Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 18

Podobały się nam :
Robert M. Wegner - Przebudzenie
42%
 42%  [ 53 ]
Andrzej Kozakowski - Dies Irae
1%
 1%  [ 2 ]
Emma Popik - Spełnione życzenia
8%
 8%  [ 11 ]
Marek Starosta - Orzeł
7%
 7%  [ 9 ]
Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
3%
 3%  [ 4 ]
Artur T. Korczyński - www.ghost.com
2%
 2%  [ 3 ]
Ela Graf - Ethnica II
33%
 33%  [ 42 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 124

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Kwietnia 2007, 18:56   

Ja wszystkich zapraszam, przy każdej mozliwej okazji. to nie było nic osobistego.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ignatius 
Jaskier


Posty: 50
Skąd: Hindenburg
Wysłany: 23 Kwietnia 2007, 19:17   

Osobistego? O.O Oj, chyba mój żart nie był dość widoczny. Bez nerw :] Tak tylko napisałem :P

<Jużmnietuniema>
_________________
"Supermoce, inteligencja i najlepsza figura, jaką można sobie zrobić... i dalej muszę konkurować z trupem."
Emma Frost o Jean Grey - "Astonishing X-Men: Obdarowani"
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Kwietnia 2007, 19:47   

Ojej, to ja się zdenerwowałem? Że tez Puchatek tego nie widział :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Kwietnia 2007, 23:05   

M.Starosta napisał/a
Po co skrzydła w erze samolotów bezzałogowych? Inspiracją do opowiadania faktycznie były komiksy o Kapitanie Ameryce, który w XX wieku biega w kolczudze (sic!) i ze średniowieczną tarczą. Po co? Bo jest symbolem propagandowym. Na okładce pierwszego zeszytu (chyba z 1941 roku) Kapitan ubrany w barwy amerykańskiej flagi daje w pysk Hitlerowi. Ta konwencja wydała mi się strasznie fajna i postanowiłem się nią pobawić.

Ha! :D Czyli bezbłędnie rozpoznałem konwencję, jestem z siebie dumny ;) A opowiadanie mi się podobało. Pozdrawiam.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 07:56   

To teraz moje peany:

Przebudzenie – świetne, doskonałe, nominacja do Zajdla w kieszeni, Nautilius w przyszłym roku już należy do Wegnera. Nie rozczarowałem się na kontynuacji. Klasa. Autor wkrótce dołączy po czołówki polskich autorów. Niech siada do powieści, a najlepiej do kilku na raz. Oczywiście PUNKT.

Ethnica II – Jak wskazuje tytuł opowiadanie jest mocno etnograficzne ;-) do tego bardzo kobiece. Jako, że rzadko trafia się babskie SF, już z samego faktu zasługuje na uwagę. Przeczytałem z przyjemnością, mimo zwrotów akcji wydało mi się uspokajające i jakieś takie sielskie i anielskie. Kolorowe kwiatki, motylki, łagodni tubylcy, dużo zieleni i szafirowe trawy. Może być, proszę o więcej. PUNKT.

Spełnione życzenia – zrobiło wrażenie, mocne. Miło przeczytać coś nowego, nieomal zapomnianej już autorki.

Orzeł – niezły debiut. Sprawnie napisane, dobrze się czyta. Dopiero po czasie dotarło, że to komiksowa historyjka z polskim superbohaterem. W świetle tego faktu odszczekuje swoje uwagi o lampie błyskowej (co już uczyniłem w wątku autorskim).

Pozostałe teksty nie trafiły do mnie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 12:38   

no to zważywszy, że wszystko długie ci sie podobało, masz 90% trafień :-)
Dzięki, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 14:52   

Punkty idą dla Emmy Popik - udany powrót - i Artura T. Korczyńskiego. Lubiętakie teksty, a widzę, że coś jakby niedocenione przez gremium.
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 15:37   

elam, a może dasz się jednak namówić na obszerniejszy komentarz?

Byłby pewnie interesujący, jesteś przecież od dawna publikującą osobą - głos krytyczny, taki konkretny mógłby coś wnieść czytelnikom i kolegom po piórze.

A chociażby coś kolegom po piórze powiedzieć, bo otrzymali jedynie:
Cytat
hmm... :|
yyy... :?
no... :|
fuj!!! :twisted:
o, o... :)

oraz stwierdzenie, że napisali gorzej niż Ty - piszesz, że przyznałabyś punkt sobie.

