Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 16

Wybierz najlepszy tekst numeru
Ciećwierz - Rasa
16%
 16%  [ 20 ]
Dębski - Kura
31%
 31%  [ 39 ]
Sokół - Dwaj bracia
3%
 3%  [ 4 ]
Juraszek - Chmury i deszcz
18%
 18%  [ 23 ]
Hemerling - Tam, gdzie kamienie nie płaczą
8%
 8%  [ 11 ]
Szymanowski - Gorzki przelew
21%
 21%  [ 26 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 123

Autor Wiadomość
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lutego 2007, 15:31   

głosowałem - nie chce mi się tłumaczyć dlaczego tak :)
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Lutego 2007, 16:00   

:D ale wynik widać tomay, dzięki za punkt!
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Lutego 2007, 16:03   

W tym miesiącu głosy idą po pierwsze na "Kurę" (absolutnie pierwsze miejsce!), po drugie na "Chmury i deszcz", za bardzo fajny klimat, dalekowschodnie obrazki... i w ogóle.

Edit: chwilę, jakoś nie zgadza się ilość głosów. Czyżbym pomyliła coś przy głosowaniu? :oops:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Lutego 2007, 17:59   

Dzieki za głosy, zapraszam też do głosowania na poprzedni numer.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Padre 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Wieś zwana Lublinem
Wysłany: 25 Lutego 2007, 21:22   

1-zdecydowanie Gorzki szybkie cyberpunkowe opowiadanie łatwe przyjemne lekko strawne
2-Kura/Chmury -dwa zupełni inne opowiadani zupełnie inaczej je się czytało ale napewno wyrużniały się od reszty , Kura to coś czego dawno nie było , a Chmury to swieży powiew w ciągle dysznym europejskiej-geograficznie fantasy.
3-Rasa sybko wchłonięte nie odbiło się trzkawką dobre opowiadanie na początek , pomysł ze szczurami to taka wisienka na szczycie ale całość bez specjalnego polotu.
4-Bracia/Tam gdzie płaczą - Bracia przewidywalni do bólu nic nowego nie wnoszący choć dość lekko napisani , Tam cięzkie ciężkie wydumane trudno właściewi coś więcej powiedziec na ten tema t ani to moralitet ani horror jeżeli przyjmiemy że duchy stanowią o fantastyczności opwiadani to miesci sie w tej kategori ;P:
_________________
Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Abd al-Azrad , Kitab Al-Azif
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Lutego 2007, 21:43   

Dzieki Padre, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 26 Lutego 2007, 07:43   

Rasa-bo sf i dobrze zrobione
Hemerling-bo tak się pisało w latach 80-tych
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Lutego 2007, 08:45   

Kura - za rozmach warsztatu,
Gorzki przelew - za realia, wciagajaca historie i pozostajacy niedosyt
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Lutego 2007, 08:54   

Padre napisał/a
1-zdecydowanie Gorzki szybkie cyberpunkowe opowiadanie łatwe przyjemne lekko strawne

Dzięki za głos Max ;) e...tzn. dzięki serdeczne Padre :)
Swoją drogą jak ta rzeczywistość splata się z fikcją :mrgreen:

gorbash napisał/a
Gorzki przelew - za realia, wciagajaca historie i pozostajacy niedosyt

gorbash, dzięki za punkt, a niedosyt, hmm, mam motywację do poprawiania i pisania kolejnych opowiadań, dziękuję także za to :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 26 Lutego 2007, 10:37   

Głosowałem i zapomniałem napisać. "Kura" za to co wszyscy :-) No i Xiao, za urodę opowieści i cyklu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2007, 13:47   

Ja. Zagłosowałem :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2007, 13:49   

Na siebie?? :shock:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2007, 13:56   

NURS: heh... najpierw musiałbym coś napisać, potem Ci wysłać, a na końcu jeszcze Ty musiałbyś to cos puścić.... Ponieważ nie spełniłem już pierwszego pktu to nie mogłem zrobić tego co mówiesz :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2007, 13:59   

