Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
moje śmietnisko
Autor Wiadomość
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 00:44   

Cytat
Niby kangur to taki większy szczur, a dzik to taka bardziej dzika świnia - i choć dziki jadam i lubię , to jednak rozumiem ludzi ktorzy mają opory przed jedzeniem nowych, niekonsumowanych dotąd gatunków zwierząt.


Lu, nie chodzi o to, że szczur, że nowe czy nawet że niekonsumowane wcześniej , chodzi o to, że zwierzę. to, co pisałam o świnkach zasadniczo tyczy się zasadniczo wszystkich zwierzaków. tylko ryby i bezkręgowce jadam bez tego dziwnego poczucia... no, może jeszcze drób, ale za tym nie przepadam...

poza tym, to bardzo się cieszę, że tyle osób przyłączyło się do dyskusji w moim wątku :) i tyle nowych wiadomości - nie wiedziałam na przykład, że kangury są jadalne. aha, z kangurem to miałabym dodatkowe opory, bo wydają mi się podobne do piesków, które uwielbiam (żywe).

idąc dalej tym tropem, sadło świstaka mieli kiedyś moi rodzice zapakowane w jakiś szwajcarski słoiczek i pachnący kamforą jako panaceum na różne bóle do stosowania zewnętrznego :roll:

pozdrawiam wszystkich :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 09:31   

Mnie się wydaje, że wszystki zwierzęta są jadalne, wyjąwszy różne egzotyczne trujące płazoryby.
Cóż. :roll:
Ja tam wolę warzywa i kaszę gryczaną :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 12 Stycznia 2007, 22:33   

Martva, racja, kasza gryczana jest the best! Szkoda, ze jej tu nie mozna kupic i trzeba ja sprowadzac z dalekich krajow...
Warzywa tez sa super!!!
Z innej beczki, moj miesozerny malzonek spozywal steki z aligatora i uwaza, ze sa pyszne.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Stycznia 2007, 23:43   

Słusznie podejrzewam, że tym dalekim krajem jest Polska?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 15 Stycznia 2007, 20:58   

ja mam mieszane uczucia w stosunku do kaszy gryczanej, takie love&hate :)

jakiś czas temu martva pisała, że się splukała kupując 'szkiełka'. więc ja też - kupując szkiełka i kamyczki :D paradoksalnie, to dlatego, że znalazłam tani sklep
ale ile będzie radości, jak dostanę zamówione cacka!!! z resztą zaczęłam dostawać zamówienia, więc się powinno zwrócić. biznes się rozkręca :)

oko mnie boli. czy to rak?
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 16 Stycznia 2007, 07:15   

Oko boli? Podczas picia herbaty? Jest na to sposób: wyjmij łyżeczkę ze szklanki. ;P: :mrgreen:
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 08:53   

corpse bride prędzej wylew :twisted:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 10:32   

Uoooo, Qnszt moim pierwszym sklepem był. Łezka się w oku kręci...
Ale najtańszy to on nie jest. Toteż ostatnio zamawiam tam tylko przy okazji, jak bardzo czegoś chcę... yyy, to jest, potrzebuję, a znajome akurat zamawiają. Jak mam coś brać sama, to wolę allegro :)
A oko boli na pewno od komputera...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 16 Stycznia 2007, 22:26   

opcja z łyżeczką odpada - trzymam ją tak jakoś, że nie wbija się w oko, a wyjmowanie jest bez sensu ;)
opcja z wylewem chyba też, mam niskie ciśnienie.
opcja z komputerem... hmmm... nie pomyślałam o tym, ale po kilku godzinach w pracy i kilku w domu spedzonych przed monitorem może się chyba oko zdenerwować :roll:
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
lokje 
Alien


Posty: 380
Skąd: Lokjewo
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 05:26   

corpse bride napisał/a
tylko ryby i bezkręgowce jadam bez tego dziwnego poczucia...

