Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
ReBoot
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 01:06   ReBoot

Zastanawiam się ilu z was kojarzy ten serial. Pierwsza w historii animacja CG, puszczona w TV. W sumie to pierwszy film CG w historii ( wyszedł przed Toy Story ). Ktoś z was oglądał? pamięta? ja sobie przypomniałem WSZYSTKIE odcinki dzięki YouTube ( chyba jestem szalony... ), a także te odcinki które nie pojawiły się w TV w Polsce ( były tylko 3 serie w Polsce, a są 4 ).
Dla tych co nie oglądali - serial opowiada o życiu... wewnątrz komputera :D taki trochę Tron, trochę Matrix ( oczywiście film wyszedł na dłuuugo przed Matrixem ) - absolutnie rewelacyjny pomysł ( postaci mogą się komunikować za pomocą okien - VidWindows :D są wirusy, pliki read_me, firewall'e, w późniejszych odcinkach wszędzie pojawia się tajemniczy pingwin itp. itd. )
Animacja to niemal najzwyklejsza wektorówka, gorsza nawet niż w grach sprzed 2 lat. Ale nie o animację chodzi, tylko fabułę - jest po prostu wspaniała! w całej serii są wprost dziesiątki odniesień do popkultury, w tym całej masy filmów sf, fantasy, horrorów, komedii itp. dosłownie dziesiątki! tu jest spis: http://uts.cc.utexas.edu/~ifex534/notice.html
Pierwszy sezon to raczej bajka dla dzieci, ale spodobało się i starszym, więc później ( drugi i trzeci sezon, a także sezon '4' ) twórcy popuścili wodze fantazji i zaczyna się robić mały hardkor :D

Heh, chyba mi ciut odbiło na punkcie tego serialu. Ale to chyba dlatego że przypomniały mi się stare czasy, jak byłem mniejszy i co tydzień zasiadałem przed telewizorem żeby zobaczyć co będzie dalej. Teraz mogłem sobie przypomnieć :)
Niestety sezon 4 nie został nigdy skończony :/

OK, ktoś z was, poza Pako, widział?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 01:54   

Ja widziałem. Całkiem fajny serial. Miał klimat... :D
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 02:07   

Uhh, pamiętam, kiedyś mnie to nieźle kręciło :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 08:26   

Cudo serial, zwłaszcza trzeci sezon (czwartego nie widziałem), kiedy dziecięcy bohaterowie dorośli i z tej małej, której imienia nie pamiętam, zrobiła się pannica, że ho ho! Absolutnie rewelacyjni byli tam piraci i odcinek stylizowany na western i jeszcze "czarodziejka z księżyca" w odcinku, w którym system się zawiesza... Arcyrewelacja! No i streszczenie całego sezonu w ostatnim odcinku w formie musicallu :D Mniam!
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 09:42   

No pewnie, że oglądałam!

(I animacja wcale nie była taka zła! Hej, jak na tamte czasy?)

A mówiąc o YouTube, przypomniałam sobie Generała Daimosa, inną namiętność z młodych lat :mrgreen:

Co do Reboot, to najbardziej podobał mi się sezon 3, gdy Enzo i Marina (tak się chyba dziewczę nazywało) dorośli... Wogóle Enzo ze słodkiego, przemądrzałego dzieciaka stał się prawdziwym Rambo :wink:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 10:19   

Nu, widziałem i bardzo to fajne było. Trzeba będzie sobie przypomnieć kiedyś, bo już nic nie pamiętam poza tym, żę to było i w młodości za tym przepadałem :)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 11:17   

Hehe, fajnie że tylu zna :D miło słyszeć :) Faktycznie, najlepszy jest sezon 3 i wspomniany przeze mnie nie pokazany w Polsce sezon 4.

Ariah - nie pamiętam jakie było tłumaczenie jej imienia w wersji polskiej, ale w orygionale jest to: Andraia

Agrafek - nie kojarzę tej Czarodziejki z księżyca... Co do pannic to mi się i tak najbardziej podoba Hexadecimal :P

W 4 sezonie jest fajna scena gdzie dwóch panów w czarnych kapeluszach i czarnych okularach nie może przejechać starym policyjnym wozem przez most z powodu pikiety... neovirusów:
'-Neovirusy...
- Nienawidzę... neovirusów...'
Gaz do dechy i przez most :D rozbroiło mnie to.
Fajny jest też tekst podczas jednej z gier która była parodią Pokemonów:
'-Zaraz... trzymasz potwory w pudełkach i wypuszczasz je tylko po to żeby ze sobą walczyły?
-Dokładnie.
-... TO JEST CHORE!'
Swoją drogą grafika w tej grze była powalająca, znaczy się bardzo fajnie zrobiona, bo stylizowana na rysunkowe anime, tak samo jak w grze Okami ( która wyszła 5 lat później :D )
W czwartej serii bohaterowie walczą z 'Daemon'm który to superwirus jest wspomniany w 3 serii.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:51   

Pamiętam, wypas serial, świetny, a ten musical na końcu to już kompletny odlot. Tak na marginesie to coś tam było z matrixem też, pamperki różniły się kolorem skóry, czy coś, zielony to była klasa matrix, czy jakoś tak.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:57   

Dunadan, faktycznie AndrAIa! Marina mi się urodziła z jej wyglądu syrenki;)

A pamiętacie parodię X-files? Fax Modem i Data Nully? "Użytkownik nie istnieje?"

