Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - "Bez przebaczenia" - do 17. VIII.

Komu zostanie wybaczone?
1. SEX AFERA
0%
 0%  [ 0 ]
2. TAK KOLOROWO
9%
 9%  [ 5 ]
3. Bez przebaczenia
0%
 0%  [ 0 ]
4. Po znajomości
13%
 13%  [ 7 ]
5. Bajka pt. Trolla Jarosława przypadki okrutne
11%
 11%  [ 6 ]
6. Ostatnia posługa
7%
 7%  [ 4 ]
7. Trudno być Bogiem
13%
 13%  [ 7 ]
8. Przynieście mi głowę mordercy
13%
 13%  [ 7 ]
9. Nauczymy cię wszystkiego
7%
 7%  [ 4 ]
10. ...a milczenie złotem
16%
 16%  [ 9 ]
11. Zemsta
3%
 3%  [ 2 ]
12. Kwadratowy człowiek
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 20:35   

Thank You very much, Mr. Stargazer! ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 22:00   

Adanedhel napisał/a
Chciałem zauważyć, że przy okazji Światło widzę wygrała Martva, która nie brała udziału w konkursie.


W takim razie, zgodnie z tym co stoi w Piśmie - Oddaję Martvej co Martve. :wink:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Stargazer 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: miasto piękne inaczej
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 00:04   

ok, chwila znaleziona, to sie w skrocie poprodukuje (z gory sorry za brak polskich liter, ale siedze obecnie na obczyznie, a kombinowanie z polska czcionka na cudzym kompie mnie przerasta :D )

sex afera - niby zrozumialem, co juz jest dosyc sporym osiagnieciem w tej edycji, ale jakos zwyczajnie nie podeszlo. tematyka sexu mnie nie odrzuca, wrecz przeciwnie :P ale jednak nie chwycilo; zwyczajnie nie czuje sie olsniony.

tak kolorowo - poniekad rozumiem zamiary autora, ale ja zwyczajnie tego typu tworczosci nie trawie ;) surrealizm przyswajam ale w okreslonych dawkach i nie w kazdej postaci. ta postac niestety dla mnie zbyt trudna do ogarniecia. zwyczajnie meczylem sie przy czytaniu ;) ale fani tego typu tworczosci pewnie mieli dobra zabawe i w sumie o to chodzi.

bez przebaczenia - cenna umiejetnosc przedstawienia zarowno 'background'u' (z braku innego slowa w tej chwili) oraz wydarzen w zaledwie kilku zdaniach. tyle, ze mimo wszystko chyba lepiej by sie to odbieralo, gdyby bylo mala czastka wiekszej historii osadzonej w danym okresie. a tak, to jakos mimo wszystko nie zapada w pamiec, bo i podobnych historii antyklerykalnych mielismy juz w literaturze mnostwo ;) (napisal stargazer-ateista heh)

po znajomosci - dobrze sie czytalo, ciekawa historia; byl to kandydat do drugiego punktu. nie dostal go, bo historii, w ktorych ktos z rodziny w przyszlosci zabija swojego przodka za jakies dawne winy mielismy od cholery ;) (chocby w seksmisji, tyle ze tam nie do konca chodzilo o zabojstwo i w dodatku sie nie udalo, ale pomysl podobny). ale calosc czytalo sie przyjemnie.

troll - po tytule oczywiscie myslalem, ze ktos zamierza dokopac bylemu premierowi, ale z komentarzy wynika, ze to wewnetrzne zlosliwosci ;) a poniewaz towarzystwa nie znam, wiec nic z tego nie rozumiem, a tekst odarty z hmm podtekstu ;) jest dla mnie zwyczajnie nijaki i bez 'blysku'

ostatnia posluga - sprawnie napisane, ale dla mnie zwyczajnie malo ciekawe. chyba jednak wole shorty akcji niz egzystencjalno-filozoficzne ;) nie dla mnie

trudno byc bogiem - komentarz podobny do tego powyzej. znowu short obserwacyjno-egzystencjalny, czyli generalnie "siedzimy... i nic sie nie dzieje" ;) zwyczajnie nie w moim guscie, a short naciagany pod temat straszliwie :P

przyniescie mi glowe mordercy - no tak, najwieksza wada tego shorta, to przewidywalnosc tak gdzies juz od polowy, ale mimo wszystko dobrze sie czytalo; niezle napisane, historia w sumie ciekawa, taki troche ojciec chrzestny z nutka sadyzmu i zyciowej ironii ;) kandydat do punktu, w sumie chyba 3. miejsce u mnie.

nauczymy cie wszystkiego - nie bede komentowal, bo bez sensu dawac opinie o czyms, czego w ogole sie nie zrozumialo :| po zakonczeniu glosowan z checia dowiem sie o co w tym wszystkim chodzilo, bo chyba jestem zbyt glupi na ogarniecie tego shorta ;)