ja, jak zwykle spóźniona. jadasz krewetki moze? bo mam akwarium i tam królewska sobie chodzi, a chodzi od czasu kiedy mogłam taką zamówić, wybrać bardziej... jadalną. upodobanie do krewetkowych odwłoków przeszło mi jak ręką odjął. co ciekawe, u babci zajmowałam się jeszcze żywym mięsem wszelakim i nie mam problemów. jadam cielaki, świnki, owce ( w Zakopcu, tuż pod skocznią, dają genialną baraninę), chociaż na małą owieczkę, wyciągniętą z większej owcy się nie zdecydowałam.
kangur jest taki sobie, trzeba go odpowiednio przyrządzić. renifer przypomina wołowinę, ale już nie będę jadła bo za bardzo zwierzaki lubię. zastanawiam się właśnie czemu tam na dole nie jedzą koala. uroczy miś, ale może trujący? trzeba będzie zapytać.
na oko to się stosuje rumianek albo dobry ekran. polecam też świetlik. :wink:
_________________
sleep is the best meditation
Błogosławiona Lokje od Celofyzów- by Gorgel
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 13:21   

Cholera, cos wczoraj czytałam o oczach i od razu pomyślałam o Tobie, ale juz nie pamiętam. Skleroza nie boli :(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 17:12   

krewetki to jedno z moich ulubionych pożywień :)

co do oka, to trochę z nim lepiej, ale niepokojące jest/było to, ze nie chodzi o szczypanie/pieczenie, na które pomaga sen, rumianek czy świetlik, ale taki jakiś ból gałki ocznej.

ale dobra wiadomość jest taka, że w tym tygodniu kończy się moja ankieterska pół-praca i będę mogła zająć się koralikami (ach, ach, jak się nie mogę doczekać tej paczki) i innymi przyjemnymi rzeczami. czego również wszystkim wam życzę :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 18:25   

A moje koraliki leżą i kurzą się. To znaczy kurzyłyby się, gdyby nie były w pudełkach. Niemniej, nie bardzo mam dla nich czas, bo jakoś mi sie on rozłazi. Pomysły niby mam, ale zapał mi przygasł, no chyba że chodzi o oglądanie i zamawianie. No dobra, z zamawianiem też jest krucho, bo totalnie i zupełnie nie mam pieniędzy, ostatnio musiałam sie ograniczyć do 2 opakowań, wprawdzie w półhurtowym sklepie, więc to duże opakowania, ale... tylko dwa :roll:
Co do bólu oczu - przejdź Ty się do okulisty, wyznaj swoje bóle i poproś o zmierzenie ciśnienia w gałce ocznej. Nie boli, chociaż jest mało przyjemne.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 17 Stycznia 2007, 19:11   

A na początek sprawdź może częstotliwość odświeżania monitora (choć wizyta u okulisty też nie zaszkodzi)
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 18 Stycznia 2007, 22:17   

w ciągu ostatniego miesiąca rozmawiałam z kilkuset okulistami, w tym z kilkudziesięciema dłużej. do tego z podobną ilością kardiologów, poz-tów, pediatrów i alergologów. taka praca.
więc na razie mam przesyt. ale jak mi nie przejdzie (chyba jednak przechodzi), to zmierzenie ciśnienia w gałce jest chyba dobrym pomysłem. ból mi nie straszny, o ile to nie wiąże się z żadnymi zastrzykami. bo zastrzyków się boję panicznie... :shock:

podobno dziś w nocy ma w krakowie wiać do 120km/h. to szybcej niż prędkość samochodów na alei pokoju. ale bajer.

o, ale wyje! juz zaczyna :!: :bravo :
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Stycznia 2007, 22:25   

No właśnie też słyszałem że tam, u was, w Polsce ( :mrgreen: ) to ma wiać tej nocy jak cholera. Ciekawe czy i do mnie przyjdzie...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 18 Stycznia 2007, 23:04   

a wiesz, jak przy tym jest ciepło? yahoo weather mówi, że 12*C, w co jestem w sanie uwierzyć, bo wracając do domu wieczorem (czyt: brnąc pod wiatr) w mojej nie-tak-znowu-ciepłej kurteczce i rękawiczkach się dość zgrzałam, a rękawiczki to musiałam zdjąć po drodze.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Stycznia 2007, 23:20   

moi rodzice mówili że 9*... paranoja. U mnie w okolicach 0 ale... ale za to tony śniegu a ma się ochłodzić więc... mam zimę, wreszcie :-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
lokje 
Alien


