Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z Tfurcami.
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Marca 2007, 10:33   Spotkanie z Tfurcami.

26 marca 2007 roku o godzinie 18.00 odbędzie się rozmowa o antologii Klubu Tfurcóf
"Niech żyje Polska. Hura!"
Prowadzi: Tomasz Kołodziejczak uczestnictwo zapowiadają także m.in:
Jarosław Grzędowicz
Jacek Komuda
Jacek Piekara
Rafał A. Ziemkiewcz
Tomasz Bochiński

Miejsce akcji: Klub plan B al Wyzwolenia 18 (Plac Zbawiciela) Warszawa.
Serdecznie zapraszam.
KS
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 16 Marca 2007, 14:22   

Poniedziałek? Nietypowo, ale dla mnie idealnie. :) Rozumiem, że każdy moze przyjść? I czy wiadomo, co do dokładnie będzie - wspominki dawnych czasów (łe), dyskusja nad tekstami czy jeszcze coś innego? Czy na żywioł? :wink:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Marca 2007, 14:34   

Miria, raczej dyskusja nad tekstami. Ale nikt nie zastrzeli Cię za inne pytanie. Ot rozmowa mam nadzieję miła i ciekawa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 16 Marca 2007, 14:37   

Fajosko. :)
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Marca 2007, 18:50   

<zazdrość mode on> Znowu Warszawa... Może coś w Pcimiu? :P
<zazdrość mode off> <Off> <OFF!!!!!!!!> coś się zacięło... :mrgreen:
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
koVaal 
Frodo Baggins


Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Marca 2007, 19:23   

Kurczę... Ja akurat będę w Warszawie, ale 19 marca. Pech. :(
_________________
I rzekł Bóg człowiekowi: "Daję ci zdolność tworzenia maszyn na podobieństwo twoje, jako i jam na podobieństwo swe cię stworzył."
 
 
 
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Marca 2007, 23:34   

jakby ktoś chciał autograf czy cóś...

Bielsko-Biała
26.03
Godz. 17.00
Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

Wrocław
22.03
Godz. 18:00
Kapitałka, Pl. Nankiera 17

Poznań
24.03
Godz.18:30
Bookarest, Stary Browar, Ul. Półwiejska 42
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 19 Marca 2007, 11:39   

kurcze, BB? to moze zajrze (choc autografow nie zbieram :D )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 19 Marca 2007, 21:53   

ehhh a wawa to nie ??
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Marca 2007, 15:38   

jaki zdziwiony :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 13:45   

Nie chcę mnożyć bytów ponad potrzebę, dlatego też wykorzystam ten temat żeby ogłosić że Klub Tfurców ponownie ruszył z pracami nad tekstami młodych autorów.
W sobotę 14 kwietnia analizowaliśmy tekst koleżanki Bellatrix. Autorka tekstu przeżyła i uznała że "pranie" było nader pouczające. Obecni byli: Lucas Wiśniewski, Trashka Kułakowska, Katarzyna Urbanowicz, Artur Szrejter, Michał Baryłka, Michał i Anna Studniarkowie niejaki Godryk (trudna osobowosć, uwielbia lege artis zmasakrować tekst hehehe) i młodzi jeszcze "nie ostrzelani": Żerań i MrMorgenstern.
A i oczywiście ja wasz Kruk Siwy tyż tam byłem i piwo piłem.
Chętni do zbiczowania proszeni o kontakt na priva.
Najbliższe terminy warsztatów zajęte przez Mr Morgensterna i Żerania. I jeszcze jedno - niestety obecność autora na spotkaniu warsztatowym jest konieczna, co trochę utrudnia sprawę autorom spoza Wawy. Ale.. niegdyś Kres dojeżdżał, a i Mirka Sędzikowska spod Torunia, więc jest to trudność do przejścia.
Czekamy na talenty.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 22:46   

"wyprana" potwierdza :) Tekst zostal zmasakrowany, ale warto bylo ;) przynajmniej mam kopa, zeby popoprawiac to i owo, zwlaszcza ze wyszly rzeczy, ktore mi przy pisaniu kompletnie umknely;)
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 22:48   

Warszawa, bleeee ... Szkoda, że nie Katowice.
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 00:15   

