Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
SETI@home
Autor Wiadomość
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 31 Października 2008, 00:09   

Przerwać liczenie możesz w każdej chwili, tyle że wtedy nie policzy punktów za to co niedokończone. O ile masz próbki, które nie są jeszcze napoczęte, możesz je anulować (przycisk "Przerwij").

O SSE4.1 zapomnij. Trzeba mieć Core2Duo i to te 45 nm. Dopiero one mają ten zestaw instrukcji, wtedy przyspieszenie jest porażające, ale ina SSE3 zauważysz bardzo dużą różnicę.

Pkt 3: Wyłączyć to znaczy w Menadżerze BOINC wykonać z górnego menu akcję Plik/Zamknij i nacisnąć OK. Chyba że masz to zainstalowane jako serwis, no to zabić ten serwis.

Pkt 4: Tak, zgubiłem to BOINC w ścieżce. Nie ma tworzyć nowego folderu, tylko w tym folderze mają się znaleźć rozpakowane cztery pliki z tego ściagniętego zipa z katalogu Fiiles to install. Najlepiej rozpakuj sobie to gdzieś na boku i ręcznie przegraj te cztery pliki.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 07:54   

To już wszystko jasne. Muszę teraz czekać ponad 135h (teoretycznie) i zrobię optymalizację.

U mnie liczy dwa zadania na raz. To dlatego, że mam dwurdzeniowy procesor?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Października 2008, 08:05   

Tak, jeżeli ustawisz w preferencjach wykorzystywanie wielu rdzeni, każdy rdzeń będzie liczył swoją próbkę.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 08:44   

Tego akurat nie ustawiałem. Po zainstalowaniu program sam zaczął liczyć dwa zadania.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Października 2008, 13:33   

Widocznie miał w domyślnych, dawniej trzeba było ustawiać ręcznie, domyślnie był jeden.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 16:46   

A czy ktoś sprawdził, czy lepiej jest przy procesorze dwurdzeniowym liczyć tak jak u mnie dwa zadania oddzielnie, czy całą moc obliczeniową kompa skierować na jedno zadanie, a potem liczyć następne?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 31 Października 2008, 17:04   

Sergent napisał/a
A czy ktoś sprawdził, czy lepiej jest przy procesorze dwurdzeniowym liczyć tak jak u mnie dwa zadania oddzielnie, czy całą moc obliczeniową kompa skierować na jedno zadanie, a potem liczyć następne?


Nie masz w ogóle takiego wyboru, jak chcesz żeby były używane oba rdzenie to tylko dwa zadania równolegle.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 31 Października 2008, 20:19   

dobra to czym mam zoptymalizować swojego procka :D intel core2quad q6600
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 21:04   

marekz
Sprawdziłem swój sprzęt programem CPU-Z i rzeczywiście obsługuje instrukcje SSE3.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 31 Października 2008, 21:24   

gorim1 napisał/a
dobra to czym mam zoptymalizować swojego procka :D intel core2quad q6600


Z tej samej strony co Sergent, plik nr 4.
http://lunatics.kwsn.net/...a=dlview;id=119

Ewentualnie jeśli używasz systemu 64-bitowego jest jeszcze lepsza opcja.
http://lunatics.kwsn.net/...a=dlview;id=122
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Listopada 2008, 19:09   

Czy trafił ktoś na statystyki, jak często, przeciętnie, Arecibo rejestruje ten sam punkt na niebie?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 1 Listopada 2008, 19:38   

Ciężko tutaj podać jakąś miarodajną średnią czy nawet medianę. Są obszary, które były już słuchane setki razy, a są takie, które raz albo ani razu. Dodatkowo nie całe niebo znajduje się w zasięgu Arecibo.

Kiedyś widziałem na stronie projektu taki obrazek (mapkę) z naniesionymi miejscami, na które antena już patrzyła okresloną ilość razy. Było to dość nieregularnie porozmieszczane i naturalnie maksimum było w płaszczyźnie Galaktyki, bo tam się prowadzi najwięcej obserwacji. Dla SETI też płaszczyzna Galaktyki jest potencjalnie najbardziej interesująca - najwięcej przynajmniej relatywnie bliskich gwiazd w kierunku, z którego odbiera antena.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 1 Listopada 2008, 22:41   

Z tego co widzę na swoim sprzęcie, to nie zauważyłem, aby program przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. Uruchamiałem film programem PowerDVD oraz gierkę C&C 3 i chodzą bez problemu. Wcześniej jak czytałem zdarzały się problemy. Spowodowane to było niedoskonałością programu i nieumiejętnym jego instalowaniem, bo chyba nie słabym kompem?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Listopada 2008, 23:13   

Boinc chodzi na najniższym priorytecie, czyli musi oddawać czas procesora praktycznie wszystkim procesom, jeżeli go zarządają. W starszych komputerach problemem mogła być pamięć, bo Boinc trochę jej potrzebuje i przez braki pamięci mogło przymulać inne aplikacje.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 2 Listopada 2008, 01:49   

Ale nie widzę u mnie, aby zwiększył się pobór pamięci RAM. Na 100% zajęty jest tylko procesor. Przed chwilą skończyłem granie w C&C 3 i zauważyłem, że podczas grania również odbywało się przeliczanie (oczywiście wolniejsze).
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 5 Listopada 2008, 19:43   

Świetna ta optymalizacja zmniejszyła mi czas przeliczania pliku o 2/3 :D
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 7 Listopada 2008, 10:38   

Czy ta optymalizacja działa tylko w projektach SETI i Einstein, czy w każdym projekcie?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 22 Listopada 2008, 13:53   

Gdyby ktoś był już znudzony poszukiwaniem ufolstwa, a chciałby brać udział w jakimś innym astrofizycznym projekcie, to proponuję zwrócić uwagę na Milkyway@home. Kilka tygodni temu pojawiła się optymalizacja aplikacji projektu, która na niektórych typach procesorów powoduje aż 80-krotne przyśpieszenie liczenia. Ubocznym skutkiem jej pojawienia się jest to, że serwer czasami nie wydala i czasami trudno się załapać na dane do przetwarzania.

