Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
przepraszam, kto mi powie...?
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 12:37   

Terefere qq. :mrgreen: Znając Ciebie skończy się tylko na obrobieniu mi du... w jakims Twoim opowiadanku. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 12:49   

A kto wie, czy to nie gorsze ;) Pióro silniejsze od miecza przecież ;)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Października 2005, 12:54   

Pako napisał/a
A kto wie, czy to nie gorsze ;) Pióro silniejsze od miecza przecież ;)


Tak jest, mam zamiar go uwiecznić :) przerobię na mielonkę, krasnoluda albo innego potwora :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 23 Października 2005, 12:58   

Pako napisał/a
No faktycznie (bez obrazy Romek) ale wygląda z deczka na menela :) Bo bodajże o tym było pierwsze opowiadanie(Wiedźma gdzieś coś o tym pisała). Ciekawy image jak na autora powieści :) Ja bym go nie zmieniał, bo taki lepszy. I stare babcie będą miały swoją część, mówąc, ze fantasy to czyste zło. Muahahaha :twiste:


Dokladnie tytuł opowiadania "Wniebowstąpienie menela" jak chcesz odnaleźć biograficzne wątki Romka P. :D :D :D
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Października 2005, 13:02   

Wiedźma napisał/a
Pako napisał/a
No faktycznie (bez obrazy Romek) ale wygląda z deczka na menela :) Bo bodajże o tym było pierwsze opowiadanie(Wiedźma gdzieś coś o tym pisała). Ciekawy image jak na autora powieści :) Ja bym go nie zmieniał, bo taki lepszy. I stare babcie będą miały swoją część, mówąc, ze fantasy to czyste zło. Muahahaha :twiste:


Dokladnie tytuł opowiadania Wniebowstąpienie menela jak chcesz odnaleźć biograficzne wątki Romka P. :D :D :D


A jeszcze dokładniej, jakiś Feniks z początków 1991 roku :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 13:05   

E no.. ja to zaległości w lekturze opowiadań mam - jak w bibliotece albo u kumpla nie znajdę, to nie ma bata, nie przeczytam :)
Może teraz zacznę być na bierząco, jak zacznę kupować SFFH :)
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 11:36   Sprzęt Audio Video.

Mam nadzieję, że znajdzie się tu jakiś audiofil i wyrazi swoją opinię. ;)

Mam zamiar kupić sobie amplituner i odtwarzacz. Wybór padł na firmę Yamaha. Amplituner AV RX-V361 oraz odtwarzacz DVD-S557.

Nada się do czegoś ten sprzęt?
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2007, 12:05   

Wlasnie wychodze, ale jak wroce, to popatrze na ten sprzet i sie wypowiem. A przynajmniej sprobuje. Sam tez szukam amplitunera, bo ten co mam jest za slaby do moich glosnikow.

A ty jakie masz kolumny?
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 12:11   

Eltax Liberty 3+.

Czyli słucham tylko stereo i na razie nie planuję więcej.
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2007, 13:07   

Do tych kolumn Yamaha, ktora podales spokojnie ci wystarczy. Powinienec byc bardzo zadowolony.
Ja szukam w nieco wyzszym przedziale cenowym, ale ciekawi mnie np. czym rozni sie taki Denon: http://www.avmania.pl/pro...roducts_id=4432
od twojej Yamahy, bo cenowo roznica duza, a jak sie patrzy na opis, to wychodzi to samo. A obok jeszcze jest taki Maranz http://www.avmania.pl/pro...oducts_id=6202, ktory kosztuje tyle co Denon, a mocy ma zaledwie 5x40. Tylko pewnie jakosc dzwieku w nim jest lepsza niz na tym Denonie...
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 13:38   

Yamaha jest 5.1 kanałowa, Denon 7 kanałowy. Do Denona można podłączyć iPoda. Itp.
Marantz za to ma chyba raczej moc 7x90W. Do tego ma kilka ciekawych funkcji: Odczyt CD/SACD, DVD-Audio (czy to znaczy, że to odtwarzacz też jest? ;) ), automatyczna kalibracja dźwięku w pomieszczeniu, systmy Multi room / multi source .

