Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 18

Podobały się nam :
Robert M. Wegner - Przebudzenie
42%
 42%  [ 53 ]
Andrzej Kozakowski - Dies Irae
1%
 1%  [ 2 ]
Emma Popik - Spełnione życzenia
8%
 8%  [ 11 ]
Marek Starosta - Orzeł
7%
 7%  [ 9 ]
Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
3%
 3%  [ 4 ]
Artur T. Korczyński - www.ghost.com
2%
 2%  [ 3 ]
Ela Graf - Ethnica II
33%
 33%  [ 42 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 124

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2007, 20:23   

Literówka IMO.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Maj 2007, 00:18   

No to jedziem z tym koksem - ciekawe co jeszcze pamiętam, bo numer skoczyłem czytać ładnych parę dni temu.

Robert M. Wegner - Przebudzenie - No to pamiętam doskonale, ze szczegółami i dlatego między innymi dostaje ode mnie punkt. Opowiadanie doskonale wyjaśnia wątki z pierwszej części, poza tym autor udowodnił tym tekstem, że nie tylko potrafi snuć spokojne, klimatyczne opowieści ja kw pierwszej części, ale daje radę opisywać szybką, wartką akcję. Do tego dochodzi bardzo fajne zakończenie. WIELKIE :bravo :bravo za naprawdę świetny tekst

Andrzej Kozakowski - Dies irae - Tym razem nie zrozumiałem mistrza. Nic więcej nie umięm powiedzieć o tym tekście.

Emma Popik - Spełnione życzenia - Ciekawa wizja świata przyszłości, trochę przygnębiająca. W dużej części wydaje mi się całkiem prawdopodobna (jestem w stanie uwierzyć w rozwój ludzkiej głupoty, odsłonięte pośladki i maturę z czytania ze zrozumieniem). Ale nie pasuje mi jedna rzecz - nie potrafię sobie wyobrazić takiej nadwyżki pieniądza, żeby powstała klasa ludzi bezużytecznych. Ale i tak uważam to za tekst bardzo ciekawy, bo w mocno przerysowany sposób ukazuje problem działania państwa opiekuńczego.

Marek Starosta - Orzeł - dosyć ciekawa wariacja na temat pomysłu niesamowity sprzęt z przeszłości do wykorzystania w przyszłości. Szkoda tylko, że tak łatwo można się domyśleć zakończenia.

Szymon Wątorek - Pudełko zapałek - zaraz na początku stwierdzam, że tekst wyleciał mi z głowy, po pobieżnym przejrzeniu treści stwierdzam, że tekst mi się nie podobał. Ludzie wiedzą, że nadchodzi koniec i robią z tego powodu orgię i mini strzelaninę, hmm jakoś mi ten pomysł nie przypadł do gustu. Wiadomo, że ludzie dziwne rzeczy wyprawiają w sytuacji beznadziejnej, ale tym razem zachowania postaci wydają mi się niewiarygodne. Tekst ma w sobie niewykorzystany potencjał

Artur T. Korczyński - Ghost.com - Kolejna wersja rozmów ze zmarłymi. Pomysł dosyć interesujący choć eksploatowany na wiele sposobów. Podobało mi się rozwiązanie akcji, które nawet odrobinę zaskakuje.

Ela Graf - Ethnica II - Bardzo fajne i jakże odmienne opowiadanie sf w porównaniu z "Przebudzeniem". Pomysł ciekawy, wydaje mi się, że widzę w tekście nawiązania do serialu "Ziemia 2". Jako miłośnik SF i dobrego warsztatu z prawie czystym sumieniem daje punkt. Jedyne ale to mam do imion i nazw stosowanych przez starmenów. Skoro potomkowie rozbitków posługiwali się odrobinę zmienioną wersją języka, to po co mieliby wymyślać sobie imiona dziwne i na dodatek z apostrofami.

Gratuluję opunktowanym i życzę im dalszych sukcesów
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Maj 2007, 01:23   

Dzięki hijo, kto nastepny?
I nie zapominajcie o poprzednim numerze!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 1 Maj 2007, 17:02   

Patrząc na wyniki zdaje się, że dwa opowiadania deklasują konkurencję.