No, elam, nie daj się prosić, idź za ciosem (wszak nawet temat założyłaś, żeby się wypowiedzieć) i jakieś uzasadnienie i opinię wysmaż.
 
 
M.Starosta 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 16:25   

Adashi, savikol: dzięki! Bardzo miło wiedzieć, że opowiadanie się spodobało.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 21:43   

moje głosy idą na :
Robert M. Wegner - Przebudzenie
Ela Graf - Ethnica II
stanowczo najlepsze opka numeru
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 21:46   

Dzieki Taclemie, dzieki gorimie, aczkowliek postne te wasze głosy :-)
Pamiętajcie, że wyrażając opinie często możecie uswiadomic autorom wady i zalety ich pisania, a zostanie to o wiele bardziej zrozumiane i docenione, niz jakieś tam recenzje.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 22:30   

oj, mam wrazenie, ze ktos mnie nie lubi... :(

Dagra - powiedzialam, co wiedzialam, w sposob, ktory wydal mi sie oryginalny. a jesli bede miala cos wiecej do powiedzenia, wypowiem sie w tematach autorow (co juz zreszta zrobilam w jednym przypadku.. )
i nigdzie nie napisalam, ze inne teksty sa gorsze od mojego...
moj jest w moim typie, i tyle. ;P:

a tym wszystkim, ktorym sie Ethnica 2 podoba, dziekuje i zapraszam do ewentualnej dyskusji - w kaciku autorskim ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 13:54   

Cytat
oj, mam wrazenie, ze ktos mnie nie lubi...

nie wiem czy dobrze odczytuję aluzję do mojej wypowiedzi
jeśli tak, to nie pisałam przecież nic o Tobie :shock:

poza tym, nie znam Cię przecież, więc...?
znam tylko Twoje opowiadania o Dimoon i bardzo je lubię (bardzo bardzo nawet)

Cytat
jesli bede miala cos wiecej do powiedzenia, wypowiem sie w tematach autorow

aha
nieporozumienie zatem, bo wiesz - dla mnie te "fuj" i "yyy" to właśnie wypowiedź i to bardzo mocna mimo swej lakoniczności, a nawet jednoznaczna ocena
stąd moja ciekawość szerszej opinii osoby, która jedzie na tym samym wózku :wink: co pozostali autorzy
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 20:57   

no to sorki za nieporozumienie, bo w pierwszym odruchu odebralam twojego posta jako bezposredni atak. :)

"fuj" - faktycznie oddaje moje odczucia, przeczytalam pare linijek, powiedzialam przy tym "fuj, fuj, fuj" kilkakrotnie i obrocilam kartke - wiec wypowaidac sie nie moge na temat opowiadania, ktorego praktycznie nie przeczytalam.
natomiast "yyy" - mowie, kiedy nie bardzo wiem, co powiedziec... :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 09:52   

Krótko i zwięźle:


„Przebudzenie” – punkt jeden i nie ma się nad czym rozwodzić

„Dies irae” – całkiem fajne.

„Spełnione życzenia” – jak wyżej. Wizja przyszłości przerażająca, ale niestety dość realna.

„Orzeł” – może to dobrze, że nie wiadomo o co miało chodzić w zakończeniu?

„Pudełko zapałek” – może i „prawdziwe”, ale jakoś do mnie nie trafiło...

„www.ghost.com” – ładnie napisane, ciekawa bohaterka. Byłaby za... tylko to zakończenie woła o pomstę do Nieba!

„Ethnica II” – ano takie wrażliwe i wciąga... ;) Podoba mi się, punkt dwa.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 09:59   

Podejżałem wyniki, niesamowite, tego jeszcze nie było :bravo
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 10:20   

Jestes pewien, ze podejżales? Nie podejrzales? :mrgreen:
_________________
5 zdań na temat
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 10:25   

Masz w podpisie coś o całowaniu?




