Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Magda Kozak
Autor Wiadomość
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 13:26   

Hauer:
Cytat
Madzik,
Juz wiem skad te ifrity w PL. Oczywiście podstawowe założenie scenariusza ze w ogóle istnieja przyjałem bez zastrzeżeń. Troche mi nie grało ich arabskie pochodzenie, pomyslałem sobie to w słowiańskiej mitologii juz nie ma nic odpowiedniego? teraz juz wszystko jest całkiem jasne.

No to ze mną jest dokładnie tak samo. Przepraszam za zbędne patriotyczne uniesienie;-), teraz już rozumiem.
Hmm, kiedy by się wreszcie wziąć za tego Nocarza...
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 15:42   

Hmm. Odwiedziłem stronę (bardzo ładna i klimatyczna, gratulacje). Zanim zaczną się jakieś dziwne dyskusje na temat mojego nicka... Protestuję! :D

#1 Nie nazywam się Jerzy Arlecki.
#2 Cała reszta historii też do mnie nie pasuje!
#3 Mój nick... W sieci gdzieś od 1999 roku ;) Żeby było śmieszniej, to imię postaci do RPGa Wampir:Maskarada, która jest ghulem zabijającym wampiry na zlecenie innych wampirów :D . Na szczęście (?) wyrosłem z wampirów i popadłem w cyberpunka.

Oczywiście nie piszę tego tutaj teraz, żeby rościć sobie jakiekolwiek prawa do czegokolwiek, tylko po prostu sam zbieg okoliczności jest rozbrajający :) .

A przy okazji chciałem serdecznie podziękować Madzikowi za reakcje moich znajomych czytających SFFH. "Co ty robisz w opowiadaniu, stary?", "Fajnie, to twoja znajoma o tobie pisze?" etc :)

Więcej takich medialnych inicjatyw, a nie będzie się trzeba martwić o czytelnictwo w narodzie. :bravo
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 22:25   

Cynglarzami Madzik po raz kolejny udowodniła, ze jest fachowcem od krótkich form literackich. :bravo Tekst bardzo spójny, dobry stylowo, świetnie się czyta,krótko i na temat bez zbędnych słów,obrazowo i plastycznie autorka przedstawia nam historię cynglarek i ich nauczycieli.Opowiadanie dołujące, to fakt, tym bardziej, ze kobiety zostały tu sprowadzone do roli nieświadomego narzędzia w rękach mężczyzn.Zdeczko wkurzające rzekłabym. :evil: Jestem kobietą, więc taka wizja średnio mi się podoba. :twisted: No i ten finał.Kolejne mięsko armatnie, kolejne "ochotniczki' namierzone...Dołujące bo wiemy, ze zawsze kończy sie tak samo. :? Właśnie ta nieuchronność losu jest taka przygnębiająca.Pociesza mnie fakt, ze panowie wykazują jakieś uczucia wobec swych podopiecznych, czego dowodem jest krzyk Staszka w kulminacyjnym momencie. :wink: Tylko, że co z tego?Niczego to przecież nie zmienia."Show must go on..."

Bardzo mi sie podobało.Lubię takie teksty.Poproszę o więcej. :bravo
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 22:43   

...a czy Staszek ja kochał czy tylko motywował?

:wink:

...wiem, wkurzajacy jestem.
 
 
 
Yeri 
Sky Captain


Posty: 190
Skąd: katowice
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 23:27   

Jesteś Hauer,jesteś :D Żartuję oczywiście :wink:
A odpowiadając na Twoje pytanie-no kochał ją Staszek,tak samo jak wiele poprzednich,i dlatego miał najlepsze wyniki ze wszystkich.I dlatego nie chciał się od razu pochwalić wyszkoloną Cynglarą,i dlatego psycha mu siadać zaczęła.Tak to widzę i uważam za mistrzostwo,brawa dla Autorki :bravo
_________________
Hej,dlaczego nie mogę wstawić swojego zdjęcia jako avatarka?

