Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 20 - głosujemy do 5 sierpnia

And the winner is...
Ż&Ż Dokąd podróżował Jonasz
13%
 13%  [ 4 ]
Kres Książka dla każdego
40%
 40%  [ 12 ]
Cebula Prognozą w płot
33%
 33%  [ 10 ]
Ziemiański Dlaczego jestem kobietą
3%
 3%  [ 1 ]
Dworak Credo, quia absurdum
6%
 6%  [ 2 ]
O&M Wywiad
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 12 Lipca 2007, 08:29   

Ż&Ż Dokąd podróżował Jonasz - nie wiem dokąd podróżował :? , nie doczytałem :| , jakoś tak mało mi podchodzi ten cykl, ale to chyba dlatego, że nie cierpię formy rozmów w publicystyce. Przez to nie mogę zabrać się do Imago, lezy sobie i czeka :)
EDIT: doczytałem, panowie prowadząc dialog sparodiowali Rejs, narzekając na jakość dialogów w literaturze :bravo

Kres Książka dla każdego - głupoty Kres pisze. Jak można namawiać ludzi do olania logiki utworu, tym bardziej, że samemu nad ta logiką 20 lat się przesiedziało. albo Kres zdziadzał, albo miał w trakcie pisania ZNP tudzież zatwardzenie :wink: Ale pisze wspaniale, czyta się i czyta, mógłby pisać o obieraniu ziemniaków i technice trzymania noża w trakcie obierania, a ja bym czytał i czytał :D

Cebula Prognozą w płot - Baron to taka pszczółka co to z kwiatka na kwiatek, niby nic odkrywczego, ale inne spojrzenie daje. Chciałbym na przyszłośc poczytać więcej o badaniach podstawowych, bo temat został polizany a warty jest konsumpcji :D Nich ma tego punkta :D

Ziemiański Dlaczego jestem kobietą - nie wiem dlaczego Ziemiański jest kobietą, może dostał okres? Wysilony tekst pisany na siłę na luzie.

Dworak Credo, quia absurdum - sens to ma, ale nie podchodzi.

O&M Wywiad - jak ja nie cierpię wywiadów :? :wink:
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Lipca 2007, 15:07   

Ziemiański ma punkt odemnie, Ż&Ż oraz Kres na wysokim poziomie ale zwycięzca jest jeden :wink: .
Wywiad w porządku, pozostała publicystyka... jak dla mnie niestrawna.
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Lipca 2007, 15:19   

Ziemiański - drętwo...
ŻiŻi - za dużo wykrzykników i już za dużo tego wywiadu. mógłby się wreszcie skończyć, bo ciągle o tym samym.
Kres - cały czas to samo, me, me, me and the gimmie gimmies
O vs. M - no dobra, wywiad, jak wywiad
Dworak - recenzja jak recenzja, sprawy nie znam

tak więc punkt idzie jak zwykle do barona13.
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Tower 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: W-wa
Wysłany: 23 Lipca 2007, 16:26   

joe_cool napisał/a
Ziemiański - drętwo...
ŻiŻi - za dużo wykrzykników i już za dużo tego wywiadu. mógłby się wreszcie skończyć, bo ciągle o tym samym.
Kres - cały czas to samo, me, me, me and the gimmie gimmies
O vs. M - no dobra, wywiad, jak wywiad
Dworak - recenzja jak recenzja, sprawy nie znam

tak więc punkt idzie jak zwykle do barona13.



