Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 01 - 25.10.2005.
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Października 2005, 01:44   

Prenumerata idzie jednym wielkim rzutem, to listonosz cię lubi:-)
 
 
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Października 2005, 16:35   

Gdyby jeszcze tak skrzynki były trochę większe. Mój numer, choć wydaje się to nieprawdopodobne, listonosz zgiął wpół:-)
Nie możecie napisać czegoś w rodzaju: Uwaga szkło albo wąglik?
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Października 2005, 18:22   

A może wydanie kieszonkowe, jak niektóre pisma kobiece robiły?:-)
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Października 2005, 13:28   

To nie jest taki glupi pomysl, bo kieszkonkowy format jest dosc poreczny, ale pod warunkiem, ze czcionka nie bedzie zbyt mala, bo i tak mam juz -5.5 w obu oczach :D
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Października 2005, 14:35   

To może mikrofilmy, mam gdzieś jeszcze aparat, który przepił u mojego dziadka Stirlitz:-)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 30 Października 2005, 20:56   

Hahaha, w końcu, nareszcie! Kupiłem i mam! Mam! Hahaha. Tyle miesięcy na to czekałem (spoglądam z wyrzutem na Nursa). Ale co tam, grunt, że w końcu jest. A kolejny numer... okładka wydaje się być żartem albo obwieszcza, że w końcu nawet Sapkowski dał se siana z NF (swoją drogą, jak miło).
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2005, 21:26   

Arlon napisał/a
okładka wydaje się być żartem

Właśnie! To albo jest żart, albo cud mniemany, gdyż Sapkowski kojarzy mi się z dość powolnym pisaniem i nie wyobrażam sobie, by był zdolny sklecić jakikolwiek tekst prócz kolejnych stron "Lux Perpetui" .
Zresztą zarzekał się, że na opowiadań pisać nie będzie, gdyż za małe z tego pieniądze.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 30 Października 2005, 21:30   

Właśnie dlatego spodziewam się z jego strony jakiegoś niesmacznego żartu w tym opowiadaniu, kto go wie.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Listopada 2005, 19:51   

Szkoda, że nie będzie Wiedźmina, ale Sapkowski IMHO zapowiedział, że za nic do tego tematu nie wróci. I może to i dobrze, skoro uważa, że powiedział już wszystko, co miał na ten temat do powiedzenia.
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:15   

A już sądziłem, że może wrócą stare dobre opowiadania, po tej rozwodnonej (?) sadze.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:26   

Andrzej wielokrotnie podkreślał, że zamknął cykl, bo napisał już wszystko, co miał do napisania. rozmawiałem z nim kiedyś dość długo na ten temat i raczej się nie skusi. ale może to i lepiej, czasem bardzo łatwo zabić własną legendę.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:58   

Sądziłem, że może napisze o jakimś innym wiedźminie, ośmieszy "legendę" jakiegoś tam Geralta, którego losy nowy wiedźmin będzie ciekawie komentował, zrobi coś w stylu "ostatniego rozdziału".
Przyjdzie mi poczekać na dzieła "po husyckie".
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
bor 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:06   

mam pierwszy numer nowego SF .. dzisiaj kupilem :) ... wstyd mi, ale w pewnym momencie przestalem Was czytac .. rok przerwy.. teraz postanowilem powrocic.. okladka fajna nawet .. zawartosc z tego co na razie widzialem niezla... z ocena bedzie trzeba poczekac az calutkie przeczytam; no nie podoba mi sie ta nowa nazwa, musze sie do niej przywyczaic dopiero ogolnie to czuje, ze tym razem juz nie bedzie rozstania z mojej strony ;) .. ale jestem pewien, ze bedzie jeszcze lepiej.. i kurcze.. dzieki, ze jestescie :D ... zawsze to przyjemniej poczytac cos porzadnego zamiast XYZ .. i prosze Was nie robcie tematow miesiaca o wrozkach, krasnoludach itp. rzeczach ;) .. i troche malo recenzji, wydaje mi sie, ale to szczegol.. a beda takie fajne okladki jak w poprzedniej wersji? :D w stylu 2, 3, 4, 6!, 16, 22, 38 ;)