...a milczenie zlotem - przeczytalem i od razu mi sie spodobalo i w dodatku skojarzylo z konkretnym autorem (jak sie pozniej okazalo, calkiem slusznie heh). mimo, ze bohaterka jest kobieta, w pelni sie nia identyfikuje heh ja moge ogladac morderstwo w orient expressie po raz 20. wiedzac juz, ze zabi........... hmm wiedzac kto zabil :twisted: ale bezczelnego zdradzania zakonczen "nie zniese" :mrgreen: chcialbym podpisac sie pod tym shortem wszystkimi konczynami :D
pierwsze miejsce i punkt.

zemsta - troche pogmatwane ale uwielbiam przewrotnosc zakonczenia heh zycie to jednak potrafi byc kurewsko zlosliwe :D podoba mi sie tym bardziej, ze sam chetnie pomscil bym sie na kims przez cala wiecznosc tkwiac czescia siebie w kazdym elemencie jej zycia tak, zeby w koncu popadla w obled, wiec ponownie bohaterka jest mi bliska :D drugi punkt ode mnie.

kwadratowy czlowiek - ponownie, nie rozumiem. na wiecej nie bede sie silil, bo zwyczajnie nie rozumiem co autor mial na mysli i chetnie sie dowiem po zakonczeniu edycji ;)

gratuluje wszystkim pisantom, sam w tej edycji przez wyjazdy nie mialem nawet szans napisania niczego, ale po sporej klapie mojego debiutu z poprzedniej edycji to moze i lepiej ;)
_________________
www.facebook.com/rockaxxess - jedyny rockstyle'owy magazyn na świecie ;)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 15:16   

Heloooł!
Heloooł!

Gdzie kolejni głosujący???
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 16:45   

Stargazer napisał/a

kwadratowy czlowiek - ponownie, nie rozumiem. na wiecej nie bede sie silil, bo zwyczajnie nie rozumiem co autor mial na mysli i chetnie sie dowiem po zakonczeniu edycji ;)


Ponieważ nie będę miał dostępu do neta przez najbliższe dwa tygodnie i nie dam rady odpowiedzieć na to nurtujące pytanie - "co tfurca miał ...", stąd krótkie wyjaśnienie.
Z ekologicznego punktu widzenia surowy tekst jest jak krowia kupa przed upadkiem, dopóki nie spadnie na ziemię i się nie odleży z właściwym sobie wdziękiem, nie wiadomo jaki osiągnie kształt i rozmiar. Nie wspominając o procesach konwekcyjnych dla co bardziej zapachowo wrażliwych smakoszy.
Inspiracją była krótka acz dosadna rozmowa na gg ze znajomym:
- A co ty możesz wiedzieć o moim życiu! Nie jesteś na moim zasranym miejscu! -
Wbrew pozorom kontekst tej szorstkiej wypowiedzi strzelił mnie w pysk niczym krowi ogon. Rycząc - Muuuu(j) ty będziesz! - w krowim tempie, napisałem o samotności, której nie dostrzegamy na co dzień, zagłuszając różnymi takimi..., a kiedy ją zauważymy, jest już za późno.
Ale jak każda krowa na pastwisku, jestem pro-ekologiczny. I stoję nad tym tekstem, machając ogonem, odganiając natarczywe muchy, aż do czasu kiedy nadam opowiadaniu właściwy kształt i formę, licząc na to, że stanie się wkrótce pożytecznym biopaliwem i ogrzeje niejedno serce.

PS. Tekst jest jeszcze nie zakończony
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 17:18   

Czy mi się wydaje, czy autor właśnie się ujawnił przed zakończeniem konkursu? :?
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 17:19   

MOFFISS, trzeba było na PW pisać :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 18:26   

MOFFISS, widze masz tendencje do komplikowania rzeczy prostych jak nie przymierzajac kwadrat. Powinienes pisac wnioski o granty unijne, gdzie tresci nie musi byc wiele, ale ozdobniki powinny walic po nerach.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 19:47   

proponuję przed każdą edycją przypominać, że trurców ujawnia "prowadzący", bo inaczej mącą w zabawie ;P:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 13:59   

Startuje długi weekend, więc kto chce z czystym sumieniem wypoczywać, niechaj głosuje! ;)
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:11   

o rany, jak ja się cieszę, że głosowanie już za mną. straszną presję wywieracie! ;P:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:21   

Propaganda dźwignią handlu. ;)
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:23   

ej, to już nie reklama, to zakrawa o zastraszanie i terror ;P:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:24   

My przecież po dobroci. :twisted:
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:26   

jasne, że tak! aż się boję zaprzeczyć :lol:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16754
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:29   

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :twisted: Hmmm, napiszę o tym szorta :idea: :lol:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:30   

Koniecznie aryjską czcionką. ;)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16754
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:33   

Gotykiem chyba ;P: Albo od razu runami :roll:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:33   

To jest myśl! Będą dodatkowe punkty za wrażenie artystyczne.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16754
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:36   

I na końcu lądowanie z telemarkiem :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:47   

I cheerleaderki przebrane za walkirie. :D
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 14:58   

Głosować! :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 17:21   

Czas więc na mnie.

