Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Fantastyczna Afryka - do 7 listopada, godz. 20:30

W czyim wydaniu Afryka wydaje się najciekawsza?
Uczta nad Nilem
0%
 0%  [ 0 ]
W pustyni i w puszczy
14%
 14%  [ 19 ]
Strażnik czasu
1%
 1%  [ 2 ]
Przybysz z gwiazd (przedmowa)
5%
 5%  [ 7 ]
Test w Afryce
5%
 5%  [ 7 ]
Pan Zbiorów
14%
 14%  [ 19 ]
Niech żyje król
1%
 1%  [ 2 ]
Murzynek Bambo
4%
 4%  [ 6 ]
Czarnych ląd
1%
 1%  [ 2 ]
Daj pan tego muchomora
14%
 14%  [ 20 ]
Czarna magia
1%
 1%  [ 2 ]
Lady Koi-Koi
1%
 1%  [ 2 ]
Ostatni Azyl
1%
 1%  [ 2 ]
Polowanie
3%
 3%  [ 5 ]
Misja
5%
 5%  [ 7 ]
Sklep jedyny w swoim rodzaju
7%
 7%  [ 10 ]
Opies magnum
14%
 14%  [ 19 ]
Żaden z powyższych
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 134

Autor Wiadomość
Xpeditus 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 26 Października 2010, 12:46   

@shenra, Bardzo chętnie z tym regulaminem. Ale "co, gdzie kiedy?" Linkiem po oczach poproszę bo ani grzebanie na stronie, ani analiza leksykalno-składniowa tejże po znacznikach HTML nie wypluwa mi niczego cobym za link do regulaminu mógł uznać.

Pzdr
X

PS. OK znalazłem. Doczytałem. Nie myślałem jednak, że tu taka "hiszpańska ekshibicja". Są jakieś sankcje za brak powitania?
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 26 Października 2010, 12:54   

Chyba nie muszę tego komentować? :|
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Października 2010, 13:03   

Xpeditus napisał/a
Nie myślałem jednak, że tu taka hiszpańska ekshibicja.

Jakieś rozrywki dziewczynki muszą mieć :D
Xpeditus napisał/a
Są jakieś sankcje za brak powitania?

Radzę poważnie przemyśleć to pytanie :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Października 2010, 13:09   

Xpeditus napisał/a
Czy Afryka to tylko czarni, szamani, magia, puszcza i pustynia?

właściwie można by jeszcze dorzucić ze dwie żyrafy.

ja nie komentowałem, ale moim zdaniem ta edycja całkiem, całkiem jest.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Xpeditus 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 26 Października 2010, 13:41   

baranek napisał/a
Xpeditus napisał/a
Czy Afryka to tylko czarni, szamani, magia, puszcza i pustynia?

właściwie można by jeszcze dorzucić ze dwie żyrafy.


To ja poproszę koniecznie garbate :]

Zaś rozwijając dopowiem, że szykowałem się na smaczki w stylu jakichś korzeni filozfi, religii (taki Augustyn z Hippony np. - świętym zwany) , biblioteka Aleksandryjska, później cały okres Arabski, wpływy hiszpańskie. W inną stronę idąc to Legia cudzoziemska (kiedyś i dziś), Africa Corps, albo kontynuując stylem Indy'ego Jonesa to piramidy, faraonowie, zakazana nauka i wiedza - z brakiem jakichkolwiek śladów szamanizmu. Nie żebym nie chciał tego w Afryce, po prostu jest to obecnie tak mocno i totalnie akcentowane, że przesłania całkowicie całą resztę.

Poza tym - uważam, że w (meta)świadomości ogólnej to (czyt. szamanizm) zostało (wraz z szeroko rozumianym high-tech) dosyć mocno i rewelacyjnie wykorzystane w "9-tym dystrykcie" więc IMHO osobiście te klimaty dosyć mocno wpadają w dysonans z czymś tak dobrym tracąc tym samym możliwość pobrzmiewania swoimi własnymi rytmami/dźwiękami