Hm, pozwól, że cię zacytuję.
Ja (to pewnie wskazówka na kogo głosujesz, patrz post gorbasha np.). (kropka:-) Zagłosowałem (wyjasnienie co zrobiłeś).
hmm. wychodzi, że na siebie. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Lutego 2007, 14:09   

A mi mawete wychodzi, że przybył mi punkt :) Jako, że nikt inny się nie przyznał, że głosował, wychodzi, że to Ty, zatem dziękuję :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2007, 15:15   

NURS: heh... masz rację... :D ale na szczęście (dla czytających) jeszcze nie publikuję :D ale albo niedowidzę, albo zniknął jeden Twój post... zakładam, że niedowidzę :D
Adashi: między innymi :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2007, 16:46   

Gdzie mi post zniknął? Ktos mnie wycina?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 26 Lutego 2007, 17:26   

Jedziemy!

Adam Szymanowski - Gorzki przelew
:bravo PUNKT! i pierwsze miejsce. Bardzo fajnie napisane i bardzo fajny klimat. Na dodatek klimat ów dawno nie gościł w SFFiH.
Uwaga: "czujka sprawdza przepustowość na wypadek, gdyby Kołuszyn chciał przesłać kodowany transfer" - nie za bardzo rozumiem. Przepustowość to cecha kanału telekom. i jest stała dla danego kanału, nie wiem po co ją ciągle sprawdzać. Choć jak rozumiem tutaj użyłeś tego słowa w domyśle jako strumienia informacji przepływającego przez wej/wyj.

Paweł Ciećwierz - Rasa
:bravo PUNKT! Choć koniec był za szybki :>

Dawid Juraszek - Chmury i deszcz
:bravo Kolejny dobry Xiao. I chyba pierwszy, w którym wszystko podane na tacy :D .

Monika Sokół - Dwaj bracia
Przypowiastka... Mam problem z oceną. Jako bajkę na dobranoc można opowiadać. Dzieło to nie jest, ale
też nie ma sie poczucia zmarnowania czasu po przeczytaniu. "W sam raz na raz".

Marek Hemerling - Tam, gdzie...
Ojć. Nie trafiło. Brak komentarza.

I specjalne wyróżnienie, dla:
Rafał Dębski - Kura
:bravo :bravo
Ubawiłem się nieźle :) Duże brawa! Do Kury będę wracał :wink: Stwierdziłem, że to opowiadanie nie może brać udziału w głosowaniu bo nijak go porównywać do innych. To opowiadanie PUNKTów nie potrzebuje :) .


Tak w ogóle to dość dobry numer się trafił! Bardzo fajne 4 opowiadania. A te mniej fajne nie zajmują dużo miejsca i nie są złe.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2007, 17:31   

Dzieki Homer, ale ta metodą autora ulubionego ukarałeś raczej :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lutego 2007, 11:13   

Homer, dzięki za głos, miło słyszeć, że Gorzki przypadł Ci do gustu. Pozdrawiam.

P.S. Do Twojej uwagi odniosę się w moim wątku, ok ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2007, 11:23   

Numer nienajgorszy z bardzo fajnym rodzynkiem i maluśkimi zakalcami, z kubkiem mleka wypiek bardziej niż zjadliwy. A teraz po kolei.