:wink: :mrgreen:
Wrrrr. Napiszę sobie ze sto razy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 11:20   

Dzięki haletho. Kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 11:15   

Ponieważ nudno w pracy, coś sobie napiszę, a co mi tam :) Punkty później :D

Robert M. Wegner - Przebudzenie Wszyscy (no prawie) już napisali, że super, świetne itp. Właściwie się zgadzam, ale mimo wszystko czuję pewien niedosyt po pierwszej części. Ale - tak czy siak - sprawnie napisane i wciągające opowiadanie.
Andrzej Kozakowski - Dies Irae Nie wciągnęło mnie, jak zwykle zresztą szorty. Ta forma zdecydowanie do mnie nie przemawia, jeśli już to wolę takie humorystyczne: dłuższy żart, np. te o okręcie podwodnym są fajne, ale z nimi jak z Wędrowyczem: ile razy można czytać o truskawowej prycie?
Emma Popik - Spełnione życzenia A to mi się z kolei spodobało, kto wie, czy nie na punkcik? Bardzo trafna obserwacja, choć sam pomysł nie jest nowy... Sheckley dojrzał te problemy już ładne kilka(dziesiąt) lat temu.
Marek Starosta - Orzeł Lubię takie klimaty, II wojna światowa, niemieckie "tajne" projekty, ufo, Ubersoldat itp. Pomysł przypadł mi do gustu, wykonanie nieco mniej - zwłaszcza zakończenie jest doklejone chyba na siłę, a autorowi w ostatnim momencie zabrakło weny. Plus dla debiutanta tak, punkt... może następnym razem?
Szymon Wątorek - Pudełko zapałek Z jakiegoś powodu - znanego chyba tylko NURS-owi - to opowiadanie zakwalifikowało się do numeru. Dla mnie niestawne, o niczym, bełkotliwe i właściwie bez większego sensu.
Artur T. Korczyński - www.ghost.com Miłe. Nic odkrywczego, motyw oklepany, ale ja jak inżynier Mamoń - lubię te piosenki, które znam. Oklepany motyw w atrakcyjnym opakowaniu mi nie przeszkadza.
Ela Graf - Ethnica II Ela została na deser :) Jeszcze nie przeczytałem, dlatego punktów póki co nie przydzielam... i nadal czekam na Dimoon :)

AVE!
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 11:22   

Adashi napisał/a
Godzilla napisał/a
Orzeł - no właśnie, ładne, tylko po co dziś te skrzydła.

Może po to, żeby zostać superbohaterem a'la Kapitan Ameryka :wink: Polska potrzebuje kogoś takiego!


Mamy Giertycha i wystarczy.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 14:06   

Ethnica II spodobała mi się najbardziej. Ciekawie i ładnie napisane, chociaż do czego zmierza można się szybko domyślić. Punkcik. Jedyny dzisiaj.

Przebudzenie - logiczne i przewidywalne zakończenie pierwszej części. Nie dam punkciku, ponieważ mnie nie porwało - jakoś los tych obcych był mi obojętny. Zdenerwował mnie dziennikarz, który sypał jak na spowiedzi. Poza tym niezłe.
Dies Irae - według mnie sporo poniżej normalnego poziomu Andrzeja Kozakowskiego.
Spełnione Życzenia - to też zupełnie mnie nie ruszyło (może jestem zbyt gruboskórny... :) ). Choć przyznam, że postaci zostały ukazane całkiem realistycznie.
Orzeł - nie podobało mi się. A zwykle lubię rozprawiać o niemieckich tajnych projektach. Rozśmieszyło mnie jedno - NKWD bierze do testów tajnego urządzenia Polaka, bo niby chce oszczędzać swoich. Akurat!
Pudełko Zapałek - a to już zupełnie mi się nie spodobało. Życie jest jednak trochę (a nawet sporo) więcej warte od istnienia pudełka zapałek. I nie wiem, ile już razy (ale na pewno nie raz) widziałem dokładnie takie same obrazy rozpusty na dzień przed prognozowaną apokalipsą.
www.ghost.com - eee... Powiem tylko, że nieźle napisane. Nie przeszkadzało.

W sumie uważam numer za średnio/słaby. Niewiele mi się spodobało.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 14:21   

Dzieki Adanedhel. Kto nastepny? I kto zapomniał zagłosowac na poprzedni?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 28 Kwietnia 2007, 01:05   

W tym miesiącu krótko (jak na mnie ;P: ), bo mam deficyt czasu. :( No i znowu mojego ulubionego fantasy brak. :cry:

Wątorek - nie zaciekawiło mnie.

Kozakowski - kolejny raz przekonuję się, że utwory tego autora to nie dla mnie. No, trudno.

