Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Michał Cetnarowski
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 21:21   Michał Cetnarowski

Pojawił się nareszcie na forum, więc już szykujmy się do skórowania. Dużo Michał nie napisał, więc liczymy na więcej, a na razie może niektórzy sobie przypomną dotychczasowe teksty :P
A, i wygrał konkurs literacki ;)
Wybiórczo, może resztę autor wskaże:

Biel, tylko biel
Magazyn Fantastyczny 3/2006 (9)
Czarne Stawy
SFera 03/2003 (3)
Do końca
Magazyn Fantastyczny 1/2006 (7)
Hycel
Magazyn Fantastyczny 3/2004 (3)
* Pieśń z doliny
Ubik 3/2004 (7)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:17   

Napisal sporo,mało mu wydali :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:35   

I kto to mówi :roll: :mrgreen: Autora nie znam, ale miło że u nas gości :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:23   

Ups, ale plama... Napisałam, że Cetnarowskiego nic nie czytałam, a przecież czytałam "Do końca" z MF 1/2006... Ale to było rok temu. :| Zatem wbrew temu, co napisał Sapkowski, autor ma teraz możliwość po raz drugi wywrzeć na mnie pierwsze wrażenie. :P ;)
Tak, qrcze, mi się kojarzyło, że skądś słyszałam to nazwisko i tym skądś było przypuszczalnie MF... Ech, ja często słyszę, że dzwonią, a nie wiem gdzie. :oops:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 16:59   Michał Cetnarowski

Jest na forum, jako mc, pora by otworzyć jego kącik. Zapewne sam się przedstawi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 17:07   

O kurczę! Dopiero zauważyłem temat...
A więc przedstawiam się, przedstawiam, i zapraszam do lektury opowiadania w 15 SFie.
Jak i do antologii "Polowanie na lwa", do Magazynu Fantastycznego 9 i wcześniejszych.
I do najnowszego "Czasu Fantastyki" (tu publicystyka).
Zwolenników internetu zaś - zapraszam na stronę Creatio Fantastica, troszkę publicystyki znajdzie się i tam.
Czyli witam!
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 17:11   

Witaj na forum, kolejny literacie!
Postaram się znaleźć tę antologię:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 17:17   

Z tego co wiem od jakiegoś już czasu jest w Empikach. Zachęcam do odszukania - nie ze względu na siebie bynajmniej. Naprawdę znajdziesz tam kilka nieszablonowych i dobrych opowiadań.
Zresztą, jeśli ktoś czytał, może się tu wypowie. Co ja będę kadził... (Przynajmniej to tak wygląda...)
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 17:18   

a jak już będziesz szukać "Polowania..." to zerknij, czy nie ma gdzieś obok "Bez bohatera" :)
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 17:24   

Ja chciałabym zerkać jednocześnie na wszystkie nowe antologie, zwłaszcza forumowe... Ale mam tylko jedną zezowatą parę oczu;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Stycznia 2007, 14:30   

Uzupełniając krótkie wprowadzenie Gorata z początku tematu, dodać tu można jeszcze publicystykę z "MC Kwadratu" w Magazynie Fantastycznym - obłożony jest bodaj cały ostatni rocznik MFu, a i wczesniej coś chyba się tam znajdzie.
Jakby ktoś miał ochotę...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Stycznia 2007, 14:44   

Napisałem cóś takiego w ocenie nr:
Cytat
Opowiem o Cetnarowskim.
Tekst urzeka poetyckoścą nastrojów i wali po oczach bogactwem skojarzeń. MC po mistrzowsku wykreował świat opowiadania mimo, że ograniczył go do niezbędnego minimum. Wpadłem w ten tekścik jak sliwka w kompot. Bo jest pusty. Nie dzieje się w opowiadaniu nic istotnego na tyle, aby było warte opowiedzenia. Sztafarz czeka na gospodarza. Czytając to opowiadanie miałem wrażenie, że obcuję z czymś na miarę Topora. W krótkim stylu zostanę zaraz oto potraktowany co najmniej odważnikiem albo chociaż nocnikiem. A tu nudy Panie. Dawno żaden tekst tak mnie nie zirytował, bo potężny potencjał pozostał w ogóle nie wykorzystany. Zatem po co pisać jak nie ma o czym? Dla samej radości pisania i czytania? Przerost formy nad treścią?

Zgadzasz się? :wink:
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Stycznia 2007, 14:49   

Minęliśmy się z postami... (Odpowiedź na Twóją opinię poszła w temacie literatury aktualnego numeru.) Mogę tylko powtórzyć - będziesz miał ochotę, spróbuj się z tekstem raz jeszcze.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Stycznia 2007, 14:55   

O szlag, znów się mineliśmy, ale OK, dzięki :D
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 27 Stycznia 2007, 10:31   

Centar jest dla mnie jednym z najbardziej obiecujących autorów.
Kupię nowy SFFH głównie po to, żeby jego poczytać.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Stycznia 2007, 17:41   

Przeczytałem 'Biel, tylko biel'. Strasznie zakręcone opko. Strasznie chciałem go zrozumieć ale nie jestem pewien czy mi się udało. Być może zamierzeniem autora była wielość możliwych interpratacji. Z pewnościa jakiś czas zostanie w pamięci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 30 Stycznia 2007, 20:17   

Cześć Fidel!
Jeśli próbowałeś zrozumieć - i, co ważniejsze, znalazłeś w tekście coś, nad czym chciałeś się trochę pozastanawiać - to ja z pewnością mogę czuć się kontent, a i Ty chyba nie straciłeś czasu poświęconego na lekturę...
Przy dobrych wiatrach będziesz miał okazję za niedługo poznać "Godziny nocne", w jednym z kolejnych numerów SF...
Pozdrawiam!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Stycznia 2007, 22:02   

