Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamki, twierdze i inne miejsca
Autor Wiadomość
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 6 Czerwca 2007, 22:45   

Woda pochodzi ze zrodel znajdujacych sie na terenie biskupiej rezydencji (od ktorych zreszta wziela sie nazwa miasta Wells - czyli zrodla). Fosa otacza caly palac i jest dosyc gleboka - w sierpniowy Bank Holiday odbywaja sie tam zawody "w wioslowaniu na byle czym" :wink:
A tu
i tu i jeszcze tutaj
- ruiny zamku w Nunney kolo Frome. Tez otoczone fosa, choc na obrazkach nie widac...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Czerwca 2007, 10:36   

Jak ktoś będzie miał kilka dni na Czechy, to polecam nawet w zamian Pragi zobaczyć Cesky Krumlow i Hlubokę.

Krumlow jest chyba jedynym miastem w zasięgu jednodniowej podróży, zachowanym w formie nietkniętej od średniowiecza.



Równie niesamowity jest górujący nad miasteczkiem potężny zamek



Tam jest chyba wszystko na miejscu, całe wyposażenie, meble, no wszystko.

Ale prawdziwie zaczarowany jest zamek Hluboka:



I jeszcze tu:



Właścicielem jest (na ile zrozumiałem przewodniczkę) ostatni potomek Orlickiej gałęzi rodu Shwarcbergów - obecny minister spraw zagranicznych Czech. Tam to dopiero jest wszystkoi zachowane, a ze zbrojowni to mógłbym przez dwa tygodnie nie wychodzić, mają nawet husyckie bombardy, ech zresztą czego to nie ma tam w kilku salach:



 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Czerwca 2007, 10:54   

Cytat
Ale prawdziwie zaczarowany jest zamek Hluboka:


O jaaaaaaa, chcę taki!
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Czerwca 2007, 10:57   

Masz chyba szansę, musisz się machnąć za minista :mrgreen:
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 20:16   

Rafał napisał/a
w formie nietkniętej od średniowiecza.


tylko kilka razy przebudowany i kilkanaście odrestaurowywany.
_________________
...
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 23:21   

Ale fajne! A ja wlasnie dostalam legitymacje English Heritage i licze na to, ze jak moj malzonek wreszcie bedzie mial chwilke wolnego to tez wezmie mnie do paru fajnych zamkow!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 08:42   

ocset, wklepie zatem przewodniczce :wink:
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 20:44   

zamieszczenie tych fotek na forum nie narusza copyright?
_________________
...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Czerwca 2007, 15:55   

A co to jest copyright?
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 24 Czerwca 2007, 18:00   

Bez zgody właściciela nie można dysponować fotkami, grafikami, tekstami.
_________________
...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 25 Czerwca 2007, 07:41   

A jakiś konkret? Przepis, wykładnia? Hm? czy tak po prostu sobie gadamy żeby język (palce) się nie zastał?
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 26 Czerwca 2007, 19:21   

Jest coś takiego jak Ustawa o prawie autorskim. Według niej nie możesz zamieścić na stronie www lub forum, fotografii lub innego utworu, bez zgody właściciela.

Złamałeś prawo.
_________________
...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Czerwca 2007, 08:07   

Pokaż mi. Serio, jak cos się pisze to powinno brać sie za to odpowiedzialność, bo można wyjśc czasami na idiotę. Proszę jeszcze raz podaj podstawę prawną swoich rewelacji :D
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 27 Czerwca 2007, 09:24   

http://www.prawnik.net.pl/pwi/faq6.htm

Cytat

Czy mogę wykorzystać znalezione w sieci zdjęcia, ilustracje, gify na własnej stronie internetowej.

Podstawa prawna: prawo autorskie

Zgodnie z art. 1 prawa autorskiego każdy twórczy przejaw działalności człowieka o indywidualnych charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, stanowi utwór i podlega ochronie przewidzianej w ustawie. Nie ma przy tym znaczenie jego wartość, przeznaczenie i sposób wyrażania. W związku z powyższym większość znajdujących się w sieci różnego rodzaju zdjęć, ilustracji, elementów graficznych itd., będą to utwory w rozumieniu prawa autorskiego i z tego tytułu będą podlegać ochronie na zasadach określonych w ustawie. Samowolne skopiowanie ich i umieszczenie na własnej stronie internetowej będzie stanowiło naruszenie prawa autorskiego.
_________________
...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2007, 10:09   

Ale jak te zdjęcia są podpisane nazwą strony internetowej, to chyba wiadomo skąd są, prawda? To tak jakby linka wysłał, tylko nie trzeba na niego klikać.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Czerwca 2007, 10:36   

IGNORANTIA IURIS NOCET

OSCET czytaj uważnie:

Po pierwsze zgodnie z twoim tokiem rozumowania złamałeś właśnie prawo bo opublikowałeś cudzy utwór (cytat) zapewne bez zgody jego autora. Propunuję żebyś na siebie czym prędzej doniósł :D

Po drugie, zakładając na moment, że tekst odnosi się do mojego przypadku musisz jeszcze udowodnić, że strona forum SFFIH nalezy do mnie.

