Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 17

Który tekst jest najlepszy tym razem?
Robert M. Wegner - Sen przedwiecznych
32%
 32%  [ 41 ]
Stanisław Truchan - Heniek Garncarz i perpetuum...
3%
 3%  [ 5 ]
Dariusz Domagalski - Incubus
7%
 7%  [ 10 ]
Tomasz Kilian - Mroczne części miasta
29%
 29%  [ 38 ]
Jakub Małecki - Dłonie
12%
 12%  [ 16 ]
Marek Żelkowski - Matka kwiatów
5%
 5%  [ 7 ]
Andrzej Kozakowski - Wywiad
7%
 7%  [ 10 ]
Głosowań: 71
Wszystkich Głosów: 127

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2007, 11:30   Tekst numeru 17

Siedemnaste mgnienie wiosny za oknem, Stirlitz juz karmi niemieckie dzieci ukradkiem a my otwarcie nowy numer pokazujemy. Głosujcie i piszcie szczerze, co sie podoba, i co sie nie widzi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
Ostatnio zmieniony przez NURS 12 Czerwca 2007, 11:28, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Marca 2007, 11:34   

A Kozakowski?
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2007, 11:56   

Jest!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Marca 2007, 12:56   

Mój głos na Kozakowskiego.
Zaszczyt być z takim tekstem w jednym numerze.
Pozdro
Kuba
 
 
Kirasz 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Karak Krakow
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:16   

Narazie nie glosuje bo dzis dopiero dostalem 17, ale chcialbym podziekowac redakcji za drukowanie ORP "Dzik" jak i Panu Dariuszowi Domagalskiemu za kolejny juz usmiech w przerwie w czasie pracy zwiazany z opowiadaniami oczywiscie :)
_________________
We are just a moment in time...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:18   

Panie Dariuszu Domagalski słyszał Pan? :mrgreen: Viking, kurna zobacz, ludziom w pracy przeszkadzasz :mrgreen:
 
 
Kirasz 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Karak Krakow
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:23   

Przecie nie napisze ziomusiowi czy tam ziomowi (ziomu pieron wie jak sie to odmienia ;) ) :P Aaaa juz nic nie pisze :P
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:25   

Kuba napisał/a
Mój głos na Kozakowskiego.
Zaszczyt być z takim tekstem w jednym numerze.
Pozdro
Kuba

powitać następnego autora :) Bo dobrze zakumałem że kolega to towarzysz Malecki?
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:39   

andre napisał/a
powitać następnego autora Bo dobrze zakumałem że kolega to towarzysz Malecki


Andre, zakumałeś dobrze :-)
Towarzysz Małecki kłania się po pas.
_________________
http://www.jakubmalecki.pl/
 
 
Soulless 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Marca 2007, 13:54   

To i ja powitam, wezwany do tablicy :P
A moze i skrobne cos o numerze jak mi sie skonczy w Gdyni strajk sortowni przesylek :P
_________________
Za jakie winy ktoś nas tu zesłał, okaleczając nas i zostawiając tylko te marne siedem, czy osiem zmysłów?
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 20 Marca 2007, 18:54   

Kirasz napisał/a
ale chcialbym podziekowac redakcji za drukowanie ORP Dzik jak i Panu Dariuszowi Domagalskiemu za kolejny juz usmiech w przerwie w czasie pracy zwiazany z opowiadaniami oczywiscie :)


No zobaczcie jak to się w życiu układa. Człowiek musi napisać jajcarskie opowiadania, żeby go poważnie zaczęli traktować :P

Oczywiście żartuję
Po co tak oficjalnie? :wink:

I właśnie to sprawia mi najwięcej satysfakcji. Nie ilość oczek podczas głosowania, nie pochwała stylu czy warsztatu (swoją drogą może kiedyś uda mi się wcelować z przecinkami w odpowiednie miejsca - normalnie to jakaś czarna magia jest i wiedza tajemna :| ) ale właśnie informacja, że komuś moje opowiadanie poprawiło humor, przywołało uśmiech, rozjaśniło chociaż na chwilę naszą szarą rzeczywistość.
Daje to cholernie dużo "powera" :D