Ech... A moze za oceanem na DVD to wydadzą? Serail był Kanadyjski -- pamiętam, ze jak byłam w Calgary, widziałam billboardy reklamujące 3 sezon: "Where's Bob?"

Adashi, z matrixem było... nazwisko głównej bohaterki: Dot Matrix i jej brata Enzo. Enzo potem został tylko 'Matrix', kiedy zaczął zachowywac sie jak Snake Plissken;)

A dwa roboty Megabyta były jeden niebieski, drugi czerwony -- ale to raczej Wachowscy zrzynali, nie odwrotnie;)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:05   

Matrix=matryca, macierz
to częsty wytrych w utworach cyberpunkowych :wink:

Oczywiście ReBoot powstał wcześniej. Coś mi się wydaje, że ta sama firma zrobiła potem serial o zwierzakach robotach, takie przebajerowane Transformers - Optimus Naczelny, czy coś w tym guście :?:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:36   

To już chyba kto inny robił - taki tworów postreboot'owych było sporo... ReBoot jest robiony przez Mainframe Entertainment ( miasto głównych bohaterów nazywa się Mainframe :D )

Co do zrzynania Wachowskich z ReBoot - w czwartym sezonie jest scena gdzie armia Daemon'a robi dziurę w 'niebie' i wdziera się do Mainframe - scena niemal IDENTYCZNA jak w Matrix: Rewolucje, gdzie maszyny robią dziurę w suficie i się wdzierają do Zionu. Swoją drogą również w ReBoot mamy mechy które są naprawdę podobne do tych z Matrixa!!

Ariah ty to wszystko pamiętałaś czy musiałaś sobie przypomnieć?
Taaak... użytkownik nie istnieje - gry są zsyłane przez Strażników. Swoją drogą pomyślcie no zanim włączycie jakąkolwiek grę! gry niszczą system!!! :mrgreen:

Jak się nazywało w polskiej wersji to urządzenie które miał Bob ( strażnik )? był to może 'plik'? bo w oryginale nazywa się to 'glitch'

Jeden z moich ulubionych odcinków to ten gdzie Matrix ( dorosły Enzo ) dostaje się z Andraią do gry ReBoot - po reboocie zamieniają się w Megabajta i Hexadecimal :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:47   

Dunadan, pamiętam fragmentami. Fax'a i Nully pamiętam jak przez mgłę...

Muszę poszukac 4 sezonu na YouTube.

Nie pamiętam jak był 'glitch' po naszemu;) Ale chyba faktycznie 'plik'... Dziwnie, chociaż chodziło o krótką nazwę, więc w sumie...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 14:02   

Nie no OK, tylko się zastanawiałem.
A jak masz zamiar poszukać 4 sezonu to nie będę już spoilerował ;) aha, mogę podać ci adres do wszystkich odcinków, chcesz?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 14:10   

Jest taki jeden co też by chciał :D
A Czarodziejka z Księżyca to był jeden z detalików podczas totalnej zagłady systemu. Tam było sporo takich smaczków wśród obywateli miasta.
No i przypomnieliście mi Hex, jedną z moich ulubienic :twisted:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 15:01   

Ja też uwielbiam Hex :D
A co do Czarodziejki to się nie dopatrzyłem. Chyba obejrzę raz jeszcze :D
Link podeślę na priva coby mnie moderatorzy nie skopali :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 12:54   

Mainframe Entertainment, proszę Was bardzo. To studio jest też odpowiedzialne za te zwierzaki roboty - Beast Machines Transformers i za War Planets, obie serie zdaje się leciały w polskiej tv, ale ReBoot i tak jest najlepszy.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 12:59   

A więc jednak... szkoda bo te zwierzęce transformersy to straszny kicz... tak samo jak 6 część przygód Barbie, zrobiona przez tę samą firmę.
Ehh... Mainframe Entertainment jest gotowe kontynuować ReBoot, tylko jakoś nie mogą dogadać się z żadną stacją. A 4 sezon skończył się w... połowie! :(
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 13:02   

Napiszmy petycje do TVP :wink: :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 13:54   