Wcale się nie dziwię. :)
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 1 Maj 2007, 23:35   

Nie byłbym sobą, gdybym nie zauważył, że coś gdzieś już było ;) Pomysł z ghost.com skojarzył mi się ze znakomitym filmem "Inni" :D

PS. Żeby nie było, że czepiam się autora czy zarzucam jakieś naśladownictwo - po prostu lubię doszukiwać się, skąd autor czerpał inspirację. Czasem trafiam, a czasem nie :)
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2007, 00:10   

to dość odległa analogia, IMO.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2007, 08:20   

Moje głosy na :
1. Robert M. Wegner - Przebudzenie
2. Emma Popik - Spełnione życzenia
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2007, 09:57   

Dzieki mawete.
Czy ktoś jeszcze doczytał nowy numer? Zbliżamy się do trzydziestki...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Stone D 
Tom Bombadil


Posty: 26
Skąd: ona
Wysłany: 2 Maj 2007, 16:29   

Przebudzenie - wszystko już zostało powiedziane.
Orzeł - należy wspierać debiutantów, zwłaszcza jeśli na tle konkurencji nie odstają. Także punkt na zachętę.

NURSie, czy deadline konkursu Howardowskiego został przesunięty dla wszystkich, czy tylko dla tych co prosili?
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Maj 2007, 20:28   

Przebudzenie-punkt.
Ethnica II też punkt.
Gdyby minusa można było przyznać, dostałaby go Emma Popik. BLEAH!
Reszta niestety zero punktów. Dostałby punkt jeszcze Orzeł, bo wśród debiutantów się wyróżnia IMO, tak że brawo dla Marka Starosty, :bravo :bravo , chociaż tyle zrobię żeby go wyróżnić.
 
 
M.Starosta 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2 Maj 2007, 20:41   

Dzięki wielkie!

I spóźnione podziękowania dla Anko!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2007, 21:30   

Dzieki StoneD, dzieki Krisu.
konkurs bedzie przedłuzony dla wszystkich. Szczegóły za moment.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
janek 
Frodo Baggins


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Maj 2007, 22:10   

To teraz ja.

Robert M. Wegner - Przebudzenie
Dokończenie jak zwykle nie dorównuje zawiązaniu... Poza tym ZŁE koncerny to nie jest mój ulubiony temat. Ale i tak punkt.

Andrzej Kozakowski - Dies Irae
Ale o co chodzi?

Emma Popik - Spełnione życzenia
Misisęniepodobało. No i ekonomia nie tak działa mimo wszystko.

Marek Starosta - Orzeł
Zaczęło się całkiem dobrze, a nawet poniekąd wciągnęło.
Flesz jest anachronizmem, a jeszcze w!ększym anachronizmem jest latanie na lotni przed wojną.
Największym problemem tego tekstu jest absolutny brak suspensu i zakończenia. No fajnie, latał, latał no i co z tego.

Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
Ale o co chodzi?

Artur T. Korczyński - www.ghost.com
Może być. Końcówka bardzo przypomina końcówkę Ubika.

Ela Graf - Ethnica II
Z braku lepszej alternatywy - punkt. Ale historie o żywych planetach opowiadano znacznie ciekawiej.
_________________
Pozdrowienia
Janek
Niech mnie diabli porwą!
Niech diabli porwą? To się da zrobić...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 2 Maj 2007, 22:15   

janek napisał/a
historie o żywych planetach opowiadano znacznie ciekawiej.

Czyli to jest to zakończenie, o którym inni coś pod nosem przebąkiwali! A mówi się, nie patrz do wątku, zanim sam nie przeczytasz...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2007, 22:29   

Dzięki janku.
Zapraszam do głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Maj 2007, 23:45   

Numer nienajgorszy, sporo plusów dwie wtopy.

