Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 16

Wybierz najlepszy tekst numeru
Ciećwierz - Rasa
16%
 16%  [ 20 ]
Dębski - Kura
31%
 31%  [ 39 ]
Sokół - Dwaj bracia
3%
 3%  [ 4 ]
Juraszek - Chmury i deszcz
18%
 18%  [ 23 ]
Hemerling - Tam, gdzie kamienie nie płaczą
8%
 8%  [ 11 ]
Szymanowski - Gorzki przelew
21%
 21%  [ 26 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 123

Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Marca 2007, 11:46   

Adashi wstaje co rano o piatej otwiera watek z tekstem numeru i czeka z palcami na klawiaturze i wciska F5 co 10 sekund, czy przypadkiem nie pokazal sie nowy glosujacy, ktoremu mozna podziekowac :)

Moze trzeba przydzielic jakiemus forumowiczowi role dziekowacza w imieniu Nursa i redakcji SFFiH? Co miesiac to bedzie inna osoba. W tym miesiacu Adashi sie sam mianowal, moze za miesiac ktos inny? :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Mateusz Zieliński 
Indiana Jones


Posty: 448
Skąd: Płock
Wysłany: 26 Marca 2007, 11:54   

Dziękuję Adashi za Twoje podziękowania...
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marca 2007, 11:55   

count, papa NURS by tego nie przeżył :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Marca 2007, 12:00   

Hrabio, prawie południe to dla Ciebie piąta rano? Poza tym byłem ostatnio na Pyrkonie, więc jakby trochę mniej mojej obecności na forum :wink: Przy okazji następnego opowiadania, podziękuję wszystkim głosującym zbiorczo, bo widzę, że to budzi niepotrzebne emocje :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Marca 2007, 12:02   

Slowik: No nie wiem, moze i nie. Z drugiej strony latka juz nie te, nie nadaza dziekowac przed mlodymi pelnymi werwy autorami, niesionymi dodatkowo uznaniem jakie zdobywaja z dnia na dzien. Moze czas sie usunac w cien, kiedy jeszcze ma sie sile, bo inaczej jego usuna? Pomysl sobie, co bedzie, jak Adashiemu wyda drugi tekst, w miedzyczasie zadebiutuje jeszcze jedna czy dwie osoby i tak we trzech zaczna dziekowac. Jak odpale forum po weekendzie, to sam trupem padne ze zgrozy :mrgreen:

EDIT: dodalem do kogo pisalem, bo ktos (zgadnijcie kto! :mrgreen: ) zdazyl sie wciac.

Adashi: mam dobry humor, to mi sie zartowac chce. Ze troche twoim kosztem, sames sobie winien :mrgreen:

EDIT2: Ja mowie, ze wstales o 5 rano i pilnujesz glosow na forum, nie moja wina, ze inni tak wczesnie nie wstaja i pierwszy pochwalny punkt dostales dopiero tuz przed poludniem :twisted:
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Marca 2007, 13:35   

Paskudy jedne!
Usuwania wam się zachciewa, a sami sobie usuńcie, górne dwójki i całą resztę kłów jadowych :twisted:
Gospodarz wita i dziękuje!
howgh!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Kwietnia 2007, 23:04   

Jako, że głosowanie dobiegło końca chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy oddali głos na moje opowiadanie i wyrazili opinie o tekście. Dziękuję. Bardzo cieszy mnie fakt, że Gorzki przelew przypadł Wam do gustu. To naprawdę motywuje mnie do pracy nad kolejnymi opowiadaniami. Pozdrawiam. :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 4 Kwietnia 2007, 23:54   

Adashi, to masz chłopie przerąbane - trzymamy cię za język i to mocno! :twisted:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 09:07   

Adashi, mam nadzieję, że to było ostatni raz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Kwietnia 2007, 14:09   

no i wreszcie podsumuję...
dla mnie opowiadanie Rafała to absolutny pewniak, podobnie, jak dla was, jak widzę. Młodzi zdolni powinni przyjrzeć sie temu, jak wyglada styl. Jak podrabiana stylistyka rosyjskich mistrzów rózni się od tego, co dzisiaj serwujemy. Brawa dla Rafała, że potrafił tak wiernie nasladować mistrzów - to tez trzeba umiec.
Zaskoczyliście mnie trochę tak wysokimi ocenami dla Adashiego. sporo chłopak się napracował nad tym tekstem, ze dwa lata trwał ping-pong, ale nie żałuję, że kiedys nie odrzuciłem mu tekstu, tylko pokazywałem pare razy w czym problem. Chyba sie udało :-) A i przyjemność popatrzec, jak autor sie cieszy.
Gustaw tym razem zmienił front Xiao, moim zdaniem wyszlo to na lepsze, waszym niekoniecznie - może za krótki tekst był. co do wtrącania niby polskich przyslów i powiedzen, to tez wydaje mi sie, że lepiej nie przesadzac. Kto pamięta Banaczka, ten wie, o czym mowa...
Paweł Ciećwierz zawsze trzyma się na pewnym poziomie, myslę, że jego problemem jest kończenie tekstów, tutaj też czegos mi brakowało, może ostrzejszego zaakcentowania szczurów, więc rozumiem, w czym tkwił problem dla wielu czytających.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 12 Kwietnia 2007, 19:46   

NURSie, czy coś ci aby nie umknęło?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwietnia 2007, 20:24   

Na ogół nie odnoszę sie do wszystkich tekstów, Maro. Zreszta nie bardzo wiedziałbym, co pisać, ludziom, którym sie twój tekst nie spodobał. większość głosów dotyczyła odczuć, nie słabego warsztatu, itp. a z tym nie da się polemizowac. Na twoim miejscu nie przejmowałbym się niska pozycją.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Kwietnia 2007, 14:15   

Dopiero zacząłem czytać i mam za sobą tylko Kurę R. Dębskiego.
Podobało się. Fajnie, że ktoś sięga do literackiej tradycji i pokazuje, że kryją się tam jeszcze spore zapasy fantastyki.
Fajnie też, że czytelnicy to docenili. Skromna kura widać może pokonać i smoki, i cyberpunkowe gadżety( chociaż mówili ostatnio w TV, że to krewniaczka Tyranozaura, więc może nie taka skromna..).
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 13:31   

...


