

Który tekst był najlepszy?
Rafał Kosik - Ohyda
20%
 20%  [ 19 ]
Szczepan Twardoch - Bodhisattwa
19%
 19%  [ 18 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Pasażer
15%
 15%  [ 15 ]
Grzegorz Gajek - Serce słońca
11%
 11%  [ 11 ]
Dariusz Domagalski - ORP "DZIK": Białe Pióro
14%
 14%  [ 14 ]
Wiktor Żwikiewicz - Instar Omnium
18%
 18%  [ 17 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 94

Autor Wiadomość
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 11:26   

Wydaje mi się, że już dawno stawka nie szła tak równo...
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 11:27   

Dobry numer wyszedł :D chociaz spodziewalem sie troszke innego rozkładu głosów :D
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 11:33   

Ja już nic mądrego nie wymyślę, jeden punkt dla Żwikiewicza i będzie.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 21:21   

Dziękuję za ten pojedynczy, lecz jakże cenny głos :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pagan 
Jaskier


Posty: 52
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 22:13   

W tym miesiącu naprawdę ciężko mi się zdecydować... Chyba wybiorę 'Białe pióro' - za tematykę i dowcip :) ... i na dokładkę niech będzie 'Instar Omnium' - za studencki klimacik i przesłanie. Aha. Gdyby istniała możliwość wyboru trzech tekstów, byłoby to 'Serce słońca'. Klimat, język i sam motyw tego 'nieszczęśliwego' komputera przypadły mi do gustu chociaż jest to opinia całkowicie subiektywna i w stylu widzimisię. Dalej...
'Ohyda' - świetne, aktualne, bez dłużyzn, może trochę przeładowane pomysłami, o ile to wada. 'Bodhisattwa' - bardzo ciekawe, trochę dziwne... Bohater jest oświecony, medytuje, a raz na jakiś czas wyskakuje kogoś wypatroszyć, hm. Ale o tym jest już osobny wątek :) No i 'Pasażer' - klimatyczne, miłe, czegoś jednak mi brakuje.
 
 
 
Tomo 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 22:40   

Oddaję głos na ''Instar Omnium'' - stare, ale jare! co prawda niezbyt spodobało mi się zakończenie, ale opowiadanie jest całkiem, całkiem, jak na swoje lata bardzo fajne.

Drugi głos idzie na ''ORP Dzika'' Darka Domagalskiego - za genialny motyw z metodą wypędzania ducha przez Bosmana.
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 09:25   

Jeden głos na Bodhisattwe za to że wciaga od samego poczatku i zaskakuje na końcu, drugi na Białe pióro za bosmana, który czasami przdał by sie u mnie w pracy. :mrgreen:
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 09:26   

Magda: a ile płacisz? :mrgreen:
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2007, 11:19   

Myślę że zgodził byś się za darmo :mrgreen: przecież to sama przyjemność :twisted:
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2007, 13:04   

Magda: jakieś zasady trzeba mieć :mrgreen: nawet dla NURSa za darmo nie biję... :mrgreen: ale oczywiście jakos zawsze mozemy się dogadać :twisted:
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2007, 14:19   

mawete: o zasadach lepiej nic nie pisz, żle mi sie kojarzy ;P: a dogadac sie napewno dogadamy :mrgreen:
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2007, 14:41   

Instar Omnium i Białe Pióro.

Ohyda i Bodihisatwa niestety nie podobały mi się. Nie lubię jak mi się czyni wykłady. Proszę mi rzecz pokazać a nie wykładać! Serce Słońca nieporadne niestety. Pasażer...hm no comments.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
omeggi 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2007, 19:14   

Jak dla mnie najlepszy był "Pasażer".Lubie ten rodzaj humoru z jakim pisze Jewgienij i rozumiem że "no comments" mojego przedmówcy oznaczało chwilowy brak słów bo skomentować jednak wypada......
Nad opowiadaniem Rafała Kosika rozwodzić się nie będę bo wiadomo że dobre zanim się zacznie czytać:)tak też było i tym razem.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2007, 22:09   

Moje punkty:
Domagalski "Białe pióro".
Gajek "Serce słońca".
EDIT
Omeggi, dzięki za głos, ale nie rób za mojego adwokata, bo to podejrzanie wygląda :wink:
Każdy ma prawo nie komentować, jeśli taka wola, Ty również nic nie napisałeś o czterech pozostałych tekstach ;P:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2007, 13:31   

Punkty na Twardocha i Olejniczaka ale z konieczności. numer zupełnie przeciętny, bez rodzynków ale i bez zakalca.
Ohyda - nie wiem po co i dlaczego, przeczytzne bo przeczytane, szybko zapomnieć
Bodhisattawa - dyskusja w osobnym wątku zupełnie dla mnie niezrozumiała, Szczepana język wysmienity, najlepsze opko w zestawie, fajny pomysł
Pasażer - fajny pomysł i to wszystko, język przyzwoity, taki sobie sympatyczny drobiazg, szybko zapomnę
Serce słońca- chyba nie zrozumialem, zupelnie nie wiem o co chodzi w opku
Dzik - nawał prac autora w kilku ostatnich numerach skutkuje uczuciem przesytu, ciągły żart w tyumm samym tonie zaczyna nudzić
Instar Omnium - kawałek w starym stylu (naturalnie), sympatyczne, na chwilę. Namiętna promocja osoby również przynosi uczucie przesytu.

