Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w przeniesieniu forum potrzebna!!!
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:10   

Zapytam wprost, kto z was może w moim imieniu załatwić tę sprawę z przeniesieniem forum? Ja się na tym kompletnie nie znam.
Pozostanie tez sprawa nowej strony, bo ta jest dzierżawiona. Chciałbym postawić nowa, jakąś prostą. ale to może chwile poczekać.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:19   

Ja na razie odpadam. Wyjeżdżam i do niedzieli nie będę miał dostępu do swojego komputera, a liczy się każdy dzień. Jeżeli nikt inny się do niedzielnego wieczora nie zgłosi to zgłoszę swoją skromną osobę. ;)
_________________
GAndrel
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:19   

I warto zauważyć, że avatary są cache'owane, więc mimo tego, że ważą czasem najwięcej ze strony, w transferze aktywnego użytkownika odgrywają najmniejszą rolę. Np. jak na komputer, na którym nie przeglądałem jeszcze forum, wyśle np. 1MB avatarów (5kb*200 użytkowników), to i tak będzie to pikuś przy 400 odsłonach stron, które bez problemu mogę wygenerować przez parę godzin. Serio. A jest to... 40MB? Może więcej. Na dodatek teraz siedzę przy takim, na którym już odwiedzałem forum -> avatary odpadają. Czyli nie panikować!

Poza tym na razie słuchać hjeniu i Ixolite ;)

Edit: a, i czasem warto wyszukać jakieś strony hostowane przez docelowy serwer (adresy można tutaj podać) i testować je na szybkość i zwisy.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:26   

Ja tak właściwie to jestem od dymienia serwerów :mrgreen: Moje umiejętności w tej kwestii kończą się mniej więcej na umiejętności wypełnienia formularza na stronie home.pl
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:44   

Na chwilę obecną forum razem z ostatnimi kopiami baz danych zajmuje na dysku serwera w sumie 85 mega. Większe ilością biorą się po prostu z dużej ilości starych kopii bezpieczeństwa. Regularne czyszczenie spokojnie zapobiegnie rozrośnięciu się forum na ponad 300 mega i wartość ta spokojnie utrzyma się przez okres conajmniej roku - tak wynika z moich obliczeń.

Co do przeniesienia forum w inne miejsce - problemu z tym nie widzę, dam radę to zrobić, trzeba jedynie mieć to miejsce. Wszystkie porządne serwery oferujące potrzebne nam rzeczy są płatne, a kwestie finansowe zależą od Ojca Redaktora. Przy odpowiednim serwerze dam rade przenieść i uruchomić nowe forum - oczywiście ze wszystkimi postami i tematami - w okresie ok. 12 godzin.

Tyle z mojej strony.

Na wszelki wypadek kopie forum zaczynam przenosić na swój dysk twardy. Tak na wszelki wypadek, gdyby obecny provider nieco wcześniej wyłączył serwer...

Aha, nie jestem pewien jak będzie wyglądała sprawa z avatarami i wszystkimi Waszymi wstawionymi grafikami w postach i albumach. Najprawdopodobniej znikną po przeniesieniu na nowy serwer. Z avatarami raczej problemu nie będzie, wgracie szybciutko od nowa, natomiast wszystkie inne grafiki na 99% znikną, gdyż wg mojej wiedzy nie są uwzględniane w kopiach baz danych.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:48   

To ja jestem jednym ze złych forumowiczów zawyżających transfer danych. Przy zamknięciu przeglądarki automatycznie czyszczę cache. :mrgreen:
_________________
GAndrel
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 22:49   

Zdjęcia w większości są linkowane z zewnątrz. Nie powinno być problemów.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 23:36   

provider twierdzi, ze po podaniu nowego adresu wykona przekierowanie forum, cokolwiek to znaczy.
oczywiscie nie ma problemu z wykupieniem miejsca, pokazcie mi tylko gdzie jest najsensowniej.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 01:23   

Forumowicze, do dzieła. Mało czasu zostało.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 10:26   