Posty: 380
Skąd: Lokjewo
Wysłany: 19 Stycznia 2007, 05:13   

Dunadan napisał/a
U mnie w okolicach 0 ale... ale za to tony śniegu a ma się ochłodzić więc... mam zimę, wreszcie :-)

o, szampana można szybko oziębić :mrgreen: to jest to, czego mi niniejszej zimy brakuje- śnieg. człowiek otwierał okno, wsadzał butlę w zaspę i po kilku minutach otwierał...
a teraz co? słucham co z balkonów sąsiadów leci i modlę się, żeby akurat mi w okno nie strzeliło.
_________________
sleep is the best meditation
Błogosławiona Lokje od Celofyzów- by Gorgel
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 19 Stycznia 2007, 12:24   

mie tam śniegu nie brakuje. nie w krakowie. a, że ostatnio siedzę tylko tu, to wcale. w krakowie śnieg jest szary w porywach do czarnego, ma konsystencję błota, jest słony i zostawia na spodniach skorupę do wysokości kolan. o tym, co robi z butam nie wspomnę.

taka historyjka:
zima, kraków, przystanek tramwajowy. mama i małe dziecko rozmawiają o kolorach.
- a jakiego koloru jest tramwaj? (dziecko)
- niebieski (mama)
- a płaszcz tej pani?
- zielony
- a snieg?
- yyy... ten akurat jest szary, ale powinien być biały.

śnieg jest ładny za miastem imo.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Stycznia 2007, 14:30   

U mnie śnieg jest ładny wszędzie. I jest go dużo :twisted: ehh, no dobra, nie będę się już znęcał ( może jeszcze tylko troszkę - a wszystkie drzewa, każda gałązka pokryta jest grubą warstwą białego puchu! wygląda to niesamowicie :-) ).
Ale masz rację - śnieg w wielkim mieście jest brzydki :-/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Stycznia 2007, 17:09   

Dun, a może byś jakieś śniegowe zdjęcia wrzucił? :)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Stycznia 2007, 17:49   

Badanie ciśnienia nie boli, nie ma nic wspólnego z zastrzykami. Przykładasz czoło i brodę do takiej ramki, patrzysz nieruchomo w jeden punkt, i 'dmuchają' Ci trzy razy do każdego oka. Nieprzyjemne, ale mozna sie przyzwyczaić.
Co do pogody w Krakowie - u mnie na wsi po północy zaczęła się burza z piorunami, tak piekielnie jasnymi, że oślepiały przez szczelnie zasunięte zasłony i zamknete powieki, oczywiście za każdym razem, kiedy zaczynałam przysypiać. Poza tym wiatr wiał tak, że bałam się że zaraz wepchnie mi do pokoju okno razem z framugą.
A rano okazało się, że nie ma prądu - nic dziwnego, naprzeciwko zwalił się ogromny świerk, zrywając kable wysokiego napięcia i część telefonicznych - na reszcie zawisł.
Fajnie było.
Człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jest uzależniony od elektryczności.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Stycznia 2007, 18:38   

Martva napisał/a
Człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jest uzależniony od elektryczności.

e tam, lodówki tylko szkoda, reszta nieważna
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 12:55   

ja bym powiedziała: pralki szkoda, reszta nieważna :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 13:03   

corpse bride, w rękach uprać się da a zamrozić te parę kilo karkówki ciężko
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 13:06   

Do worka i do jeziora:-)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 13:18   

Lodówki?
Ja pół dnia musiałam wytrzymac bez sieci, a Ty mi mówisz o lodówce? :shock:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 13:19   

Martva napisał/a
Ja pół dnia musiałam wytrzymac bez sieci

ryby łowisz czy co?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 20:42   

:mrgreen:
oj. prac mozna recznie, to nie problem.
lodowka.... na studiach w akademiku nie bylo lodowki, trzymalo sie rzeczy w reklamowce za oknem.
niesamowite, przez ile warstw grubych reklamowek potrafi sie przedziobac malenki wrobelek, zeby sie dobrac do twojego serka topionego... :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group