Pzdr
X.
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2010, 15:14   

dziękujemy Xpeditusowi za głosy i zapraszamy do wykazania się niesztampowym szortem w przyszłej edycji :D
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 26 Października 2010, 15:58   

mój niepowstały szort miał się odwoływać do innych skojarzeń niż przedstawione, o czym niektórzy niestety wiedzą. mogę też zdradzić ów jakże grymaśny początek. Brzmiał on tak: Idę.
Fascynujący, prawda? :mrgreen:


a ontopicznie - przeczytałam. zastanawiam się.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 26 Października 2010, 18:38   

Xpeditus, w imieniu autorów serdecznie dziękuję za komentarze! :) To pierwsze w regularnym wątku tej edycji. :bravo :bravo :bravo

Cytat
miałem kilku faworytów, ale ze względu na niezły wyrównany poziom nie głosowałem

W tym sęk, aby tych faworytów wyróżnić. Bo jakby tak wszyscy w podobny sposób podchodzili? :)

Cytat
Zaś rozwijając dopowiem, że szykowałem się na smaczki w stylu

Kopalnia pomysłów, tylko czemu żeś waćpan z żadnego nie skorzystał? Dwa tygodnie na podsyłanie tekstów były. :)

Ja jestem pewien, że w głowach autorów część z nich się gdzieś kłębiła, ale z takich czy innych względów zdecydowali się na te. Być może były po prostu łatwiejsze w realizacji, nie wiem.
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2010, 19:31   

Nie przesadzajmy z marudzeniem, edycja nie jest zła, a uwzględniając dodatkową "piątkę" jest całkiem niezła :D

Fakt, dominuje szamanizm i StarGate, ale co w tym złego - zgodnie z tematem jest, czasem całkiem ciekawie. Czy lepsza byłaby postkolonialna etnocentryczna transgresja black-feminizmu i podobne? Zdziwiło mnie tylko, że nikt nie wykorzystał (no, ja też :wink: ) dobrze grającego z tematem i idealnie pasującego da szorta motywu fatamorgany 8)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Selena 
Frodo Baggins


Posty: 146
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Października 2010, 21:55   

Może niekoniecznie na temat, ale dodam swoje trzy grosze:)

Bardzo podobał mi się Przybysz z gwiazd. Omal na niego nie zagłosowałam. Trochę się dziwię, że nikt nie zwrócił uwagi na ten tekst. :roll:
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 26 Października 2010, 21:57   

To czemu tego nie zrobiłaś? Miałaś do dyspozycji aż 17 głosów. :)

Autor się na pewno nie przyzna, że to jego tekst, więc w jego imieniu dziękuję za wyróżnienie. :)
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
Selena 
Frodo Baggins


Posty: 146
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Października 2010, 22:04   

Chciałam zagłosować na jednego - najlepszego. :D

Ale autorowi Przybysza z gwiazd i tak gratuluję :bravo
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2010, 22:06   

dziękujemy za opinie i wyróżnienie :)
Kto następny?
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Października 2010, 07:21   

Już raz szorty przeczytałem, muszę chwilę odczekać i przeczytać drugi raz, bo jednego faworyta już mam, a nad czteroma się zastanawiam. Reszta, niestety, do piachu. Bardzo biedna ta edycja i monotematyczna.

No i jedna sprawa: naliczyłem aż 6 (słownie: sześć) szortów które nie są fantastyczne i nie mają nic wspólnego z fantastyką!! To zdecydowanie wbrew zadanemu tematowi...
_________________
What Codringher Hears
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Października 2010, 07:41   

marcolphus, a weź przeczytaj jeszcze raz założenia. tam jest wyraźnie napisane, że Afryka jest na tyle fantastyczna, że sama fantastyczność w tekstach nie jest obowiązkowa.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Selena 
Frodo Baggins


Posty: 146
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Października 2010, 15:46   

Tu się zgadzam. Ja też pamiętam, że fantastyczność nie była obowiązkowa.


Chciałabym Was zapytać, czy można już teraz skomentować wszystkie teksty? Czy należy poczekać do końca konkursu?

Żeby nie wskazywać, który jest mój, skrytykowałabym też swojego shorta. Zwłaszcza że teraz, po odleżeniu, coraz wyraźniej rysują się wszystkie niedociągnięcia....
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Października 2010, 15:48   

Selena, możesz skomentować wszystkie, niekoniecznie krytykując własny :mrgreen: Aczkolwiek peany na temat jednego mogą nam dać do myślenia ;P:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 27 Października 2010, 15:49   

Selena napisał/a
Chciałabym Was zapytać, czy można już teraz skomentować wszystkie teksty? Czy należy poczekać do końca konkursu?