Rasa otarło się o punkt, fajna sf, z każdą kolejną stroną wciągało coraz bardziej i może ten punkt by był gdyby nie koszmarne, sztuczne zakończenie. W dużej mierze zniwelowało wrażenia z początkowej lektury. Szczegółów nie będzie bo czytałem bez dostępu do ołówka.
Kura, PUNKT, NURSowe zapowiedzi sprawdziły sie w pełni. Miodność nad miodnościami, uwielbiam takie teksty. Na tle innych bezkonkurencyjny.
Dwaj bracia opko, samo w sobie nudne i bez sensu, poza tym kilka durnawych zdań, nie wiem czyja wina, autora czy korekty.
Chmury i deszcz, PUNKT, Gustawowy świat i język wciąga mnie coraz bardziej. Co prawda fabuła prosta jak drut ale właśnie język i coraz przyjemniejszy humor odpowiedzialne są za wyróżnienie. Bardzo podobały mi sie wymyślone od podstaw przez Gustawa drobiazgi np, o braku pieniędzy na sznur do trumny, przeklinaniu na powódź i nefryt czy przysłowie o Changu i Zhangu. Na prawdę swietne. Kompletna natomiast wtopa wg mnie to próba adaptacji naszych zwrotów na chiński grunt. "Po kiego grzyba mun...", "kopnie w kalendarz księżycowy" czy "A, bambusowy kij ci w oko" to zgrzytający piasek w dobrze naoliwionych trybach opowiadania. Czy my mówimy?: Po kiego grzyba pieprznika jadalnego? a może Kopnie w kalendarz gregoriański? albo Klonowy kij ci w oko? Gustawie, rozumiem, że wciąż tworzysz swój styl. Mam nadzieję, że ta uwaga cokolwiek Ci pomoże. Acha, niech ktoś powie mi skąd ten tytuł.
Tam, gdzie kamienie nie płaczą Strasznie mnie zmęczyło, strasznie to wszystko egzaltowane. Zakalec.
Gorzki przelew Niestety Adashi, nie przyłączę się do chóralnych zachwytów. Zaznaczę, na początku, że cyberpunk to nie jest moja najbardziej ulubiona działka sf. Jakoś nie przemawia do mnie masa niewiele znaczących terminów pseudoinformatycznych, omijam te fragenty tak jak niektórzy omijają opisy przyrody w "Nad Niemnem". Opko każdą szpaltą krzyczy, że to debiut. Jezyk niby poprawny ale bez płynności i polotu, czuć, że każdy kolejny akapit to ciężka walka autora z materią. Historyjka naiwna i łatwa do przewidzenia, podobnie jak postacie (jedynie trzecie dno Tatiany mnie zaskoczyło). Jeden konkretny babol - pojazd bohaterów został zdemolowany w podziemnym garażu przy pomocy karabiny maszynowego, po czym unikające policji chopaki pomykają sobie po mieście podziurawioną kulami, bez szyb i z krwią na tapicerce syrenką. Może to normalne w tym świecie i wszyscy tam się tak zachowuja ale ja ubawiłem sie po pachy. Na plus zaliczyłbym, sympatyczne często, drobiazgi w rodzaju Putingradu czy FSO siren. Na koniec dodam, że w zasadzie nie skumałem, co i po co chłopaki robili przez całe opko( mam na myśli technikę), a końcówki nie skumałem zupełnie. Podsumowując, świat sympatyczny i jak na debiut całość do przyjęcia. Na sam koniec rada którą ojciec przekazał pewnemu młodzieńcowi: Pracuj, pracuj a garb sam Ci wyrośnie. Powodzenia Adashi.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Lutego 2007, 12:17   

Dzieki fidelu, ale koncówki to ja też nie zrozumiałem :-)
Kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lutego 2007, 12:24   

Jak w skokach Fidelu, jak w skokach ;)
Fidel napisał/a
Zaznaczę, na początku, że cyberpunk to nie jest moja najbardziej ulubiona działka sf.

O gustach się nie dyskutuje, ktoś nie lubi fantasy, ktoś inny nie przepada za horrorem, ja nic na to nie poradzę, że nie lubisz cyberpunka.
Fidel napisał/a
pojazd bohaterów został zdemolowany w podziemnym garażu przy pomocy karabiny maszynowego, po czym unikające policji chopaki pomykają sobie po mieście podziurawioną kulami, bez szyb i z krwią na tapicerce syrenką. Może to normalne w tym świecie i wszyscy tam się tak zachowuja ale ja ubawiłem sie po pachy.