A tak całkiem na serio popatrzcie na zapisy ustawy:

Cytat
Art. 5.
Przepisy ustawy stosuje się do utworów:
1) których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim

Cóż, autor nie jest obywatelem polskim :(
Cytat
Art. 4.
Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego:
4) proste informacje prasowe.

strony internetowe zgodnie z prawem prasowym są prasą, a ich twórcy i prowadzcy sa dziennikarzami. Można zatem opublikowane proste informacje prasowe powielać dowolnie. :D
Cytat
Art. 25.
1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:
1) już rozpowszechnione:
c) aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie,

To jest chyba najmocniejszy cios w twoją teorię :twisted:

Jakieś wątpliwości?
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Czerwca 2007, 14:43   

Zamek w Habendorf obecnie Owiesno, dwa rzuty kuflem od mojej hacjendy:
Tak wygląda z drogi, jest wkomponowany w stawy, kiedyś zapewne fosa była również zalana wodą.

Podchodzimy pod portal wejściowy i widzimy ogrom zniszczeń:

To nazywa się zagospodarowanie ziem odzyskanych. W latach 45-49 pałac błyszczał i lśnił. Był w 100 % wyposażony. Oglądałem kilka zrabowanych fantów z pałacu po okolicznych domach we wsi – niesamowite dzieła sztuki. Ale nikt się nie wychyli bo trochę strach, trochę wstyd. Tak widać z boczku:

Jak skończyło się rabować tfu, chciałem rzec ratować meble i bibeloty to można było zacząć ratować deski z podłóg i belki stropowe, co się będzie marnowało wraże, niemieckie, wrogie klasowo dobre na opał drewno. W końcu co można było zagospodarować, zagospodarowano, kto co chciał to sobie brał. Następny boczek:

Na koniec zostało trochę więźby dachowej, wystarczy zrobić małe ognisko na poddaszu, fajnie się będzie palić. Za łebka łaziłem po podziemiach pałacu, szukałem skarbów, to był niesamowity plac zabaw. Teraz jest nowy właściciel, fundacja zamek Chudowa, próbują cos robić, ale z takim czymś ciężko jest cokolwiek sensownego zdziałać:

Jest to unikatowy zamek zbudowany na planie koła, budowla obronna, potem rezydencja. Bardzo wysokie progi. Początki zamku mają związek z komandorią templariuszy. Ale te zniszczenia to i tak betka w porównaniu z traktowaniem zabytków przez władze państwowe, które wiele, wiele podobnych obiektów rozebrały do cna w celu pozyskania doskonałego materiału na odbudowę Warszawy. Wg zasady Niemcy zniszczyły, z niemieckiego materiału za karę odbudujemy. Cóż, a kto niby teraz tu mieszka? Tak na boku, właściciel zamku nazywał się Sandrecky, wcześniej Piasecki. Typowo niemieckie nazwisko.

Stronka na której jest więcej fotek:
http://owiesno.republika.pl/
Che, che, ale czad, ktoś pozamieniał zdjęcia na stronie i powstawiał jakieś prywatne, zaraz poszukam innej strony :mrgreen:

Ta lepsza:
http://www.hm.pl/zamki/zamki/owiesno.html
a ta niemiecka (ciekawa strona prowadzona przez wypędzonych - rewelacyjne teksty piszą dawni mieszkańcy, jakby komuś się chciało poczytać po niemiecku):
http://langenbielau.de/Se..._habendorf.html
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Czerwca 2007, 14:53   

Piękne zdjęcia. I piękne miejsce. A jak się pomyśli o tym zniszczeniu, nóż się w kieszeni otwiera.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Czerwca 2007, 15:52   

Oj tak. W Reszlu podobno całą dzielnicę rozebrali - gotycką? Co piszę, jakie podobno.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Czerwca 2007, 16:19   

Mi jest dodatkowo smutno, że to były decyzje komunistycznych buraków rodem zza wschodniej granicy, a ludzie pamiętają, że to na odbudowę Warszawy rozebrano im pół miasta. To piękniejsze pół. No i wina spada na nieszczęsną Warszawę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 5 Lipca 2007, 21:09   

n/t
_________________
...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Lipca 2007, 10:07   

Ktoś gdzieś pytał, czy można znaleźć średniowieczne przedmioty chodząc po polu;
Cytat
Dolnośląscy policjanci odzyskali zabytki archeologiczne z okresu I – XV wieku, pochodzące z wykopalisk na terenie powiatów jaworskiego i dzierżoniowskiego. Ich wartość trudno w tej chwili oszacować.

Policjanci przeszukali kilka mieszkań na terenie powiatu jaworskiego i dzierżoniowskiego. Znaleźli w nich wiele zabytkowych przedmiotów, m.in. 288 starych monet rzymskich i denarów pochodzących z I, II, X i XI wieku, 16 ostróg średniowiecznych, 3 średniowieczne sierpy, 16 fragmentów ceramiki starożytnej,średniowieczne kliny, noże, grot, klamrę i ozdobę. Ponadto policjanci zabezpieczyli 5 urządzeń do wykrywania metalu. W tej sprawie przesłuchano 5 osób. Wśród osób, u których znaleziono zabytkowe przedmioty było dwóch historyków, w tym nauczyciel historii oraz funkcjonariusz policji.