To klasyczne dorabianie ideologii do kawałaka ciała. Podobają ci się felietony Barona? No, to głosuj na nie, ale czy musisz robić z pozostałych autorów publicystyki niezdolne niemoty? W gruncie rzeczy do tego sprowadzają się twoje stwierdzenia. Moim zdaniem przesadzasz. Czy koniecznie trzeba przypiąć innym "łatkę", aby pochwalic swojego wybrańca? :evil:
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Lipca 2007, 16:36   

ależ Tower, mogłabym napisać jednym słowem, na kogo głosuję, ale Ojciec Redaktor się potem czepia, że zbyt lakonicznie :wink:
i wcale nie dorabiam nikomu "łatki", tylko wyrażam moją opinię o tekstach. skrótową opinię, przyznaję, ale żeby to interpretować w Twój sposób - czyli że jak napisałam 'drętwo' to znaczy, że Ziemiański jest niezdolną niemotą, to też jest przesada :shock:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Tower 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: W-wa
Wysłany: 23 Lipca 2007, 16:53   

OK! Trochę przejaskrawiłem :D Ale popatrz na swego posta... Można go przeczytać i w taki sposób: Ziemiański - słabizna, Ż i Ż - jeszcze większa słabizna, a w dodatku chyba skleroza, bo gadają o tym samym (wcale tak nie uważam), Kres - monotematyczna słabizna, O vs. M - nic takiego, Dworak - nie wiem o co chodzi więc tym gorzej dla niego i... tylko baron jest wspaniały (niezły jest to prawda :D )!
Jestem ciekawy czy naprawdę tak uwazasz (masz oczywiście prawo), czy to tylko myślowy skrót? Chodzi mi o to, że zawsze mam wątpliwości jeśli jest tylko jeden wspaniały. Bardziej wierzę w to, iż wspaniałych jest kilku, ale punkt musi dostać tylko jeden z nich - najlepsiejszy :mrgreen:
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Lipca 2007, 18:53   

no cóż, wiem, że moje skróty myślowe bywają momentami zbyt skrótowe :oops: zwłaszcza jak piszę ukradkiem w pracy (tak, ukradek jest nie tylko do kramienia ;P: )
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 26 Lipca 2007, 09:13   

Ż&Ż Dokąd podróżował Jonasz - jak cały cykl nie bardzo mi podchodzi, tak ten odcinek wyjątkowo mi się spodobał. Mam nadzieję, że tendencja się utrzyma

Kres Książka dla każdego - gdy czytam ten cykl, to się czuję, jakbym miał za chwilę usiąść do pisania. Tym razem było podobnie, poruszyło moją wyobraźnię. Co do zagadnień merytorycznych się nie wypowiadam, gdyż nie czuję się wystarczająco kompetentny.

Cebula Prognozą w płot - ten cykl wyrasta na mój ulubiony. Poruszane tematy są dla mnie interesujące i podane w ciekawy sposób. PUNKT

Ziemiański Dlaczego jestem kobietą - nie ulega wątpliwości, że w ciągu minionego stulecia nastąpiło znaczne, nazwijmy to, "wyzwolenie" kobiet, z wszystkimi konsekwencjami tegoż, ale uważam, że tekst jest odrobinę przesadzony. Być może autor specjalnie trochę przejaskrawił temat, ale jakoś całość do mnie nie przemawia.

Dworak Credo, quia absurdum - ciekawa recenzja, nie czytałem jednak książki, trudno mi się zatem odnieść do zarzutów wobec pana Lema

O&M Wywiad - miło czasem poczytać, co tam u kogo słychać. I tyle :)
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Lipca 2007, 12:34   

W tym miesiacu zdecydowanie publicystyka mi nie podeszla. Zaglosowalem na Kresa za styl, reszta kompletnie mi nie podeszla. Wiem, ze Nurs chcial obszernie, ale moze sie bardziej przy opowiadaniach wykaze, bo co tu napisac o publicystyce, ktora w polowie juz tak nudzila, ze musialem sie szczypac, zeby nie zasnac.

Chociaz niesprawiedliwie mowie, ze cala. Wywiat z Mastertonem przeczytalem z zainteresowaniem. Orbit dobre pytania zadawal, chociaz Masterton bardzo dyplomatycznie odpowiadal, a przez to niezbyt ciekawie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group