Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki edycji 2005 - powieści
Autor Wiadomość
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 00:30   

Zawsze do usług. Lepiej tu niz po druku SFFiH, tu sie łatwiej edituje.
Mam teraz drugi problem. W "starych" wynikach Iwona Surmik nie miała ani jednego głosu na 1 miejsce. Teraz ma jeden, a przecież podczas poprawiania tylko usuwałes głosy... a według tego mechanizmu pisarz mógł co najwyżej stracić punkty, tymczasem Surmik zyskała 10.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 00:56   

wiesz, że masz rację, to jest to pieprzone liczenie z tabel ręcznie. cos przy przeklejaniu musiałem popieprzyć. tak to jest, jak po 12 godzinach pracy przy kompie bierzesz się za myslenie... już sprawdzam gdzie jest bład.
BTW, w SFFH nie bedę niczego publikował, więc nie ma obciachu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 01:00   

Mam, przypisałem jej 10 Gromana, który wypadł przy przeklejaniu. juz poprawiam, teraz musi sie zgadzać, ale sprawdzaj, bo juz niczego nie jestem pewien :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 01:14   

Po objawieniu się Gromanna wszystko wydaje sie w porządku, ale jeszcze się temu będe przyglądał, żey dac znać jakby co.

Chociaz o tej porze można uznac moje zdolności obliczeniowe za nieco przytępione, więc raczej nie w tej chwili, bo tez nie chciałbym czegoś zawalić. Ty na wszelki wypadek tez przyjrzyj się temu jutro.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 01:21   

Mnie tego nie mów, kilkanaście godzin ślęczenia przed monitorem dziennie, i tak jeszcze ze dwa tygodnie mnie czeka... Jak cos znajdziesz, zaraz poprawię.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 09:49   

NURS napisał/a
wiesz, że masz rację, to jest to pieprzone liczenie z tabel ręcznie. cos przy przeklejaniu musiałem popieprzyć.


O matko, Ty to liczysz ręcznie? Przeciez wyniki dostajesz pewnie w pliku w ustalonym formacie. Mały programik w perlu pewnie załatwiłby sprawę.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 09:52   

kojer: Miło nam Cię widzieć, ale mamy na tym forum taki zwyczaj... wypada się przywitać na dobry początek. Zapraszam TUTAJ :mrgreen:
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 10:33   

mawete napisał/a
kojer: Miło nam Cię widzieć, ale mamy na tym forum taki zwyczaj... wypada się przywitać na dobry początek. Zapraszam TUTAJ :mrgreen:


A potem będzie, że ilość postów sobie nabijam ;) .

Ale mam pytanie z zupełnie innej beczki. Czy powieść "Trepka Andrzej - Kominfaun" istnieje, ktoś ją widział? Bo jest niegooglalna (pozostałe bez problemu można wyszukać).
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 10:36   

Cytat
A potem będzie, że ilość postów sobie nabijam

Zaraz, to my jesteśmy od nabijania :mrgreen:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 12:02   

kojer, idziesz na salony, zadajesz pytania, a butów nie zdjąłeś w przedpokoju. A pokoda przeciez paskudna :-)
Uszanuj zasady tego miejsca, a my uszanujemy ciebie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 12:30   

NURS napisał/a
kojer, idziesz na salony, zadajesz pytania, a butów nie zdjąłeś w przedpokoju. A pokoda przeciez paskudna :-)
Uszanuj zasady tego miejsca, a my uszanujemy ciebie.


To wchodząc do salonu/na salony zdejmuje się buty? Mnie inaczej uczono. :) Ale skoro wam tak zależy to napiszę zaraz. A pogoda śliczna, słoneczko świeci, cieplutko, wiosna.

A co z odpowiedzią na pytania? Szczególnie Trepka mnie interesuje bo chętnie bym coś nowego przeczytał. A to książka widmo
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 12:40   

kojer, czytaj regulamin forum...
Równie niegooglalna jest chyba powieść Peteckiego z 1995 roku (tytułu nie pamiętam), a istnieje. Trzeba szukać poza siecią.
BTW chyba czas na tworzenie listy za 2006 rok? Lepiej skonsultować na forum, ew. braki się wyłapie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 12:40   

Ceny mleka, a co za tym idzie, samochodów pancernych ostro pójdą w górę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 12:57   

kojer: czy ja niewyraźnie napisałem? Czegoś nie zrozumiałeś w moim poście? :mrgreen:
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:14   

gorat napisał/a
Równie niegooglalna jest chyba powieść Peteckiego z 1995 roku (tytułu nie pamiętam), a istnieje. Trzeba szukać poza siecią.


"Taki, co przyszedł z góry"? Jak najbardziej googlalna, chyba mam nawet kupioną. A Trepki nigdzie nie widziałem. Może była w planach, ktoś dodał do listy a książka nie wyszła?
Dlatego pytam czy ktoś ją widział na własne oczy.

I temat jak najbardziej ontopic bo wygląda, że na listę trafiła nieistniejąca pozycja.