Rasa - porządna historyjka rozrywkowa. Błędów i przewinień nie pamiętam, powinienem był je te dwa miesiące temu zapisać czy co, bo teraz nie chce się czytać jeszcze raz czegoś, co już się zna...
Kura - piękno języka jakoś mnie nie uderzyło, jak pamiętam, ale nie zaprzeczę, że jest odmienny od rzemieślniczej masówki. Plus za klimat.
Dwaj bracia - ot, zwykła historyjka. Przeczytać, zapomnieć. Przesłanie nieszczególne...
Chmury i deszcz - po chwili dopiero się zorientowałem, że tekst, który zamierzam oceniać, jest z NF - tak, tak, ten następny :shock: Zorientowałem się jednak i aż takiego babola nie puszczę :P: Dobry tekst. Spodobał się w sumie chyba bardziej niż czwórka.
Tam, gdzie kamienie nie płaczą - niezbyt mnie ruszył ten tekst. Taki niedookreślony, powiedzmy.
Gorzki przelew - ojajaj, ile się pochwał naczytałem, zgroza! I jak mam teraz oceniać, no?! Phhophphh... Dobry tekst, więcej szczegółów nie pamiętam... Przy głosie się coś więcej pewnie okaże.


No i teraz mam zgryz, bo właśnie szczegółów nie pamiętam. Może rzut kostką? :roll: Nawet liczba opowiadań się zgadza. :oops: Dobrze... zwycięża "Gorzki przelew", tuż za nim są "Chmury i deszcz".
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 13:38   

gorat napisał/a
Gorzki przelew - ojajaj, ile się pochwał naczytałem, zgroza! I jak mam teraz oceniać, no?! Phhophphh... Dobry tekst, więcej szczegółów nie pamiętam... Przy głosie się coś więcej pewnie okaże.


No i teraz mam zgryz, bo właśnie szczegółów nie pamiętam. Może rzut kostką? :roll: Nawet liczba opowiadań się zgadza. :oops: Dobrze... zwycięża Gorzki przelew, tuż za nim są Chmury i deszcz.

Dzięki, gorat, choć już po zawodach ;) To i tak bardzo mi miło :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 13:52   

gorat napisał/a
Chmury i deszcz - po chwili dopiero się zorientowałem, że tekst, który zamierzam oceniać, jest z NF - tak, tak, ten następny Zorientowałem się jednak i aż takiego babola nie puszczę Dobry tekst. Spodobał się w sumie chyba bardziej niż czwórka.

Też dobrze :D Czy mam jednak z tego rozumieć, że nie ocenisz już "Odwetu"?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 14:02   

Chodziło o to, że najpierw, pisząc o "Chmurach i deszczu", myślałem o "Odwecie" :P:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 14:04   

dzieki goracie, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 15:09   

ja chwilowo nie mogę przebrnąć przez "gorzki przelew". jak przebrnę, to dam głos ;P:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 12:48   Opinie o 16

Mocno spóźnione opinie o 16:

Ciećwierz - Rasa
Mocne obcopodobne SF, z efektownym antybohaterskim zakończeniem. Za to puenta trochę za mało na poważnie, nie pasuje do klimatu opowiadania. THE BEST OF 16

Dębski - Kura
Umiarkowanie zabawne, choć chyba osobiście nie czuję tego kilmatu.

Sokół - Dwaj bracia
Humoreska z życia bóstw, prawie śmieszy.

Juraszek - Chmury i deszcz
Ta część Xiao wyraźnie lepsza, akcja spójna i spuentowana, za to tym razem nie kryminalna.

Hemerling - Tam, gdzie kamienie nie płaczą
No i co?

Szymanowski - Gorzki przelew
Cyberpunk wielbimy, kochamy i chcemy więcej więcej więcej!... Ale to opowiadanko jakieś takie kompletnie nieoryginalne. Jedynie setting polsko-rosyjski czymś się wyróżnia, reszta to kompletna kalka choćby z Manipulatrycji. Ale i tak dla zachęty: SECOND BEST OF 16
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 19:05   

Dzięki Rag za spóźnione ale szczere słowa.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 8 Czerwca 2007, 12:59   

rag napisał/a
Szymanowski - Gorzki przelew
Cyberpunk wielbimy, kochamy i chcemy więcej więcej więcej!...

Będzie więcej, będzie :D

rag napisał/a
Ale to opowiadanko jakieś takie kompletnie nieoryginalne. Jedynie setting polsko-rosyjski czymś się wyróżnia, reszta to kompletna kalka choćby z Manipulatrycji.

:?

rag napisał/a
Ale i tak dla zachęty: SECOND BEST OF 16

Dzięki, rag. :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group