Sprzymierzeniec Hauera;)
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 11:26   

Hauer napisał/a
...a czy Staszek ja kochał czy tylko motywował?

:wink:

...wiem, wkurzajacy jestem.


Nie pozbawiaj mnie złudzeń! :evil: Sadysta! :(
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 22:45   

soryyy. Na pewno ją kochał. Dlatego ją chronił. Jednak poswięcił ją dla dobra ojczyzny. Prawdziwy bohater. Wcale nie myslał o sobie. I nawet nie rozpaczał jak jakis mazgaj. Od razu rzucił sie w wir walki o nasze bezpieczeństwo.
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 16:00   

Wiesz jak tak czytam te Twoje ironiczne teksty, to dochodzę do smutnego wniosku, ze ani Staszek ani żaden z cynglarzy nie kochał swej podopiecznej czyli faceci to świnie i manipulatorzy. :evil: Chyba, ze Ty tylko tak z przekory napisałeś bo w sumie uważasz inaczej. :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
deSAD 
Jaskier


Posty: 50
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 16:45   

Tak półżartem:

Ten teks jest typową feministyczną propagada mającą na celu pokazanie jak niedobra mencyzna wykożystuje za wszelka cena niewinna kobieta. Gra na jej uczuciach niczym wirtuoz na skrzypkach,a po "konsupcji" ją zabija.

Tak na poważnie, bardzo podobała mi się scena łóżkowa. Wiem jestem facetam i niestety nic na to nie poradze. Jak to sie mówi.. facet rozumuje ........... oczami.

Bardzo mi się podaba styl pisania Pani Madzi. Jeżeli nie jestem w stanie oderwać sie od czytania przed końcem to oznacza tylko jedno, a mianowicieto, że bardzo musi mnie wciągnąć, co miało miejsce i tym razem. Ciekawy pomysł i prowadzenie.
Bardzo mi się podobało załamamie "guru" pod koniec. Widać, że mimo wsystko jest tylko człowiekiem.

Pozdrowionka.
_________________
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej:)
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 20:31   

Cytat
Chyba, ze Ty tylko tak z przekory napisałeś bo w sumie uważasz inaczej
Oczywiście, ze z przekory.
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 16:44   

Wiedziałam! :mrgreen: :bravo
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Pablos 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Mała wieś
Wysłany: 19 Maj 2006, 10:48   

Wreszcie i ja stałem się posiadaczem książki. Najwyższy czas. Doskonała rozrywka, świetni bohaterowie (zwłaszcza Okruszek :wink: ). Tak długo czekałem aż się powieść ukaże, potem aż znajdę gdzieś złotówki na nią, że teraz z radości że już ją mam strzeliłem sobie nieśmiertelnik z okładki 8)
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2006, 20:30   

Okruszek rulez :mrgreen:
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 24 Maj 2006, 15:13   

Z opóźnieniem. :wink:

Cynglarze dobrze napisane, dynamiczne i z niebanalną fabułą.
Socjotechnika w imię patriotyzmu :wink:
Podobało mi się. :mrgreen:


Zastanawiałem się nad końcówką opowiadania.
Z jednej strony cierpienie mężczyzn po stracie swoich podoopiecznych, ból, zniechęcenie... za chwilę jednak są gotowi do dalszej indoktrynacji i kolejnego zaangażowania emocjonalnego :?
Hmm... stereotyp ?
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 19:34   

Kto chce zobaczyć zdjęcie usmiechniętej Autorki na targach książki, polecam stronę Fabryki :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 20:22   

A może na żywca, z tego co pamiętam to jest na liście gości Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.
 
 
flamenco108 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Osada rodu Wrsz
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:25   

Skoro jest okazja dołączyć gratulacje dla Autorki, to się dołączę. Książkę nabyłem drogą kupna jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Zacząłem czytać wieczorem w poniedziałek, w Święto Mira i Truda. Skończyłem wieczorem dnia następnego.