Do usług.
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Marca 2007, 21:05   

Last Viking, bo tak właśnie jest :D .Czytam Twoje teksty i pokwikuję sobie z uciechy. Kiedyś tak miałam przy Chmielewskiej. Traktuj to jako komplement.
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 20 Marca 2007, 22:03   

świetny numer wszystkie opka fajnie się czytało . :bravo dla autorów.trudny wybór ale wybieram opka Małeckiego i Wegnera

p.s.

a teraz oczekiwać tyko co zaserwuje w następnym numerze Nurs
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Marca 2007, 22:26   

Jak przeczytałem tytuł "Dłonie", to od razu przypomniał mi się dawny debiut Agnieszki Hałas; ale tam to były chyba "Białe Dłonie"...

A tak swoją drogą, to zauważyłem, że ostatnio tak jakby debiutanci ŻONDZOM :wink:
Fajnie... :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2007, 22:39   

anajo napisał/a
świetny numer wszystkie opka fajnie się czytało . :bravo dla autorów.trudny wybór ale wybieram opka Małeckiego i Wegnera

p.s.

a teraz oczekiwać tyko co zaserwuje w następnym numerze Nurs


Chyba zrezygnuje, taka konkurencja :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Marca 2007, 22:50   

tez bym sobie poczytala i zaglosowala, no ale NIE BYLO W KIOSKU :twisted:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 21 Marca 2007, 07:05   

A ja powiem, że tym razem będę już rzetelnie i na czasie odpowiadał na wszystkie pytania, jeśli jakieś się pojawią. W końcu dogoniłem XXI wiek.. :)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Marca 2007, 08:07   

Kurde... niektórzy już przeczytali, a do tego mojego zadupia bez mapy jeszcze nie dotarł... :evil:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Marca 2007, 12:01   

mawete, to niemożliwe, oni twierdzą, że dystrybycja jest zakończona.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Marca 2007, 13:16   

Złamałem się i poszedłem do empiku - był - w kioskach dalej nie ma... coś do *beep* ta dystrybucja...
 
 
mert 
Frodo Baggins

Posty: 119
Skąd: Kraków/Głogów
Wysłany: 21 Marca 2007, 13:36   

Lepszy żart. Wczoraj w Megastorze Empiku nie widziałem nowego numeru - to dopiero kawał:) Ale dziś pewnie już jest.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 22 Marca 2007, 13:19   

Robert M. Wegner - Sen przedwiecznych - Wegner jest już dla mnie marką samą w sobie i nie zawiodłem się na tym przeświadczeniu. Bardzo dobry tekst a to dopiero połowa. Wsysa okrutnie i złość bierze, gdy człowiek skończy i wie, że musi czekać na ciąg dalszy cały miesiąc. Brawa za świetnie wykreowany świat z inną rasą i jej religią, o której mam nadzieję dowiem się więcej w następnym numerze.

Stanisław Truchan - Heniek Garncarz i perpetuum... - Taka sobie opowiastka. Kącik ust zadrżał mi kilka razy, chcąc przyjąć fazę uśmiechu, ale nie zdołał. Poza tym takie małe czepnięcie: zygzak to krzywa łamana (znaczy odcinki proste) i gdzie mu do sinusoidalności?

Dariusz Domagalski - Incubus - Niektóre dowcipy bawią tylko za pierwszym razem. Tak jest w tym przypadku. Fajne, ale już nie robi wrażenia.

Tomasz Kilian - Mroczne części miasta - Bardzo mi się podobało, dopóki nie dojechałem do końca. Końcówka jest nie do przyjęcia. Człowiek czynu, który strzela w twarz, gdy jest taka potrzeba, zaczyna wdawać się w jakieś dysputy i nie robi tego co powinien. To się mnie nie podoba. Jeszcze taka mała uwaga, jak się ma to małe miasteczko do Manchesteru i jego duszy?

Jakub Małecki - Dłonie - Niezłe. Nie żebym się przestraszył, ale była w tym jakaś atmosfera mroku i zła.

