Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert J. Szmidt aka PP NURS.
Autor Wiadomość
bor 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:14   

NURS napisał/a
Zobaczymy jak pójdzie z pismem, jesli będzie OK, to spróbuje gdzieś w lutym puścić tomik. Klasyczny postapocalyptic.

jesli bedzie to cos na miare Ciemnej strony Księżyca i Małego to ja juz ustawiam sie w kolejce pod ksiegarnia.. :D ...
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:24   

Mam to szczęście, że u mnie o żółtą serię trudno jak cho... jak nigdzie.
Ale "Zaklinacza" na jakimś rynku udało mi się kiedyś znaleść, to i nowe pozycje znajdę.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:35   

Myślę, że z tym nie będzie problemu, będziemy sprzedawać objazdowo, z pisma:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Listopada 2005, 14:47   

Hmmm... ja też bym kupił... NURS: kiedy wyjdzie?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Listopada 2005, 15:51   

Kurczaki, no nie wiem. Może początek lutego, jak wszystko sie poukłada.
 
 
Pablos 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Mała wieś
Wysłany: 2 Listopada 2005, 19:02   

Z twórczości Pana Redaktora znam tylko "Alpha Team" - jeśli to jest ten tekst, w którym autor jedzie na Resident Evil, nie pamiętam... Ale chyba tak... I to było fajne, takie rozrywkowe 8) Świetnie się bawiłem, bo przecież wiem co to jest Resident Evil 8) Hehehe... Fajne.
A co do Zaklinacza, to słyszałem, że dorzucają go do prenumeraty... trochę drogo wyjdzie, ale 12 numerów SFFH gratis... :mrgreen:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Listopada 2005, 19:09   

Tak, to był taki hołdzik dla RE, przez lata robiłem solucje do całej serii i mam do niej sentyment i sporo pamiątek - m.in półmetrowego Nemesisa:-)
BTW RE4 wyszedł na PS2 i jest naprawdę wymiatający.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:07   

Ja to powiem tylko jedno :] Jestem ogromnym miłośnikiem twórczości pana Szmidta. Umrzeć w Lea Monde, jeeez, to było piekne :] Ostatnia scena, kiedy nasi bohaterowie słuchali barda, śpiewajacego o nich, że polegli, w tym czasie, kiedy oni siedzieli obok pijąc piwo :]
Robert piszesz książki wspaniałe, podobnie opowiadania :] Najbardziej lubię klimaty postapokaliptyczne i od dawna nosiłem się z zapytaniem, czy nie grałeś czasem w Fallouta? Nurtuje mnie to od dawna :]
A poza tym kocham texty o honorze i poświęceniu, takie własnie jak Umrzeć w Lea Monde :]
Heh, po prostu nie mam słów.
A cvo do Apokalipsy z autografem, to ja takową już posiadam :] A co! I to już chyba od lutego 2002 :] Ciekawi mnie czy pamiętasz ten podpis Robercie :] "Dla Pawła Wojewnika... Pozdrów Ciechanów, zanim wezmą Cię pod broń!" Jakbyś kuirde zgadł. Po maturze zaczynam studia na Akademii Obrony Narodowej i jeśli uda mi się to co planuję, to ja będę wspoółtworzył to, co teraz niektórzy nazywają fantastyką :]
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:18   

Wychodzi na to, że jestem prorokiem, tylko mi nie zabierajcie sandała:-) Ale podpisu nie pamiętam, choć brzmi znajomo:-)
A co do Fallouta, to jasne, że grałem Tactics już mnie tak nie wciągnął, ale dwa pierwsze, to było coś. Ale to nie była chyba inspiracja do tego tekstu. Pomysł "Ogni..." powstał lata temu, jeszcze w latach osiemdziesiątych. Niemniej klimaty Fallouta na pewno sa wyczuwalne, trudno, żeby nie były:-)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:29   

Oczywiście :] Nie będę zabierał Twego sandała proroku, ja podążam za świętą tykwą :lol:
Z wcześniejszych postów wnioskuję, że Apokalipsa to nie jedyny Twój pomysł postapokaliptyczny, więc może mi wyjaśnisz czemu jeszcze nic innego nie czytałem w "S-F"? I nie wmówisz mi ze były, bo mam każdy numer :twisted: :wink:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:36   

