Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
przepraszam, kto mi powie...?
Autor Wiadomość
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 15 Grudnia 2016, 15:20   

dzięki, to szwagierka pytała i chyba ją będę do pendriva przekonywał
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 13:07   

czym się smaruje rogaliczki że się tak fajnie błyszczą po upieczeniu?
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 13:33   

Iwan, najlepiej posmarować roztrzepanym jajkiem.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 14:59   

A nie lepiej pędzelkiem?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 15:17   

Rafał, sam pędzelek nie wystarczy. To tak, jakbyś użył do posłodzenia herbaty łyżeczki bez cukru.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 16:47   

Dzięki Agi,
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 19 Grudnia 2016, 21:00   

można też mlekiem, albo jajkiem z mlekiem.

może odrobine mniej się świecą, ale też jest ładnie.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Grudnia 2016, 18:57   

Agi napisał/a
Rafał, sam pędzelek nie wystarczy. To tak, jakbyś użył do posłodzenia herbaty łyżeczki bez cukru.

Ja używam samej łyżeczki, mówią że cukier jest niezdrowy.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Grudnia 2016, 20:38   

Agi napisał/a
[To tak, jakbyś użył do posłodzenia herbaty łyżeczki bez cukru.


To się nazywa placebo ;)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Grudnia 2016, 08:42   

Oj tam, oj tam, człowiek zapomni na końcu emotki :wink: postawić i wszyscy idą złym tokiem rozumowania. :wink:
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Grudnia 2016, 21:38   

Ludziska kochane, czy jest wśród was ktoś, kto ogarnia wszystkie te zmiany w prawie meldunkowym?
Tak w skrócie: niektórzy z was wiedzą, że od 1 stycznia będę słoikiem warszawskim. Kwestię mieszkania mam ogarniętą, kwestię szkoły dla Lusi również, pracę zaczynam od 2.01.2017. W obecnym miejscu zamieszkania mam meldunek na stałe, w nowym mam umowę najmu na rok. Co i jak trzeba ogarnąć, by mi urzędasy nie robiły problemów? Jak wygląda sprawa meldunku gdy się mieszkanie wynajmuje na czas określony? Czy musze to wszystko załatwiać od razu? Na ile kwestia meldunku (chociażby tymczasowego) jest istotna podczas załatwiania formalności w Warszawie? Czy wynajmujący ma prawo odmówić mi meldunku tymczasowego?
Szperałam po sieci, ale znajduję mnóstwo sprzecznych informacji, głównie ze względu na jakąś tam zmianę w ustawie :evil:
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Grudnia 2016, 23:33   

Hmm to Móżna dziecko do szkoły posłac bez meldunku?
Co to się dzieje w tym kraju. ...
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Grudnia 2016, 12:07   

Silaqui napisał/a
Czy wynajmujący ma prawo odmówić mi meldunku tymczasowego?

Nie ma. Wręcz przeciwnie, ma obowiązek zameldować. Zawsze można postraszyć US :)

Problemy (realne) z barkiem meldunku:
- kłopot z odbieraniem listów poleconych (zależy od urzędu pocztowego - jedne robią problemy, inne nie)
- wezwania sądowe mogą być złośliwie przesyłane na adres zameldowania, a nie korespondencyjny. Po dwóch nieudanych próbach wezwanie uważa się za dostarczone poprawnie (tak z grubsza, bo są niuanse)
- w razie bezrobocia (czego nie życzę) należy się rejestrować w miejscu zameldowania
- przed wyborami, jeśli chcesz wziąć udział, trzeba zadbać by się znaleźć na liście wyborców

Co do szkoły (państwowej, bo do płatnej przyjmą wszędzie) czasem dyrektorzy podstawówek robią kłopoty (ale to rzadkie przypadki). W przypadku gimnazjów i liceów nie ma kłopotu (chyba że się przenosisz z jednego do drugiego)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Grudnia 2016, 07:46   

Silaqui, przeczytaj uważnie i się zastosuj:

Problem z potwierdzeniem pobytu przez właściciela

Przypadek gdy masz umowę najmu
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2016, 13:30   

pytanie do zorientowanych
mam(y) firmowe konta/serwer na Home.pl Business Cloud Starter za 500 zł rocznie

jednocześnie ja mam swoje zabawki na webd.pl (za 70 zł/rok) a jak paczę na ich ofertę to parametry zbliżone do tego co nam daje Home.pl kosztują 130 zł rocznie a za 300 zł/ rok mam 200 giga i cała resztę b/o

więc się zapytuję zorientowanych - czy są jakieś dodatkowe "bonusy" jakie oferuje home.pl ? czy może warto się przenieść ? a jak przenieść - to jak bardzo jest skomplikowana ta operacja ?
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 28 Grudnia 2016, 21:35   

Kto mi powie, jakimi "odmianami" angielskiego mówią bohaterowie Łotra1 Cassian i Bodhi?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Grudnia 2016, 22:56   

nureczka, Rafał, Dzięki wielkie :)

Luc du Lac, W sekretariacie poprosili o podanie plus wgląd do umowy najmu :)

(edit, bo mi się dwa posty napisały :P )
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Stycznia 2017, 14:37   

potrzebuję rady w sprawie nowego lapka

w zasadzie to nie mam precyzyjnego limitu, nie wiem jak teraz stoją te sprawy ale więcej jak 4 raczej nie wydam (no chyba, żeby to było konieczne)a oczywiście wolałbym koło 2

wymagania
1. ekran 17 cali
2. Zgrabnie i płynnie przetwarza wszystkie dokonania TW

pomożecie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 15:21   

Poczekałbym miesiąc i powinien być wysyp lapków z GTX 1050, zapewne da się coś urwać w cenie do 4 tys. Jest teraz tyle dobrych gier oprócz Total Warów, że polecam wydać więcej niż mniej i cieszyć się też innymi produkcjami. Ciężko mi powiedzieć jakiego sprzętu potrzeba do Total War, pewnie mógłbyś kupić tańszy niż za 4k, ale czy nie lepiej otworzyć sobie drogę na inne rzeczy? Choćby dla tych przygodówek 3D, których powoli zaczyna być wysyp, a grafika powoduje często opad szczęki.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 15:43   

ketyow napisał/a

Poczekałbym miesiąc
nie pali się, mogę poczekać i trzy
ketyow napisał/a
powinien być wysyp lapków z GTX 1050
i to jest jedyny parametr na który mam zwracać uwagę? :shock: a może jakieś szersze tło tego parametru?
ketyow napisał/a
Jest teraz tyle dobrych gier oprócz Total Warów, że polecam wydać więcej niż mniej i cieszyć się też innymi produkcjami.
inne mnie nie interesują
ketyow napisał/a
ale czy nie lepiej otworzyć sobie drogę na inne rzeczy? Choćby dla tych przygodówek 3D, których powoli zaczyna być wysyp, a grafika powoduje często opad szczęki.
inne mnie nie interesują, a przygodówki już zupełnie, bez względu na grafikę
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 17:38   

To jest parametr, który mocno zawęża wybór lapków i jest parametrem podstawowym dla gier. Cała reszta to w mniejszym lub większym stopniu bajery. Wejście 1050 spowoduje, że na pewno i ceny lapków z 960M pójdą w dół. Na 960M Attila będzie chodzić płynnie na niskich ustawieniach, a będzie niegrywalna na wysokich. Także rozrzut jest spory. Tak czy owak wypada poczekać na te 1050-ki.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 19:17   

trochę to enigmatyczne, rozumiem, że to karty graficzne, i że to istotne, ale co? jedna jest na świecie? lapki wszystkich firm jednakie? niczym innym nie można się kierować? mam wybierać który ładniejszy? może są jakieś modele które są warte uwagi a inne niekoniecznie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 21:42   

Jak jutro/pojutrze zaistaluje TW:Shogun2 na lapku to dam znać jak chodzi na sprzęcie sprzed pół roku /gtx960