Perzebudzenie Zdecydowanie punkt. Nie będę się rozpisywał. Robert ma świetny styl i świetną wyobraźnię. Jedno z najfajniejszych opek ostatnich czasów. Rasowa rozrywka. Niestety za krótko. Dla mnie to po prostu krótki, wprowadzający rozdział w którym poznaliśmy świat. Czas teraz opowiedzieć w tym świecie porządna, trzytomowa historię. Potencjał na co najmniej drugą Helikonię. Mam święte przekonanie, że nie jest to wyzwanie ponad siły.
Dies Irae Kandydat do punktu. Bardzo dobry szort Kozakowskiego. Strasznie nie lubiłem kiedyś jego twórczości, mierna była zwyczajnie. Ostatnio ukazują się jednak coraz lepsze utworu autora. Tak trzymać. Punktu brak jedynie z powodu limitów.
Spełnione życzenia Kandydat do punktu. Przyznam, że byłem uprzedzony. Zraziła mnie do siebie Emma recenzjami. Jeśli coś polecała to na bank było wiadome, ze polecankę trzeba ominąć szerokim łukiem. A tu zaskoczenie. Przesympatyczna, ironiczna powiastka. Szkoda tylko, że tak podobna do "Obywatelstwa..." ale mimo wszystko ma wyraźny własny styl. Widać coś wisi w powietrzu i artyści w podobny sposób postrzegaja owo coś.
Orzeł Pomysł ciekawy ale masa :!: rzeczowych i logicznych błędów
- dlaczego kraj potrzebuje bufetowego???
- uzasadnienie czemu to Polak ma oblatywać wielką tajemnicę i cud techniki głupawe kompletnie
- wielka tajemnica nie całkiem zbadana i leci na front???
- pojedynek z myśliwcem???
- konstrukcja tak nadzwyczajna, że Rosjanie nie potrafią jej skopiować a bohater sam naprawia zniszczone skrzydła
- po jaka cholerę Niemiec wogóle wzbija się w powietrze skoro zniszczona jest tylko jedna ciężarówka z konwoju?
- po jaką cholerę wiąże sobie pakunek na długiej lince zamiast przymocować go chociazby na plecach? przecież to kompletnie uniemożliwiło by sterowanie lotem nie mówiąc o jakimkolwiek utrzymaniu równowagi w locie
- jakim cudem bohater złapał linke dłonia skoro ta była unieruchomiona w skrzdle? a jeśli mógł złapać dłonia w skrzydle to po tak gwałtownym manewrze musiał stracić możliwość lotu i runąć w dół.
- praca pasem barkowym z połamanymi żebrami. Jasne. Może jeszcze kopał z półobrotu połamaną nogą? I wszystko jaste to pan Norris był a nie tam jakieś skrzydła.
- wylądował gdzieś na ośnieżonym polu wyjął mapę i już wiedział gdzie jest. To musiał być Chuck.
- lampa błyskowa też genialny pomysł
Tyle na szybko. po głębszej analizie jeszcze pewnie by się coś znalazło.
KO-SZMA-REK
Pudełko zapałek Druga wtopa. Zrozumiał ktoś tytuł? Życie jest jak paczka andrutów. Mówię wam: życie to pieprzona paczka andrutów. Może ktoś wytłumaczyć?
Zrobiliśmy imprezę, wymyśliliśmy, ze to koniec świata, bzykaliśmy się na okrętę, tylko piwa było mało. CO TO, BEEP, JEST? Opowiadanie fantastyczne?????
To mam następne: Poszliśmy na spacer, coś przeleciało, to na pewno UFO, Jadźka rzygała po kwasie. Koniec.
NURS Ty trzeźwy byłeś jak to puszczałeś do druku?
www.ghost.com ciekawe przedstawienie choroby psychicznej ale co to ma wspólnego z fantastyką?
Ethnica II punkt. Podziękowania należą sie Lemowi za inspirację, to ewidentne, ale elam zrobiła to po swojemu. Fajna historia, dobrze sie czyta. Fantastyka pierwsza klasa.

teraz sobie pocztam
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 3 Maj 2007, 23:47   

Lemowi?? :shock:
w zyciu z Lema przeczytalam chyba "bajki robotow"... ale niech ci bedzie, dzieki za pochwale... :)
inspiracja, jak juz ktos zauwazyl, byl serial Ziemia 2
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Maj 2007, 00:04   

elam, solaris jak w mordę pierwsze skojarzenie
i nie dziękuj za pochwałę tekstu
jeden już taki był a chyba drugi jest podobny i dziękuje każdemu po kolei
bleee, ochyda
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Maj 2007, 09:49   

Trzeźwy byłem, a co :-)
Dzieki fidel, co do Orła, rzuc okiem w wątek, conieco zrozumiesz z norrisowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Maj 2007, 10:12   