Różnic pewnie jest więcej, bo te opisy na avmanii jakieś takie ubogie. ;)
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2007, 14:00   

A, Maranz, nie ten sprzet. Tam byl jeszcze Harman-Kardon w podobnej cenie, to o niego mi chodzilo. Co do podlaczania iPoda, to mi to wisi, zalezy mi na jakosci dzwieku. Na szczescie mam w Szczecinie calkiem niezly sprzet audiofilski (w dodatku na Skapcu maja niskie ceny), to moze mi cos doradza. W zasadzie tez mozesz do nich zadzwonic ;) www.audiofil.szczecin.pl
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 14:12   

Zdecydowanie nie mój przedział cenowy. :(
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2007, 14:16   

Nie, chodzilo mi o to, ze mozesz do nich zadzwonic i zapytac, czy ta twoja Yamaha bedzie ci dobrze grala z Eltaxami.
A przy okazji moga miec niezla cene na ten sprzet.
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 14:23   

Ceny nie będą raczej mieli, bo nie mają tego sprzętu w ofercie. Ale nad zadzwonieniem się zastanowię.
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2007, 14:30   

Wiesz, to jest dosc maly sklep, ale duzo rzeczy sprowadzaja na zamowienie, poza tym nie patrz na sklep internetowy, bo oni tam tylko jakies kosmiczne rzeczy maja w tym sklepie. Mysle, ze na stanie moga miec, albo moga sprowadzic, a mniej wiecej cene ci powiedza. Mozna sie tez z nimi troche potargowac. Ja jak kupowalem kolumny to dostalem 30% znizki na kable.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 20 Lipca 2007, 16:12   

Ale jak zaczniecie rozmawiać o kablach - to psem z awatara poszczuję! :lol:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2007, 20:10   

Ja nie będę. Na głośnikowych się nie znam i różnicy nie słyszę. Głośniki do wzmacniacza mógłbym podłączyć choćby skrętką. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lipca 2007, 22:44   

ja tez nie słyszę różnicy w kablach.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Lipca 2007, 09:46   

Widzisz dzejes co zrobiłeś? Zaczynamy rozmawiać o kablach. :)
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Lipca 2007, 10:16   

Świńtuchy.
A na co teraz zwraca się uwagę kupując sprzęt? Dalej podstawą jest pasmo przenoszenia czy jest jakis inny dynks? Czy kupując sprzęty dalej studiuje się wykresy całego pasma (od 20 hz do 22 kHz?)
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipca 2007, 11:07   

Ja w domu jechalem na amplitunerze Unitry. Nazwy serii nie pomne. Ale staroc byla. Zaluje ze nie wzialem zesoba. Sprzet nie do zajezdzenia. Jakosc taka sobie, ale moglem robic z nim co chcialem i nie balem sie ze go spale.
Edit: znalazlem:Unitra AT 9100
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Lipca 2007, 13:38   

Obecnie kupując sprzęt ja zwracam uwagę na cenę. ;) Ta Yamaha, o która pytałem chyba jest najtańszą. Jednocześnie jest to nowy model. Ponadto kiedyś ktoś polecał mi sprzęt audio Yamahy.

Ale audiofile pewnie na studiowaniu wykresów raczej nie poprzestają. Dla nich teoria zresztą ma małe znaczenie. Najważniejsze jest rzeczywiste brzmienie.

BTW, obecnie mam wzmacniacza Radmora - 5102-TE. Ale zaczyna mnie poważnie irytować...
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 08:22   

Końcówki mocy przesterowują się z czasem? To byla częsta przypadłość.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Lipca 2007, 08:27   

A jak to się objawia?
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 08:29   

Po pewnym czasie (radiator się nagrzewa) słychać czasem trzaski w tle, moga pojawiać się szumy i zniekształcenia. Zaczyna się początkowo po dłuższym graniu, potem coraz szybciej. Czy to to?
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Lipca 2007, 08:51   

Nie. U mnie objawy pojawiają się zaraz po włączeniu i z czasem zanikają. Brzmi to tak jakby wzmacniacz nie przekazywał sygnału do głośników. Głównie lewego choć czasami do obu, ale nie jednocześnie.

Najgorzej jest przy małej głośności. Żeby uzyskać poprawne brzmienie muszę zwiększyć głośność. Wtedy obie kolumny zaczynają grać dobrze, przeważnie także po zmniejszeniu głośności. Ktoś, kiedyś mi napisał, że to prawdopodobnie wina wzmacniacza napięciowego.

Ostatnio objawy się nasiliły i dlatego myślę o kupnie czegoś nowego.
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 10:07   

Jak nie ma komu przejrzeć sprzętu to chyba tylko wymiana.
Ale, ale, to może być banalny potencjometr! Weź WD-40 i przez rurkę psiknij do środka potencjometru ruszając nim w trakcie. Możesz się zaskoczyć.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Lipca 2007, 10:25   

Gdyby to był potencjometr to czy problem nie powinien dotyczyć obu kanałów jednocześnie? U mnie często prawy gra dobrze, a lewy zaczyna dopiero jak głośność podkręcę.
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 10:49   

One sa chyba dwudrożne, tzn, dwie ścieżki mają drukowane, możliwe, że jedna się utleniła albo po prostu zabrudziła. Zresztą przyczyn może być wiele, praktycznie każdy tranzystor,a nawet głupi kondensator :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group