Bo nieuważnie czytasz:-) Był "Mały" ze dwa lata temu, też rzecz dzieje się we Wrocławiu po wojnie nuklearnej, ale nie ma to nic wspólnego ze światem Apokalipsy...
A kolejna rzecz w produkcji, było o tym trochę wcześniej. Tylko najpierw muszę reanimować pismo, po tych wszystkich opóźnieniach.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 3 Listopada 2005, 19:25   

rzeczywiście, przepraszam, zwracam honor :] czytalem "Małego" - text pierwsza klasa :] Kasandra rządzi :]
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 19:29   

To ta, od Baranieckiego:-)
 
 
Dracena 
Langolier

Posty: 264
Skąd: z rodziny smokowców
Wysłany: 3 Listopada 2005, 22:27   

A ja poproszę kiedyś o podpis do „Apokalipsy według Pana Jana”, nie wiem tylko czy to jest możliwe? :D
_________________
Wiedźma wszystko wie!!!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2005, 23:13   

Jeszcze mi paluchów między klawisze w klawiaturze nie powciągało, utrzymam długopis, jesli o to chodzi:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Listopada 2005, 08:37   

NURS: mam dla Ciebie propozycję na opowiadanie postapokaliptyczne... Opisz mojego kaca... jest lepszy niż III wojna światowa... :evil:
 
 
Marek1964 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 321
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Listopada 2005, 09:16   

Może za mało ćwiczysz? :lol: "Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki". Jak mawiał komuszy generał Świerczewski ("ten, który się kulom nie kłaniał"). Jego portret można było podziwiać :lol: na dawnych pięćdziesieciozłotówkach! :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 09:45   

Jak się wie, jak pić, kaca nie ma:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Listopada 2005, 10:04   

Czasami trzeba tyle wypic, że kac jest.... "niezapowiedzaną" wizytację z Wawy mieliśmy.... (nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała...)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Listopada 2005, 10:08   

To nie jest kwestia "ile", tylko jak:-)
I uwierz praktykowi, przez pare lat pracowałem w zawodzie - płacili mi za to, zeby przełożeni po spotkaniach z bratnimi nacjami lądowali komfortowo. Ale to zupełnie inna historia:-)
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 5 Listopada 2005, 18:25   

Uwielbiam klimaty postapokaliptyczne dlatego b. podobały mi się opowiadania R. Szmidta. Tak poza tym to włąśnie ognie w ruinach zachęciły mnie do kupna "Apokalipsy wg Pana Jana", którą gorąco wszystkim polecam !!!! Takie pytanie: będzie może jeszcze jakaś kontynuacja Apokalipsy ????
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:29   

Szczerze mówiąc to raczej nie będzie. Pewne historie ciagnięte na siłę mogą tylko tracić. Może cos kiedyś z którym z bohaterów mi sie wymsknie, ale naprawde nie planuje żadnego sequela ani prequela.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:32   

była, w którymś z numerów S-F. Autorstwa AAndrzeja Ziemiańskiego "Autobachn nach Poznań".
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:34   

a ja uważam właśnie, że nie powinno być kontynuacji. Apokalipsa ma w sobie pewną magię, którą może utracić, jesli będzie tasiemcem :]
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:37   

Autobahn, to spin off, pomysl zupelnie inny, tylko Andrzej wstawił Pana Jana w formie pomnika, bo akurat pisał na podobny temat w podobnym czasie, zaraz po Ogniach. A potem ja musiałem dostosować przyszłość do tego co było w Autobahnie:-)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:48   

czyli wychodzi na to, że Apkalipsa była sequelem Ogni, ale prquelem Atobachn :lol:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:52   

Nie.. raczej Autobahn było sequelem Ogni... a Apokalipsa "sequelem" Autobahnu. Przynajmniej tak wynika z tego, co NURS napisał. ;)
 
 
Teofil 
Frodo Baggins

Posty: 122
Wysłany: 5 Listopada 2005, 20:53   

NURS napisał/a
Szczerze mówiąc to raczej nie będzie. Pewne historie ciagnięte na siłę mogą tylko tracić. Może cos kiedyś z którym z bohaterów mi sie wymsknie, ale naprawde nie planuje żadnego sequela ani prequela.

No to czemu ona się tak nijak kończy? Na cliffhanger to wygląda jak nic, więc...
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 5 Listopada 2005, 21:07   

nie, nie, nie - Apokalipsa była zdecydowanie prequelem Autobahn :]
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
varquez_87 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Goleszów (k.Wisły)
Wysłany: 5 Listopada 2005, 21:18   

Jakkolwiek Autobahn też był świetny !!! I to zakończenie....
_________________
"This is the way the world ends.
Not with a bang but a whimper."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group