Co zaś się tyczy podziękowań, Fidel, to z mściwą satysfakcją poświęcę Tobie cały, osobny post. Bo zwyczajnie się czepiasz, mama nie uczyła, że w życiu trzeba być uprzejmym? Tak więc po twojemu, Fidel, bujaj się! :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Maj 2007, 11:13   

No to jazda! I poszły konie po betonie! :mrgreen:

Robert M. Wegner - Przebudzenie
Jak mówiłem przed miesiącem, PUNKT i :bravo za całość, bo inaczej nie sposób tego ocenić, IMHO. Część pierwsza nieco bardziej mi się podobała, ale to pewnie, dlatego, że utwór został podzielony na pół, wiem, wiem, inaczej zająłby prawie cały nr... i tu kłania się idea Wydania Specjalnego - a czy już mówiłem, że ja na to jak na lato. Nie wiem, co prawda czy Robweg byłby równie optymistycznie nastawiony, bo może kiedyś przerobi tekst na powieść, ale ja chętnie widziałbym Sen przedwiecznych jako samodzielny numer Wydania Specjalnego SFFiH; wyobraźcie to sobie: format B5, sztywny grzbiet, klimatyczna okładka stworzona specjalnie do danego utworu, słowem kioskowa wersja Żółtej Serii. Cacy, prawda? To może resztę postulatów wyłuszczę w odpowiednim wątku...

Andrzej Kozakowski - Dies Irae
Pofilozofujmy trochę, generalnie są trzy rodzaje opowiadań ze względu na ich objętość; short-story zwane popularnie shortami czy wręcz miniaturami literackimi (chociaż może to nie to samo :shock: ), króciaki na kilka stron i klasyczne long-story z rozbudowaną fabułą i dobrze zarysowanymi postaciami... no więc, mówiłem już, że nie przepadam za shortami. ;)

Emma Popik - Spełnione życzenia
Mocna rzecz. Interesująca prognoza konsumpcyjnego społeczeństwa przyszłości. Zręcznie napisana i dająca do myślenia.
:bravo

Marek Starosta - Orzeł
Polska wersja Kapitana Ameryki? Niezły pomysł, wunderwaffe i te klimaty to jest to. Ciut lepsze zakończenie by się przydało, ale ogólne wrażenie dobre, a rokujące nawet bardzo dobre. :bravo

Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
OK, z nerwem napisane, że tak powiem. Narracja taka "rozbiegana", sądzę, że to celowo zastosowany zabieg. IMHO udanie potęgowało to wrażenie ostatniej fety przed końcem świata.

Artur T. Korczyński - www.ghost.com
Internet i duchy - nastrojowe, dramatyczne, smutne - takie jak być powinno.

Ela Graf - Ethnica II
Ziemia 2 mi się podobała, no może nie tak jak Gwiezdna Eskadra ;) , ale jednak, więc tekst elam też przypadł mi do gustu, ciekawy pomysł, interesująca fabuła, fajnie nakreślone postacie, porządny styl, czyta się! :) :bravo

Punkt drugi wędruje do... ah trudny wybór: Popik, Starosta, Graf; maszyna losująca w ruch :arrow: Orzeł wylądował! :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
M.Starosta 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 4 Maj 2007, 16:10   

Dzięki wielkie, Adashi! :D

Fidel-F2 napisał/a
Orzeł Pomysł ciekawy ale masa :!: rzeczowych i logicznych błędów


Największy błąd polega na tym, że w opowiadaniu wspomniano (na szczęście bez znaczenia dla fabuły) o lotni a jak mi wyjaśnił janek lotni w tym czasie nie było. Głupio mi, ale na swoją obronę powiem, że dopiero zaczynam w tym fachu. Roszczę sobie prawo do zaliczenia kilku potknięć :P .

Fidel-F2 napisał/a
- dlaczego kraj potrzebuje bufetowego???


Opowiadanie, jak już podkreślałem jest utrzymane w konwencji komiksu o super-bohaterach. Spider-Man był flegmatycznym okularnikiem a Kapitan Ameryka szeregowcem ofermą.

Co do reszty Twoich uwag - ta konwencja rządzi się swoimi prawami. Wiele rzeczy, takich jak prawa fizyki i logikę trzeba nagiąć żeby w ogóle te historie opowiadać. Superman nosi majtki na spodnie a Kapitan Ameryka walczy na współczesnych polach bitew odziany w kolczugę i ze średniowieczną tarczą. Mimo to cieszą się niesłabnącą popularnością od ponad 50 lat. Co więcej, super-bohaterowie coraz śmielej przebijają się do filmu i literatury (najlepszy przykład to powieść The Amazing Adventures of Kavalier & Clay).