SEX AFERA - Da się przeczytać, ale niewiele więcej mogę powiedzieć. Nie trafiło do mnie niestety.
TAK KOLOROWO - Okej, rozumiem, że eksperyment, ale zdecydowanie nie dla mnie. Jak na mój gust, niestety niestrawne.
Bez przebaczenia - Bez przesady, że zaraz jechanie na kościół... :roll: IMO przyjemny short, jeden z najkrótszych w zestawie, a przy tym jeden z bardziej treściwych. Ktoś już napisał przede mną, w takiej krótkiej formie udało się zmieścić tyle informacji. Kandydat do punktu.
Po znajomości - Bardzo przyjemnie mi się to czytało, dobry pomysł, dobre zakończenie. Kandydat do punktu.
Bajka pt. Trolla Jarosława przypadki okrutne - Fajne wykorzystanie forum do historyjki fantastycznej. Formuła się sprawdza, bo czyta się przyjemnie, a i uśmiechnąć się można.
Ostatnia posługa - Dobre. Lubię post-apo, a to jest dobrze napisane i ciekawe. Wrażenie robi mocna puenta. Kandydat do punktu.
Trudno być Bogiem - Da się przeczytać, ale bez rewelacji. Szału zdecydowanie nie robi. W trakcie czytania drażniło mnie nieco parę błędów, co dodatkowo psuło wrażenie.
Przynieście mi głowę mordercy - Niezłe, ale... Motyw fantastyczny wydaje mi się wrzucony troszku na siłę. Sama historia niezła, ale w wydaniu "The Godfather" takie scenki robiły większe wrażenie.
Nauczymy cię wszystkiego - Dobre. Poruszające. Największe wrażenie robi chyba druga scenka i niezła końcówka. Kandydat do punktu.
...a milczenie złotem - Rzekłbym, że świetne. Dowcipne i jakże życiowe. I napisane dobrym, płynnym językiem. Kandydat do punktu.
Zemsta - Przyjemny shorcik, bardzo przewrotny. Podobała mi się końcówka. Kandydat do punktu.
Kwadratowy człowiek - Nie w moim guście. Trochę mnie denerwował brak akapitów, enterów.

Wybór był tym razem bardzo ciężki. Edycja jest, moim zdaniem, naprawdę mocna.
Trochę się zastanawiałem, i po tymże zastanowieniu moje punkty idą na:
...a milczenie złotem - IMO najlepszy tekst w zestawie i Po znajomości.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 20:41   

Chal, dziękujemy za punkty :D :bravo (samemu pewnie Ci głupio ;P: )
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37552
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 22:56   

Chal-Chenet napisał/a
W trakcie czytania drażniło mnie nieco parę błędów,
mógłbyś rozszerzyć?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 23:59   

Na przykład:
"Z resztą..."
"deszcz za chwile minie" i jeszcze parę razy brak ogonka przy "e"
"będę obserwował jej młodziutka koleżankę", "z frytkami i smażona kiełbasą"

Nie wiem czy te błędy wynikały z pośpiechu, być może tak, tym niemniej mnie denerwowały i rozpraszały.

Witchma, może trochę tak, bo wiem co kto napisał, ale starałem się głosować obiektywnie, patrząc tylko na tekst a nie na osobę autora/autorki.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 10:00   

Fidel, mnie też błędy z "Trudno być Bogiem" przesłoniły obraz całości... wychodzę z założenia, że jeśli już ktoś wysyła coś na, bądź co bądź, konkurs, to może poświęcić chwilę na dokładne tego sprawdzenie... a jak sam nie potrafi, niech da komuś, kto się na tym zna.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 11:53   

Marudzicie, a dzięki tym pomyłkom można mieć wrażenie, że czyta się shorty opublikowane w czasopismach albo książkach. Wydaje mi się, że nazwiska korektorów w stopkach redakcyjnych są fikcyjne, tak jak John Doe albo Jan Kowalski i wymyślane przez redaktorów, bo wypada mieć korektora, trudno mi uwierzyć żeby zawodowi korektorzy (a znam takich w realu) przepuszczali różne kwiatki.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 13:07   

ihan, ale nawet korektor nie zwalnia autora z używania polskich znaków ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 16 Sierpnia 2008, 15:05   

No to jak? Ktoś jeszcze zagłosuje? Jutro koniec, a tu liderzy mają po 5 punktów!!! :shock:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group