edit: rozklad glosów, też moim zdaniem, pokazuje nijakość numeru; wszyscy z grubsza otrzymują podobną ilość glosów, trudno się zdecydowac na coś konretnego
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
omeggi 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2007, 14:15   

jewgienijskomentowałam tylko te opowiadania którym dalam po punkcie:)czy wygladałoby to lepiej gdybym napisała "a reszta no comments"? ;P:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Października 2007, 11:42   

omeggi, coś się tak uczepiła? Tak masz, czy to przypadek? Uważam że opowiadnie nie zasługuje na publiczny komentarz. Tyle.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
omeggi 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Października 2007, 12:36   

Kruku Siwy jestem na forum ,więc mam prawo się przyczepiać.Skoro Ci to jednak przeszkadza, to przez szacunek dla Twoich siwych włosów przestane.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Października 2007, 12:54   

Dobre, he he :D Ostra dziewczyna.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Października 2007, 13:03   

omeggi, Lubimy tu ostre... dziewczyny. Baw się dalej.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
omeggi 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Października 2007, 13:25   

:D dziękuje, ja już się dobrze bawię.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Października 2007, 13:28   

I tak ma być...
ale chyba coś offtopujemy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 3 Października 2007, 09:09   

Oddaję głosy na Kosika i Żwikiewicza. Ich opowiadania niegdy mnie nie zawodzą. Podobał się jeszcze Twardoch i Olejniczak. Gajek średnio, a cyklu o "Dziku" nie trawię zupełnie. To nie mój gust, wolę nie oceniać.

Nie dam rady głosować systematycznie, nie kupuję każdego numeru. Denerwuję się, gdy nie mogę przeczytać od razu tego, co kupuję. Odkładanie na stosy nieprzeczytanych rzeczy nie wchodzi w grę. Zatem do zobaczenia może za 2 miesiące. Pozdrawiam!
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Października 2007, 14:02   

Rzutem na taśmę oddałam głosy:
- Wiktor Żwikiewicz - INSTAR OMNIUM - porządne, klasyczne SF
- Darek Domagalski - ORP "DZIK": BIAŁE PIÓRO - humor i pięść Bosmana
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 5 Października 2007, 14:09   

To naprawdę chyba najbardziej wyrównany numer w historii. Z punktacji wynika, że nie ma zadnych outsiderów...
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2007, 14:18   

Ja zagłosowałam tylko na pierwsze miejsce - Pasażer, za klimat i nastrój. Z drugim miałam problem, bo trochę Żwikiewicz, trochę Domagalski, trochę Kosik... I ostatecznie drugiego brak.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2007, 15:19   

Tequilla napisał/a
To naprawdę chyba najbardziej wyrównany numer w historii. Z punktacji wynika, że nie ma zadnych outsiderów...


O kolejności zadecyduje fotokomórka. :D
Dzięki wszystkim za głosy. W tak znakomitym towarzystwie każdy punkt był dla Pasażera wyjątkowo cenny.
 
 
Rafal Kosik 
Vampirella


Posty: 562
Skąd: Warwszawa
Wysłany: 8 Października 2007, 17:27   

Dzięki za wszystkie głosy:)
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 26 Listopada 2007, 01:13   

Jestem w plecy z lekturą, więc nie zdążyłem zagłosować.
Rafał Kosik - Ohyda
Rafał dostałby punkt. Za wizję multi państwa polskiego, która mnie trochę przestraszyła.Dobrze, że politycy nie czytają SFFiH... :wink:
Szczepan Twardoch - Bodhisattwa
Tekst numeru. Szczepan jak zwykle nie zawiódł i stworzył klimatyczne opowiadanie. Byłby punkt.
Jewgienij T. Olejniczak - Pasażer
Tekst trochę przegadany, ale do przeczytania. Podobało mi się.
Grzegorz Gajek - Serce słońca
Yyyyyy... no cóż, IMO słaby tekst. Przeleciałem przez niego jak burza, zatrzymując się na co ważniejszych momentach. W ogóle nie wciągnęło. Taka opowieść jak dziesiątki innych space oper. Brakowało jakiejś znaczącej fabuły.
Dariusz Domagalski - ORP DZIK: Białe Pióro
Najsłabszy tekst numeru. Wiking pisze bardzo nierówno. Jak Mu się chce, to coś napisze może nie rewelacyjnie, ale na całkiem niezłym poziomie. A tym razem sknocił. I nie, nie podobało mi się egzorcyzmowanie przez bosmana. Było takie pod publiczkę. Zauważyłem już w poprzednim opowiadaniu, że jak Wikingowi brak pomysłu na rozwiązanie problemu fabularnego, jak trzeba coś szybko rozwiązać, to bohater zaczyna przejawiać parapsychologiczne zdolności. Moim zdaniem to brak konsekwencji. Chyba przestanę czytać ORP Dzika.
Wiktor Żwikiewicz - Instar Omnium
Czytałem to kiedyś w zbiorku opowiadań. Dzięki NURS za przypomnienie tekstu. Podobało się za pierszym i drugim razem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group