NURS, jeżeli nie będziesz miał problemów z rozliczeniami z Urzędem Skarbowym to ten kanadyjski znaleziony przez GAndrela będzie najlepszy, nie wiem jak to będzie z utrzymaniem domeny bo węgierska jest w formularzu a polska już nie :wink: Ale podejrzewam, że wystarczy mail/telefon do firmy żeby to poprawić. W innym przypadku pozostaje negocjowanie z którąś z polskich firm hostingowych. BTW: Tak się zastanawiam, czy jeżeli wszyscy użytkownicy forum zaczęliby używać w3cache'a zmniejszyłoby to transfer?
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 11:07   

moze lepiej jednak stanać na polskim serwerze, przynajmniej na razie.
ten active,pro wyglada sensownie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 11:23   

Mało wiem na ten temat, ale w Krakowie jest prowajder www.interkom.pl , lokalna firma prowadzona przez tamtejszych informatyków. Również poznańskie PCSS, www.man.poznan.pl , prowadzi szeroki zakres usług, nie tylko dla środowiska naukowego.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 11:28   

Znalazłem jeszcze coś takiego - http://www.ovh.pl/produits/240plan.xml z miesięcznym transferem 800GB/m i w niższej cenie.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 12:11   

Można popytać tutaj: http://www.forall.pl/ Forum "Gamedec'a" na tym chodzi.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 12:17   

Mam nadzieję, mawwete, że mi wybaczysz, i Marcin też - ale Gamedeck straszliwie często się wiesza.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 12:22   

Romek: NURS napisał, że chwilowo, do czasu znalezienia lepszego serwera w "dzikich krajach" może być na polskim. Nie twierdzę, że jest idealny, ale na przetrzymanie okresu wyłaczenie-znalezienie czegoś lepszego może być.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 12:33   

mam cos, chyba to wybiorę:
http://www.active24.pl/
2048 GB na rok za rozsądną cenę.
Jesli ktoś coś wie na ich temat, to smiało. jutro do nich napiszę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:22   

Wydają się być po ofercie ok, i tanio i spory transfer, parę standardowych pierdółek. Szkoda, że nie ma infa jak często są pady serwera czy chociażby listy kilkunastu stron na ich serwerach postawionych, żeby można było szybkość zobaczyć.
Na krótką metę sprawdzone pingi są lepsze niż na przykładowym wp.pl, czyli też źle nie jest, ale to tylko do ich głównej strony, pojęcia nie mam jak jest ze stronami użytkowników.

A co do strony - piszesz, że ją dzierżawiłeś? Znaczy wszystko co na stronie nie jest Twoje (opza tym, co sam wpisałeś)? Kiepskawo, na dzień dzisiejszy za kilkadziesiąt/kilkaset złotych można zamówić napisanie strony, dostaje się na własność kod i grafiki użyte na stronie, dzierżawa cms'a wydaje mi się trochę śmieszną rzeczą.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:45   

dzierążawiłem stronę z domeną, ktos był szybszy :-0
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:46   

Czyli science-fiction.pl ma ktoś inny? Szkoda by było, nie da rady od niego odkupić albo coś? Bo jednak domena się już przyjęła, zmieniać ja teraz byłoby nieciekawie.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:48   

sciencefiction.pl
science-fiction.pl

obie zajęte, to jaka teraz? :-x .org?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:54   

może nie bedzie problemu z dalszą dzierżawą domeny.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:00   

To trzeba dogadać. A domenę najlepiej odkupić, na dłuższą metę i na krótszą też. Ale to już kwestia dogadania między wami.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:06   

na wszelki wypadek kupiłem www.science-fiction.com.pl
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:15   

a co z science-fiction.eu ? Wydaje się do wzięcia.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:19   

ale eu to nędzna domena jest ;)
pl albo com to dobre domeny. com.pl już gorsza, a eu to kompletna porażka na razie - kompletnie nie osłuchana, a com czy pl to ludzie zawsze skojarzą na szybko, com.pl już trochę mniej, ludzie wolą krótsze, ale też się przyjmie dobrze.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:39   

www.sffh.pl jest wolna...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:40   

O! Mogło by być. Łatwe do zapamiętania, krótkie, i też szybko się skojarzy.
 
 
mert 
Frodo Baggins

Posty: 119
Skąd: Kraków/Głogów
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:43   

Mi się również podoba!:)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:50   

no wo wyobraż sobie kogoś, kto szuka stron o science fiction. ciekawe czy wpisalby cos takiego w wyszukiwarkę :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group