Te-raz! Te-raz! Te-raz!

Łakniemy Twojej krytyki. Chyba łakniemy. Bo co, jeśli zamierzasz bombardować? ;)
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 27 Października 2010, 16:15   

Selena, zdecydowana większość komentuje teksty w trakcie głosowania. To, że do tej pory komentarzy było niewiele, nie znaczy, że one nie zaczną się wkrótce pojawiać. :) Jakaś szczególna krytyka swojego nie jest konieczna, wiele osób ma własne sposoby na to, aby nikt się nie domyślił, który z komentowanych tekstów pochodzi od autora komentarza. Najlepiej zerknij do poprzedniej edycji i zobacz, jak tam to było rozwiązane. A potem do dzieła. :)
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Października 2010, 16:25   

baranek napisał/a
marcolphus, a weź przeczytaj jeszcze raz założenia. tam jest wyraźnie napisane, że Afryka jest na tyle fantastyczna, że sama fantastyczność w tekstach nie jest obowiązkowa.

Najwyraźniej coś przeoczyłem, nie czytałem całej dyskusji w temacie 'Szorty' :oops:
W sumie dobrze, bo nawet jeden z tych niefantastycznych mi się podoba ;-)
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Października 2010, 17:02   

Jestem za połową, jak na razie spodobał mi się jeden.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Października 2010, 08:32   

Bardzo słaba edycja, tylko jeden zdecydowanie dobry tekst i kilka niezłych. Reszta fatalna.

Uczta nad Nilem - beznadziejne
W pustyni i w puszczy - taka żonglerka słownictwem mnie niezbyt porywa
Strażnik czasu - słabo napisane, tematyka nawet ciekawa, ale końcówka mnie nie przekonała
Przybysz z gwiazd (przedmowa) - kompletne nudy
Test w Afryce - fajne, zabawne, bez większych wzruszeń, ale i bez kompromitacji. PUNKT
Pan Zbiorów - najlepszy tekst edycji, doskonała puenta, świetne pióro. PUNKT
Niech żyje król - kiepskie
Murzynek Bambo - bardzo, bardzo złe
Czarnych ląd - niezbyt ciekawe
Daj pan tego muchomora - zbyt horrorowate jak dla mnie
Czarna magia - dobre, ale końcówka mnie rozczarowała
Lady Koi-Koi - nie kumam
Ostatni Azyl - niezłe, ale nie kapuję końcówki
Polowanie - zbyt sztampowe
Misja - nawet zabawne. PUNKT
Sklep jedyny w swoim rodzaju - bardzo fajnie napisane, choć związek z tematem IMHO bardzo nikły. Mimo to PUNKT - świetnie się czytało
Opies magnum - nieciekawe

Czyli 4 punkty - i tak nieźle, po pierwszym czytaniu miałem dać 1.
 
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 28 Października 2010, 08:39   

Marcolphus dziękuję za głos i brawa za szczerą opinię. :) :bravo
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 28 Października 2010, 08:41   

brajt napisał/a
brawa za szczerą opinię.


to mogą być inne? ;P:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Października 2010, 08:46   

baranek napisał/a
to mogą być inne?

Mogą :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Października 2010, 09:51   

marcolphus, dziękujemy za głosy i komentarze :bravo Zerknij do "szortów drugich" - może tam Ci się jeszcze coś spodoba :)
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 28 Października 2010, 09:56   

Komentarze część pierwsza:

Niech żyje król - pierwsze wrażenie "no i ktoś sprzątnął mój pomysł". Sam na dwa dni przed terminem postanowiłem sobie odświeżyć "Cesarza" Kapuścińskiego i napisać coś w tym stylu, ale już nie starczyło mi czasu. Brawa za temat, koncepcję i realizację, choć bardziej podoba mi się sposób wykorzystania poszczególnych motywów, niż sam język. To co na plus - wszelkie motywy "cesarzopodobne" i ich humorystyczne potraktowanie. Mocna końcówka i bezbłędna pointa. Na minus - kontrast pomiędzy humorystycznym początkiem i patetycznym finałem (dobry, ale nie do końca pasuje). Niedociągnięć stylu uczepi się pewnie Bellatrix, więc ja nie muszę. ;) Początkowo miało być wyróżnienie, ale ostatecznie poszedł punkt.