Alatar, sam jesteś bleee. Tu nie miejsce się liczy a ludzie.Nie jakieś niemądre regionalizmy a twórczość. Alatar, bleeee!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 06:55   

Ano twórczość i ludzie. Pewnie ciekawe przeżycie być "wypranym". Chociaż póki co do prania bym nie chciał iść. ;P:
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 09:03   

Moge tylko polecić te spotkania. Człowiek bardzo dużo się dowiaduje, jest żywa dyskusja (ale nie taka jeden przez drugiego, gdyż nad wszystkim czuwa gospodarz klubu ;) ). Dowiadujesz się, jak twój utwór zostaje odebrany i otrzymujesz konstruktywne rady. A ci, co przysłuchują się z boku, wiedzą, czego unikać w pisaniu i jak najskuteczniej przekazywać czytelnikowi wyimaginowane w głowie sceny ;)
Poza tym bardzo fajna atmosfera... warto! :D
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 09:33   

A w jakich dniach/godzinach się to to odbywa w takim razie? Bo na razie były dwie daty (na jedną nie mogłem wpaść, a druga jest datą wsteczną :P ).

Jeszcze sam nie wiem czy pytam z czystej ciekawości, czy też z zainteresowaniem ;)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 09:37   

Azirafal, na warsztaty przychodzą tfurcy. To jest zamkniętne spotkanie. Zbyt duża publiczność przeszkadzała by w pracy.
Dasz tekst, sprawdzę czy jest o czym rozmawiać i wtedy dostaniesz informację o terminie.
KaPeWu?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 09:47   

Aye aye, sire! Póki com jeno potfurca najwyżej, a i to początkujący - aspirować wyżej nie zamierzam :)

Zgłoszę się za lat parę po uzyskaniu przytłaczającej liczby publikacji ;) (bądź jak skończę to czy tamto pisać :? )
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 09:49   

Azirafal, nie przesadzaj. Jak będziesz miał publikacje to się zgłoś do NURSA. Na warsztatach się uczymy... Ale rzeczywiście teksty muszą być skończone...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 17:48   

Kruku Siwy, żadne regionalizmy. Po prostu Warszawa daleko.
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 20:01   

Kochański ze Szczecina miał cokolwiek dalej, nie sądzisz?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 21:43   

Kochański to ze Słupska, albo Koszalina.
a takie warsztaty, dobra rzecz. Zwłaszcza, jak piszący omawiaja. Robilismy to w latach osiemdziesiątych we wrocku.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwietnia 2007, 23:24   

Iscariote napisał/a
Ano twórczość i ludzie. Pewnie ciekawe przeżycie być wypranym. Chociaż póki co do prania bym nie chciał iść. ;P:

Nie no, nie jest to takie straszne. Krytyka jest konstruktywna, a to bardzo wazne. Nie dowiadujesz sie, ze jestes do kitu i beznadziejny;P tylko np., ze musisz popracowac nad interpunkcja (hehe;) albo nad konstruowaniem fabuly, czy czyms takim, co wychodzi wlasnie "w praniu". Jesli na 12 osob, 10 Ci mowi, ze zdanie nr 7 w opku jest za dlugie i nie bardzo wiadomo o co chodzi, to znaczy, ze warto pomyslec nad jego przekonstruowaniem tak, by bylo bardziej zrozumiale dla ogolu. No i dowiadujesz sie, jak ludzie, ktorzy Cie nie znaja, odbieraja Twoje opowiadanie. Mnie spotkalo zaskoczenie, bo przy opisywaniu dwoch fragmentow mialam zupelnie inna wizje niz zostala "zwizualizowana".

a, zeby nie bylo, ze zachwalam bo chce "wrobic" innych, to publicznie oswiadczam, ze jesli bedzie czas i mozliwosc, to moge chetnie dac do zmasakrowania inny swoj tekst ;) (pomijajac, ze zobowiazalam sie pokazac poprawiony ten 1szy ;D)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 00:14   

Bellatrix napisał/a
Nie dowiadujesz sie, ze jestes do kitu i beznadziejny;P tylko np., ze musisz popracowac nad interpunkcja (hehe;) albo nad konstruowaniem fabuly, czy czyms takim, co wychodzi wlasnie w praniu. Jesli na 12 osob, 10 Ci mowi, ze zdanie nr 7 w opku jest za dlugie i nie bardzo wiadomo o co chodzi, to znaczy, ze warto pomyslec nad jego przekonstruowaniem tak, by bylo bardziej zrozumiale dla ogolu.