PS. Wiesz już czy odpalili w końcu TW:Arena ?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 22:21   

w ogóle nie wnikam teraz w TW, nie mam na czym grać, szkoda czasu i irytacji, jak kupię lapka to będę się rozglądał, najbardziej interesowałby mnie Shogun 2 i Warhammer
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 22:41   

Jak dużo graficznych wodotrysków potrzebujesz? Warhammer jest już dość wymagający sprzętowo.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2017, 23:24   

poza TW żadnych, w ramach TW też żadnych, no chyba że płynne bitwy uznamy za wodotrysk
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 7 Stycznia 2017, 09:14   

Łe, no to jak Warhammer też Cię interesuje, to nie marudź, bo on nawet na 960M przy minimalnych ustawieniach będzie miał kłopoty. Nie rozumiem, czemu tak Cię dziwi skupianie się na grafice - przecież chcesz laptopa do wymagających gier. Jak kupujesz auto to też najpierw zastanawiasz się czy ma być to sedan czy terenówka, a dopiero potem porównujesz już konkretne modele. Czekaj na GTX 1050, jak on wyjdzie za drogo, to może zlecą ceny na 960M i 970M jeszcze.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Stycznia 2017, 10:06   

Nie dziwi, po prostu w ogóle nie mam pojęcia o współczesnych lapkach i chciałem się dowiedzieć coś więcej niż tylko to, że karta graficzana a albo b. Ostatni raz kupowałem laptop w 2008.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 7 Stycznia 2017, 10:19   

Nie, nie będzie mał. Rekomendowana grafika do Warhammera to GTX 760. 960M wypada bardzo podobnie. Jak ktoś nie dostaje depresji, kiedy sprzęt wyciąga mu mniej niż 60 klatek, to spokojnie 960M wystarczy. Gadanie, że będzie problem nawet na minimalnych to jest bredzenie oderwane od rzeczywistości.

Fidelu, tak realnie, to blisko cztery będziesz musiał dać. I fakt, grafika ma kluczowe znaczenie. Wyboru dużego nie masz. Najlepsza karta, jaką wciśniesz w takim budżecie, to GeForce GTX 960M. Słabszej nie warto brać, lepsze mocno podniosą cenę sprzętu. Oprócz tego dysk SSD (w tym budżecie maks 256GB, 8GB RAM, i procesor i5-6300HQ. Na TW spokojnie starczy.

I tak, kieruj się najpierw bebechami a potem już możesz tym, czy ładny. Na tej półce cenowej znajdziesz głównie Lenovo i Acery - mają dobrą relację jakości do ceny.

Tak w ogóle to za każdym razem jest to samo. "Ej, potrzebuję laptopa do rts-ów, tak do 4k poradźcie coś". "Laptop do grania do porażka! Nie kupuj laptopa, kup stacjonarkę! Albo dołóż do 8 tysięcy, będziesz mógł najnowsze Call of Duty odpalić u ultra detalach!" "Nie, nie, kup konsolę, dasz tysiaka, jeszcze wypaśny telewizor kupisz i odpalisz sobie ekstra ekskluziwy, mówię ci, The Last of Us wymiata!" "Nie kupuj kompa, lepiej poczytaj książkę!"
Ręce opadają.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 7 Stycznia 2017, 11:17   

Ludzie piszą, że na 960m mają problemy z osiągnięciem 30 FPS na minimum.
https://steamcommunity.com/app/364360/discussions/2/357287304419370518/
https://forums.totalwar.com/discussion/177901/performance-problems-960m

Jak masz na mapie pięć ludzików to pewnie i ze 100 fps wyciągniesz, ale co przy pełnoprawnej bitwie? Ja w to nie gram, więc ciężko mi się odnieść, natomiast użytkownicy 960m chyba nie są zbyt zadowoleni.

Niektórym może też 30 FPS wystarczy, dla mnie gra w 30 FPS jest niegrywalna.

960m to jest mocno przestarzała, a z racji braku konkurencji bardzo wysoko w stosunku do swojej wydajności wyceniona karta. Jej następca cenowy GTX 1050 będzie się dopiero wdrażał w tym miesiącu, więc IMO nie warto inwestować w starego trupa, a przynajmniej nie w takiej cenie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group