Korczyński - cosik w końcu nie zrozumiałam, kto po której stronie był. Poza tym, tematykę "geniusz stający się przyczyną zagłady świata" to ja już wolałam w wydaniu Nikityczowym. :mrgreen:

Popik - przeczytałam jednym tchem, jednakowoż od takich ponurych political fiction zdecydowanie wolę np. pogodne fantasy. No i wspomniane "Obywatelstwo w Standardzie" było lepsze.

Starosta - prościutkie w pomyśle i w wymowie, ale przyjemnie się czytało (pomijając ostatnie zdanie, ponieważ mam alergię na "patriotyzm"). Mimo że tekstów o II Wojnie Światowej było już od groma, wcale mi to nie przeszkadzało. Jak dla mnie - w sumie całkiem przyjemny tekścik.

Wegner - zawiodłam się. Po pierwszej części, misternie splecionej i zawiązanej, spodziewałam się równie finezyjnego końca... a tu bum, rach-ciach i koniec, łącznie z obowiązkową sceną "a teraz ten niefajny koleś zdradza drużynie, o co w tym wszystkim biega" (tym razem w wydaniu dziennikarzyny, ale zawsze) oraz wcześniej "a teraz bohaterowi przyśniło się bóstwo i zleciło mu quest" - no, w końcu od czego mamy, nomen omen, Deus ex machina? Bogowie się przebudzili, lud zyskał nadświadomość, można czynić cuda, nasi wygrali, idziemy na piwo - no, tak? Lepiej może bym to odebrała, gdyby całość poszła w jednym numerze. Po miesiącu oczekiwań mój apetyt zanadto wzrósł, więc nie został zaspokojony. :(

Graf - o, wreszcie tekst z rozmachem (a nie jakieś shorciuchy na trzy stroniczki na krzyż), a w dodatku nastrojowy, wyróżniający się na tle zalewającej nas fantastyki militarystyczno-naturalistyczno-brutalnej. Czasem to czy owo zdanie zgrzytało mi przy czytaniu, ale jakie wrażenie ogólne! Zasługuje na :bravo :bravo :bravo Jak dla mnie - tekst numeru. :D

Punkty idą na Graf i Starostę.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 28 Kwietnia 2007, 09:54   

Deser zjedzony, Ethnica II przeczytana. Upewniłem się, że opowiadanie Eli warto było zostawić na koniec. Bardzo mi się podobało, ciekawie napisane i wciągające. W tym numerze punkty idą do kobiet :)

AVE!
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 28 Kwietnia 2007, 16:36   

Moje głosy poszły na opowiadania pani Emmy i pana Roberta.

"Ethnica II" nie dostaje mojego głosu, bo uważam że "Spełnione życzenia" jest ambitniejsze. Poza tym nie było w Ethnice Kapitana Planety, choć spodziewałem się go w każdym nowym akapicie ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Kwietnia 2007, 21:22   

Dzieki Titus Pullo, Anko, JohnDoe. kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 29 Kwietnia 2007, 17:21   

Robert M. Wegner - Przebudzenie - punkt, mam nadzieję na ciąg dalszy...
Andrzej Kozakowski - Dies Irae - pisanego chyba nie rozumiem.
Emma Popik - Spełnione życzenia - samo życie tak bardzo, że aż za bardzo...
Marek Starosta - Orzeł - nie wciągnęło nie.
Szymon Wątorek - Pudełko zapałek - jak wyżej.
Artur T. Korczyński - www.ghost.com - jak wyżej.
Ela Graf - Ethnica II - punkt, chociaż do połowy tekstu nie byłem o tym przekonany.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Kwietnia 2007, 20:55   

Dzieki ra66it. Ale ilustracji nie bedzie.
Ktos dzisiaj, cos...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2007, 19:31   

ja:)

Punkty dla:
Robert M. Wegner - Przebudzenie :bravo zakonczenie godne rozpoczecia:) pierwsza czesc jak dla mnie senna (ale nie nudna), obcy swiat (apostrofy w nazwiskach) a druga - ho ho ho... rozkrecila sie szybka akcja. Chetnie film bym obejrzal :)

Artur T. Korczyński - www.ghost.com :bravo krotkie, przyjemne, na temat. Podobalo sie:)
To literowka czy celowe dzialanie ze w tekscie adres brzmi www.ghosts.com?
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group