No i bardzo dobrze. Rozumiem, że w spotkaniach chodzi o pomoc w znalezieniu tego nad czym trzeba jeszcze popracować. Ale sądze, że do wniosków, w stylu "zdanie jest zbyt długie i nie jasne, tudzież nie wiadomo do kogo się odnosi z braku zaimka" (a co dopiero, że brakuje w nim przecinka) można dojść samemu po dogłębnym przeanalizowaniu samemu swojego tekstu.
Jeśli potrzeba nam do tego pomocy, no to cóż... Mnie chodziło o to, że do prania szedłbym tylko z "pewniakiem" w ręku. Ze swiadomością tego, że tekst jest dobry i nic znaleźć nie powinni. Znaleźliby? To dziękować za uświadomienie. :) Prania bym się podjął by sprawdzić siebie (chociaż można wysłać tekst do redakcji - przyjmą to znaczy, że dobrze nam idzie), czy tekst, który napisałem jest dobry, a nie by ktoś mi tłumaczył co poprawiać, które zdanie jest złe i tak dalej. Wolę sam kombinować. :wink:

A jaka jest formuła spotkania? Autor czyta i zatrzymuje się, gdy ktoś zauważy jakiś błąd, czy jakoś inaczej? :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 09:25   

Iscariote, może nie tyle głupstwa ile rzeczy niemądre prawisz. Warsztaty mają Cię nauczyć pracy nad tekstami oraz uzmysłowić prawdy oczywiste. Ja sam kombinowałem i ... zajęło mi to lata. A taki Tomeik Kołodziejczak, który trafił na warsztaty jako bodajże 17 latek doszedł do moich "odkryć" w jakieś siedem miesięcy.
Uczestniczyłem w warsztatach mając podpisane umowy na trzy książki i publikacje w prasie i nie uważam bym zmarnował czas.
Bellatrx nie dała nam tekstu "na odczepnego" był to tekst, który jak sądzę miała za dobry.
I... tfurcy znaleźli tam tyle dziur że pracę nad tekstem Bellatrix ma zapewnioną na wiele upojnych godzin albo i dni.
A kwestii przecinków i zdań! Nie lekceważ tego, to są drobne cegiełki ale bardzo ważne. Konstrukacja może być nader kulawa jeśli schrzanisz na tym poziomie. Jasne - redaktor m o ż e za Ciebie poprawić. Ale jeśli jesteś debiutatntem a z każdego zdania wyłazi nieporadność... tekst może wylądowac w koszu.
Formuła spotkania za czas jakiś, teraz muszę zrobić parę rzeczy dla mojej firmy...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 10:48   

No dobra.
Po pierwsze tekst trafia do mnie. Ocenam czy jest o czym rozmawiać. Następnie kolega Godryk rozmnaża tekst (najwyżej 36 tys. znaków) i w dniu spotkania doręcza warsztatowcom. Autor czyta, reszta towarzystwa notuje uwagi na swoich egzemplarzach.
Potem zaczyna się masakra. Znaczy omawiamy kolejne poziomy tekstu startując od słowa/przecinka przez konstrukcję, logikę tekstu aż do przesłania. Kieruje dyskusją moderator (ostatnio Artur Szrejter). Następnie Autor ma prawo odpowiedzieć na uwagi i zarzuty.
No a potem ma prawo usiąść w kątku i płakać...
Chusteczek ci u nas dostatek.
Autor dostaje do łap egzemplarze z uwagmi tfurcóf i zazwyczaj prosi się go o przedstawienie poprawionego tekstu. Za czas jakiś.
I tyle.
Albo aż tyle.

A jeszcze jedno - istnieje możliwość poddania biczowaniu obszerniejszego tekstu. Rozsyłany jest wtedy do klubowiczów mailowo - każdy pracuje nad tekstem sam i na spotkaniu Autor już nie czyta odbywa się tylko dyskusja.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 13:58   

Nad tekstami dyskutowaliśmy też w poniedziałek w Paradoksie... :mrgreen: zastanawiam się czy fotki wstawić... :D
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 14:00   

Ale to chiba nie w tym wątku.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 14:09   

No właśnie nie wiem w jakim.... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group