Hehe, nie ma sensu... jacyś ludzie robią akcję i wysyłają maile do Cartoon Network. Może to coś da? w końcu ReBoot leciał na Cartoon
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:34   

ReBoot leciał też na TVP2 i sam jestem ciekaw jak się kończy. Dopatrzyłem do momentu, w którym chyba został wciągniety poza system.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 16:44   

Mówisz o Megabajcie? nie wiem czy ci powiedzieć co jest dalej... jak chcesz sam obejrzeć i znasz angielski to zajrzyj na youTube ;-)
w każdym razie po tym jak Megabajt zostaje wrzucony do Sieci jest jeszcze jeden epizod chyba. Potem zaczyna się czwarta seria - czyli walka z Daemon ( wirus wspomniany w 3 serii - odcinek parodiujący lekko Gwiezdne Wojny, a dokładniej Tatooine ). Ale te seria już jest nie dokończona :-/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Stycznia 2007, 18:07   

A cyz nie było że zaczęto współpracować z Megabajtem i innymi złymi żeby się wspólnie pozbyć większego zła - tego chyba demona? :> YouTube ale jaka kolejność odcinków jest? :>
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 01:57   

Co do YouTube - priv ;-)
A zaczęli współpracować tylko z Hexadecimal. Megabajta wtedy nie było, bo był w Sieci... pojawił się później :mrgreen: ale to obejrzyj sam, i tak za dużo powiedziałem :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 14:29   

Dzięki Dunedanowi obejrzałem 4 sezon :) i muszę wrócić do 3 bo chyba go też nie oglądałem w całości :)

Co do parodii Matrixa, w odcinku z pokemonami: "Przestań próbować go uderzyć i w końcu go uderz" :)
oraz świetne: "Yogurt Am I." :D

Szkoda tylko, że historia nieskończona :?

Dygresja. Największą niedokończoną historią był dla mnie Generał Daimos, kiedy to nie wyemitowano o zwykłej porze ostatniego odcinka :) . Dopiero w zeszłym roku nadrobiłem.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 20:26   

No i ja mam nadzieje że kiedyś skończą ReBoot jak należy.

Swoją drogą wiecie że byłą nawet gra na pierwszą PlayStation? :D

Ja tam nie widziałęm parodii Matrixa... to była parodia Pokemonów i DragonBall.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 22:55   

Chodziło mi o słowa żywcem wyjęte z Matrixa :)

Wracając do tematu. A jednak współpracował z Megabajtem i Hexą na końcu drugiej serii - o tym mówiłem w wyższym poście :)

edit: Wymiekłem przy "Firewall" :D :D :D
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 01:28   

hehe, taaak, FireWall było super :-D
IMHO 4 seria chyba najlepsza choć o połowę krótsza niż inne. Szkoda tylko że tak zmienili Hexadecimal - moją ulubioną postać. Ale potem, hehe, potem dała czadu :twisted:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
13smok 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 5 Kwietnia 2008, 17:55   

ReBoot - 1x05 - Odebrana Siła (Dubbing)
Kod
http://rapidshare.com/files/103505096/Reboot_1x05_Odebrana_Si__322_a.part1.rar
http://rapidshare.com/files/103319561/Reboot_1x05_Odebrana_Si__322_a.part2.rar


ReBoot - 1x06 - Sprzeczka (Dubbing)
Kod
http://rapidshare.com/files/94033257/Reboot_-_1x06_-_Sprzeczka.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/94064202/Reboot_-_1x06_-_Sprzeczka.part2.rar.html


ReBoot - 1x07 - Karmazynowy Binome (Dubbing)
Kod
http://rapidshare.com/files/99032034/Reboot_1x07_Karmazynowy_Binome.part1.rar http://rapidshare.com/files/98782340/Reboot_1x07_Karmazynowy_Binome.part2.rar


ReBoot - 2x04 - Bad Bob (Lektor)
Kod
http://rapidshare.com/files/102902922/ReBoot_2x04_Bad_Bob__lektor_Pl_.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/102919208/ReBoot_2x04_Bad_Bob__lektor_Pl_.part2.rar.html


Reboot - 2x06 - AndrAla (Lektor)
Kod
http://rapidshare.com/files/103759725/Reboot_2x06_AndrAla__lektor_pl_.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/103848575/Reboot_2x06_AndrAla__lektor_pl_.part2.rar.html


Narazie tylko tyle umieściliśmy w necie ale mamy jeszcze trochę materiałów, jak chcecie mam pomóc zapraszamy na http://www.gisland.fora.pl/ albo odpiszczie tutaj, każda pomoc się przyda.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Kwietnia 2008, 18:44   

13smok, nie wiem czy to aby dobry pomysł, film ciągle chronią prawa autorskie ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
13smok 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 5 Kwietnia 2008, 18:50   

Nie robił bym tego gdyby polskie wersje językowe były dostępne drogą legalną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group