Oczywiście trzeba uważać, żeby z tym naginaniem logiki nie przegiąć :P . Po recenzjach w tym wątku śmiem twierdzić, że wielu czytelników przyjęło Orła życzliwie (za co jestem im bardzo wdzięczny) i czytali go bez przykrości. To znaczy, że całkiem nie przegiąłem. W przyszłości na pewno będę ostrożniej poczynał sobie z realiami historycznymi.

Gdybyś chciał podyskutować, zapraszam tutaj.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Maj 2007, 16:25   

Dzięki Adashi, a z tymi lotniami to IMO żaden problem, przeciez to nie Zeszyty historyczne, tylko SFFH.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Maj 2007, 00:54   

Witam! I od razu, bez dłużyzn...

Robert M. Wegner - Przebudzenie
Pamiętam, że w szkole przyjmowano +/- takie proporcje konstrukcji opowiadania: 10% wstęp, 80% rozwinięcie opowiadania, 10% zakończenie. Gdzie jest zatem (cenzura) 70% tego rozwinięcia? Taki potencjał niewykorzystany. Po prostu wstyd :!: :wink: A poza tym :bravo i PUNKT!

Emma Popik - Spełnione życzenia
Różnica z Obywatelstwem jest taka, że tutaj miejscem akcji są 4 ściany, a tam szeroki świat. Po dłuższym zastanowieniu PUNKT! ląduje tutaj, choć i poniższe 2 opki były rozważane.

Ela Graf - Ethnica II
Nie skojarzyłem źródła natchnienia, choć oglądałem ten serial, jeszcze zdaje się na "TV Rondo" i "Polonii 1" :) (albo wczesnym "Polsacie"). Opowieść zgrabna. :bravo

Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
A miał swój klimat ten tekst :) . Lubię taką narracje. Tylko ten tytuł i I akapit to z kapelusza wyciągnięty. Nijak się to ma do niczego, a najmniej do tekstu. Ale za całokształt :bravo tylko takie małe, jak dla dobrych shortów. Bo i minusy tekst ma, poza I akapitem, końcówka. Ten czworokąt trzech ich i ona, a fe ;) .

Marek Starosta - Orzeł
Nie podeszło. Takie te przygody z palca wyssane. Ja wiem, że konwencja i w ogóle, ale bez przesady. Zamiana bohater-komiksu (i to jeszcze z tak prostą i naciąganą historią) na tekst to zdecydowanie za mało, żeby opowiadanie zbliżyło się poziomem do absolutnego minimum. Raczej nie bronisz się wskazując na np. "Kapitana Ameryke" czy "Kapitana Żbika". Komiks to komiks i banały fabularne bronią się rysunkami. Próba wyciągnięcia samej treści fabularnej, dzieła nam raczej nie przyniesie. A też fabuła u Ciebie, delikatnie mówiąc, "średnia jest na jeża". Komiksy to też hobby kolekcjonerskie. Album zawsze można wyciągnąć i przerzucić strony ciesząc oko obrazkami niezależnie od fabuły. Do Twojego opowiadania wracać się nie będzie, a i w gablotce się toto nie zaprezentuje.

Artur T. Korczyński - www.ghost.com
Nuda, niestety. Ni to oryginalne, ni to ciekawe. Dziw, że tak krótki tekst, a tak nudzi. A kysz!

Wyróżnienie dla:
Andrzej Kozakowski - Dies Irae
Bo to taki właśnie ushort 8) . Tylko wyjaśnij mi proszę, jak można zatoczyć koło jadąc tylko w dół ?? Zaświaty mają kształt jakiejś ósemki? Czy może wraca się do poprzednich "za--światów", ale pełniąc tam jakieś jeszcze gorsze role niż poprzednio? :) :bravo że wpadło do głowy i szybko nie wypadło

To tyle ode mnie!
 