Lady Koi-Koi - tekst wyróżnia się spośród innych ciekawym wykorzystaniem afrykańskiej legendy miejskiej. Przeszkadzają jednak przekombinowane opisy. Jakby tekst był dłuższy, lub miał inny klimat / charakter (choćby taki, jak "Inni"), to co innego, ale tutaj to zupełnie nie pasuje. Bo np ta ważka to owszem, fajny pomysł na początek, ale cały opis wydaje się przesadzony, ostatecznie psuje efekt i kiepsko wprowadza w tekst. Wprowadzenie różnych form narracji moim zdaniem nietrafione - lepiej byłoby, gdyby pierwsza część też była w trzeciej osobie. Czego mi brakuje? Za mało tego stąpania. To taki fajny, charakterystyczny motyw, który świetnie nadaje się do podgrzania atmosfery. Całość przedstawiona została nieco zbyt "na domysł", choć na szczęście nie aż do tego stopnia, jak w "Przybyszu z gwiazd". Niestety nie rozumiem pointy.

Przybysz z gwiazd - pomysł niestety zmarnowany przez niedopowiedzenia. Bo niby mamy SF, ale zupełnie go nie widać - gdzie są wielkie oczy, macki i oślizgłe cielsko? Gdzie statek kosmiczny? Poprzez taki kontrast całość zyskałaby na wartości. Jakby tak połączyć opowiadanie z motywami w stylu "Mojego własnego wroga", byłoby o wiele lepiej. Afryka sprowadzona do inspiracji "afrykańską powieścią". Nie wiem, może ten tekst zyskałby w nieco dłuższej formie.

Opies Magnum - świetny pomysł, tego się zupełnie nie spodziewałem, gdy zdecydowaliśmy się z Bellatrix na afrykańską edycję. Tekst krótki, ale to jest jego siła - w sam raz pozwala zrealizować temat i nie rozpraszać zbędnymi akapitami. Sam zwierzaczek bardzo wdzięczny. Domyślam się, że inspiracją był jeden z wątków na tym forum. Bardzo fajny język i boski finał. Tak naprawdę dziś już nie pamiętam, czemu nie dostał ode mnie punktu, a tylko wyróżnienie.
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
Ostatnio zmieniony przez brajt 30 Października 2010, 03:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Października 2010, 10:01   

Dziękujemy, Brajt i kontynuuj 8)
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Października 2010, 10:17   

Zaczynam pyskowac Opies magnum - będzie miało u mnie puntk :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 28 Października 2010, 22:26   

Pokomentujmy więc...


Uczta nad Nilem
Mam wrażenie, że to tekst wyciągnięty z szuflady, doszlifowany pod wymóg obecnej edycji i wysłany. Oprócz tytułu i imienia jednej z postaci nic nie wskazuje na związek z Afryką - równie dobrze uczta mogłaby się odbywać dawno temu w odległej galaktyce.
Same podmioty zamiast pełnych zdań: jest w tym pewien urok, w kilku słowach opisuje tło scenki, ale brakuje w niej życia. Za to śmierci jest aż za dużo.
Cytat
Roztaczała piękny zapach, a tłuszcz z umieszczonego na głowie stożka spływał po jej włosach i skórze.

Jestem zmęczony i może nie do końca jasno myślę, ale nawet przy pierwszym czytaniu mnie to zastanawiało: jaki tłuszcz i po co? Najpiękniejszy kwiat na łące utytłany w tłuszczu i na dodatek pięknie pachnie? No, nie ulega wątpliwości, że dobre mięsko pachnie uroczo, ale żeby się tym tłuszczem polewać (ze stożka na głowie!), to już perwersja.

Cytat
ale odniosłem wrażenie, że kwiatem mięsożernym.

A na jakiej podstawie, Autorze/Bohaterze odniosłeś to wrażenie? Jedno zdanie, wspominające o wgryzaniu się w pieczeń na talerzu by wiele pomogło i rozjaśniło na pewno. Choć stożek na głowie by i tak psuł obraz.