Więcej:
http://www.radio.wroclaw.pl/index.jsp?art=70965



A tak wygląda twierdza srebrnogórska z góry.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 17 Lipca 2007, 16:31   

W wątku o trunkach wspomniałem o zamku templariuszy, słowo się rzekło...

Jedziemy nad morze drogą nr 163, przejeżdżamy przez Czaplinek i najpierw oczom naszym ukazuje się tablica informacyjna (!) a potem już sam Zamek Drahim, jakże niesłusznych dziś templariuszy :twisted: :D

Info tutaj

Kilka fotek poniżej :)




_________________
Wysłano z Atari
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:36   

Kurczę, za wiele z niego nie zostało :? Jak to jest, na południe (Czechy) zamki stoją jak malowane, w Helmutach takoże, a u nas została taka bida z nędzą. Chyba ten bitny charakter narodowy :D
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:46   

Rafał, i tam, przesadzasz. Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim ślicznie się zachował. Bolków też niczego sobie i nasz Otmuchowski też stoi. Uszczerbku doznał kiedy zmienił się kustosz. Zamienił zamek na marny hotel i zniszczył ślicznego rycerza na koniu, który był ułożony z kamieni. Z dziedzińca to wyglądało jak porozrzucane głazy, a dureń nie wszedł na wierzę i nie dojrzał tego cudu. Całe szczęście nie rozebrał ślicznej studni tatarskiej, która jest połączona podziemnym przejściem z naszym Paczkowskim Kościołem warownym. Zapraszam na południe. Mamy tu naprawdę co zwiedzać :D
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Lipca 2007, 10:39   

Phi, zamek w Kamieńcu to zdaje się XX wiek, to cóż to za zamek, większa chałupa za spory grosz. "Ocalał" po wojnie dlatego, że Grundmann przerobił go na składnicę dzieł sztuki (zdaje się, że obrazy Matejki stamtąd pochodzą) i dlatego jak Ruscy wleźli tam z butami to i wyjść długo nie chcieli. Bolków to jedna wieża i mury, mury, a mury runą, runą, runą .. jak pisał wieszcz tak sie i stało. Otmuchów to bardziej rezydencja biskupia była, chociaz też warowna, ok. Ale w pasie przygranicznym z Czechami zamków było jak rodzynków w babie wielkanocnej. Praktycznie zamek z zamkiem się widział. Po 70% z nich pozostały jedynie nazwy geograficzne :?
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 11:15   

Rafał, ruiny, owszem, ale piękne ruiny :mrgreen: No i templariusze!
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Lipca 2007, 11:25   

No! :mrgreen:

Kiedyś sie ruszę i pogrzebię w archiwach i z wykrywaczem w ręku pokopię tu i tam :mrgreen:
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 11:42   

Słowem zostaniesz Panem Samochodzikiem :mrgreen: Moment, miałem gdzieś fotkę ze słowiańskim grodziskiem w Mielnie z ubiegłorocznej wyprawy. Jak znajdę to zapodam.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Lipca 2007, 09:14   

A propos dewastacji powojennej, na swoim lokalnym forumku mam ciekawą wypowiedź pana z pierwszego rzutu repatriantów.
Cytat

Nie ma się co dziwić ,że zniszczenia były tak wielkie .Skoro nasz status wobec prawa między narodowego,był taki że Polska tutaj tylko czasowo administruje.Więc jako administratorzy zachowywaliśmy się jak Hunowie.Niszcząc wszystko co niemieckie,bo w razie gdybyśmy musieli opuścić te tereny lepiej Niemcom nic nie zostawić.Doktryna tamtych czasów była taka że to co budujemy ma przetrwać nie więcej niż 25 lat. Mimo wielkich haseł o powrocie na ziemie odzyskane. Może ktoś wie kiedy niby to utraciliśmy te ziemie? Bo logika mówi że żeby coś odzyskać trzeba najpierw utracić.Ato że te ziemie znalazły się najpierw w rękach Czeskich a potem Niemieckich według tamtych praw dziedziczenia i łączenia ziem książęcych było całkiem legalne. W 1945 r. Rosjanie dobrze znali nasz status na Dolnym Śląsku. Dlatego niszczyli i grabili co popadnie. Poco spalili Kamieniec Ząbkowicki,wiedzieli że to nie będzie Polskie. Aż do czasów Mazowieckiego kiedy to podpisał traktat z Kolem o wyrzeczeniu się przez Niemcy tych terenów. W taki to prosty sposób pewnego dnia obudziliśmy się z ręką w nocniku.No i dzisiaj mamy stan taki, na jaki pracowaliśmy tak wydatnie przez te lata administrowania.Gdybyśmy szanowali wtedy cudzą własność, dzisiaj mielibyśmy tyle pięknych budynków,i przepięknych pałacyków. Ale z drugiej strony cośmy sobie użyli, tośmy sobie użyli.

Bardzo, bardzo trudno jest mi to zrozumieć. Chyba własnie zaistniała przepaść dziejowa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group