 
Soulless 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Maj 2007, 08:49   

Homer napisał/a

Andrzej Kozakowski - Dies Irae
Bo to taki właśnie ushort 8) . Tylko wyjaśnij mi proszę, jak można zatoczyć koło jadąc tylko w dół ?? Zaświaty mają kształt jakiejś ósemki? Czy może wraca się do poprzednich za--światów, ale pełniąc tam jakieś jeszcze gorsze role niż poprzednio? :) :bravo że wpadło do głowy i szybko nie wypadło


Ha!
Wyobraźni nie starcza, by wyobrazić sobie świat, dla którego nasz jest rajem, świat dla którego nasz jest piekłem, następnie coraz gorsze w dół, aż w końcu tak zły, że od niego gorszy może być tylko najlepszy? :P
Dolicz jeszcze różne światy, różne ciała, różne zmysły, różne wierzenia...
Anyway, mi wyobraźni, by wyobrazić sobie światy dla nas graniczne - które jednocześnie dla siebie są jedynie sąsiadujące - wystarczyło... ba, Ziemia też jest takim światem dla najbardziej oddalonego w tym kole istnienia... o ile to koło i zarządzający soulflowem też wiedzą wszystko... ale chyba oni też się oszukują :P
_________________
Za jakie winy ktoś nas tu zesłał, okaleczając nas i zostawiając tylko te marne siedem, czy osiem zmysłów?
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Maj 2007, 08:52   

Soulless napisał/a
aż w końcu tak zły, że od niego gorszy może być tylko najlepszy? :P


Właśnie w tym miejscu nie starcza :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Maj 2007, 09:16   

Dzieki homer, kto nastepny?
Ostatnia chwila na głosowanie na numer poprzedni!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Maj 2007, 17:04   

M.Starosta, że to taka konwencja to wynika wyłącznie z Twojej obrony na forum bo nie z samego opowiadania
że plastikowi bohaterowie są popularni? i co z tego? disco-polo też było popularne niemożebnie, czy to oznacza że niesie ze sobą jakiekolwiek wartości? no nie rozśmieszaj mnie, poza tym te wszystkie batmany, kapitany ameryki, itp mam za jeden z większych koszmarków popkultury. jeśli ktoś się nimi podpiera to wywołuje u mnie tylko uśmiech politowania
że nie można przeginac z naginaniem logiki? ano nie można, tyle że u Ciebie minąłeś się z logiką o parę lat świetlnych
tylko lotnia jest przegięciem? a wykopanie grobu saperką w zamarznietej ziemi przez faceta z połamanymi zebrami i dłonią rozorana do kości to bije logiką po oczach, że oślepnąć można

Homer napisał/a
Tylko wyjaśnij mi proszę, jak można zatoczyć koło jadąc tylko w dół ??
powiedz mi, czy można zatoczyć koło jadąc tylko na wschód?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
M.Starosta 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 5 Maj 2007, 17:43   

Fidel-F2 napisał/a
M.Starosta, że to taka konwencja to wynika wyłącznie z Twojej obrony na forum bo nie z samego opowiadania


Bohater nosi kostium z godłem na piersi i używa fantastycznego gadżetu by walczyć z nazistami. To sugeruje konwencję.

Fidel-F2 napisał/a
wszystkie batmany, kapitany ameryki, itp mam za jeden z większych koszmarków popkultury. jeśli ktoś się nimi podpiera to wywołuje u mnie tylko uśmiech politowania


Twoja strata.

Fidel-F2 napisał/a
wykopanie grobu saperką w zamarznietej ziemi przez faceta z połamanymi zebrami i dłonią rozorana do kości to bije logiką po oczach, że oślepnąć można


Oj, nie takie rzeczy herosi robili. W opowiadaniu jest napisane tylko, że ziemie pokrywa śnieg. To nie jest wieczna zmarzlina. Postać kopiąca dół jest w szoku po walce i jej dramatycznym zakończeniu. Ma wysoki poziom adrenaliny. Chce jakoś uszanować człowieka, którego przed chwilą zabiła. Zaciska zęby i kopie.

Tak to już jest z super-bohaterami, że są silniejsi, bardziej odporni i wytrzymali niż zwykły człowiek.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Maj 2007, 17:49   

a czy godło na czapce wystarcza do konwencji?

Cytat
Twoja strata.
:mrgreen:

coś go musiał straszyć co pięć minut żeby przez parę godzin tę adrenalinę podtrzymywać
moze miś z okienka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group