PS. Nie ufam ślepo google, jakbym ufał to szukałbym na aukcjach "Dzieci Hildora" :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:21   

Kod
Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu 260 55 10 325
Pilipiuk Andrzej - Dziedziczki 110 125 28 263
Kres Feliks W. - Tarcza Szerni 140 45 14 199
Kossakowska Lidia Maja - Zakon Krańca Świata 100 30 18 148
Huberath Marek - Miasta pod skałą 100 25 6 131
Ziemkiewicz Rafał A. - Ognie na skałach 60 25 32 117
Dębski Rafał - Łzy Nemesis 70 20 6 96
Pacyński Tomasz - Szatański interes 60 5 20 85
Spychalski Dariusz - Krzyżacki poker 40 25 6 71
Rydzewska Jaga - Atalaya. Wojownicy 50 10 6 66
Pawlak Romuald - Czarem i smokiem 30 15 8 53
Białołęcka Ewa - Naznaczeni błękitem 30 10 10 50
Piskorski Krzysztof - Wygnaniec 20 25 4 49
Pilipiuk Andrzej - Norweski dziennik 10 30 6 46
Wolski Marcin - Włóczędzy czasoprzestrzeni 10 20 8 38
Wójtowicz Milena - Podatek 10 20 6 36
Jacek Komuda - Imię bestii 0 30 6 36
Lewandowski Konrad T. - Czarna psychoza 10 10 2 22
Miłoszewski Zygmunt - Domofon 0 15 6 21
Mortka Marcin - Karaibska Krucjata 10 0 2 12
Zagańczyk Mieszko - Allah 2.0 0 5 6 11
Gromann - Trzecie świadectwo 10 0 0 10
Surmik Iwona - Ostatni smok 0 5 4 9
Szyda - Hotel Wieczność 0 5 2 7
Rochala - Bogumił Wiślanin 0 0 6 6
Hładki - Władca Nawi 0 5 0 5
Moździoch - Maska Luny 0 5 0 5
Albin - kodeks magów 0 0 2 2
Tyler - Wyspy szczęśliwe 0 0 2 2
Bauer - Alyntial 0 0 0 0
Karpiński - Pisarz przemówień 0 0 0 0
Krupińska-Trzebiatowska - Cień Boga 0 0 0 0
Mathea Grzegorz - IV Rzeczpospolita 0 0 0 0
Trepka Andrzej - Kominfaun 0 0 0 0
Walenta Maciej - Zguba Trolli 0 0 0 0
Wolski Marcin - Miejsce dla dwojga 0 0 0 0
Żak Andrzej - Władca Czasu. Wędrówka 0 0 0 0


Niczego nie pokręciłem?

Edit: zgodnie z uwagą Lockego.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:25   

mawete napisał/a
kojer: czy ja niewyraźnie napisałem? Czegoś nie zrozumiałeś w moim poście? :mrgreen:


Miejsce witania wydało mi się nieodpowiednie :twisted:
Ale to ewidentny offtopic, więc EOT :) .
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:29   

Kontynuacja watku z Peteckim i Trepką w Pikniku.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:46   

O, są wyniki! :mrgreen: :bravo
NURS:
Cytat
zdecydowana wiekszość wysyłała sms-y z jedną tylko pozycją, bądź dwoma, co jest niezgodne z aktualnym regulaminem.
W sumie szkoda, że została wycofana możliwość wpisania numerku "000" oznaczającego "bez nagrody". Domyślam się, że miałeś, NURSie, powody, ale to trochę utrudniło głosującym życie.
Właśnie sprawdziłam, na co głosowałam. I kurczę, sama się siebie wstydzę. :cry: Musiałam dać trzecie miejsce książce, która mi się nie podobała, tylko dlatego, że w ogóle przeczytałam tylko trzy pozycje z listy... No, z opowiadaniami było inaczej. Zresztą, książek przeczytałam więcej niż trzy, ale niektóre to były zbiory opowiadań.
Tak, tak, jestem niekompetentna i nie powinnam głosować. Szkoda tylko, że żadna znana mi bezpośrednio osoba spoza forum nie czyta współczesnej, polskiej fantastyki więcej ode mnie. Ja wiem, forumowicze to elita, ale Nautilus miał być skierowany nie tylko do elit...

Zerowiec:
Cytat
Dziwne, powieść otrzymała (nie mam pojęcia czemu) nominację do Zajdla a tutaj taki niski wynik.
Oj, powiedziałabym, co na ten temat słyszałam, ale to brzydko powtarzać takie rzeczy... W każdym razie odpowiedź jest zwięzła, a złośliwa. :twisted:
Cytat
tak niski wynik, zwłaszcza wobec wysokich ocen dla różnorakiej grafomanii, to hańba.
Ciekawe, co tym razem rozumiesz przez grafomanię, hie, hie...