------
sory za chaos w tym poscie.. w nastepnych mam nadziej, bedzie wiekszy porzadek
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:08   

Recenzji ma być więcej, a temat miesiąca podoba się chyba tylko redakcji NF.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
bor 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:14   

Arlon napisał/a
a temat miesiąca podoba się chyba tylko redakcji NF.

i dzieki wszystkim bogom....

a tak jeszcze a propos pierwszego numeru.. to pdejrzanie niewiele reklam. z jakims zinem sie kojarzy .. bez obrazy .. i tak jestescie najlepsi :D
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:17   

Jak nie pójdziesz do przywitalni, to nie będzie ładnych okładek. Zapraszam do tematu biją:-).
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:17   

Żeby czytelnik na brak reklam narzekał... Do czego to dochodzi.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 3 Listopada 2005, 14:35   

Witam po dłuższej nieobecności spowodowanej odcięciem od Netu. Chciałam tylko powiedzieć, że:
a. numer dostałam we wtorek (nie zdążyłam przed zamknięciem w poniedziałek), jak NURS obiecał (Twierdza Wrocław, Rynek, Pod Plafonem);
b. przeczytałam w całości => znaczy, standardowo będzie: ja chcę więcej felietonów! :mrgreen:

I tyle.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:33   

Lepiej pozno niż wcale 0 dziś kupiłem pierwszy numer SFFH. Nie będę tracił czaus na pierwsze wrażenie za to po przecyztaniu zarzucę długaśnym postem, z opiniami, propozycjami i dygresjami. Ale jest dobrze :wink:
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:37   

Margot napisał/a
Witam po dłuższej nieobecności spowodowanej odcięciem od Netu. Chciałam tylko powiedzieć, że:
a. numer dostałam we wtorek (nie zdążyłam przed zamknięciem w poniedziałek), jak NURS obiecał (Twierdza Wrocław, Rynek, Pod Plafonem);
b. przeczytałam w całości => znaczy, standardowo będzie: ja chcę więcej felietonów! :mrgreen:

I tyle.


A ja standardowo nie powiem nie:-) Nad tym też pracujemy, ale z pewnościa nie przegnę w tym temacie.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:43   

Czy są przewidziane w najblizszej przyszłości w SFFH jakieś nowe felietony Jacka Dukaja? Np. dalszy ciąg Lanterna Magica?
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 19:03   

to nieregularnik niestety. Jacek pisze, jak trafi na coś dobrego. a jak on mnapisze, to my czytamy, jak w tym kawale o Czapajewie:-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 13:43   

NURS napisał/a
Margot napisał/a

(sobie chlast!) standardowo będzie: ja chcę więcej felietonów! :mrgreen:

A ja standardowo nie powiem nie:-) Nad tym też pracujemy, ale z pewnościa nie przegnę w tym temacie.

A kto Ci każe przeginać, NURSie?! Więcej takich dobrych, jak są w tym numerze SF -> POPROSZĘ! :lol:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:58   

Chodzi o ilościowe przeginanie:-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 17:16   

Są trzy. Czy cztery-pięć, to przeginanie ilościowe? (się nie znam, tylko pytam). Chciałabym, no, po prostu lubię i już. Nic na to nie poradzę, że lubię....
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 17:34   

Może cztery...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 17:37   

NURS napisał/a
Może cztery...

<wycałowuje NURSa entuzjastycznie, radośnie, lirycznie, offtopicznie, energicznie, a nawet trochę erotycznie>
TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK! TAK!
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 17:39   

Jezus Maria, kobiety to czytają, Margot! Kolacji nie dostanę:-) I buzi na dobranoc.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 17:44   

Ale za to będziesz mógł się chwalić, że kobiety Ci nie dają spokoju :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:44   

:( :( :(
wlasnie dostalam straszna wiadomosc: nie kupiono mi pierwszego numeru nowego syfka, bo juz zostaly zwrocone z kiosku do wydawcy..
dlaczego????????? dlaczego????????
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group