Cytat
Oblizała wargi, delektując się smakiem krwi,

Narrator nie jest wszechwiedzący, więc nie wie, czy Hadija się delektowała, czy nie. Może wkur**ły ją zlepione usta?

Cytat
i wyszła, z tłuszczem ciągle spływającym po plecach.

To musi być, wnoszę, bardzo istotny element całej sceny, skoro Autor wspomina go dwa razy w ciągu i tak krótkiego tekstu. Chodzi o podkreślenie oślizłości? Bardziej by pot pasował chyba, w przekroju całego obrazka. Poza tym węże nie są oślizłe, tłuste ani w inny sposób obsmarowane. Są suche. Lepka może być żaba.

Cytat
Mięsożerny kwiat. Zastanowiłem się, ile osób uwolni od ciężaru głowy.

W końcu kwiat, czy wąż? Bo różnice są zasadnicze. Poza tym, ja bym się nie zastanawiał nad tym, tylko wynosił się jak najdalej od tego dziwnego miejsca.

Cytat
a obok zmiażdżonego butem węża.

Brakuje "myślnika" po "obok", bo zdanie jest niepełne.

Cytat
Posadzka spływała krwią.

Po płaskich powierzchniach ciecze nie spływają. Chyba, że monter odwalił fuszerkę.

Ogólnie - kiepsko. Za dużo emocji, wszystko jest przerysowane, a na koniec nic nie wynika. Aż by się chciało powiedzieć: "a pożerajcie sobie tam głowy, jak wam się tak podoba". Nie wciąga.

***

W pustyni i w puszczy itd. itp.
Jest zabawnie. Gry słowne są zgrabne, dobrze dobrane i często zaskakujące (acz nie zawsze), dodatkowo jest "po afrykańskiemu" i wszystko pod temat. Zdania króciutkie, proste, nie ma się do czego przyczepić. Ale... ale się przejada. Za dużo tego. Właściwie szort nabiera rozpędu dwa akapity przed końcem, choć i tam jest do bólu przewidywalny.
Przy pierwszym czytaniu mnie rozbawiło. Przy drugim już mniej. Mam zagwozdkę.

***

Strażnik czasu
Szkolne wypracowanie. Jedno wynika z drugiego, czasami zaskakując samego Autora. Przykład? Proszę:
Cytat
Wylądowałem na sawannie, w pobliżu krzątających się między szałasami praludzi. Na szczęście byłem niewidoczny dla tubylców – podczas każdego skoku automatycznie włączało się maskowanie kapsuły.

Ląduje statek pomiędzy szałasami. I Czytelnik myśli: jak to? Nikt nie krzyczy? Ano nie, bo dopiero w następnym zdaniu okazuje się, że włącza się jakiś super system maskujący. Tak nie można. "Włączyłem system maskujący i wylądowałem na obrzeżu wioski". Tak jest logicznie i nie zmusza do podważania słów Autora. Tak myślę.

Cytat
Wyglądali jak Homo erectusy, ale, prawdę mówiąc, nigdy nie byłem dobry w rozpoznawaniu tych wszystkich wymarłych gatunków.

Ktoś kto nie rozróżnia wymarłych gatunków zajmuje się naprawianiem zaburzeń linii czasu? To musi się dziać w Polsce!

Dalej jest podobnie: najpierw stało się to, potem tamto, a następnie kolejne to. Za dużo w tym tekście ogólnych opisów. A poza tym:
Cytat
znalazłem coś, co wyglądało jak opakowanie zwykłych czopków doodbytniczych.

Cytat
To generatory wolnej woli

Cytat
gospodarze zorganizowali imprezę na moją cześć. Po trzecim kubku marsjańskiej lemoniady

Cytat
Skoro nie pozwolono wam wszczepić w odpowiednim czasie praludziom wolnej woli, to znaczy, że dotąd jej nie mieliśmy? Nawet ja nie posiadałem jej jeszcze przed chwilą?

Czyli gdzieś pomiędzy drugim a trzecim kubkiem marsjańskiej lemoniady nastąpiło... hmmm... wszczepienie (?) wolnej woli, tak? Warto było?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group