RE-WE-LA-CJA

BOMBA.

Jeszcze mnie trzyma. Czekam na następną część.

Serdecznie dziękuję za kawał dobrej rozrywki.
_________________
Jak dziecko dzikie i nieokiełznane
Jedz mięso i bądź szalony
- Saraha
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 11:29   

flamenco108: miło Cie widzieć i dzięki za posta, ale na tym forum jest taki zwyczaj, że witamy sie w odpowiednim temacie. Przez resztki szacunku dla bliźnich :mrgreen: Zapraszam :D
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Czerwca 2006, 13:58   

Dopowiedz jeszcze, że chodzi o temat "Biją", bo się przywita w "Dzień dobry, cześć i czołem" :P
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 07:23   

Wywiad z Madzik można przeczytać TUTAJ
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 19:12   

To sobie poczytałam. :D Doktor Madzik pisze i nie zamierza przestać i to jest dobra wiadomość. :mrgreen:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Lipca 2006, 14:19   

Pisarko Kozak! Ale z siebie durnia zrobiłem - w Nidzicy byłaś w zasięgu bezpośredniego rażenia a ja nie wziąłem od Ciebie autografu. Trochę rozproszony byłem... hihi No nic, mam nadzieję następnym razem naprawić błąd.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Madzik 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Lipca 2006, 20:46   

Kruku Siwy!
Nic straconego, pisarka Kozak jeszcze swą drżącą starczą ręką pióro utrzyma i stosowny autograf na życzonym dziele złoży.
Nastąpi to albo dnia 20.07.06. (przyszły czwartek) w Empik Megastore na Nowym Świecie, albo też na samym przenajjaśniejszym Polconie A.D. 2006 - o ile tylko Waszmość w którymkolwiek z miejsc powyższych pojawić się raczysz :D
_________________
Arma virumque cano
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 12 Lipca 2006, 08:59   

Droga kuleżanko po piórze. Owszem rece Ci drżały ale chyba ze zmęczenia (konwenty bywają męczące hihi) a nie ze starości. Zrobię Ci za publiczność w Empiku i uzyskam (mam nadzieję) rzeczony autograf. Zdrówka i Po.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lipca 2006, 10:14   

Cholera, akurat w tym tygodniu nie bedzie mnie w wawie :(
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Madzik 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Wawa
Wysłany: 12 Lipca 2006, 16:06   

Niniejszym melduję zakończenie pisania "Renegata" :D

Teraz redakcja, korekta, grafika, skład, druk... Na jesieni kniga powinina być w księgarniach.

Ale ostrzegam, kończy się wrednie, żeby nie było ;)

Zabieram się za trzeci (i, na szczęście, ostatni) tom...
_________________
Arma virumque cano
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Lipca 2006, 17:28   

Cześć królewno :D
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Lipca 2006, 09:38   

Hmm... To chyba najwyzszy czas, zeby wreszcie zaopatrzyc sie w tom pierwszy w takim razie.

Pytanie: czy fabula zostala od samego poczatku pomyslana jako trzyczesciowa (cos jak Wladca Pierscieni, ze w zasadzie to jedna ksiazka w trzech tomach), czy to sa kolejne kontynuacje?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Madzik 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Lipca 2006, 10:55   

Wysoka Komisjo!
Zeznaję uczciwie, że z nikczemnym zamiarem podzielenia opowieści na dwie lub trzy części nosiłam się od samego początku. „Nocarz” jest zaledwie wstępem tudzież przygotowaniem pola walki. Prawdziwa masakra dopiero nastąpi... ;)
_________________
Arma virumque cano
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lipca 2006, 11:00   

Chyba jednak uda mi się dotrzeć w czwartek do EMPiKu. (przesunąłem wyjazd) :) Prosze o przemyślenie ciekawej dedykacji dla darkao :)

BTW, gratuluję nominacji!
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group