Link do optymalizacji:
http://www.file-upload.ne..._win32.zip.html

Aby optymalizacja działała nalezy przeedytować plik app_info.xml poprzez poprawienie tagu na samym końcu pliku (jest tak: <app_info> powinno być tak: </app_info>)

Link do strony głównej projektu:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 24 Listopada 2008, 19:31   

Może ktoś wie co zrobić? Podłączyłem się do programu MilkyWay, ale nie przyjął mi poczty takiej jak przy poprzednich programach. Krzyczał, że taki adres już ma. Wpisałem więc drugi adres i teraz nie podlicza mi tych punktów z tym innym adresem razem z innymi. Można to jakoś skorygować, tzn. wrócić na adres w Milkyway taki jak w innych programach? Zmieniałem w ustawieniach zmianę adresu, ale mi nie poprawiło.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 20 Grudnia 2008, 16:52   

W setiathome publicznym można już liczyć korzystając z procesora karty graficznej. Teoretycznie przyrost szybkości może być nawet ponad 15-krotny. Dodatkowo potencjał optymalizacyjny jest tu gigantyczny, znacznie wyższy niż w przypadku CPU. Ze stabilnością bywa jeszcze różnie, ale poprawia się bardzo szybko.
Z optymalizacjami więc trzeba poczekać, na razie tylko stockowa wersja nadaje się do używania.

Tutaj jest lista GPU, które z tym wynalazkiem są kompatybilne (na razie tylko nVidia):
http://www.nvidia.com/obj...n_products.html
W praktyce wszystko od 8100 w górę oprócz jakichś skrajnie budżetowych wynalazków.

ATI być może za około pół roku do roku.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Grudnia 2008, 17:34   

marekz, a co zrobić żeby grafika zaczęła być używana jak procesor?... ta opcja przyda się nie tylko w SETI@home!!

EDIT: a, już mam właśnie ściągam drivera do tego CUDAka.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 20 Grudnia 2008, 18:23   

Dunadan, ale wiesz, że to musi być odpowiednio napisana aplikacja, która musi z tego umieć korzystać, nie? Tak ogólnie to GPU nie będzie dostępne dla wszystkich aplikacji korzystających z CPU w obecnym stanie rzeczy.

Driver ściągniij sobie 2.01, sporo rzeczy poprawionych, szczególnie gdybyś używał systemu 64-bitowego (samo CUDA jest 32-bitowe). Sam Manager BOINC musi być z serii 6.4.x. Jeszcze to nie działa do końca tak jak powinno przy 4-rdzeniowych CPU, więc się nie zrażaj.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 15:40   

marekz, dziwne, jak próbuję zainstalować drivera to mi mówi że moja karta nie supportuje CUDA, a mam Quadro NVS140M który jest wymieniany jako GPU który ma możliwość CUDA. Mam najnowsze sterowniki... XP (32) i 2-rdzeniowego T7300
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 16:06   

Hmmm, dziwne. Ma karta minimum 256 MB własnej pamięci? Ani driver 2.0 ani 2.1 nie wykrywa poprawnie karty?

Jak ma te 256 lub więcej pamięci, ja bym odinstalował aktualnie posiadany driver nVidii, zrestartował się i zainstalował CUDA 2.1. Jak nie załapie poddałbym się do kolejnej wersji drivera. Chyba że jesteś hardkorowcem to możemy pomyśleć o podmianie BIOSu karty.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 18:34   

marekz, karta ma w sumie 128Mb pamięci i 512 wirtualnej. Tak czy inaczej nie ma to znaczenia bo na stronie nVidii jest opisana jako karta która posiada możliwość użycia CUDA. A była jej tylko jedna wersja ;-)
A tak kombinować ( z biosem a nawet z driverami ) to mi się nie chce :mrgreen: na razie mało jest aplikacji wykorzystujących CUDA.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 18:50   

Obecnie driver wymaga minimum 256 MB rzeczywistej pamięci na karcie.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 18:52   

To po chorobę piszą że 140M posiada CUDA?...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 18:56   

Nie wiem. Może kolejne wersje drivera umożliwią wykorzystanie CUDA przy użyciu pamięci wirtualnej, albo może istniała wersja tej karty z większą ilością pamięci (niekoniecznie dystrybuowana w Polsce czy w Europie).
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Grudnia 2008, 20:04   

marekz, nie, tylko jedna wersja, sprawdzałem na stronach nVidii...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2009, 14:07   

A tymczasem, cichcem, awansowaliśmy na 8 miejsce w Polsce.
Ktoś się jeszcze tym interesuje? :P
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group