NURS:
Cytat
popieram w całej rozciągłości zdanie Kresa w tej materii, które bedziesz mógl przeczytac w nowym numerze za parę dni.
O, uchyliłeś rąbka tajemnicy, cóż tam Kres napisał... Nie mogę się doczekać, chyba zacznę czyhać na listonosza. :D
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 13:55   

kojer: to nie jest ważne, czy Ci się podoba. Jak rozumiem przeczytałeś i zrozumiałeś regulamin forum. Jak chcesz, ja mam czas - mogę po każdym Twoim poście informować współforumowiczów, że jesteś na tyle cieniutki, że boisz sie przywitać... :mrgreen: Zapraszam do Biją - chyba dla Ciebie zrobie wyjatek. :mrgreen:
I nie jest to offtop, gdyż tematy naruszania regulaminu przez użytkowników mogą być poruszane w temacie w którym regulamin został złamany. :D Rozumiesz?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 14:16   

Anko, w obliczu tak masowego niezrozumienia, chyba bedzie trzeba przywrócic tę opcję.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 14:17   

mawete napisał/a
kojer: to nie jest ważne, czy Ci się podoba. Jak rozumiem przeczytałeś i zrozumiałeś regulamin forum. Jak chcesz, ja mam czas - mogę po każdym Twoim poście informować współforumowiczów, że jesteś na tyle cieniutki, że boisz sie przywitać... :mrgreen: Zapraszam do Biją - chyba dla Ciebie zrobie wyjatek. :mrgreen:


Obowiązku witania się nie ma o ile zrozumiałem regulamin. Czyli wygląda na to, że naruszyłeś punkt 2 regulaminu. Mogłeś wysłać prywatną wiadomość zamiast zaśmiecać wątek :) .

mawete napisał/a
I nie jest to offtop, gdyż tematy naruszania regulaminu przez użytkowników mogą być poruszane w temacie w którym regulamin został złamany. :D Rozumiesz?


Skoro tak do tego podchodzisz to chciałem uscislić, że ten twój post powinieneś umieścić w miejscu, gdzie złamałem regulamin. Czyli nie tu. Nieprawdaż? :P
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 14:23   

NURS:
Cytat
Anko, w obliczu tak masowego niezrozumienia, chyba bedzie trzeba przywrócic tę opcję.
No, ja nie mówiłam o niezrozumieniu, ale o problemie - jak oddać głos zgodnie z własnym odczuciem? Kiedy np. zna się zbyt mało powieści z ubiegłego roku, żeby wyróżnić trzy fajne? Nie głosować wcale? No i zobacz, jak mało ważnych głosów wyszło...
Ale regulamin trzeba czytać, inaczej można przypadkiem wysłać SMSa na Taniec z Gwiazdami albo dzieci chore na raka...
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 14:39   

kojer: królewiczu, ja cię tylko poinformowałem o niedopełnieniu obowiązku lub o nienależytej staranności. A pkt 2 wyraxnie mówi:
Cytat
2. Dozwolony jest każdy temat, także taki który nie jest związany z fantastyką, o ile nie narusza norm prawnych i moralnych. Należy jednak dbać o to, by dyskusje znajdowały się w odpowiednich działach. Będziemy zwracali uwagę na dryfy, ale nie będziemy ich tępili za wszelką cenę.

Twój pierwszy post pojawił sie w tym temacie, więc weź i mnie nie rozśmieszaj chłopczyku. Tyle.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 14:58   

mawete napisał/a
kojer: królewiczu, ja cię tylko poinformowałem o niedopełnieniu obowiązku lub o nienależytej staranności.


No i zmojego drobnego naruszenia zrobiłeś misiu kolorowy duży dryf kompletnie bez sensu. A to podobno na syff-ie biją nowych :) . Do tematu nie wniosłeś nic. Z mojej strony EOT

PS. Do moderatora: może przenieść tą bezsensowną dyskusję do jakiegoś śmietnika? Zaśmieca tylko wątek
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 15:11   

kojer: Ja? :mrgreen: Przeinaczasz fakty - to Ty dopiero po moim ostatnim poście raczyłeś się pojawić... :D
Do Admina/Moderatora - ma rację może to przerzucić do jakichś offtopów.
 
 
kojer 
Gollum

Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 15:22   

A wracajac do tematu. Może ktoś napisze NURSowi taki programik (ja się nie podejmuje bo w perlu cieńki jestem) bo jak pomyślę o ręcznym przeliczaniu głosów na opowiadania to mu współczuję.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 15:31   

To różnie jest. Może programik potrzebny, a może zwykły skrypcik mały do bazy danych. Sam też się nie podejmę, w tej chwili świat mi się na głowę wali, ale gdyby NURS był chętny to ktoś się pewno znajdzie, robota raczej prosta, chociaż zależy, jak wyniki są zapisane.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 10 Stycznia 2007, 18:14   

Tak jest goracie, jest pomysłka - dopisałeś Gromanna i jego 10 punktów, ale nie zabrałeś ich Iwonie Surmik, a z tego co powiedział NURS, właśnie stamtad one są.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 25 Lutego 2007, 17:25   

Khem. Kiedy można liczyc na wyniki Nautilusa za opowiadania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group