Marek Żelkowski - Matka kwiatów - Nie cierpię tych wstawek w stylu raportów czy innych dokumentów, które przedstawiają bohaterów oraz miejsce i czas akcji. Na szczęście nie było to długie. Za to sam tekst jest za długi na to co z sobą niesie. Biegają, strzelają i oczywiście spowiedź złego co i dlaczego zrobił. Kiepsko.

Andrzej Kozakowski - Wywiad - Jeśli dobrze zrozumiałem, to -1 (grzech uniwersum) i -1 miało dać zero. Dziwne.

Punkt oczywiście dla Wegnera i drugi dla Kiliana, który pomimo złej końcówki napisał ciekawe opowiadanie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Marca 2007, 13:37   

Dzięki Czarny, druga część Wegnera daje wszystkie odpowiedzi, i rzeźnię na skalę pangalaktyczną :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Robert MW 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 325
Skąd: Z innego miejsca
Wysłany: 22 Marca 2007, 14:18   

Właśnie podłączyli mi internet!!! Huraaa! :D Z wszytskimi pytaniami na temat tekstu, serdecznie zatraszam do wątku autorskiego.
Robert M. Wegner
_________________
witam
 
 
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Marca 2007, 19:15   

Jak publicystyka słaba, tak opowiadania naprawdę miodne w tym miesiącu :)

Robert M. Wegner - Sen przedwiecznych - chyba najlepiej się czytało ze wszystkich, choć wkurza brak zakończenia.
(ale i tak punkt)

Stanisław Truchan - Heniek Garncarz i perpetuum... - przyzwoite, parę budzących uśmiech nawiązań, "swojski" język, ale historia trochę mało ciekawa sama w sobie.

Dariusz Domagalski - Incubus - dobra dawka humoru na oderwanie od cięższego kalibru opowiadań.

Tomasz Kilian - Mroczne części miasta - napisane świetnie, czyta się ekstra, a tu koniec do d...

Jakub Małecki - Dłonie - dobre, z klimatem, ładnie się zamyka jako całość, no i najważniejsze że miejsce akcji to świetnie mi znajome ulice Poznania.
(punkt, rodzimy przemysł trza popierać, no nie tej?)

Marek Żelkowski - Matka kwiatów - podobnie jak "Czarny" napisał tak i ja odbieram, z tym że nota oceniam przeciętnie a nie kiepsko :)

Andrzej Kozakowski - Wywiad - proste, krótkie, ale... zapomniałem już o czym było :)
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Marca 2007, 19:17   

burlecytyna na pamięć:0(
Dzięki tomay.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Marca 2007, 22:16   

Dzięki za głosy ( Czy ja dobrze zrozumiałem, ale NURS nie popiera syndromu Adashiego? :)

Czarny z Manchesterem to jest dziwna sprawa. Zasadniczo można go pojmować na dwa sposoby - tzw. Great Manchester obejmuje wiele dzielnic między innymi właśnie Ashton skąd blisko do Peak Disctrict. Ale jak kogoś zapytasz skąd jest to ci nie powie, że jest z Manchesteru, tylko z Salford, Ashton itd.

Niektórzy mówiąc o Manchesterze mają na myśli centrum i okolice...

Dziwne to więc miasto, taki jakby zbiór kilku niezależnych miasteczek. Ale i tak polecam :)

Tomay a z końcówkami to ja niestety zawsze miałem problem. W każdym bądź razie to nie jest taka końcówkowa końcówka, bo Seven Ames z pewnością jeszcze się pojawi... :)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 22 Marca 2007, 22:50   

Tequilla napisał/a
Czy ja dobrze zrozumiałem, ale NURS nie popiera syndromu Adashiego?

:shock: to już ma nawet specjalną nazwę, syndrom - jak ładnie :mrgreen: Jak to nie popiera, popiera w całej rozciągłości, hehe :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Marca 2007, 23:22   

Ty się ciesz, że nie kompleks Portnoya :)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 22 Marca 2007, 23:42   

Tak po prawdzie to nie ja pierwszy dziękowałem za głosy (vide Anko), więc nie wiem o co chodzi. No właśnie, ale o co chodzi? :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group