Przeczytałam "Nocne ścieżki gwiazd". Piękna, poetycka opowieść o woli życia i nadziei wbrew wszystkiemu. Nie zgodzę się z Rafałem, że
Cytat
Nie dzieje się w opowiadaniu nic istotnego na tyle, aby było warte opowiedzenia

Przed oczami czytelnika przewija się całe życie bohatera, czy całe... :?:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 08:58   

Ja tez przeczytalem "biel, tylko biel". I za cholere nie rozumiem. A juz ostatni akapit w ogole jest dla mnie niezrozumialy. :evil:
_________________
5 zdań na temat
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 16:41   

Witaj Agi! Cieszy, jeśli tekst przyniósł Ci zadowolenie.

Count, nie bardzo chyba mogę Ci pomóc, kurczę... Jeśli jednak ktoś z czytelników chciałby podzielić się swoimi uwagami na temat "Bieli...", to zapraszam. Może czyjaś wypowiedż okazałaby się dla ciebie w takiej sytuacji jakoś pomocna.
Zaproponowałbym ponowną lekturę, ale, zdaje się, już się zaczynam z tym powtarzać...
Serdecznie pozdrawiam!
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 15:49   

Chętnych zapraszam do majowego numeru NF, do poczytania "Kaznodziei ciemnych zaułków", tekstu o Franku Millerze.
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 09:47   

Skoro już znalazłem ten temacik, to wrzucę i swoje trzy grosze:

"Biel, tylko biel..." jest świetnie napisane. Podoba się język, styl - wciaga, po prostu. Szkoda tylko, że oprócz stylu i budowania klimatu nie ma w nim nic więcej. Jest puste. Ładnie poprowadzona narracja (taka... podwójna ;) ) pozostaje niewykorzystana - nic z niej nie wynika, prawie niczemu nie służy. A szkoda, bo zapowiadało się ekstra (z wybuchem, dymem i fajerwerkami), a wyszedł tylko mały obłoczek z retorty i przeklinający alchemik, któremu nie wyszło :?

Nie bij ;)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 14:37   

Znaczy, Azrifalu, zapewne chodzi Ci o "Nocne ścieżki gwiazd" - w "Bieli..." nie ma alchemika. Z kolei "podwójna narracja" występuje w "Bieli...", drukowanej w Magazynie Fantastycznym - więc może jednak mówisz o niej? Wtedy owym alchemikiem byłbym ja...

Tak czy tak, oczywiscie "nie biję" (nawet gdbybym mógł)... Jest autor, i jest czytelnik. Co wyniesiesz z lektury - albo czego nie wyniesiesz - to Twoje.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 14:59   

mc napisał/a
Co wyniesiesz z lektury - albo czego nie wyniesiesz - to Twoje.


Dobrze byłoby gdzyby czytelnik czasem coś wniósł a nie tylko wynosił. Takie dwa browce np.byłyby mile widziane,nie uważasz mc? :)
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 18:39   

mc napisał/a
Znaczy, Azrifalu, zapewne chodzi Ci o Nocne ścieżki gwiazd - w Bieli... nie ma alchemika. Z kolei podwójna narracja występuje w Bieli..., drukowanej w Magazynie Fantastycznym - więc może jednak mówisz o niej? Wtedy owym alchemikiem byłbym ja...


Wybacz, może próbowałem przedstawić zbyt zawiłą metaforę (bądź też nie miałem pojęcia o alchemiku jakimkolwiek w innym opowiadaniu, po prostu ;) ). Tak, chodziło mi o Ciebie :)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 00:51   

Za chwilę bedzie kolejna okazja do porozmawiania o tekscie mc :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 16:42   

no i pieknie :D
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 27 Kwietnia 2007, 18:53   

andre napisał/a
no i pieknie :D


Wypada się tylko zgodzić, hehe...

Co do wnoszenia czegoś przez Czytelnika, Andre, to masz rację, dwa browki na poczatek nie zaszkodzą...


Azrifalu, jesli interesuje Cię alchemik, spójrz do numeru 15 SF, z początku tego roku. Co do "Bieli..."... No cóż, coś jednak w tym tekście próbowałem "schować"...

Robercie, dzięki za dobre wieści!...
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 11 Maj 2007, 19:59   

Czytelników, którzy z zainteresowaniem przeczytali tekst o Millerze z majowej NF, zapraszam również do majowego Magazynu Fantastycznego - tam artykuł o historii komputerów. Tematyka wprawdzie inne, ale...
Zanim do kiosków trafi też majowy Science Fiction z "Godzinami nocnymi", w najnowszym MFie obok publicystiki można też poczytać "Cetnarowskiego beletrystycznego".
Łukasz Orbitowski pisze w swoim wątku o "eksperymentalnym tekście fantastycznym" - ciekawe co by powiedział na "Po zmierzchu".
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Czerwca 2007, 11:09   

mc w wątku Tekst numeru 19 napisał/a

A do Adashi...
Adashi napisał/a
Michał Cetnarowski - Godziny nocne
It is kind of magic! :)


Kurczę, Adashi, oto jeden z najpiękniejszych komplemetntów, jakie można usłyszeć o tekście...
Dzięki.

Nie ma sprawy, bo komplement był całkowicie zasłużony. Pozdrawiam :)
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 20 Czerwca 2007, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group