Dokładniej mówiąc, pojazd miał rozwalone szyby, o karoserii nic nie wspominam, chyba że chodzi o wóz zaparkowany obok ;) Nie jest łatwo strzelać do wybranego auta, kiedy stoi ono w ciasnym rzędzie innych pojazdów. Zakładając zaś, że mechanizm napędowy nie został uszkodzony, to chłopaki ze spokojem mogli wyjechać taką bryką na miasto. Nie wspominam o locie, bo bez szyb byłoby to cokolwiek niewygodne, ale jazda, czemu nie. Nie jest powiedzane, że ucierpiała przednia czy tylnia szyba, zapewne dostały boczne, więc to zwykła przejażdżka na zimne łokcie ;P: Trochę krwi z rozciętej wargi, Fidel daj spokój...
Ale rzecz jasna, dzięki za opinie.

NURS napisał/a
ale koncówki to ja też nie zrozumiałem

Czego, opka, czy wypowiedzi Fidela o tym garbie :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2007, 12:39   

Adashi, nie powiedziałem, że nie lubię cp ale, że nie jest to moja ulubiona część a wniosek z tego taki, ze musi być przyrządzona szczególnie dobrze by mi zasmakowała

Ciężko mi wyobrazić sobie, że po kilku seriach z kaemu wszystkie kule skupiły się na szybach i nie ma przestrzelin na karoserii. Nie dociera do mnie Twoje tłumaczenie. To raz.
Dwa. Nie twierdze, że pojazd był niezdolny do jazdy. Naturalnie rozumiem, że mógł poruszać sie ale nie o technikę mi tu chodzi. Dla mnie to są straszne głupki jeśli poruszają się samochodem w takim stanie w czasie gdy zależy im by nie zwrócić na siebie uwagi policji. Adashi, nie pogrążaj się.
Trzy - krew . Faktycznie masz rację.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lutego 2007, 12:52   

Dobra Fidel, nie zamierzam się, jak to mówisz "pogrążać". Dla Ciebie takie zachowanie chłopaków to głupota, ale uwierz mi, dla tych postaci urwanie komuś lusterka od samochodu to nie jest żaden wyczyn naprawdę, więc jazda pokiereszowaną bryczką, ba przewożenie trupa w bagażniku to dla nich fraszka, poważnie mówię :wink: :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Lutego 2007, 13:55   

Adashi napisał/a


NURS napisał/a
ale koncówki to ja też nie zrozumiałem

Czego, opka, czy wypowiedzi Fidela o tym garbie :wink:


co ma garb do pienika :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2007, 14:01   

Adashi, może to dla nich fraszka, tyle że wychodzą na głupków. Adashi, lubię Cię, daj spokój i hoduj sobie tego garba.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Lutego 2007, 14:10   

Fidelu, a usiądź i na spokojnie przypomnij sobie w ilu znanych filmach po strzelaninie na parkingu bohaterowie uciekaja postrzelanym samochodem :-)
to konwencja literacka, nie podrecznik fizyki.
Czy np. Cameron to głupek, na ten przyklad, a terminator to kicha? bo też tam postrzelanymi autami jeżdżą, pomijając, że nawet się strzelaja po ulicach, co musiałoby ściągnąc im na kark dziesieć dywizji LAPD w sześć sekund od pierwszego strzału.
IMO przeginasz z realnością realiów. Adashi zrobił to zgodnie z konwencją.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37536
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2007, 14:15   

zawsze mam problem z konwencją gdy w grę dodatkowo wchodzi logika
zwyczajnie ten fragment zaświecił mi seledynem w czasie czytania to się zwierzyłem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lutego 2007, 14:17   

Fidel, spox, też Cię lubię, m.in. za to jak patrzysz na świat, już Ty wiesz o co chodzi :)
NURSie dokładnie tak! :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group